Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I kolejne recenzje :

http://www.xbitlabs.com/articles/video/dis...splay/nv40.html - 48 stron !!

http://www.3dcenter.org/artikel/nv40_techn...nik/index_e.php

http://www.beyond3d.com/previews/nvidia/nv40/

http://www.3dgpu.com/modules/news/article....php?storyid=926

http://techreport.com/reviews/2004q2/gefor...ra/index.x?pg=1

http://www.firingsquad.com/hardware/nvidia...rce_6800_ultra/

http://www.nordichardware.com/reviews/grap...card/2004/nv40/

 

A teraz kilka slow, ktrych nie zdazyle wczoraj szkrobnac.

Oj, mizerioa - nVidia ponownie dala ciala z jakoscia renderingu ! Jak zreszta ktor juz raczyl zauwazyc w FarCray-u.

Patrzcie tu :

http://www20.tomshardware.com/graphic/2004...ce_6800-46.html

i jeszcze to :

Geforce 6800Ultra

Dołączona grafika

ATI Radeon 9800XT

Dołączona grafika

 

Miejmy nadzieje, ze w nowych sterach to poprawia bez wiekszego spadku wydajnosci. Bo w tej chwili co mi po shaderach 3.0, jesli i tak jakosc obrazu jest do *$#%!...

 

UPDATE :

aaa, i jeszcze zerknijcie tu

http://www.trustedreviews.com/article.aspx...age=868&head=15

na Halo Timedemo... Coz, ten geforce jest pierwsza karta, ktora szybciej dziala w 1280x1024 niz 1024x768 :!: :lol: :lol: :lol:

Nie ma to jak profesjonalnie zrobiony test... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obcinanie potoków to jedno, słabsze pamięci ect ect ale wydajnosc tez pójdzie na pysk jak wspomnieliście ... tylko zastanawia mnie jeden fakt jak wydajnosc sie bedzie miała z dzisiejszymi 59xx wątpie aby tak obciete silniki ect ect mogły w połowie dorównac powyzszym a cena ??

bedzie tak jak dzis cuda w rodzaju 9700 znikna z półek ceny zatrzymią sie na wysokim poziomie i zastąpią je karty z nowszym czipem ala 9600 ale obciete gwarantujace połowe wydajnosci.

 

wiec ja jestem sceptyczny co do spadania cen serii 59xx.

i tu wybaczcie troche pogdybam ale przewidyje scenariusz taki

cena 6800 utrzyma sie długo na poziomie 2000 wzwyż cena 59xx spadnie maximum do 1500 i zniknie z półek ... pojawi sie 6600 w cenie ok 1000 przy wydajnosci 30% do 50% słabszej od 59xx

potem wersje ultra ale tez cholendarnie drogie w miedzyczasie

6200 najtansza karta z ps3 o rzenującej wydajnosci ..

 

czy wam to czegoś niie przypomina ?? zarówno w seriach ati oraz fx taki scenariusz już był ....

fakt nostradamus nie jestem ale historia lubi sie powtarzac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, pewnie, ze kwestia sterow - pytanie tylko, ile na wydajnoscie sie traci niwelujac te babole. Zreszta w porownaiu jakosci shaderow z FarCry n aTomsHardware nVidie strasznie badziewnie wygladaja :(

 

A tak nawiasem - w recenzji na xbitlabs ciekawe sa pewne niuanse - czasami wydajnosc 6800 z AFx16 jest wyzsza niez z AFx8 8O :!:

Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od tych obrazkow , wygladaja prawie identycznie . gdyby nie byly podpisane nawet byscie nie wiedzieli ktory to ktory LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od tych obrazkow , wygladaja prawie identycznie . gdyby nie byly podpisane nawet byscie nie wiedzieli ktory to ktory LOL

 

LOL to ty jesteś nie moja wina ze jesteś ślepy.

A zauważyliście głośniczek na karcie, ciekawe po co jest ???

Pewnie jak karta padnie to bedzie darła morde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od tych obrazkow , wygladaja prawie identycznie . gdyby nie byly podpisane nawet byscie nie wiedzieli ktory to ktory LOL

lol jak ty nei widziz roznicy to ejstem pod wrazeniem , naprawde nie widzisz tych zadziorow zaraz pod tym gornym skrzydlem prawym???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt różnica jest widoczna ale to faktycznie raczej kwestia niedorobionych sterów... ale różnica wydajności... jest gigantyczna... poczekamy na R420... ale mi sie wydaje ze to bedzie dla nvidii to samo czym dla ATI był radek 9700

Tylko to chłodzenie... jasny gwint mam nadzieje że pójdzie na to bezproblemowo założyć wode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co wy chcecie od tych obrazkow , wygladaja prawie identycznie . gdyby nie byly podpisane nawet byscie nie wiedzieli ktory to ktory LOL

Hehe. No rozbawiłeś mnie do łez. :lol: :lol: :lol: Czy nie widzisz na stateczniku pionowym paskudnego przejścia kolorów??? Tak jak w FarCry. Oby to w nowych sterach poprawili bo inaczej PS/VS3.0 nic nie pomoże! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy chcecie żeby Ati dosrało Nvidi. Przecież Nvidia produkje dużo lepsz karty pod wzgledem jakości i współpracy z grami itp. A na Ati trzeba sie bać że mi coś nie pójdźie albo tym podobne np. 9600xt i nie xt pro i nie pro. Jak dla mnie Nvidia w wydajności nie ustępuje ATI a teraz anwet będzie może dużo lepsza. :D Poczekamy do 26 i zobaczymy co będzie górą. A tak czy siak to lepjej dla nas :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że ceny FXów poleca w dół :D A jeśli chodzi o wydajność to jestem ciekaw czy w max rozdzielczośc DOOM3 zejdzie poniżej 30 FPS... Już widze te efekciory. Szkoda że ludzie którzy sie urodzili 26 kwietnia nie dostaną takich w ramach prezentu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masakra ta dyskusja.

NV winszuje swietnej karty :), zbieram na nia fundusze, podlaczam do kompa 2 zasilacz. Kodowanie sprzetowe dekodowanie MPEG - opcja na ktora czekalem w kartach graficznych.

X800 mysle ze NIE bedzie WOLNIEJSZY...

ps zeby nie bylo ze wyssalem z palca, to dodam ze czytalem na polskim sajcie pewne przeslanki miedzy wierszami pisane. Pisal to Vega (sorry jesli myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejżeniu efektów w Far Cry w PS/VS 3.0 wzgędem 2.0 już wiem, komu będę kibicować- NVIDIA górą!! :D A niech ATI zrobi do cholery dobre stery, zeby mi Colin 4 zaczął działać :?

 

A ten Leadtek jest całkiem fajny- przynajmniej cichszy niż referencyjna wersja od NVIDII. Żebyście usłyszeli klekot wentylatorka Saphire Radeona 9600 XT to byście dopiero wymiękli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYLO !

:wink:

Juz ktos to zacytowal, ze 'r420 nie rozczaruje' :)

 

Natomiast globalnie, co do 6800Ultra, to jesli zalozyc, ze bugi w jakosci gen. obrazu zostana usuniete bez uszczerbku na wydajnosci, to ta karta miazdzy ! Troche tez psuja obraz wymagania co do zasilania - w koncu mam 'tylko' Chiefteka 420W... :wink: Aczkolwiek w jednym z testow ktos zmierzyl ilosc pobieranego pradu, i wyszlo mu, ze teg geforce w idle bierze mniej niz radek 9800xt, natomiast w stresie niewiele wiecej niz FX 5950Ultra, wiec niby nic strasznego, ale gosciowi wyszlo, ze sama grafa brala ponad 200W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XOR- i tak ciebie i większość użytkowników nie będzie stać na wersje Ultra. Za to wersja standard ma tylko 1 molex-a, a do tego jeszcze zrobić mod, podkręcić....uuuuu.......^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He 8) Owszem, karty na 2.5k PLN z cala pewnoscia nie kupie - ale tak max 1.2 jeszcze przelkne... natomiast jesli 6800 nie ultra faktycznie bedzie sie dalo odblokowac, to hohoho... Tylko max oc to 48MHz ? Strasznie malo... Moze karta domyslnie jest juz wyzylowana do granic, a moze producent chipow i pcb dla nv musi po prostu troche sie 'wyrobic', i dlasze beda si ekrecily jak marzenie... Przyszlosc pokaze.

 

A najsilniejszy r420 bedzie najprawdopodobniej mial minimalnie wyzsza wydajnosc od tego 6800 Ultra. Tak mi szeptaja do ucha prawa rynku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, pewnie, ze kwestia sterow - pytanie tylko, ile na wydajnoscie sie traci niwelujac te babole. Zreszta w porownaiu jakosci shaderow z FarCry n aTomsHardware nVidie strasznie badziewnie wygladaja :(

 

A tak nawiasem - w recenzji na xbitlabs ciekawe sa pewne niuanse - czasami wydajnosc 6800 z AFx16 jest wyzsza niez z AFx8 8O :!:

Hmmm...

jeżeli chodzi o FAR CRY to kwestia niedopracowanego Enginu ,niestety,patch 1.1 tylko pogorszył sytuacje,natomiast w wiekszości innych masowych gier jest obraz lepszy,przekreślanie całej serii produktów w oparciu o jedną albo dwie gry to lekka przesada ,są takie gry jak np.GTA Vice City która daje się we znaki ze znikającymi texturami zarówno posiadaczom ATI jak i NVidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej w 3dmarkach .. tym czym sie tak nv podniecala na swej prezentacji radek nie moze wyjsc gorzej .. bo bez sensownym by teraz wydawac taką kartę gorszą karte za te samą cene :roll: .. radek musi być szybszy ...

teraz pewnie porównują w swoich LAB jak ich radek biega jak im gorzej wyjdzie ( mniej punkcików) niz na prezentacji nv to poprzekładają premiere dodadzą lepsze pamięci , zwiekszą taktowanie rdzenia zamontuja moze lepsze chłodzenie jak znam zycie zrobią wszystko aby geja dogonić ..

ale ja ciągle wierze w ati i sądze ze go zmiażdzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli okaze sie prawda mozliwosc odblokowania potokow to jestem wniebowziety 8) jednak zobaczymy co zrobi Ati . Prawde mowiac wolalbym tak jak inni aby ta karta byla taka sama jak NV40 bo wtedy producenici w jakis inny sposob musielby zaciagnac kupujacych do sklepow (czytaj mniejsze ceny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy ten niemiecki test nv 40 oczywiście przewyższa wydajnością pozostałych konkurentów ale w niektórych testach a jest ich kilka ati prawie ją dogania. Różnica jusz nie jest tak miażdżąca jak w 3dmarku03. No zobaczymy na ceny w Polsce. I tak na maginesie ciekawe czemu nvidia przyznała się do 4 potoków w nv 38 może aby zwiększyć sprzedaż nv 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHHAHA oplułem monitor jak zobaczyłem tego winfasta :], teraz wiem na co będe polował :] na uszkodzonego winfasta ściągne te chłodzenie i założe na radka 500/1000 z 9500 murowane :twisted:

 

robi skurczybyk wrażenie :lol: :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

 

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leadtek juz sie popisal z swoja suszarką  

http://www.benchmark.pl/obrazki/4_2004/win...infast_A400.jpg

pół tony miedzi ... ale sie musi grzać ....

a to reklamówka z oficjal site ...http://www.leadtek.com.tw/company/company5_1.asp?id=133

a odwal ty sie od LEADTEKA - jakbys nie wiedzial ze oni zawsze robili w swoich kartach lepsze chlodzenie niz w kartach konkurencji!!!

wiesz taki gf bedzie sie na pewno lepiej krecil od zwyklego... pozatym ten wiatrak jest cichy do 38dB!!!!

@ ktostam - napisal ale to sie grzeje - tak jasne - jakbys nie widzial testow - 44*C normalna wersja chlodznia??? czy to duzo??? chyba mniej niz gf4!!!

ludzie opanujcie sie ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...