Skocz do zawartości
Sikor

Blokowanie dostępu do aplikacji w WinXP Pro

Rekomendowane odpowiedzi

CTRL+ALT+DEL i przyciśnij Zablokuj komputer.

przy czym nadmieniam , ze nie chodzi mi o kombinacje klawiszy Windows + L , bo to tylko przechodzi do przelaczania uzytkownikow.

 

ale i tak dziekuje.. :)

 

dla tych co maja podobny problem: trzeba znalezc kompromis pomiedzy przelaczaniem uzytkownikow a potrzeba blokowania komputera w poruszony sposob.

Ja wylaczylem przelaczenie i chyba dobrze, bo teraz odchodzac na chwile naciskam Logo Win + L i wiem, ze zaden z braci sempow(:mur:) nie usidzie mi do kompa :D

 

EDIT:

 

pozdrawiam :D :D :D :D :D

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Właśnie zablokowałem wszystko co tylko się da :)

 

Panowie zauważalyłem tylko, że pojawiły się jakieś nowe folderki na dysku C. Czy to jest wynikiem tych zmian, czy niekoniecznie. Nie wiem jak mogę wkleić PrintScreena(przy okazji może ktoś napisze jak się to robi?). Podam więc nazwy niektórych z tych folderów :

 

-System Volume Information

-DBBackup

-Config.Msi

-RECYCLER

 

przykładowe pliki (nie foldery):

 

-NTDETECT

-Bootfont

-CONFIG

-MSDOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

dla tych co maja podobny problem: trzeba znalezc kompromis pomiedzy przelaczaniem uzytkownikow a potrzeba blokowania komputera w poruszony sposob.

Ja wylaczylem przelaczenie i chyba dobrze, bo teraz odchodzac na chwile naciskam Logo Win + L i wiem, ze zaden z braci sempow(:mur:) nie usidzie mi do kompa :D

 

EDIT:

 

pozdrawiam :D :D :D :D :D

1362251[/snapback]

Jedną z pierwszych czynnaści jakie robię po zainstalowaniu XP jest wyłączenie prostego przełączania użytkowników. Nawet mi do głowy nie przyszło, że ktoś to zostawia. Stąd taka rada. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega sie ostatnio mnie pytal jak to zrobic, przyznam sie, ze nie wiedzialem :D ale dzieki Tweakowi wszystkiego sie dowiesz, i nauczysz :D Kolega chcial ograniczyc dostep Swemu Ojcu... :D nie wiem po co, ale moze o filmy chodzilo :lol: teraz ja sobie takze zmienilem opcje :wink: Wielkie dzieki dla Sikora

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni post usunalem bo nie w tym lezal problem <_< :)

Zauwazylem, ze jak zanacze w ograniczeniach partycji z systemem zezwolenie na "zapis i wykonanie" system uuchomil sie normalnie, ale bylo widac partycje z systemem i moznabylo wszystko kopiowac i usowac <_< , co mam zaznaczyc zeby partycja systemowa byla niewidoczna ale zeby moznabylo uruchomic np.gre taka jak The Sims2 czy GTA SA w ktorych savy zapisywane sa w dokumentach??? Acha i zeby moznabylo uruchomic Firefoxa bo on tez jest w systemowej Program Files!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna ograniczyc caly dysk, ale we wlasciwosciach poszczegolnych foldeow udostepnic zapis/odczyt . nie wiem, chyba partycja systemowa bedzie widoczna, ale zmienic w niej nic nie bedzie mozna. Poza tym dokumenty danego profilu z ograniczeniami w tym profilu mozna modyfikowac, wiec nie wiem o co chodzi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio próbuję rozwiązać taki problem:

 

Mam na Windowsie XP prof 2 konta: moje, z uprawnieniami administratora i drugie, ograniczone.

 

Jak zrobić, żeby spod konta ograniczonego (jak i również z poziomu okna logowania) nie dało się wyłączyć komputera , ponwnie uruchomić kompa czy przejść w tryb StandBy jeżeli ja jestem zalogowany na swoje konto (włączone jest szybkie przełączanie użytkowników)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Advenced system Optimizer , potem uruchom narzedzie "Logon Settings" I tam wybierz menu "security" znajdziesz co chcesz :)

pozdrawiam :)

1613107[/snapback]

Zrobiłem tak jak radzisz, ale albo jestem ślepy, albo nie ma tam takiej opcji...

Jest tam tylko 5 checkboxów i żaden nie wydaje się mieć związku z moim problemem...

 

Można z menu start ograniczonego użytkownika i z ekranu logowania (Windows welcome screen) usunąć pozycję 'Turn Off Computer'?

Można w skrypcie sprawdzić, czy jest zalogowany konkretny użytkownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym spytać, czy w sytuacji kiedy bede miał zainstalowane 2 systemy XP (jeden mój, drugi brata), będę mógł chronić swoje dane (odmowa dostępu)?

 

brat na swoim systemie będzie miał konto administratora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

chciałbym spytać, czy w sytuacji kiedy bede miał zainstalowane 2 systemy XP (jeden mój, drugi brata), będę mógł chronić swoje dane (odmowa dostępu)?

 

brat na swoim systemie będzie miał konto administratora

1664360[/snapback]

Bedziesz mogl chronic tylko te pliki co masz w Doc. & settings o ile masz system plikow NTFS... Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz. Przemyslalem jednak sprawe i daje sobie spokój - instalowanie po dwa razy tych samych programów, gier.... To nie ma sensu.

Wkurza mnie jednak fakt, że odkąd załozyłem w XPeku drugie konto, system nie chodzi dlugo jak nalezy, zaraz cos sie krzaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm to jest kwestia dobrej konfiguracji ja dla przykladu mam dwa konta tzn. zalozylem mojej mamie i mi no i wszystko ladnie smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Teraz chciałbym przedstawić swój problem.

Miałem zainstalowany Win XP. Golasek bez zabezpieczeń. Zainstalowany tylko SP2.

Posiadałem jedno konto administratora nie chronione hasłem.

Mój komp podłączony jest do sieci.

Pewnego dnia zauważyłem, iż moje konto nagle z konta administratora zamieniło się w konto gościa.

Nie miałem uprawnień do zmian jak i aktualizacji.

Podejrzewam, iż ktoś przez sieć zrobił mi taki oto "dowcip"

Jedynym ratunkiem na to była reinstalacja systemu, gdyż ta osoba założyła hasło na administratora.

Nie miałem uprawnień do jakich kolwiek zmian.

 

Proszę w miarę Waszej wiedzy o wyjaśnienie, jak dana osoba to zrobiła i jak sięuchronić przed takimi atakami (nie instalując firewall). Chodzi mi o funkcje, które należy powyłanczać w Win aby nie dopuścić do takiego ataku.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z blokowaniem dostępu do plików.

Mam windowsa XP SP2 i tak jak zawsze ustawiłem uprawnienia na całym dysku c:\ dla systemu, grupy administratorów i grupy użytkowników. Zawsze to działało teraz nawet jak nadam tym 3 grupom pełną kontrolę nie można się w pełni zalogować do systemu, na pulpicie widać tylko kosz i to po jakiś 5 min się pojawia. Dopiero jak dopisze do grupy wszystkich użytkowników pełną kontrolę wszystko jest OK.

Czy ktoś wie coś więcej o tym zjawisku, dlaczego tak się dzieje? Albo zna jakiś program którym można sprawdzić jacy użytkownicy kożystają aktualnie z zasobów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem... Jestem uczniem Technikum Informatycznego na 1 roku :PP. Mamy wrednych nauczycieli którzy poblokowali wszystko... WSZYSTKO! W szkole jest klient novela i idzie zalogować się na 2 poziomy: student222a i student222b. Na studzencie 222b jest net, a na A niema. Jest zablokowany dostęp do dysku C:, ale już się tym zająłem... Zapchałem cały dysk C: i mieli wałą :) W Trybie MDos pokopiowałem piosenkę milion razy i zapchał się dysk. Ale nie w tym rzecz, bo na tych kompach nieda się robić nic, niemożna wejść przykładowo na rapidshare.de, bo jest opiekun... Potrzebuję jakiegoś triku na NOVELA lub opiekuna, żeby wejść na poziom "NAUCZYCIELA" i robić co mi się podoba... No i windowsie poblokowane zostało kliknięcie prawym przyciskiem myszy... oglądanie właściwości pliku (nawet z alt + enter). Haki potrzebuję na:

 

1. NOVELA

2. OPIEKUNA

3. SAMEGO WINDOWSA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używałem sposobu opisanego na początku do zabezpieczenia systemu, coś mi nie wychodziło,

ale do rzeczy, po Utworzeniu konta z Ograniczeniami w windowsie pojawia się problem, potrzebuje konta z którego można otwierać tylko niektóre programy i to da się zrobić, w tych programach jest nero, nero uruchamia się ale na koncie z ograniczeniami nie można nic nagrać w oknie wybór nagrywarki pojawia się tylko Nero Imege Recorder, a ja potrzebuje z tego konta dostęp do normalnej nagrywarki(konto ma być używane wyłącznie do montażu filmów i nagrywania ich na płyty) POMOCY!

 

pozdrawiam, a bios zawsze można zresetować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy ktoś o tym wspominał ale jest wpis do rejestru blokujący wybrane aplikacje

 

Lista Aplikacje niedozwolone

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"DisallowRun"=dword:00000001

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowRun]

"01"="xxx.exe"

"02"="yyy.exe"

"03"="..........."

"04"="..........."

"05"="..........."

"06"="..........."

 

Jest też wpis który pozwala na uruchamianie tylko wybranych (znajdujących się na liście) aplikacji.

 

Lista Aplikacje dozwolone

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]

"RestrictRun"="1"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\RestrictRun]

"01"="xxx.exe"

"02"="yyy.exe"

"03"="..........."

"04"="..........."

"05"="..........."

"06"="..........."

Edytowane przez ilubek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko fajnie napisane :) Tylko przypuścmy że z konta gościa chcemy sobie odblokowac jakiś dostęp do programu. Koleżanki głupi braciszek zablokował dostęp do BearShare i teraz nie może go używać. Z konta gościa nie ma dostępu do narzędzi admina ani do zakładek zabezpieczenia :( Jest jakaś metoda na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chcialem zablokowac dostep do dysku C innym uzytkownikom, i przez przypadek zablokowalem dostep tak ze teraz nawet z konta admina wyskakuje mi klikajac na dysk C "brak dostepu".

Jak przywrocic dostep na koncie administratora??Wiem ze trzeba cos ustawic we wlasciwosciach-zabezpieczenia ale nie pamietam dokladnie co.

Prosze o instrukcje co mam z tym zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak mogę dodać regułę blokowania/zezwolenia dla danego terminalu/komputera z sieci określonemu katalogowi/plikowi? W zakładce Zabezpieczenia gdy klikam Dodaj, to mogę dodać jedynie grupy/użytkowników komputera z którego korzystam, albo Wszyscy - ja dodatkowo chcę dodać komputer z grupy roboczej, ale właśnie problemem jest w/w ograniczenie. Proszę o radę.

Edytowane przez Megabit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...