Skocz do zawartości
Gość

Czyszczenie procka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: jak najbezpieczniej wyczyścić procesor (AMD oczywiście :-)) ze starej pasty termoprzewodzącej? Z góry dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cif, Cif i tylko CIF, albo... coś na podobieństwo cifa, czyli jakieś mleczko czyszczące. Wszystko schodzi jak ręką odjął, łącznie ze zrebrną pastą termoprzewodzącą, która jest ku*** trudna to zmycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym WD-40 to bym sie zastanowil. Z tego co pamietam to WD ma wlasnosci wypierania wody. a przy tym pewne wlasciwosci smarujace. Wydaje mi sie ze moze to wplywac niekorzystanie na przewodnictwo cieplne. Ja uzywam acetonu i jest git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumka do mazania, tylko i wylacznie (coraz wiecej osob tym zarazam).

 

Schodza wszelkie rodzaje past. Z prockow, pcb, pamieci itd, itp.

 

Polecam gumawac, nie trzeba sie z "plynami wysokooktanowymi" paprac.

 

Byle gumka miekka byla.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym WD-40 to bym sie zastanowil.  Z tego co pamietam to WD ma wlasnosci wypierania wody. a przy tym pewne wlasciwosci smarujace. Wydaje mi sie ze moze to wplywac niekorzystanie na przewodnictwo cieplne. Ja uzywam acetonu i jest git

Spoko spoko.

Moze ma taki wlasciwosci ale jak pozniej przetrzesz wata wszystko sie sciera.

Zmazywalem tak juz z kilku procy (dwa dalej u mnie pracuja) i z chipsetow grafy (obie tez smigaja) i plyty ale ta zdechla (ale wczesniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, ostatecznie użyłem WD40 i patyczków do uszu. Przy okazji nasmarowałem wszystkie wentylki w kompie, bo co niektóre zaczynały piszczeć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, ostatecznie użyłem WD40 i patyczków do uszu. Przy okazji nasmarowałem wszystkie wentylki w kompie, bo co niektóre zaczynały piszczeć :-)

:/ tak sie sklada, ze WD40 nie powinno uzywac sie do smarowania wentyli, bylo o tym sporo na Tweaku - poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, ostatecznie użyłem WD40 i patyczków do uszu. Przy okazji nasmarowałem wszystkie wentylki w kompie, bo co niektóre zaczynały piszczeć :-)

:/ tak sie sklada, ze WD40 nie powinno uzywac sie do smarowania wentyli, bylo o tym sporo na Tweaku - poszukaj.
Po pewnym czasie sie mu wentylator zatrze... a jesli bedziesz chcial np.. naoliwic wentyl to nie olejem natrualnym bo za tydzien bedziesz mial w srodku galarete ;] tylko i wylacznie olejem maszynowym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kiedyś nawaliłem tyle pasty że procek przestał działać :)

a wyczyściłem go szczoteczką do zębów pod kranem z ciepłą wodą

a póżniej wysuszyłem suszarką hehe

procesor wszystko zniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób to gumka do ścierania. trzesz chwilę żeby w 1 miejscu dojąć do czystego laminatu i dalej w 5 sekund masz czystość absolutną. i nie używasz chemii, nie zostawia zapachu jak wd-40, masz ścieradło pod ręką gdzieś w domu, pewne i sprawdzone. srebrnego titana czyściłem alkoholem itp i nie pomagało, gumeczką w 30 sekund wyczyścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze SZCZOTA DO ZĘBÓW jest the best :] .... woda kranik .... suszareczka :] ,czyscilem juz tak kilka proców ... tylko jest jedno "ale" ,bo tata powiedzial mi ze w wodzie w kranie jest duzo kamienia i zeby tym za czesto tego nie robic bo moze sie osadzic na procu ... (pewnie mial racje ale za jednym razem nic sie nie stanie ;p :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy sposób to gumka do ścierania. trzesz chwilę żeby w 1 miejscu dojąć do czystego laminatu i dalej w 5 sekund masz czystość absolutną. i nie używasz chemii, nie zostawia zapachu jak wd-40, masz ścieradło pod ręką gdzieś w domu, pewne i sprawdzone. srebrnego titana czyściłem alkoholem itp i nie pomagało, gumeczką w 30 sekund wyczyścisz.

"Gumka Myszka" Rulezz :mrgreen:

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...