Skocz do zawartości
LordRene_PL

1.3 goraaaaacy morgan!!! HELP

Rekomendowane odpowiedzi

No to sa takie mozliwosci:

- albo za duzo pasty na procku wtedy slabo przewodzi

-za malo pasty na procku i tworzysie poduszka powietrzna na procku a jak wiadomo powietrze slabo przewodzi cieplo

 

Sproboj dac mniej pasty i sie pozbqadz tego bialego z radiatora i z wyczuciem docisnij radiator z wentylem powinno pomoc!! Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupil wispherocka IV. Czy po zamontowaniu go na D1.3 Morgan temperatura 54 stopnie w spoczynku jest normalna?

Czy mozliwe jest ze przy zakladaniu tego coolerka ukruszylismy go i dlatego jest taka duza temperatura?

Witam

Ostatnio bawiłem się właśnie duronem 1.3 Morgan na płycie ecs na KT333.

Wiatrak jaki tam był to coolermaster jakis wiekszy radiator z malym wiatraczkiem. Temperatura w idle 52 stopnie tak mobo pokazywało. Zainstalowałem vcoola najnowszego i temperatura w idle spadła do 35 stopni. Oczywiście przy max obciążeniu tem wynosiła z 55 stopni.

Też myślałem, że to wina pasty itd. ale po wyczyszczeniu procka ze starej nałożeniu nowej lepszej dalej taka sama temperatura była. Vcool pomógł i byłem zadowolony.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do whisperrocka, to oprocz nierownosci powierzchni przypatrz sie zapince !!! W moim przypadku po zapieciu niby sie trzymal ale wystarczylo postawic bude spowrotem do pionu i juz radiator zjezdzal w dol. kombinerki srubokret i po odpowiednim wygieciu trzyma sie jak nalezy. Nie mam jednak teraz ochoty na szlifowanie, wiec chwilowo jade na starym coolerku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec koles ma taka sama plyte jak ty.

A co do grubosci CooperShita mozna to sprawdzic czy dobry?

Czy nie za gruby czy za cienki?

nawet w obrebie tego samego modelu nie mozna porownywac odczytu.

 

co do CS'a to ten ktorego mialem na D1000 byl za gruby na D1400 i temp skakala w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

whisper/falcon rocka trzeba umiec zalozyc - poprobujcie pare razy ze wwroceniem szczegolnej uwagi na to, zeby radiator przed zapieciem blaszki dosunac do konca blaszki dociskowej od strony przeciwnej do tej, w ktora wklada sie srubokret.

po odpowiednim zalozeniu temperatura bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim D1300 temp wynosi około 37-39C idle. Stress około 44-47C

 

Abit NF7-S 2.0 bios 23, TT V11+, Arctic Ceramique

 

Obniżyłem napięcie z 1,75 do 1,35 i temp spadła o dobre 7C. Zresztą NF7-S zawyża temp.

 

PS Miałem kupić Bartona 2500+ M, ale zdecydowałem się na DVD-/+RW.

Toshiba już do mnie jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...