Skocz do zawartości
Gość robot

Soundstorm - ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak czytam o tym soundstormie i bardzo wydaje sie fajny;). Jak wszystko co fajne na ogół nie jest dla mnie dostępne ;). Dlatego zapytam się (CZYTAŁEM CAŁOŚC I NIE WIEM) czy moja płyta Gigabyte 7N400 PRO2 REV 1.0 ma czy nie ma Soundstorma?? Dziekuje za wyrozumiałośc

1233197[/snapback]

Nie ma.

==> http://www.nvidia.com/object/motherboards.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od wtorku będe mieć SS...i niewiem czy korzystać z SB Live 24-bit czy z SS :|

1243174[/snapback]

ja sie przesiadlem z live, na ss. Duzo slycham muzyki, na wzmacniaczu stereo z dobrymi kolumnami. Jakosc dzwieku na obu kartach jest na wyysokim poziomie.

Live'a sprzedalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie przesiadlem z live, na ss. Duzo slycham muzyki, na wzmacniaczu stereo z dobrymi kolumnami. Jakosc dzwieku na obu kartach jest na wyysokim poziomie.

Live'a sprzedalem :)

1243302[/snapback]

Ale ten Live 24-bit to nie taki zwykły Live! 5.1 czy Digital....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Live 24-bit to nie taki zwykły Live! 5.1 czy Digital....

1243352[/snapback]

Sam używam tylko SoundStorm'a i Sound Blaster powędrował do innego kompa ale jest coś czego w SS brakuje.

Dla gracza b. ważny jest dźwięk przestrzenny a SS nie posiada obsługi EAX!

Jeśli kiedyś dokupie osobną karte to tylko z tego powodu. Ale i tak jestem zadowolony z SS. Mniej obciąża procesor niż osobne karty (!) i nie zajmuje dodatkowego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam używam tylko SoundStorm'a i Sound Blaster powędrował do innego kompa ale jest coś czego w SS brakuje.

Dla gracza b. ważny jest dźwięk przestrzenny a SS nie posiada obsługi EAX!

Jeśli kiedyś dokupie osobną karte to tylko z tego powodu. Ale i tak jestem zadowolony z SS. Mniej obciąża procesor niż osobne karty (!) i nie zajmuje dodatkowego miejsca.

1243412[/snapback]

Ooooo przepraszam. I tak na szybko:

Soundstorm obsługuje Eax 1 i Eax 2, D3D oraz Sensaura i pewnie jeszcze coś  :P Czasami w grach są problemy z Eaxem ale z regóły aktualizacja sterów od dźwięku eliminuje błędy/problemy. Soundstorm daje 6 kanałowy dźwięk - 5.1 i dekoduje Dolby Digital w czasie rzeczywistym. Generalnie mocna rzecz  8)

774115[/snapback]

Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jeszcze raz...

moze bedzie odpowiedz w gaszczu informacjiii

 

tak bylo:

zrobilo sie chyba male przebicie i komp padl.

po odlaczeniu kabla wyjeciu bateri z plyty, maszyna wstala...

tak jest:

MAM glosniki 5,1 do tego soundstorma podlaczone

po zaladowaniu windy tylni glosnik (tylko 1 lewy) oraz bas CAŁY CZAS SZUMIĄ.

slychac tak jakby prace procesorka ogolnie szum, wodospad.

przeinstalowalem sterowniki i nic nadal szum.

w biosie ustawilem optymalne i nic nadal wodospad...

jak zamieniam wtyczki to wtedy z przodu szumi.

glosniki sa ok

komp nie podkrecony,

zasilacz 400

 

 

o co chodzi?

plyta dostala w d...ę? padlo gniazdo?

ogolnie zaczyna szumiec gdy sie winda zaloguje i wtedy mam wodospad za plecami...

 

co myslicie?

pozdrawiam

Edytowane przez fiszer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie zasilacza z Enlighta na Topowera zrobilo sie jak makiem zasial na SS (Epox 8rda+ rev 2.2) - juz nie mam zadnych zaklocen, na ktore narzekalem wczesniej - zadnych brumow, przydzwiekow i innych dziwnych zjawisk :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie zasilacza z Enlighta na Topowera zrobilo sie jak makiem zasial na SS (Epox 8rda+ rev 2.2) - juz nie mam zadnych zaklocen, na ktore narzekalem wczesniej - zadnych brumow, przydzwiekow i innych dziwnych zjawisk :-)

1250362[/snapback]

zasilacz to deer 400

ze niby jemu cos dolega?

ogladalem w biosie wszystkie napiecia i wszystko wygladalo normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo to on ma zapewniac stabilen napiecia bez zaklucen dla mobo i bez szumow widac ze Twoje sobie z tym dobrze nie radzi ...

1250672[/snapback]

ok moze i zasilacz jutro sprawdze.

tylko dlaczego szum jest tylko i wylacznie w jednym kanale tylnim i lekki w basie? tego nie kumam.

dlaczego zaklucenia tylko tam są slyszalne? a nie we wszystkich kanalach? albo w 2 tylnich.. ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów zaobserwował w HL2 poprawę zacinającego się dźwięku na któryś ze sterowników do SS?? chętnie skorzystam z rady, które stery wyeliminują ten okropny błąd w tak fajnej gierce. pozdrawiam

Edytowane przez Tolokan_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Panów zaobserwował w HL2 poprawę zacinającego się dźwięku na któryś ze sterowników do SS?? chętnie skorzystam z rady, które stery wyeliminują ten okropny błąd w tak fajnej gierce. Pomijając fakt że nie wiem jak zaistalować stery audio:( pozdrawiam

1277113[/snapback]

Sciagnij te sterowniki 4.57 (KLIK) i uruchom plik instalacyjny - ja nie mialem zadnych problemow z dzwiekiem a skonczylem HL2

W sieci mozna znalezc tez wersje 4.60 w ktoryms z remixow sterow do nForce... jesli ci sie chce szukac, to znajdziesz :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybką odp, ale który to jest plik instalacyjny z 4,57. Mam 2 .exe ale oba to uninstall. A jak dam aktualizacje sterów z menadżera urządzeń to mi się nie chce włączyć soundstorm(tzn opcje zasobnika nForce). Pojawia się błąd ze nie może znaleźć w managerze urządzeń(czy coś w tym stylu, nie pamiętam obecnie) i żeby przywrócic stan wcześniejszy musze w trybie awaryjnym wywalac wszystkie stery do nForce i instalować cały pakiet nvidia od nowa. Acha i Unified Driver mam z płytki dołączonej z płytą, a nie wersje 5,10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na temat soundstorma moge powiedziec tyle, ze niestety gorzej obsluguje 5.1 niz Audigy... dlaczego... a no dlatego, ze tylnie glosniki sa duzo ciszej. Wiele o tym czytalem, ale dla mnie sprawa jest jasna - sprawdzalem te same glosniki na tym samym komputerze z ta sama konfiguracja (no... mozna tak powiedziec - bo przeciez sterowniki inne) i na Audigy nie bylo tego problemu. No i jeszcze jedna rzecz... u mnie musialem podniesc napiecie na chipsecie, bo dzwiek sie wylaczal poprostu czasami (restarcik windowsa pomagal) - plyta Abit NF7-L rev2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam obecnie podlaczony dzwiek z dekodera RealMagic (wyjscie digital out) generujacego przepiekny obraz na TV (zero rozmyc) z karty DVB do 12-tego pinu na NF7-S czyli do wejscia SPDiF. Niestety po zaznaczeniu w nvMixer Wejscie-Wejscie cyfrowe prawy glosnik gra duzo glosniej od lewego, musze zjezdzac do polowy aby gralo z rowna moca. Na SB Live! nie bylo tego programu, a co wiecej po zainstalowaniu sterownikow kxproject graly mi nawet tylne glosniki gdy wchodzil dzwiek cyfrowy do karty a tutaj nie moge tego zrobic...

 

Sterowniki 5.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za szybką odp, ale który to jest plik instalacyjny z 4,57. Mam 2 .exe ale oba to uninstall. A jak dam aktualizacje sterów z menadżera urządzeń to mi się nie chce włączyć soundstorm(tzn opcje zasobnika nForce). Pojawia się błąd ze nie może znaleźć w managerze urządzeń(czy coś w tym stylu, nie pamiętam obecnie) i żeby przywrócic stan wcześniejszy musze w trybie awaryjnym wywalac wszystkie stery do nForce i instalować cały pakiet nvidia od nowa. Acha i Unified Driver mam z płytki dołączonej z płytą, a nie wersje 5,10.

1277176[/snapback]

Odinstaluj UPD

Uzyj DriverCleanera PRO (do sciagniecia stad)

Instalujac najnowsze UDP nie zaznaczaj sterownika audio

Sciagnij ten plik i rozpakuj go

Zainstaluj sam sterownik Audio - powinno byc OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko się dołącze do grona zadowolonych użytkowników SS. mialem wcześniej live 5.1 ze sterami kX i też jakoś w miare :P ale przy słabych głośniczkach nie poczujecie raczej różnicy... a co do obciążenia proca był gdzieś test na tomshardware. (ss obciąza najmniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem SS i kupilem Live'a 5.1 :mur: bo nie dzialaly mi 2 satelitki tylnie a nie mialem skad pozyczyc muzycznej zeby sprawdzic :| :blink:

jak sie pozniej okazalo po prostu do SS nie podlacza sie glosnikow kolorami tylko czarny i pomaranczowy jack trzeba ze soba zamienic :mellow:

takie utrudnienie dane gratis w pakiecie z nforce'm :D:D .

ale z tego co zaobserwowalem to live ma ladniejszy dzwiek w mp3'kach ,basik i te sprawy ale za to mocniej obcniaz kompa podczas grania i korzystania z efektow dzwiekowych .poza tym grzeje sie niemilosiernie i ogrzewa nepotrzenie buda ,no i zajmuje miejsce PCI :D

za to SS nie obciaza kompa prawie wogole i ma DD 5.1 no i w tych mp3'kach da sie go dostasowac do swoich potrzeb .

roznice sa minimalne ale SS jest z plyta a Live'a trzeba dokupic .

nic sie nie stalo :| .live'a wystawie na allegro i dostane tyle za ile kupilem :D

tak wiec moim zdanie SS jest b.dobra karta i co najwazniejsze nie obciaza kompa (tak cenione przez nas fps'ki sa prawie bez zmian :D )

Edytowane przez smut4s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem SS i kupilem Live'a 5.1  :mur:  bo nie dzialaly mi 2 satelitki tylnie a nie mialem skad pozyczyc muzycznej zeby sprawdzic :| :blink:

jak sie pozniej okazalo po prostu do SS nie podlacza sie glosnikow kolorami tylko czarny i pomaranczowy jack trzeba ze soba zamienic  :mellow:

takie utrudnienie dane gratis w pakiecie z nforce'm :D:D .

1280913[/snapback]

to jest prawdziwe debilstwo w oznaczaniu "kabelkow" ze tez nie mogli normalnie tego oznaczyc ( czarny do czarnego, zielony do zielonego itd.) a co do jakosci dzwieku nie ma sie czego czepiac dzwiek jest bardzo dobry......nie bede mowil czy adidzi jestet lepsze czy SS bo to zalezy od ucha uzytkownika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem ,jakos nie slysze tego super dzwieku - moze i moje glosniki to nie THXy przebajezone ,ale do najgorszych tez nie naleza i jakos roznic w winampie nie dostrzegam wzgledem ALC201A - wiadomo ze po uzyciu zestawu 4.1 czy 5.1 bedzie roznica juz przez same zrodlo dzwieku - taka ze ALC201A jest tylko 2.1 ??

 

jakosc juz za soba ,teraz wyposazenie:

akurat nie wykorzystam dekodera DD ,wiec dwa chinche znacza dla mnie tyle ze fajnie wygladaja i zabieraja jednego com'a

mostek poludniowy grzeje sie niesamowicie mimo radiatora

 

obciazenie procesora to mit ,wszyscy kieruja sie testem Vegety alias Vaginy a ten osobnik ma to do siebie ze testy robi w miare dobrze ,ale jak sie napali na cos to na sile udowadnia tego wyzszosc - no i sie napalil na SS

wyniki testu sa conajmniej nieadekwatne - spadek fps z SS byl minimalny 5fps ,a na audigi juz znacznie wiekszy (nie pamietam cos okolo 25fps)

logiczne ze obrobic dzwiek SS moze szybciej niz SB ale to tylko obrobka ,a co z pobraniem danych ,odczytaniem i poslaniem do tej obrobki - to robi procesor - wiec roznica na poziomie bledu pomiarowego :lol: ,zwlaszcza ze SB tez ma swoj procesor do obrobki

mam SS ,mialem AC97 (mam ale sobie lezy) ,jak i dwie karty na FM801 - roznic nie wychwycilem w szybkosci dzialania na dwoch glosnikach

 

wiec SS to tylko karta zintegrowana na ALC650 i tu uwaga - z gorszymi sterownikami - bo jak wytlumaczyc ze jakos AC97 na ALC201A i u kumpli na ALC650 i ALC655 dziala bez problemu a na plycie z SS czasami ginie dzwiek ,potrafi zapierdziec

moze to przez przegrzewanie sie mostka poludniowego ,stery dawalem nowsze to neostrada padla ,moze na zewnetrzym dekoderze cyfrowo-analogowym bedzie dobrze,i wspaniala jakosc ale nie dane mi tego sprzawdzic

wogole to nf2 jest wypas :] -obsluga IDE tez wspaniala

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...