Skocz do zawartości
Morgan

Falowanie obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ostatnio stalem sie szczesliwym posiadaczem radeona 9500@Pro. Dodatkowe potoki odblokowaly sie bez problemu, nie ma bledow grafiki. Wynik w 3dMarku2003 - 4300, czyli jak najbardziej ok. Jedynym problemem jest falowanie obrazu, najbardziej jest to widoczne na pulpicie. Nie wystepuje to caly czas ale okresowo. Sterowniki do karty to omegi ma catalystach 4.2. Jest to falowanie poziome. Dodam tylko tyle ze po przesiadce z gf4 ti na radka nie przeinstalowywalem systemu i czy to moze byc przyczyna falowania obrazu? Oprocz tego karta smiga pieknie.Bede wdzieczny za wszelkie porady. Monitor to Samsung SyncMaster 957MB, a karta smiga 1024/768, 100hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale na moim radq też to jest. :D Na całe szczęście ma on drugie wyjście (DVI), na którym obraz jest tip-top. :D

Radzę wam panowie wyposażyć się w odpowiednie przejściówki i podpiąć się przez nie pod DVI. :D

 

Podchmielony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem podpiac pod dvi i pojawia sie to samo. najdziwniejsze ze nie ma zadnej regoly na to falowanie. wydaje mi sie ze przy starcie systemu jest widoczne bardziej a pozniej jakby mniej. nie wiem moze ma to cos wspolnego z tempreatura jakis ukladow na kartcie, ale nawet przy cieplej po dokladnych ogledzinach widac na krawedziach falowanie. na szczescie nie przeszkadza to uzytkowaniu sprzetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz macie odpowiedz dlaczego nagle z nieba pojawily sie Radki :) Sa to uszkodzone modele ktorych wada jest wlasnie to falowanie obrazu. Podobczy efekt czesto wystepuje na tanich nonamkach np geforce'a5200. Na Waszym miejscu albo pokochalbym ten efekt ;) Albo jak najszybciej pozbyl sie tych bubli, bo dlugo oczy na czyms takim nie pojada :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie falowania obrazu odsylam was do recenzji na twoje pc. Tam jest opis wielu kart nv i ati i jest miedzy innymi radek chyba 9700. Lancer albo Kris opisywali ten problem i wyszlo im na to ze jedyna droga aby to rozwiazac jest podlaczenie wlasnie przez ta przejsciowke do dvi. Poczytajcie koniecznie nie gwarantuje ze pomoze ale to nic nie kosztuje poczytac pare stron recenzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle ze po przesiadce z gf4 ti na radka nie przeinstalowywalem systemu i czy to moze byc przyczyna falowania obrazu?

Oczywiście, że tak. po zmianie grafiki z nVidia na ATI lub odwrotnie KONIECZNIE musisz reinstalować system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzućcie te karty 

a to dobre ...to moze sie zamienimy ??

 

a zeby po przesiadce z nv na ati nie przinstalowac systemu to juz lol do kwadratu

z lenistwa 8) nie instalowalem systemu po przesiadce z nv na ati. system stabilny w stu procentach, wyniki w 3dmarkach 4345 w 2003 i 15640 w 2001, gry chodza plynnie, jak na razie nie widze potrzeby instalowania nowego systemu.

natomiast co do falowania obrazu, (ktore to jest widoczne dopiero po dluzszym wpatrywaniu sie w jakas krawedz na pulpicie np.) to tym bardziej system czy tez jakies smieci w nim nie maja nic wspolnego z jakoscia obrazu.

 

Teraz macie odpowiedz dlaczego nagle z nieba pojawily sie Radki  Sa to uszkodzone modele ktorych wada jest wlasnie to falowanie obrazu.

pozostaje tylko sie z tym zgodzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie falowanie przy 100Hz, wkurzajace jest i dobrze widoczne na kolorze background tego forum.

Rozwiazaniem u mnie okazalo sie przelaczenie odswierzania na 90Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem polemizować z powyższą opinią /

a zeby po przesiadce z nv na ati nie przinstalowac systemu to juz lol do kwadratu

Poczytajcie sobie trochę literatury a potem się wypowiadajcie. "Po zmianie na kartę z innym chipsetem konieczna jest reinstalacja." tak twierdzą : PC WorldKomputer, Chip, Komputer Ekspert, no chyba, że panowie z gazet są lamerami w co wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha...a to sobie fachowa literature znalazles jacex :):):)

u mnie bylo widac delikatne falowanie przy 85Hz ustawilem na 100Hz i objaw ustapil, wpatruje sie w krawedz obrazu i nie widac niepokojacych efektow... nie jest zle :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha...a to sobie fachowa literature znalazles 

To samo znalazłem na Benchmarku i tomshardware. No tak, informatycy, programiści, ludzie zawodowo zajmujący się komputerami, przeważnie po studiach... oni wszyscy nic nie wiedzą, MY jesteśmy najlepsi. Można i tak mysleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrocznią nie są i potrafią się czasem nieźle zbłaźnić

Z tym się zgadzam, ale wszyscy na raz? niezależnie? umówili się czy co? coś musi byc w tej reinstalce. Może też chodzić o fakt, że nie każdy prawidłowo wymienia kartę - ludzie robią tak: wyjmują satrą, wkładają nową i dopiero wtedy biorą się za stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Radek powinien być podłączony osobnym kablem do zasilacza - falowanie powodują zakłócenia z twardego dysku lub napędu CD, co by wyjaśniało zwiększone falowanie podczas startu systemu - dysk wtedy 'tyrka' najwięcej. Najlepiej wyjąć tę przejściówkę z karty i puścić ją na kabelku od flopa i NIC INNEGO NIE PODPINAĆ - to powinno rozwiązać problem dla większości osób. Wskazane jest również oddalenie tego kabla od innych zasilających.

2. Czasem to nie wystarcza - trzeba pokombinowac z odświeżaniem i ustawieniami w zakładce Ekrany - nie czytałem dokładnie, bo mi sie nie chciało... Ale jest to opisane dość przejrzyście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrocznią nie są i potrafią się czasem nieźle zbłaźnić

Z tym się zgadzam, ale wszyscy na raz? niezależnie? umówili się czy co? coś musi byc w tej reinstalce. Może też chodzić o fakt, że nie każdy prawidłowo wymienia kartę - ludzie robią tak: wyjmują satrą, wkładają nową i dopiero wtedy biorą się za stery.

hmm troche się mylisz odinstalowywanie strownika wcale nie jest konieczne.......... windows sam zablokuje pliki i rejestr..... czasmi tylko mu to niewychodzi ja uzywam 2 grafik na raz........ jedna 9500 druga gf2MX400 a jeszcze czasem wkładam tridenta :> jesli usuniesz odpowiedeni wpisy w rejestrze nawet usuniecie plików sterownika nie bedzie konieczne, to jest raczej zbędny zabieg z tym stawianiem sytemu od nowa oczywiści niektóre wpisy nie dadzą się usunąć i to nieco spowolni prace komputera ale będzie to jakiś 1% dltego tez się zaleca przeinstalowanie systemu ale wcale to nie jest koniecznością.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawilem system od nowa i wydajnosc jest taka sama jak przed reinstalka, natomiast falowanie nie minelo. Od wczoraj mam podlaczony monitor, przez przejsciowke DVI i jak narazie zero falowania, obraz idealny, mam nadzieje ze tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety również mam ten sam problem (karta FIC Radeon 9500@ 9500 PRO). Jest to już trzeci egzemplarz mój (pierwszy z powodu falowania wymieniłem, w drugim uszkodziły się pamięci, a również falował a trzeci nadal ma to samo, ale chociaż wszystkie potoki sprawne). Niestety kartę podłaczałem już przez przejściówkę DVI i nadal bez zmian. Nawet podłączyłęm ją raz do odzielnego zasilacza który zasilał tylko ją i również nie pomogło. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle ze po przesiadce z gf4 ti na radka nie przeinstalowywalem systemu i czy to moze byc przyczyna falowania obrazu?

Oczywiście, że tak. po zmianie grafiki z nVidia na ATI lub odwrotnie KONIECZNIE musisz reinstalować system.

Szkoda, że czasy inkwizycji się skończyły, bo chętnie bym Cię spalił na stosie za opowiadanie herezji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiem polemizować z powyższą opinią /

a zeby po przesiadce z nv na ati nie przinstalowac systemu to juz lol do kwadratu

Poczytajcie sobie trochę literatury a potem się wypowiadajcie. "Po zmianie na kartę z innym chipsetem konieczna jest reinstalacja." tak twierdzą : PC WorldKomputer, Chip, Komputer Ekspert, no chyba, że panowie z gazet są lamerami w co wątpię.

No to dowaliłeś do pieca. Hehehehehehe

Same uznane periodyki komputerowe podałeś :) Źródło niepodważalnej wiedzy i mądrości życiowych.

Tak się składa, że miałem kiedyś Gf4, zamieniełem na ATI i DriverCleaner w zupełności wystarcza. Więc skończ te bzdetki opowiadać i dalej czytaj sobie czipka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko tyle ze po przesiadce z gf4 ti na radka nie przeinstalowywalem systemu i czy to moze byc przyczyna falowania obrazu?

Oczywiście, że tak. po zmianie grafiki z nVidia na ATI lub odwrotnie KONIECZNIE musisz reinstalować system.

Szkoda, że czasy inkwizycji się skończyły, bo chętnie bym Cię spalił na stosie za opowiadanie herezji.

Problemem jest badziewiaste izolowanie wyjścia analogowego w kartach z rodziny R9500-9700. Problem tak stary jak te karty.Natomiast dziwi mnie , że przez DVI faluje bo nie powinno....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...