Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

"16:55 Teraz widać wyraźnie, do czego NVIDII potrzebny był model GeForce 6800 Ultra Extreme. Firma chciała po prostu zdecydowanie pokazać, kto rządzi w 3DMarku03.

 

Tymczasem RADEON X800 XT i GeForce 6800 Ultra uzyskały praktycznie takie same wyniki. RADEON X800 PRO trochę (ale wyraźnie) gorzej."

Zoptymalizowali pod 3dsmarka? Dziwne... Teraz juz wiemy skad te 12k w 3dm'03.

a co debilu dziwi Cie ze nv extreme ma lepszy wynik bo sprzetowo i jest akurat pod smarka robiony :lol: :lol: :lol:

stuknij sie w lepetyne i zobacz na linka ktorego dalem ile daje krecenie w nv to moze wtedy zobaczysz jak z tym na serio jest 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w niektorych ati sromotnie przegrywa - przyklad painkiller  :lol:  :lol:  :lol:  

A mozesz podac przykład na grze która NIE jest pisana pod NV.

http://www.driverheaven.net/reviews/6800x8...verclocking.htm - zobaczcie jakiego nv kopa przy kreceniu dostaje 8)

Szkoda że kolesie porównywali tego podkręconego GF6800Ultra(16x1) do X800PRO(12x1), a nie do podkręconego X800XT :lol:
slepy jestes? :lol: :roll: :?:

zobacz na sam dol sobie w painkillerze np.

 

a co do pisania gier pod nv??? czy to moja wina??? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

"16:55 Teraz widać wyraźnie, do czego NVIDII potrzebny był model GeForce 6800 Ultra Extreme. Firma chciała po prostu zdecydowanie pokazać, kto rządzi w 3DMarku03.

 

Tymczasem RADEON X800 XT i GeForce 6800 Ultra uzyskały praktycznie takie same wyniki. RADEON X800 PRO trochę (ale wyraźnie) gorzej."

Zoptymalizowali pod 3dsmarka? Dziwne... Teraz juz wiemy skad te 12k w 3dm'03.

a co debilu dziwi Cie ze nv extreme ma lepszy wynik bo sprzetowo i jest akurat pod smarka robiony :lol: :lol: :lol:

stuknij sie w lepetyne i zobacz na linka ktorego dalem ile daje krecenie w nv to moze wtedy zobaczysz jak z tym na serio jest 8)

O czym Ty do mnie gadasz :lol: :lol: :lol: .Debilu w linku który Dałes masz porównanie podkręconych GF6800Ultra i RX800PRO wiec widze ze nie wiesz co piszesz albo nie odróżniasz kart. Co do 3DSmarka to mam go głeboko w du.ie bo nie pokazuja realnej wydajności i mozna nimi łatwo manipulowac, no chyba ze lubisz pograć w dema z 3DSmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slepy jestes? :lol:  :roll:  :?:  

zobacz na sam dol sobie w painkillerze np.

Ślepy jesteś :lol: :lol: .Przecież zadałem wyrazne pytanie podaj inna gre NIE pisaną pod NV w której X800XT dostaje po tyłku. :lol: :lol:

PS

Szkoda ze GF6800Ultra wykrecona na max kopie RX800PRO wykręcony na max.to tak jak byś porównał GF6800 do RX800XT i powiedział ze ATi kopie NV. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekawe ile ten xt by sie podkrecil?? 10mhz? :lol:

granie w demka z 3dsmarka to sobie daruj gniocie :lol:

edit: zobacz w ut2k4 - roznica jest malutka bez AA i aniso bo to wiadomo ze nv ma z tym nadal problem ale bez tego roznica malutka na korzysc Ati - ale tylko ze wzgledu na wieksze taktowanie ukladu :lol: ale ja sie nie znam pewnie ut tez pod nv pisany

hmmmm pewnie ati tez jest robione na licencji nv tylko nic o tym nie wiadomo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie mowic ATI przejechalo sie teraz. Karta taktowana 120 Mhz wyzej na rdzeniu w wiekszosci przypadkow jest gorsza. O AA x8 nie mowie bo to inna kwestia. AA x4 NV=AA x4 ATI przynajmniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w niektorych ati sromotnie przegrywa - przyklad painkiller  :lol:  :lol:  :lol:  

A mozesz podac przykład na grze która NIE jest pisana pod NV.

http://www.driverheaven.net/reviews/6800x8...verclocking.htm - zobaczcie jakiego nv kopa przy kreceniu dostaje 8)

Szkoda że kolesie porównywali tego podkręconego GF6800Ultra(16x1) do X800PRO(12x1), a nie do podkręconego X800XT :lol:
slepy jestes? :lol: :roll: :?:

zobacz na sam dol sobie w painkillerze np.

 

a co do pisania gier pod nv??? czy to moja wina??? 8)

hmmm z tego co widze w testach to painkiler w standardowej rozdzielczości chodzi lepiej na 9800XT niż na X800PRO hmmm troche dziwna sprawa.... tak jak i różnica po włączeniu aa i af na 6800U mugłbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za błąd pomarowy bo to całe 2fps róznicy pomiędzy 1600x1200 a 1600x1200 AAx4 AFx8

 

ps posty zgłosiłem, i uwarzam że na takie rzucanie wyzwiskami ban by się przydał dla ostudzenia emocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

w niektorych ati sromotnie przegrywa - przyklad painkiller  :lol:  :lol:  :lol:  

A mozesz podac przykład na grze która NIE jest pisana pod NV.

http://www.driverheaven.net/reviews/6800x8...verclocking.htm - zobaczcie jakiego nv kopa przy kreceniu dostaje 8)

Szkoda że kolesie porównywali tego podkręconego GF6800Ultra(16x1) do X800PRO(12x1), a nie do podkręconego X800XT :lol:
slepy jestes? :lol: :roll: :?:

zobacz na sam dol sobie w painkillerze np.

 

a co do pisania gier pod nv??? czy to moja wina??? 8)

hmmm z tego co widze w testach to painkiler w standardowej rozdzielczości chodzi lepiej na 9800XT niż na X800PRO hmmm troche dziwna sprawa.... tak jak i różnica po włączeniu aa i af na 6800U mugłbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za błąd pomarowy bo to całe 2fps róznicy pomiędzy 1600x1200 a 1600x1200 AAx4 AFx8

 

ps posty zgłosiłem, i uwarzam że na takie rzucanie wyzwiskami ban by się przydał dla ostudzenia emocji

a zglaszaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

ATI do piachu

przegrywa w większości testów w 3DMarkach, choć to dopiero początek

na dodatek ma wyższe taktowania od najmocniejszego GF 6800 Ultra Extreme, a R420 ma 16 potoków - 4 więcej od NV40!

 

test: http://www.pclab.pl/art9926.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a co debilu dziwi Cie ze nv extreme ma lepszy wynik bo sprzetowo i jest akurat pod smarka robiony :lol:  :lol:  :lol:

stuknij sie w lepetyne i zobacz na linka ktorego dalem ile daje krecenie w nv to moze wtedy zobaczysz jak z tym na serio jest 8)
O co ci chodzi koles? Domgasz sie banana?

 

 

P.S. Z tym 3dsmarkiem chodzilo mi o to czy nvidia gra fair skoro w 3dmarku ma taki wysoki wynik ktorym sie tak chwalila podczas premiery. Wbrew pozorom wiele ludzi sie kieruje wynikami w 3dmarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymac sie tematu, a same rozmowy prowadzic kulturalnie.

Chyba ze sa jeszcze jacys fanatycy????

Panel dalej otwarty!! Wiec prosze zastanowic sie dwa razy zanim cos napiszecie o kims.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wróciłem z roboty, zerknąłem na posty i normalnie widzę, że coniktórych poniosło :lol:

Co do wyników to bardzo mi się podoba ta rywalizacja.

Fajnie, że nie ma zdecydowanych liderów, zyskamy na tym tylko my.

Teraz pozostaje czekać na politykę cenową obu firm 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remisik - bardzo dobrze dla NAS ;)

 

Teraz beda musieli konkurowac cena.

Ciekawe jak to bedzie z odblokowywaniem potokow.

 

NVIDIA sie zarzekala ze u nich bedzie sie dalo. Natomiast w jednej z angielskiej recenzji x800 przeczytalem ze ATI tym razem planuje zablokowac potoki sprzetowo, a nie softwareowo :evil:

 

No ale teraz to jeszcze za wczesnie na prorowowanie, zobaczymy jak to bedzie wygladalo gdy wejda konkretne modele na rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Ja czekam na NV jestem jej wielbicielem :)

A już widze podpisy Radeon X800 se @ pro.

A i Nv ma (moim zdaniem) oryginalne lepsze chłodzonko ;)

 

pzdr.

 

(łoj będą pewnie kłótnie o to chłodzenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winter nowe radeony pokazuja powera w 1600x1200 z aa i anizo. Tak naprawde to te karty sa stworzone do takich rozdzielczosci , bo zapewniaja w wiekszosci przypadkow te 2x klatek minimum :) Dlatego nv dostaje ostro po pupie od nowego radka :> Przydalyby sie testy z aa i anizo w nizszych rozdzielczosciach np 1024 albo 1280 , bo 1600 moga w wiekszosci przypadkow wlaczyc tylko szczesliwi posiadacze monitorkow 19 ;)

Edit : Dla porowniania http://www.driverheaven.net/reviews/6800x8...pro/maxxing.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma x800se ;] moze chca zeby nie kojarzyc z 9600se zamiast tego napis PRO ;]] Chlodzenie musi miec mocniejsze to pewne co znaczy "lepsze"?. JEsli wyniki bede wyrownanane . To chyba wybralbym ATI ze wzgledu na niski pobor pradu (nizszy niz w 9800XT ;).

tyr zgadzam sie w 100 % ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pardon pogubilem sie juz w tych oznaczeniach ;] Testy jakie sa kazdy widzi ale ATI nie powiedziala jeszcze ostatniego slowa-X800 XT PLATINUM EDITION bedzie bodajze w czerwcu za 500 dolcow. Nie bierzcie tak bardzo pod uwage GeForce 6800 Ultra Extreme bo nie ma jeszcze jej kanadyjskiego odpowiednika 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tak naprawde to wiele przed nami... nv dopracuje sobie proces technologiczny mmm nawet chyba gdzieś pisali ze nv juz niebawem przygoruje 0,11 m ati zapewne jeszcze usprawni swój proces low-k czy jak to nazwali a co ciekawe ddr3 to są pierwsze moduły i słyszalem ze tak naprawde to ddr3 to dopiero pokazą na co je stać...wiec wtedy zobaczymy jak wyzsze taktowanie ramu sobie zadziała :))) a wogule to gdzieś wyczytałem ze nv i jej nf3 podobno będą oosiagaly Pexpress20x <lol> ciekawe czy to przyspieszy czy raczej nic nieda :)) o ile to niesą mity bo ostatnio po sieci to krązy tyle bajek miedzy innymi panowie z DH i innych atio maniaków, ja szczeze przyznam sie ze gram tylko w CMR2 i Live For Speed i mój gf4mx jest naprawde zajefany ;))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X800se zszarga dobra opinię o X800 :) bo 128 bit sie zapowiada gorzej niz 9800 xt, a skoro oni chca x800se robic gorsze od 9800 xt to nie wroze nic dobrego z x100 x200 x600 czy jak te karty sie beda nazywaly ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

Robią se żeby wkładać je do zestawów komputerowych z hiper marketu za 6999 zł a zestaw taki :

 

Ecs, Intel Celeron 2.7 , 512 ram (no name) Radeon X800 se i inne badziewia.

Po co robili 9200 se ? Żeby wciskać ludziom kit i to samo będzie z X800 SE

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hipermarkety jak zawsze swoje standard zestaw do jak najmocniejszy proc ( zeby jak najwieksza cyferka byla ; ) reszta sie nie liczy, czesto nawet nie sa w stanie laskawie podac jakie jest mobo a ram reprezentuje jego pojemnosc. Ostattnio widzialem w megaavans bodajze fx 5700 za 900 zeta, A na swojej reklamowce na pierwszej stronie pisza ze w zestawie jest karta RADON ;] znacie taka?

Co do x800 se to wszystkie beda 128 bit?W 9800se tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze NV40 bedzie nowa zabawka bencherow, ze wzgledu na to ze z obu kart pewnie takie same taktowania wycisna a NV40 robi podobne wynyki na znacznie nizszym taktowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...