Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się ma Halt&idle do możliwości podkręcania???

U mnie jak zflasciach!e bios z tą opcją to mam baardzo duże wachania vcore (Podobno na tym ta opcja polega), ale wszystko full stable.

Czy bios bez tej opcji który trzyma stałe vcore będzie lepszy do tego.???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem wpływu na O/C. Ale zmieniłem bios na 2.20a bez H&I. Stosuje program CPU Idle Extreme, wole mieć kontrole nad "chłodzeniem".

Podobno przy biosie z H&I wazny jest zasilacz i nie jego moc czy tez stabilność a zdolność do szybkich zmian napięć. To moze miec związek z tymi wachaniami VCore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile slotów PCI ma wasz ASRock k7s8x ??

 

Ja mam 5, a wszędzie w internecie znajduje tą płytę z 6 slotami na fotce :/

 

Przyjrzałem się dobrze fotce i pisze napewno k7s8x, a na mojej tesh :) więc o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie, chciałem sobie wgrac najnowszy producenta bios 2.30, ale przed tym chciałem zrobić backup, no i ten cały flash.exe ze strony ASRock'a po wpisaniu flash.exe backup.bin /s wywala mi błąd, że nie może zapisać :/, próbowałem różne kombinacje....

 

Jak to zrobić ?? Żeby mieć ten swój w backupie ??

 

Druga rzecz, to jak sprawdzić timingi pamięci ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chm, to nie wiem czy nie zmienic biosu dla FSB200, teraz mam2,20a

ale miałem kiedyś 2,25 i pamietam że u mnie był najstabilniejszy, chociaż brak opcji ustawien pamieci.

 

chris_gd - Ty chyba ustawiaszp pamięć chepmem, jak to robić. kiedyś próbowałem i mi zawieszał system.

no niestety moje pamietaki to czysty no-name i za wiele to ja z nich nie wyciskam, w biosie tryb normal (bo przy fast juz sie resetuje) i do tego cheepomem tweak - perfomance mode, nie chce mi sie bawic w szczegolowe ustawienia, dziala super, jakies 200pkt wiecej w AIDA32 i wciaz komp stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro87 Poszukaj w necie na jakimś forum znalazlem obraz płyty bootowalnej... Startujesz kompa z CD , wybierasz bios chyba 5 możliwości i po sprawie. Jak nie znajdziesz to daj jakieś namiary to Ci to pośle.

 

 

A co do wykrywania proców to zauważyłem że płyta nie wykrywa niczego powyżej 2700+...

 

 

Hej z innej beczki. Macie pozakładane radiatory na mosfetach ?Bo zauważyłem że przy podkręcaniu magistrali i podnoszeniu napięcia o +5% strasznei się grzeją- szczególnie ten całkiem po prawej stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile u was na tej plytce wyciagacie? bo zrobilem dizisaj chlodzenie prowizoryczne (wiatrak 30cm postawilem kolo kompa) i dalo mi to temp 7 stopni nizej i wzialem sie za krecenie. fsb 195 bylo stabilne przez 20 testow prime potem jak stwierdzilem ze sie temp ustabilizowala to chcialem podniesc. i tak na fsb 198 przy wlazeniu do windy jest reset albo zwis. na 199 nie wstaje. na 200 raz sie spostowal ale zwisl w poscie i zaczal wydawac dziwne dzwieki (ale nie speaker), w zyicu takich nie slyszalem, jakby sie cos trzeslo w srodku. innym razem na 200 sie nie postuje, albo wywala komunikat ze za duze taktowanie i sie resetuje razem z cmosem. myslicie ze mobo nie wyrabia? bo skoro proc jest na 195 stabilny z zwyklym vcore, a te 198,199,200 to byly na vcore +5% to chyba jednak mobo nie wyrabia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo , ja mam stabilne tylko 187 , wiec nie masz zle . powyzej np 188 po 20-40 min potrafi wywalic jakas gre na pulpit . sproboj zdjac radiator z NB i popracowac dzien na fsb 133 - tzn wygrzewanie , podobno dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, zobacze po moim wyjezdzie na wakacje, bo poki co mam stabilne 193 (194 nie ma bo jest albo 192.99 a potem od razu 194.99 wg wcpuid) a 195 osiagnalem dzieki temu wiatrakowi kolo kompa ale to jest taka suszara ze masakra. on chlodzil procka chociaz i na nb dmuchal, obstawiam jednak ze cpu, bo jak cpu dochodzi do 50 to wtedy sie wywalal prime. a jak wroce z wakacji i nie przepije wszystkiego to zmieniam chlodzenie, chyba na sp-97 sie szarpne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie dolaczylem do szczesliwych posiadczy asrocka. Jak kazdy na poczatku nie za wiele rozumiem, a tym bardzije jesli chodzi o o/c bo nigdy nie mialem z nim stycznosci. Czytam, czytam i nie doczytalem jeszcze do konca :/ bo nie znajduje odpowiedzi na moje pytania, wiec powiem szczerze, ze odechcialo mi sie czytac caly topic i wole pojsc na latwizne i zadac kilka lamerskich pytan, nawet jesli odpowiedzi sa banalne.

 

FSB jest efektywna i jakas tam, nominalna ?? nie wazne.(tzn wazne, licze, ze ktos sie sprowokue i da wywod) Wartosci podane w instrukcji(200.266,333,400) i ta tytulowa 333, Te pierwsze tak naprawde musze podzielic przez 2 ??

 

Dalej... zablokowane FSB dla agp uniemozliwia podkrecenie grafy ????

 

Kolejne... Mam athlona 1700(AXDA1700DLT3C JIUHB0309....)no wiadomo ;) ile moge wycisnac na standardowym biosie, ramie no name 256(400) bez zmiany napiecia ???? Ma ktos podobnego??

 

Wiec podsumowujac, to glownie zalezy mi na podkreceniu procka bez wiekszego haosu do 1800-2000, rzuccie gars porad...

 

Pozdrawiam wszystkie madre glowy.

 

PS. Smiech jak najbardziej wskazanu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co ci chodzi z tymi nominalnymi fsb. asrock k7s8x ma fsb 333 a k7s8xe ma juz 400. fsb to szyna do pamieci a jak sie podzieli to na pol to wychodzi nam szyna dla procka, ktora jak sie przemnozy przez mnoznik to nam wychodzi taktowanie procka.

 

w plytach na via wraz ze wzrostem fsb roslo tez taktowanie pci i dyskow, co teoretycznie zwieksza przepustowosc, ale ona jest wystarczajaca a jej zwiekszenie grozi spaleniem sprzetu. dopiero przy "okroaglych" fsb plyta wlacza mnoznik odpowiedni i pci wraca do normalnego poziomu. ale asrock na sis 746fx (chyba ze masz k7s8xe to na sis 748) ma zablokowane na stale wartosci pci wiec mozna smialo podnosic fsb bez obwa o dysk.

 

ile z proca to nie wiem bo nie mam takiego, ale z tego co sie wlasnie dowiedzialem to na k7s8x (nie xe) jak osiagniesz fsb 200(400) to bedize dobrze. moj max to 195.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co juz wiem: na plycie ustawia sie FSB (efektywne 100,133,166,200), a w biosie niby mozna o 1 MHz dla czego ??. Wiec czy mam sie kierowac aby ustawic odpowiednie tak zeby bylo synchro z pamiecia... Taktowanie procka jest 266 czyli 133, Jak mam teraz to wszystko zgrac ?? Z kazdym slowem coraz bardziej czuje sie zagubiony. Moze to ta pora, ale worce tu w dzien i sprobuje znowu to wszytsko ogarnac. Nie ukrywa, ze licze na was...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na plycie sie ustawia tylko takie fsb, jak ty soibe wyobrazasz zaworki dla fsb z przedzialu 50-250 co 1? a takie okragle 100,133,166,200 wystarczaja do ustawienia dla konkretnego procka. a w biosie mozesz sterowac dokladniej, np jakbys chcial krecic. jak procka masz na 133 tu taka ustaw zworke i ci smiga. jak chcesz krecic to zmieniaj powoli w biosie na 134,135,136... ale zworka niech ciagle zostanie na 133. a jak juz dojdziesz do 165 to potem zmien zworka na 166. pozatym skoro masz fsb 200 na plycie to znaczy ze masz asrocka k7s8xe i lepiej pisz o tym na wstepie bo jednak wiekszosc ludzi ma k7s8x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powyżej pisali o wykrywaniu procesorów.

Nie wiem jak jest z orginalnymi biosami, ale na 2.20a płyta wykrywa napewno do 3200+, powyżej nie sprawdzałem!?!

Ktoś powyżej pisał że miał 2200MHz i to powinien być 3200+.

Ale przecież 3200+ ma 512kb L2. Płyta prawidłowo wykryła jako 2700+, 2800+ jest dopiero dla 2250MHz.

Miałem na niej Thortona i prawidłowo wykrywała do 2800+, powyżej podawała w MHz, ale to logiczne to BIOS nie ma programu obliczającego PR tylko korzysta ze standartowych definicji poszczególnych procesorów.

Teraz mam Bartona i również płyta prawidłowo wykrywa procki.

Przykładowo obecnie 2800+ mam gdzieś w okolicy 2080MHz czyli tak jak ma byc dla Bartona.

 

PS. Logan, Osiem nie musi miec K7S8XE aby miec na płycie FSB200, przecież w K7S8X też jest nieoficjalne FSB200, ale róznie z jego działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze nie napisalem, ale mam TYTULOWEGO Asrocka :D

Logan dzieks za wprowadzenie, latarnik dobrze wiedziec, aaa i teraz juz wiem ktora wartoscia operowac zeby sie porozumiec...

 

..czekam na reszte odpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Wszystko działa dobrze na fsb 170-174, a jak ustawie 176 to już 3dmark się wywala. Jak ustawiłem 180 komp nie wystartował! Zmieniłem pamięci na 400mhz bo wcześniej jedna miała 333 i myslałem że to było przyczyną. Jednak nie! Następnie odpiąłem cdrom, fsb ustawiłem na 175 3dmark i wszystkie gry chodziły dobrz. Pomyśałem że to wina zasilacza, zmieniłem na lepszy (miałem IMPUT 300W, pożyczyłem też 300W, ale dużo lepszy) i nadal nie moge mieć fsb nawet 176!!! Mam bios 2,20. Procesor Athlon 2.0 T-Bred seria KIXJB 0416GPM. Czy procesor nie daje się więcej przetaktować?? Prosze o jakieś dobre rady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie proc , podnies vcore o 5% i sproboj wiecej , bo nie masz jakies szczeglolnej serii do krecenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da rade sflashować bios na tej płycie bez flopka?

jasne ze sie da sam tak robie bo flopa niemam :wink:

potrzebna plytka bootujaca np. win98/me pliki na dysku fat i sie jedzie

a jak nie masz nic to u kolegi nagraj sobie plytke a na niej dyskietka startowa jakas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz będę podnosił vcore. Ale nie wiem na ile mój cooler pozwoli. Teraz mam ustawione 2170 MHz i napięcie 1,76-1,77 (drut-mod). Temperatura od 43-46. Jak dam +5% to będzie dość spore napięcie i chyba trzeba będzie zmienić wentylator. Teraz mam Manhattan!?!? ma 4200 obr. i radiator ma miedziany. Myślicie że wystarczy? Jaki tani mógłby być dobry?? Aha, jeszcze jedno, czy nie jest to dziwne, że fsb na 174 chodzi dobrze na 1,75, a do 176 już trzeba będzie zwiększyć vcore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...