Skocz do zawartości
MeHow

Zadania matematyka / fizyka - TUTAJ ZNAJDZIESZ POMOC !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rzeznik_2236

Im szybciej, tym lepiej. Z góry dzięki, bardzo mi na tym zależy.

 

1. Ziemia o r=6370 km oraz otaczająca ją w odległości 80 km warstwa (jonosfera) to okładki kondensatora. Pomiędzy nimi - pole elektryczne o średnim natężeniu E=120 V/m. Obliczyć średni ładunek kuli ziemskiej oraz jej średnią gęstość powierzchniową.

 

2. Siła przyciągania dwu płytek kondensatora płaskiego C jedna ruchoma- tzw absolutny elektrometr Kelvina wynosi F=2*10^2 (do drugiej potęgi) N. Odległość płytek d=0,02 m, a powierzchnia 0,2 m kw. Znaleźć napięcie powierzchniowe panujące między tymi płytkami, jeżeli są w benzynie o stałej dielektrycznej epsilon=2,3.

 

3. Kulka A mająca ładunek elektryczny Q=40/5*10^9 (do dziewiątej potęgi) As przyciąga drugą kulkę B z odległości r=0,06 m pewną siłą.

Przyciąganie to jest zrównoważone przez działanie siły przyciągania pochodzącej od naelektryzowaneej pałaeczki o ładunku Q'=160/5*10do 9 potęgi As umieszczonej po drugiej stronie kulki B. W jakiej odległości od B umieszczono pałeczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rzeznik_2236

Jasne, może być z rana, tylko... Po 7:30 raczej rozwiązania nie mają dla mnie znaczenia :<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi, jestem już śpiący i nie myślę... powiem tylko tyle, te zadanka są trudne. Skąd je wytrzasnąłeś? Aha... i jedna rzecz, czy mógłbyś podać wzór na pojemność kondensatora kulistego? Wyguglałem jeden wzór ale zapisany ASCII i nic nie zrozumiałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rzeznik_2236

Jestem praktycznie zielony w tym temacie... Te zadanka to dla mnie sprawa życia i śmierci, w tej chwili oddałbym naprawdę wiele, by mieć je zrobione. Jeżeli ktokolwiek mógłby, to z góry dzięki.

 

GG: 9041799 - będę czekał do późnej nocy próbując chociaż je ruszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię policzyć minimum takowej funkcji:

Dołączona grafika

Pomoże ktoś biednemu MeHowowi? :>

 

Prosiłbym o dokładny tok rozumowania linijka po linijce, bo ja jakoś dochodzę do dziwnych sprzeczności w stylu sinx=2r^2 *cosx :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czajnik elektryczny ma dwie spirale grzejne. Przy włączeniu tylko pierwszej z nich woda zagotuje się po 15 min., przy włączeniu tylko drugiej po 30 min. Po jakim czasie zagotuje się woda, jeżeli włączymy obie spirale połączone równolegle?

 

Moze ktos powie jak to zrobic bo nie mam pomyslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam proste zadanie (mam nadzieje ze szybko sie z nim uporacie :twisted: ) :

 

Lotnik o ciezarze 600N, lecacy w samolocie z predkoscia V=360km/j, wykonuje w placzczyznie pionowej petle o promieniu r=1km. Oblicz sile nacisku wywierana przez lotnika na samolot w najwyzszym punkcie petli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slaven teraz dla Ciebie:

 

W najwyzszym punkcie petli na pilota dzialaja nastepujace sily:

sila ciezkosci F i sila odsrodkowa Fod, wypadkowa sila rowna bedzie F-Fod.

Licze sile odsrodkowa:

 

Fod=(mV^2)/r

V=100m/s

F=mg

m=F/g

Fod=(FV^2)/gr

Fc=F-Fod=600N-600N=0N

 

Odp. Pilot nie wywiera nacisku na samolot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee... ty sie o ile pamietam wybierasz na PW, a tam testow nie ma :)

No tak ale na razie przygotowywalem sie na SGSP bo jutro mam egzamin i dlatego robilem testy. Niedlugo trzeba bedzie sie wziac za powazniejsze zadania na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PW - Politechnika Warszawska

PWr - Politechnika Wrocławska

 

na jedna i druga zdaje... do tego jeszcze ;] Politechnika Poznanska, AGH (masakra) i Politechnika Krakowska.

 

The Structor, a na co ty sie wybierasz na PWr ? Na infe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na infe sie nie dostane, chyba ze bym dal du... dziekanowi heh na razie niech sie kaloryferem zadowoli

 

ja tam skladam na :

 

AGH:

Wydzial Metalurgii, kierunek - Informatyka Stosowana :P

Wydzial Inzynierii Mechanicznej i robotyki, kierunek: Automatyka i robotyka

 

Polibuda Wroclawska:

Wydzaial Mechaniczny, kier: Automatyka i Robotyka

Wydzial Fotoniki: Telekomunikacja

 

Polibuda Rzeszowska:

Kierunek: Elektrotechnika (potem specjalnosc - telekomunikacja )

 

nie ucze sie nic wiec na agh dostane sie jak mi siada zadania, jak nie to po frytkach i czekam na politechniki ;]

 

Jutro bede we wroclawiu, wiec jak ktos ma ochote na piwo to niech da znac, mam chamski pociag i nie ide spac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi mamusia obiecala zawiezc papiery do wrocka, bo chwilowo jestem chory :/ zlapalem chyba grype zoladkowa ;] w skrocie kac gigant, bo jakos na wymioty mnie zbiera. Structor BTW, ty jestes z Rzeszowa, wiec chyba wiesz, ze na AGH jest chol...ernie trudna mata :> :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi mamusia obiecala zawiezc papiery do wrocka, bo chwilowo jestem chory :/ zlapalem chyba grype zoladkowa ;] w skrocie kac gigant, bo jakos na wymioty mnie zbiera. Structor BTW, ty jestes z Rzeszowa, wiec chyba wiesz, ze na AGH jest chol...ernie trudna mata :> :?:

co znaczy cholernie trudna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...