Skocz do zawartości
tomasir

Nokia 5510 - opinie użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Interesuje mnie Wasza opinia na temat ww telefonu. Trochę znalazłem o nim na forum - lecz to ciągle niewiele. Najbardziej chciałbymsię czegoś dowiedzieć o jego trwałości i awaryjności. BYłem jużbowiem zdecydowany na 3310, ale widząc ten telefon ciągle się waham szczególnie iżcena jest zbliżona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wieć tak-ja używam od roku i nie narzekam. To 3330 podrasowana o odtwarzacz mp3, radio i pełną klawiaturę. Jeśli nie zależy ci na wymairach(sporych) to bierz ją! Łatwosc pisania sms i to, zę masz zawsze muzę przy sobie zachecają... Jedynym telefonem, na który zmienię moja 5510 będzie 3300 w wersji amerykańskiej, czyli z pełną kalwiaturą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie powaznie zastanowil wedlug mojej opini to byl malo udany telefon

 

- Plusy

* Szybkosc pisania smsow

* Moze muzyka jednak rozwine ten temat dalej

- Minusy

przynajmniej dawniej teraz nie wiem jak to wyglada

* wielkosc!

* zawieszala sie czesto

* slaba bateria (po roku treba bylo wymienic)

* slaby wyswietlacz(malo wyrazny)

 

Co do muzyki ... lepiej (jak posiadasz) nosic oddzielny odtwarzacz ,zwlaszcza ze jak masz miejsce na ten telefon to odtwarzacz tez upchniesz;) .. moim zdaniem duzo lepiej sie sprawdzi .. i ewentualnie jak kupisz ta nokie odrazu dokup sluchawki te z zestawu sa bee ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bnb---->no offence, ale w 5510 jest blc-2, czyli bateria stosowana w lepszych telefonach(li-ion, a nie [ciach!]iane nimh jak w 3310/3330)

Miałem też 3310 i mogę powiedzieć że w 5510 wyświetlacz jest wyraźniejszy...

Mój egzemplarz mi sie jeszcze nigdy nie zawiesił, wieć nie wiem oco ci chodzi z niestabilnoscią...

Jakosć dźwięku jest bardoz dobra, ale fakt, zę 64mb nierozszerzalnej to troszkę mało(wystarczy na 2 albumy 128kbit)

Słuchawki z zestawu są faktycnzie niez a dobre, ale kszt dobrych słuchawek to około 50zł, wiec mysle zę do rpzełknięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem ze dawniej tak bylo! (np stary soft)..ten moj egzemplarz byl kupiony jeszcze zanim telefon byl dostepny w polsce.. nie wiem jak wyglada sprawa z nizszymi modelami typu 3*** bo mialem tylko wyzsze (wyswietlacz) ;) baterii niesprawdze jaka byla bo juz jest inna ;) moze i ta co piszesz niewazne , napisalem poprostu co sie dzialo z moim egzemplarzem , np teraz moga miec nowszy soft i nie zawieszac sie... nie wiem tego moj tak mial i nic tego nie zmieni ;) (niestety)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mam to cudo i tak:

 

- bateria całkiem dobra, tydzień wytrzyma na econo... :D

- wyświetlacz całkiem wyraźny, żadnych problemów...

- jeszcze mi się nie zawiesił, a mam go jush rok...

- słuchawki do autobusu/tramwaju/na rowerek wystarczające, a nie chce mi się wierzyć, że ktoś tego w domu słucha...

 

teraz tak:

 

- pamięci mało, ale z doświadczenia wiem, że do słuchania w drodze na uczelnię 64kbit to jest econo-optimum... :D

- nie bawić się samemu w wymianę diód, etc

- zna ktoś dobry serwis GSM w Poznaniu?? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie mp3 :) to radio tylko że czasami słabo odbiera.sms szybko sie pisze .może słurzyć jako przenośna większa dyskietka widziana jako normalny dysk wymienny.jedynie rozmiar przeszkadza.no i rzeczywiście czasami potrafi sie zamyśleć ale przechodzi jej po 30 sek chodzi o odczytanie smsów :).wyświetlacz czytelny między 3310 a 5510 wybrał bym 5510 :).mp3 maja dorbą jakość a słuchawki chodzą po 20 zł :).no i zestaw głośnomówiący.bateria litowa dośc długo trzyma 5/6 dni.pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem telefon i tak:

sluchawki do [gluteus maximus] wg mnie, nie znam osoby ktorej by sie nie zepsuły :P

a tak pozatym to ok choc wg mnie o wiele lepszy telefon i nie duzo droszy to siemens sl45i mialem oba i wybralbym tylko slke o wiele wiele lepsza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz jakies 1,5 roku ten telefon.. nie narzekam.. wymienilem sobie diody, zmienilem obudowe, wgralem nowy soft, wszystko ok bateria trzyma tyle ile na poczatku... sluchawki poki co mi sie nie zepsuly ale rzeczywiscie jakosc nie jest najlepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lata :)

minusy:

- czasami sie wiesza

- slaby wyswietlacz

 

plusy:

+ mp3 RULEEEZZ !!!

+ szybkie pisanie smsow

+ wy3malosc (telefon upadl mi na podloge, tez przed winda na posadzke ze 4 razy i nic sie nie stalo :) )

+ mocna bateria !

 

sluchawki zgubilem rok temu ale kupilem sobie lepsze philpsa i za pomoca przejsciwoki duzy-maly jack slucham sobie muzy praktycznie wszedzie!

nastepca 5510 jest 3300, szkoda ze nie ma wbudowanego apratu cyfr. i 65tys kolorow (ma tylko te 4tys)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Interesuje mnie Wasza opinia na temat ww telefonu. Trochę znalazłem o nim na forum - lecz to ciągle niewiele. Najbardziej chciałbymsię czegoś dowiedzieć o jego trwałości i awaryjności. BYłem jużbowiem zdecydowany na 3310, ale widząc ten telefon ciągle się waham szczególnie iżcena jest zbliżona

No właśnie miesiąc temu kupiłem sobie używaną 5510, bo mój stary fon się rozleciał po 7 latach :D Jestem baardzo zadowolony. Również podsumuję telefon podając plusy i minusy.

 

+

- SMS pisze się 4x szybciej, niż na zwykłym fonie

- MP3 i radyjko fajna sprawa - ja spędzam 2h/na dzień w autobusie, i korzystam z tego non-stop. Słuchawki przyzwoitej jakości, no i masz od razu zestawik hands-free

- wygodna komunikacja przez USB, można zamiast pen-drive używać :)

 

-

- 64mb to nie za dużo, ale da się żyć (czasami z muzą muszę do 112kbps zejść)

- firmowy audio-manager IMO do kitu jest - polecam do ładowania muzy 'Another Audio Manager'

- muza nie jest czytana z formatu mp3, trzeba konwertować

- niekiedy zawiesza się podczas przesyłu danych (ale tylko wtedy, jak dotąd

- po wyjęciu baterii resetuje się zegarek i data, trzeba ustawiać od razu, bo inaczej fon się pluje przy każdym włączeniu.

- ciut duża

-ciut długo się łąduje w porównaniu z moim poprzednim fonem

- obsługa jedną ręką dosyć utrudniona, zwłaszcza SMSa nie napiszesz w ten sposób :)

 

inne

- baterie noname (1200mAh, LI-ION) kupiłem za 19.90 na allegro; póki co trzyma 4 dni ze słuchaniem muzyki około 2-2.5h dziennie, więc raczej nieźle.

- kupiłem ją za 210zł, używaną rok, w idealnym stanie z kompletem oryginalnych kabli, pudełkiem i softem. Bateria była zajeżdżona, kupiłem od razu nową. Za tą cenę nie żałuję.

 

IMO warto, fajny telefon i wygląda inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety wyraze inna opinie... i 5510 i sl45i to badziewia. SL45i tak wieszakuje, ze az strach. Telefon tak delikatny, ze jeden upadek moze Cie pozbawic wyswietlacza. Ponadto wystepuja problemy z guzikami. Nokia5510 bawilem sie tylko raz, nie spodobala mi sie z powodu duzych gabarytow, aczkolwiek jest to ciekawe rozwiazanie. Mysle, ze najlepsza aktualnie jest nokia 3300. Pozdrawiamja niestety wyraze inna opinie... i 5510 i sl45i to badziewia. SL45i tak wieszakuje, ze az strach. Telefon tak delikatny, ze jeden upadek moze Cie pozbawic wyswietlacza. Ponadto wystepuja problemy z guzikami. Nokia5510 bawilem sie tylko raz, nie spodobala mi sie z powodu duzych gabarytow, aczkolwiek jest to ciekawe rozwiazanie. Mysle, ze najlepsza aktualnie jest nokia 3300. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 5510 od ponad roku i jak na razie działa dobrze. Raz miał tylko "Błąd aplikacji Radio", i po zdjęciu simlocka(kodem) potrafi sie czasem wyłączyć od razu po włączeniu. Kilka razy mi upadł ale te telefony są niezniszczalne. Pamięci troszke mało, ale dobre i tyle. Szkoda że do wgrywania muzyki potrzeba softu, bo nawet gdy wgra się ręcznie już skonwertowane pliki to telefon ich nie widzi. Jak we wszystkich nokiach tego typu bardzo szybko porusza sie po menu i bardzo szybko zatwierdza wszystkie ustawienia. Po wyjęciu baterii pamięć(data/godzina) podtrzymywana jest tylko przez kilka sekund(wystarcza żeby wyjąc baterie, wyjąc sima, włozyć drugiego sima, włóżyć baterie bez utraty ustawień zegara).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że do wgrywania muzyki potrzeba softu, bo nawet gdy wgra się ręcznie już skonwertowane pliki to telefon ich nie widzi.

??????????

Masz coś zwalone, albo mamy inny firmware, bo u mnie pliki lse wrzucone windows commnaderem grają bez zarzutu. Konwertujesz softem nokii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wrzucałem eksploratorem to grać nie chciało(konwertowane softem nokii), chociaż zdaje mi sie ze kiedyś działało.

Zobacze jak to teraz wygląda.

 

No i działa. Teraz konwertowany przez AAM. Nie wiem, moze coś z systemem miałem nie tak poprzednio, albo soft nokii nawala. Kiedyś ktoś pisał tez ze nie mozna wgrac ręcznie plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wrzucania muzyczki do N5510 gorąco polecam Another Audio Manager 1.0 to rewelacyjny programik, który jest 100 razy lepszy niż oryginalna aplikacja.

Używam n5510 od dwóch lat i nie miałem z nim żadnych problemów.

Programik do pobrania jest stąd:

http://www.icpnet.pl/~ppecyna/nokia.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wrzucania muzyczki do N5510 gorąco polecam Another Audio Manager 1.0 to rewelacyjny programik, który jest 100 razy lepszy niż oryginalna aplikacja.

Używam n5510 od dwóch lat i nie miałem z nim żadnych problemów.

Programik do pobrania jest stąd:http://www.icpnet.pl/~ppecyna/nokia.zip

Pisałem o AAM ;]

Jest nowsza wersja (1.2), ma dodanych kilka funkcji i poprawione bugi.

http://www.aam.prv.pl

 

SGJ - jakie rozszerzenie mają pliki wygenerowane przez soft nokii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pisałem o AAM ;] 

Jest nowsza wersja (1.2), ma dodanych kilka funkcji i poprawione bugi. 

http://www.aam.prv.pl

Ale jestem do tyłu :) Ale mi wszystko działa poprawnie w tym sofcie i nie szukałem uaktualnień!

To spróbuj konwertować nim mp3pro ;] Poza tym krzaczy przy konwertowaniu mp3 z VBR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soft nokii tworzy pliki .lse ale po ręcznym wrzuceniu ich do telefonu wiesza się odtwarzacz przy próbie odtworzenia. Za to po wysłaniu ich do telefonu za pomocą softu problemów nie ma.

 

Przy okazji widze że pliki nagrywane telefonem mają rozszerzenie REL, wczesniej tego nie zauwazyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, to tak jak AAM... a wydaje mi się, że jest jeszcze jeden format, który nokia może odczytać (nie licząć REL).

SGJ, sprawdź czy plików konwertowanych za pomocą AAM też nie możesz eksploratorem przerzucać - bo rysuje mi się w głowie pewna hipoteza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się skonwertować plik przy pomocy AAM bez automatycznego wysyłania do telefonu? Bo wysyła go od razu. Jeżeli skopiuje go z telefonu na dysk i potem z dysku znowu do telefonu to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się skonwertować plik przy pomocy AAM bez automatycznego wysyłania do telefonu?

AFAIK nie da się, ale poszukam jeszcze jakiegoś softu do tego (tego nokii nie mogę przetrawić)

 

Bo wysyła go od razu. Jeżeli skopiuje go z telefonu na dysk i potem z dysku znowu do telefonu to działa.

No ja właśnie tak robię ;]

A teorię mam taką: soft nokii zapisuje pliki z jakimś mykiem - coś a la sub channel data przy plikach CD, żeby nie dało się plików łatwo rozpowszechniać - jakieś pseudozabezpieczenie antypirackie, żeby się puryści z RIAA i innych podobnych instytucji nie czepiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem jak dziala soft nokii. Najpierw konwertuje do lse, ale przy wysyłaniu do telefonu dokonuje jeszcze dodatkową konwersje, dopiero po tym plik jest użyteczny. Wychodzi na to, że aby mozna dowolnie kopiować pliki trzeba najpierw zapisać je przy pomocy któregoś z programów w pamięci telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

telefonik bardzo fajny :) używan go już z 2 lata i nie mam żadnych problemów. Jest trochę duży ale za to można szybko pisać sms-y, pozatym ma 64mb pamięci które Windows XP widzi jako dysk wymienny... natomiast jeśli zdecydował byś się na ten telefonik to polecam kodowanie mp3pro co zwiększy 2krotnie liczbe mp3 w twoim telefonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...