Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

:)+Jan 19 2005, 15:40-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 19 2005, 15:40)
Darcon:

 

Masz 8x270 szczerze wątpię aby ci już jakiś BIOS pomógł iść dalej ;) Heh zresztą sam wynik FSB 250 to i tak dużo za dużo niż AMD planowało :P I za to kochałem DFI (taki mały O/F) :)

1224647[/snapback]

 

 

Ale nie szkodzi spróbować :) narazie z obserwacji wynika ze ma troszeczke lepszy wyniki zapis/odczyt/czas w evereście (testowane na 8x250) , pamiędaj Mardok nie wolno się zatrzymywać bo zacznijesz się cofać, płyta postuje na 285 więc czemu by nie tak w windowsie mieć tyle :rolleyes:

 

 

Wlasnie nabylem ultre B i mam narazie mieszane odczucia co do tej plyty, po pierwsze wskazuje mi na lini 12v od 10 do 11,5v (wczesniej na epoxie mialem min 12,1) moj zasilacz to szef 360

wczesniej proc krecil mi sie na 2300 mhz przy 1,725v ( i to jeszcze na codegenie) tutaj przy tym napieciu 2200 nie wstaje :|

prosze o jakies rady co z tym zrobic, bo na plyte wydalem kupe kasy a wychodzi na to ze na rda+ lepiej sie wszystko krecilo :/

a i ta plyta mi sie strasznie grzeje, epox byl o srednio 7-10 stopni chlodniejszy

1225438[/snapback]

 

 

sprawdź miernikiem napięcia, o temp moge powiedzieć to samo bo prawie każdy wie ze te czujniki to czysta teoria,

a co do przełamania bareiry 2,2ghz to wrzuć inny bios i sprawdź

 

 

EDIT:

260 stanowi umnie barierę dla tego biosu, szkoda bo był najszybszy z dotychczasowych. No coż trzeba czekać na nowy od merlina

 

Darcon

Edytowane przez Darcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darcon:

 

Pamiętać sobie mogę ale ja mam teraz FSB 138 (patrz opis) to chyba bardziej cofnąć się już nie mogę ;) No ale i tak 100 @ 138 taki mały Off Topic :D Teraz czekam na kolejne DFI mam nadzieję że będzie przynajmniej tak dobre jak moje poprzednie :D

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo biosu to jeszcze niezmienialem nic, aida pokazuje ze jest z 06/19/04, jesli moze to bios rozwiazac to jaki polecacie ??

no i jakbysciem mogli jakiegos linka jeszcze podac bylbym wdzieczny, bo troche mnie wkuza to 2100 mhz :P

aha plyte mam nokwe z bravkompa, i zanotowalem dzisiaj rekord jeszli chodzi o linie 12v - 9,6 :|

rozumiem ze plyta to nie miernik, ale mogla by podawac przynajmniej oreitacyjnie dobre napiecia :P

a i jeszcze jedno pytanie z jakiej lini ta plyta ciagnie napiecie dla proca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wgralem ten bios co polecliles i jesli chodzi o proca to neizmienil wiele, jesli o fsb to tak

otoz zaczolem sie bawic z tylko jedna koscia ramu i co 10 mhz dojechalem do fsb 260 !! 3 4 4 11 pewnie nie do konca stabilne ale system wstawal, pare min chodzil memtest i wszystko bylo okej

potem nadeszla pora na fsb 270 no i komp juz nie wstal :P

ale najlepsze jest to ze moje pamieci to jakies 166 noname :| jak mi komp wstal na tym 260 to mi szczena opadla po prsotu !!

no ale po restarcie cmosa na zworce zaczely dziac sie dziwne rzeczy, niechcialo najpierw wstac na fsb 200

wiec dalem na 166, i za kazdym razem jak wstawal dawalem o 10 mhz wiecej no i dojechalem tak do 240

250 nie wstalo znowu :| i niepomogla zworka wiec wbrew zaleceniom wyjalem baterie i zadzialalo :P

teraz jade na wszelki wypadek na 166 i jest wszystko wporzadku

slyszal kiedys ktos zeby plyta wycinala takie numery ?? ja chce spowrotem fsb 260 !! :)

 

edit: wlasnie zauwazylem ze niema dzwieku :P jak cos spalilem to po prostu @#%$@#$ :P

Edytowane przez Kenshin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenshin:

 

Bosz… po 1. Bios Merlina ma domyślnie dźwięk OFF po 2. Poczytaj temat zanim znowu zaczniesz się bawić baterią po 3. Nie leci po czyszczeniu biosu od razu na max po 4. Tak ta mobo ma swoje kaprysy i trzeba z nią delikatnie jak z kobietą bo inaczej się obrazi tylko serwis pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dzialaja u was inne dzielniki fsb:ram niz 1:1???? Ja jakos nie moglem za kazdym razem musialem kasowac bios. Ps. 3D Marka 2003 przeszedlem na 262fsb 2 2 2 11 3.3v wyzej nie probowalem ale chyba jest mniej wymagajacy odnosnie pamieci niz 2001. Nb dalej na 1.8v chlodzenie standardowe i nawet pasty nie zmienilem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, bo 3DMark03 testuje głownie grafikę a 3DMark01 cały system. Ja mogłem sobie zrobić i na 2,9v FSB=250 przy 2,2,2,11 i chodził mi 03 ba nawet SuperPI 32MB czy 1h w Prime95 i zero problemów ale (eh zawsze musi być jakieś „ale”) jak włączyłem w pętli 01 na 1h to wywaliło po kilki minutach to samo z grami, i co ciekawe Prime95 i SuperPI nic a głupie przeglądanie WWW potrafiło wysypać system :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BH6 :D to chyba prawie oczywiste. jedna kostka infineon. 2 Kingston`a obie z value :wink: Nie sprawdzalem na ile max przejdzie 03 i na ile max zabotuje sie system, oraz post`a na ile przelece. Oraz single. Wiem tylko ze kingston jest o jakies 3-4Mhz lepszy. Wiem tez ze juz teraz podbilbym swoj wynik w rankingu fsb ale poczekam az spadne nizej (z tego co mi sie zdaje to juz niedlogo) Ale jak juz kiedys pisalem w palnach vmem mod. Jeszcze raz pytam o asynchro. Dodam nie jest mi potrzebne do zycia, ale proszono mnie bym zrobil kilka testow na Socket A i niestety nie moglem nic zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taipan: kupowales u pana ibizzzpl na allegro? ja dostalem swoje vitesty wczoraj ale dopiero dzisiaj wezme je w lapy :)

1228010[/snapback]

Ta kupilem u ibiza, narazie wersja econo na probe 256 mega ddr600 :)

Niestety bios ktory byl najlepszy przy hynixach nie spisuje sie wogole przy tccd :-|

Nie dalo sie puscic superpi na zadnych ustawieniach, sflaszowalem bios Merlina i jak reka odjal.

Teraz musze zaczac zonglerke biosami od zera.

Tak czy siak 1 miejsce w rankingu bedzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki RAM wziąć do DFI LanParty II Ultra B ?!

W ogromie tych wszystkich postów nie doczytałem się jakie kości się sprawdzą.

Chodzi o to… ze albo 2x256 albo 512 i za jakiś czas dorzucić mu jeszcze jedna kość 512.

Na ram nie będę miał więcej niż 500 pln.

:blink:

 

EDIT:

 

Dzięki Darcon, że mnie naprowadziłeś na trop! :)

Procka już mam, płytę prawie... a co do RAM'u to się zadowolę kością 256 z niższej półki cenowej. Docelowo przesiądę się na A-Data TCCD.

Edytowane przez Aneroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 szpilki z plastikowymi lebkami ( takie co dobez sie trzyma w palcach)

koncowe 2 mm zagina sie pod koncem prostym. Najpierw delikatnie probuje zruszyc uzywajac dzwigni (uwazaj by nie pokrusztc podstawki) nastepnie wkladam 2 po przekatnej i wyjmuje. Jak jusz sie zruszy, za 2 razem bedzie prosciej ja wyciagnac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zeczywiscie bios ma dziwne ustawienia :P lama ze mnie

a co do proca to za zadne chiny niedziala stabilnie powyzej 2200 nawet na 1,75V :/

fsb mam teraz 250, wsio w windzie okej ale gm wywalil blad po polgodzinie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że GM wywali errora na 250 to w większości przypadków jest bardziej niż pewne w zasadzie walczy się o to aby nieć jak najmniej błędów a nie w ogóle. Co do proca to już raczej nie wina MoBo a słabego modelu procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor nie jest slaby na rda+ chodzil w primie przez 4 godziny na 2300 1,725 i to na jakims zasilaczu za 50 zlotych !!

 

a z tym ze wydaje mi sie ze epox ciagna dla proca z lini 5v, a dfi bierze z 12 prawda to ??

jak puszczam proca na 5x100 1,1v to mam kole 12,1

wiec moze szef nie wyrabia, 360 df z pfc aktywnym

i jeszcze jedna dziwna sprawa rdzen grafy (r9600) zaczel mi sie na dfi lepiej krecic i to o okolo 15- 20 mhz

 

edit : wskazania napiec mam joz w porzadku, ale dalej sie proc nie kreci :/

Edytowane przez Kenshin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wydaje mi sie ze to troche glupi pomysl zeby proc lecial z 12, jakbym chcial sobie grafe na mocniejsza wymienic to bym pewnie o oc mogl zapomniec :/ a linia 5v odlogiem bedzie lezec ?? na epoxie chyba lepiej to bylo rozwiazane

a i jeszcze jedno jesli chodzi o rda+ vs lanparty, na DFi soundstorm jest o niebo lepszy, i niechodzi tlyko o wyjscia itp, jakosc dzwieku jest naprawde o wiele lepsza :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 24 2005, 15:15-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 24 2005, 15:15)
Tomwer:

 

He he he wynik fajny ale podpis jeszcze fajniejszy ;)

1233243[/snapback]

 

 

Zapis też wymiata :lol:

 

http://img196.exs.cx/my.php?loc=img196&ima...idazapis2sv.jpg

 

(to nie jest żadna edycja! Everest naprwde tak pokazał :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Jan 22 2005, 15:44-->

CYTAT(Mardok =:) @ Jan 22 2005, 15:44)
To że GM wywali errora na 250 to w większości przypadków jest bardziej niż pewne w zasadzie walczy się o to aby nieć jak najmniej błędów a nie w ogóle. Co do proca to już raczej nie wina MoBo a słabego modelu procesora.

1229764[/snapback]

 

no to chlopie rozwiales mi troche watpliwosci.... ale moje infinity jakies cienkie jest bo nie wstaje powyzej 250 przy vdd 1,8; musze 1,9 dawac a wtedy errory leca jak szalone... na pewno to nie wina pamieci (vitesty ddr600)... chyba ze mobil nie lubi tak wysokiego FSB (powyzej 260 w ogole nie bootuje)

 

tomwer: jak tys to kur#a zrobil? :)

 

Taipan: ktory masz BIOS?

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...