Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

k7s8x nie ma fsb 200, przeciez nawet zworki na to nie ma. a ze dziala to inna sprawa:]

 

pytanie czy jak wlaczycie prime to tez macie jakies dziwne dzwieki? bo u mnie slychac cos jak cykanie swierszczy i stawiam ze to mobo tak cyka, bo moj egzemplarz jakie muzykalny jest, jak sie wlaczy h@I to z kolei gwizdze jak na flecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, nadal nie doczekalem sieodpowiedzi...

...ale mam nowy ostry problem:

 

po zainstalowaniu system sie nie uruchamia, sprawdzalem krok po krku i przestaje ladowac sie zaraz po zaladowaniu sterow do mychy. Mowa o 98SE, plytka jak w tytule... HILFE ! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]Jaro, tam sa takie selo1 i 2 w instr mam opisane tylko do 200,266,333 i zostaje jedna mozliwosc. byc moze jest to 400 ale w instr tego nie ma.

a ja mam wlsnie w instrucji ze sel 1 w pozycji 2-3 a sel 0 w pozycji 1-2 i jest fsb 200 i dziala wiec gadasz glupoty moj drogi chyba ze masz wersje plyty wczesniejasza od r 3.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh kilka dni temu padły mi wejścia audio aux i cd... nie działa lub pierdzi lewy kanał, miał ktoś coś takiego, wie jak to w prosty sposób naprawić? Może gdzie gdzieś drucik od drutmoda poleciał gdzie nie trzeba, bo już kilka zgubiłem :)

Jak się nie da to będzie mnie czekało szybsze kupienie live'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup tego live'a . nie dosc ze ten dzwiek jakis taki raczej taki sobie jest to jeszcze dosc mocno obciaza procek - okolo 5% gry mi wolniej chodzily gdy uzywalem zintegrowanej karty , zreszta gdzies byl jakis test , jak wykorzystuja rozne karty procka . najmniej SS , potem SB dlugo dlugo nic i te wszystkie zintegrowane okolo 5-10 % mniej klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rev mam 3.01 (na plycie tak nadrukowane w rogu kolo zasilacza. fakt jak zroiblem to ustawienie co jest nieopisane w instr to sie uruchamia na 200. tzn od razu sie resetuje bo mowi ze procek tak nie da rady. albo nawet sie nie postuje, czyli objawy tak jakbym w biosie ustawil 200. ale w instr tego nie mam. moze inna ksiazeczka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mogł by napisać jak się ustawia mnożnik 11,5 i 11 bo normalnie temat do x-files żadna instrukcja mi tego nie pokazuje chociaż wcześniej było w tej samej a teraz nie ma .typu od góry 1 lewy 2 prawy w ten sposób albo narysować będe mega wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze tak pisze ? czytales ta instrukcje ? ona jest wspolna dla k7s8x i k7s8xe . towje objawy sa takie ze mobo nie wytrzymuje , mialem identycznie - wchodzi do windy , cos ruszylem i odrazu blue screen i reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mogł by napisać jak się ustawia mnożnik 11,5 i 11 bo normalnie temat do x-files żadna instrukcja mi tego nie pokazuje chociaż wcześniej było w tej samej a teraz nie ma .typu od góry 1 lewy 2 prawy w ten sposób albo narysować będe mega wdzięczny

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego ASRock'a K7S8X, całkiem fajny stuff, tylko nie mogę na nim proca puścić przy FSB 333 MHz. Mam Durona 1600@Athlon XP 1900+, jak ustawiam w BIOSIE FSB na Manual i daję 166, to mi maszynka nie wstaje, próbowałem też zworkami i nic... Może zwiększyć mu VCore o te 5% (chyba go to nie zabije, nie?), aktualnie wynosi ono 1.52V.

Pamięci to TwinMOS'y PC 3200 na 400MHz, BIOS to oficjalny 2.30 dzisiaj aktualizowany, bo mi się dysk na sec. slave bez przerwy pier*****

 

THX, greets.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 5% to podstawa, swoja droga moj poprzedni procek (d1600) szedl max na fsb160 :( pozniej juz byly restarty a na 166 nawet juz czasami nie wstawal, teraz mam jak w opisie i jestem prawie zadowolony, bo mam fsb200 ale do 2ghz brakuje 100mhz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiotrQ

Miałem podobnie Duron 1600 max stabilny przy 160 przy 166 trzeba było resetować BIOS i to z tym 5%

Dopiero jak zrobiłem drut moda i napięciu na cpu 1,78V mam max stabilne fsb 175 co przy 12 z mnożnika daje 2100MHz większe fsb komp wysiada przy liczeniu SETI.

To już chyba urok mego Durona cienki jak g.... ale i tak proc o 500 w górę i maksymalnie stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

jestem nowym uzytkownikiem na tym forym i mam pytanie do ekspertów pozbyłem się starej płyty no i mam zamiar kupić noweą problem jest w tym że nie wiem jaką mam wybrać napewno to bedzie ASROCK (tyle dobrego piszą o tej płycie) tylko który model bedzie lepszy czy K7S8X czy K7S8XE z Bartonem 2500+. Z której płyty da się więcej z Bartka wycisnąć. Jedyny problem to to że pozostała mi po starym zestawie pamięć Samsung 256 266Mhz i karta graf GF 2 MX 400. Wiem że jest zasada najpierw szukaj potem pytaj ale nigdzie na forum nie znalazłem podobnego zestawu. Powiedzcie mi czy płyta ruszy z tą pamiecią jak się ustawi asynchronicznie no i z tą kartą graf (AGP chyba X4).

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum i prosiłbym o podpowiedzi co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garabasz

odpowiedz jest prosta! K7S8XE ma zagwarantowane fsb 200 wiec latwiej ci bedzie osiagniec na niej wysokie fsb (oczywiscie z tymi pamiatkami asynchronicznie) ale jest drozsza i jezeli nie masz zamiaru siegac do fsb 200 to nie ma sensu jej kupowac i lepiej kupic (zaoszczedzic) K7S8X.

plyta nie ma problemu z praca w trybie asynchronicznym ale jakbys kupil tego K7S8XE a w niedalekiej przyszlosci wymienil pamiatki na 400MHz to by to ladnie hulalo synchronicznie. z karta tez nie bedziesz mial problemu wiec wybor pozostawiam tobie!pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pwiedzcie jeszcze ludziska ile można maksymalnie podkręcić Bartka 2500+ na K7S8X a ile na K7S8XE zakładając że narazie nie będę wymieniał poamieci 266 i będzie asynchronicznie a ile by poszedł jak bym pamięci wymienił na 400. Bo nie wiem czy jest sens wymieniać tę pamieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje Asrocka k7s8x rev3.0, Jakiegoś Athlona 1700-2000, RAm (jie wiem ile) i tak czy wystarczy mi Zasiłka ModeComa 300... czy kupić np 350 tyle ze no-name ?? Kartka graf. Gf 2 mx 400 Dysk 30 gb Maxtora

POZDRO... mam nadzieje ze ktoś mi odpisze :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przy pracy Windy, liczeniu SETI, pracy z netem, pisaniu czegoś w Wordzie, część jądra XP w ramie i udostępnianiu netu i graniu lub słuchaniu muzy lub filmu to się czuje te 512RAMu. Niektórzy piszą, że jazda zaczyna się od 1024MB ale czy im można wierzyć ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...