Skocz do zawartości
Kwiecień

Wszystko o --> DFI LanParty II Ultra B

Rekomendowane odpowiedzi

Zulusman niezle :) Powiedz czyt jest single czy dual i czy pamiatki masz synchro puszczone bo nigdzie sie nie doszukalem na screenach. Aha jaki bios ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam problem :( Otóż,wreszcie mam trochę czasu,żeby pobawić się płytką (a przede wszystkim w ogóle ją zamienić z poprzednim Epox'em). No więc wszystko ładnie,płytka wymieniona i działa - nominalnie (czyli 11*133,bo tak chodzi sobie mój AXP 1700+). Jednakże każda,absolutnie każda,próba podniesienia wartości FSB kończy się niemożnością odpalenia kompa. Z początku myślałem,że to przez BIOS (niestety,vodoo,i tak udało mi się zapomnieć o początkowej aktualizacji,hehe),jednakże zainstalowałem najnowszy oficjalny i...dalej nic :/ Kufa,nie wiem,co dalej robić - to już przecież mój stary Epox'ik dawał lepsze możliwości ;) (przynajmniej stabilnie FSB190),a tu nawet nie mogę wyskoczyć powyżej podstawowych 133MHz :lol: Ktoś ma jakiś pomysł? (no chyba,że może standardowo każdy oficjalny BIOS DFI jest zablokowany i trzeba zainstalować BIOS od TicTac'a??)

To czekam na porady,za które z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu nawet nie mogę wyskoczyć powyżej podstawowych 133MHz :lol: Ktoś ma jakiś pomysł?

Jak masz ustawioną zworke od fsb obok socketa ?

 

Jeśli masz wyjętą to wsadź i sprawdź czy da się zmienić, jeśli masz wsadzoną to wyjmij i sprawdź.

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem HamP ale ja na poczatku zapomnialem wylaczyc w biosie Fast Write a mialem wylaczone w windowsie i podczas uruchamiania systemu pasek smigal caly czas i nic sie ne dzialo. To takie glupie ale u mnie cos takiego sie dzialo. Pewnie to cos innego ale za malo informacji zeby cos poglowkowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vodoo - zworka ta służy tylko i wyłącznie do kasowania ustawień O/C i niestety w tym przypadku nie pomogła

 

RuDi - Fast Writes tyczy się karty graficznej,a problem leży gdzie indziej.

 

No nic,zaraz wgram BIOS'a od TicTac'a i zobaczę,czy coś się poprawi - jak nie,to chyba jutro pora na reklamację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vodoo - zworka ta służy tylko i wyłącznie do kasowania ustawień O/C i niestety w tym przypadku nie pomogła

Mówimy chyba o innych zworkach, do kasowania ustawien O/C wcale nie znajduje się w sąsiedztwie socketa :)

 

Obok socketu masz zworke do fsb 100 lub powyzej fsb 100 !!!

 

Gdy przestawiłem ją na fsb 100 to komp nie chciał za cholere zwiększyć fsb ;)

 

 

http://www.dfi.pl/Upload/Product_Picture/L...TRA%20B%20b.jpg

 

Na tym zdjęciu to ta czerwona zworka pare milimetrów od radiatora NB

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ta zaznaczona na czerwono to jest j8,czyli ta do kasowania ustawień O/C...więc szczerze,to już nie wiem,o jaką zworkę Ci chodzi :/

Chodzi właśnie o tą zworke, cyt z instrukcji:

 

"This jumper is used to select the front side bus of the CPU installed on the system board"

 

"On Other CPU`s, Off 100MHz"

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vodoo ma racje, ja od razu skapowałem o jaką zworkę biega.

 

Co do screena, nie miałem progsa co by pokazał czy synchro i dual, no i aidy nie było...

Usawienia pamięci: 2x256 D-DDr 500 synchro 3-4-4-7

Największym problemem jest chłodzenie tego czegos...

Zaczynam mieszać aby dostać 2 stopnie mniej na CPU, dostaję 5 wiecej na NB i tak w kółko... Ciągle czekam na WC, ale z tego nici chyba bo mi sie chłodzenie w samochodzie rozkraczyło...

W każdym bądz razie, jakies tam chłodzenie kupie... ale nie koniecznie takie jakie chciałem ...

 

Wracając do tematu:

Bios - ten co zawsze: 04.29 [RomSip] bu Evilius

Będe wdzięczny za podanie linka do tego biosa TicTaca czy jak jak mu tam.. :)

HamP: oficjalne biopsy śmierdzą,... Sam męczyłem sie z tym co ty masz na oryginalnym dostarczonym z płytą. Dopiero po zapodaniu powyższego, dałem prockowi więcej do przemyślenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieee,to już się pogubiłem :/ Na początek jedna sprawa: BIOS'a w tej chwili mam właśnie tego od TicTac'a.

A teraz do rzeczy: otóż,przewertowałem wszystkie instrukcje wzdłuż i wszeż i nigdzie nie natknąłem się na sekcję mówiącą o zworce do przestawiania FSB (btw,na Epox'ie mam coś takiego,ale to inna sprawa),a zworka,o której mówicie jest w instrukcji opisana tylko i wyłącznie jako resetująca ustawienia O/C (zworka ma oznaczenie j8 ).

No więc...już nie wiem,co robić :(

 

PS.vodoo - tylko,że Ty masz Infinity,więc może na Infinity jest taka zworka...(czyżbyśmy odkryli kolejną różnicę między LP a I ? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.vodoo - tylko,że Ty masz Infinity,więc może na Infinity jest taka zworka...(czyżbyśmy odkryli kolejną różnicę między LP a I ? ;) )

Cytowałem ci instrukcje z LP :) płyty są na tym samym PCB wyjmij tego czorta i zobacz czy komp wstanie, daj znać jakie rezultaty z / bez zworki.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie już pisałem,że to nic nie daje :( Dla ścisłości: przy wyjętej zworce komp w ogóle nie chce przyjąć do wiadomości,że ja chciałbym większe FSB niż 133,w związku z tym zawsze bootuje się bezproblemowo,bo na standardowych ustawieniach :lol: Natomiast przy włożonej,za każdym razem,gdy chcę ustawić FSB powyżej 133,komp nie chce się odpalić. Dobrze,że chociaż soft-clear-cmos działa (czyli przez Insert...)

Pozdrawiam

 

PS.Z której z dostępnych instrukcji cytowałeś? (bo ja w sekcji Jumpers mam opisaną tą zworkę i jest podane tylko i wyłącznie,że służy czyszczeniu ustawień O/C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.Z której z dostępnych instrukcji cytowałeś? (bo ja w sekcji Jumpers mam opisaną tą zworkę i jest podane tylko i wyłącznie,że służy czyszczeniu ustawień O/C)

Z instrukcji do NFII LP Ultra B

 

p.s.

 

A probowałeś zmieniać fsb softwarowo ?

 

pozdrawiam

 

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji do LP jest sporo(typu Features, książeczka o Cmos Reloaded, User's Manual,itd),więc dlatego się pytam,jaka to była dokładnie instrukcja?

 

Co do software'owych zmian FSB,to jeszcze nie próbowałem (ale tak prawdę powiedziawszy,nie o coś takiego mi chodzi,żebym musiał co chwilę w Windzie przestawiać...)

 

Dobra,prawdopodobnie mam padnięty egzemplarz i dlatego tak się dzieje - spróbuję wymienić dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zworka czyści ustawienia OC przez zablokowanie ich na wartości fabryczne i tyle. A płyty najwyraźniej walnięte. U mnie póki co 11x210 na Whisper Rock 4 jakieś 50stopni w stresie bez podnoszenia napięcia (XP2500+) więc płycie pod tym względem raczej nie mogę nic zarzucić, więc najwyraźniej masz padnięty egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta zworka czyści ustawienia OC przez zablokowanie ich na wartości fabryczne i tyle. A płyty najwyraźniej walnięte. U mnie póki co 11x210 na Whisper Rock 4 jakieś 50stopni w stresie bez podnoszenia napięcia (XP2500+) więc płycie pod tym względem raczej nie mogę nic zarzucić, więc najwyraźniej masz padnięty egzemplarz.

A nie możesz niższego mnożnika i wyższej szyny ?? Czyż nie po to kupuje się Lan Party B ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vodoo ma racje, ja od razu skapowałem o jaką zworkę biega.

 

Co do screena, nie miałem progsa co by pokazał czy synchro i dual, no i aidy nie było...

Usawienia pamięci: 2x256 D-DDr 500 synchro 3-4-4-7

Największym problemem jest chłodzenie tego czegos...

Zaczynam mieszać aby dostać 2 stopnie mniej na CPU, dostaję 5 wiecej na NB i tak w kółko... Ciągle czekam na WC, ale z tego nici chyba bo mi sie chłodzenie w samochodzie rozkraczyło...

W każdym bądz razie, jakies tam chłodzenie kupie... ale nie koniecznie takie jakie chciałem ...

 

Wracając do tematu:

Bios - ten co zawsze: 04.29 [RomSip] bu Evilius

Będe wdzięczny za podanie linka do tego biosa TicTaca czy jak jak mu tam.. :)

HamP: oficjalne biopsy śmierdzą,... Sam męczyłem sie z tym co ty masz na oryginalnym dostarczonym z płytą. Dopiero po zapodaniu powyższego, dałem prockowi więcej do przemyślenia..

Polecam CPU-Z w wersji 1.22 lubnowszej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak - po pierwsze moge oddac torbe od tego - bo stwierdzielm ze mi nie potrzebna :)

Po drugie - za pare dni montuje ta plyte - i pytanie brzmi nastepujaco - czy jezeli nie zrobie update'u biosu to uda mi sie w miare be problemow zainstalowac win xp home bez sp??

Po drugie ilu z was ma na SB radiatorek?? (ja mam w orginale radiatorek i patrze a na fotkach wszedzie bez).

Plya prezenruje sie zaj******. Zobaczymy jakie bede mial z nia problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yotomeczek: bo proc kupiony dwa dni temu i na zmiany mnożnika leje.

fireblade3: bez update biosu na tej płycie nie da się poprawnie niczego zainstalować. Po prostu szkoda Twoich nerwów, a wgranie biosu nie jest skomplikowane. Ja SATA wyłączyłem całkiem i i tak były ostre jazdy. Update biosu jest na tej płycie po prostu niezbędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to chyba bede zmuszony :) - Nie to zebym nie robil nigdy update'u ale ostatnio kumpel robil na swojej nf7 i niby wszystko ok a plyta nie wstala :(

I jakos nie mam przekonania - ale nic zrobie moze szczesliwie pojdzie ok (z 10razy na ecsk7s5a bylo spox na moim msi raz tez bez problemu wiec moze pojdzie bez zgrzytow) dysk ata zwykly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No,mam już nowy egzemplarz i wygląda na to,że ten chodzi,jak powinien (przynajmniej na pierwszy rzut oka :) ). Na razie zapodałem mu 9.5*210 i działa ładnie. Jak się tylko uporam z reinstalką Windy (bo ta teraz już przetrwała wymianę w ostatnim czasie w sumie czterech płyt i chodzi już tak siakoś niezbyt ;) ),to wreszcie zabiorę się za to,co tygryski lubią najbardziej,czyli porządniejsze o/c :D

A tak w ogóle,to mam pytanko: czy ktoś próbował może wgrać BIOS'a z tego linka -> http://forums.pcper.com/showthread.php?t=318814 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na początek chciałbym przeprosić za drugiego posta,ale bez tego pewnie niewiele osób przypomniałoby sobie,że taki temat istnieje ;) ;)

Otóż,mam takie krótkie,ale dość istotne (dla mnie :) ) pytanka do osób posiadających DFI LanParty NFII Ultra B (przy czym chodzi mi tylko o osoby,które swojego kompa chłodzą powietrzem):

1) jakie macie temperaturki NB w idle i stress'ie? (przy czym tutaj chodzi mi o fabryczny radiator)

2) pytanko jak wyżej,przy czym skierowane do osób,które zamontowały sobie Zalmanika 47J na NB (i jaką pastą przesmarowane)

Z góry dziękuję za odpowiedzi,pozdrawiam

 

PS.Przy okazji podajcie,czy temperatury te są przy otwartej budzie,czy przy zamkniętej, a także,czy macie jakieś dodatkowe wentyle,a jeśli tak,to ile i jak chodzące. (sorki,że o tyle proszę,ale da to pełniejszy obraz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w zasadzie mam od 24 do 33 stopni zalezy jak sie wentyle w budzie kreca.Na procku zalman 7000A CU buda chief BX 2 wentyle spire kulka czarne 1 spire ledy kulka i jeden cooler master ledy kulka(na max obrotach przegłusza wszystko) wszystkimi dmuchawkami steruje za pomoca panelu zalmana.

Buda oczywiscie zamknieta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed paroma godzinami na fabrycznym przekraczała 50 stopni.

Teraz po wymianie na zalmanka jest 43max. W zamkniętej budzie jeden wiatrak wyciągający 80mm z tyłu.

Głupia sytuacja bo po zjechaniu z napięciem na procu (do 1,25V przy 11x166) ma on jakieś 42stopnie przy zapuszczonym prime, czyli jest zimniejszy niż chipset ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy SYStemp to naprawde temp z NB ?? Ja mam wątpliwości... dlaczego ? Założyłem wiatrak na radiator fabryczny i nie ma żadnej różnicy w temperaturze!! Zmiana napięcia także nie wnosi podwyższenia trmperatury, co wydaje się dosyć dziwne... Zdrugiej strony, jedyny programik jaki znam to 8rdavcore i tam zawsze pokazuje 1.5 , mimo iż w biosie jest ustawione 1.8 dla przykładu... Trzeba nForce utilities zainstalować...

Pozdro

P.s.Fabryczny radiator jest bardzo OK, tylko trzeba go przesmarowac dobra pasta - ja mam OCZ i teraz mam temp 43, a niedawno mialem 38 przy fsb 270 i Vdimm (w biosie) 1.8.

P.S^2: Na fotve z fsb270 z poprzedniej strony, widać wszystko o czym mowa: temperatura na zwykłym radiatorze(bez wiatraka wtedy, była inna pogoda, nice ;) ) oraz napiecie Vdd. Co do temperatur, obecnie wyciszyłem zestaw, kosztem temperatury właśnie.

Edited: Twice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...