Skocz do zawartości
MeRBi

Radeon 9800SE@PRO - WALKA ZE ŚCIEMĄ !!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

A swoją drogą, możecie mi odpowiedzieć na pytanie: Co będzie jeżeli za pół roku karta mi padnie - tak po prostu (jeszcze nigdy żadna grafika mi nie padła, ale przypadki chodzą po ludziach). Co wtedy dostanę ? 9800se z demobilu bez gwarancji na dodatkowe potoki? Czy może bez problemu pieniądze na konto? Przecież jest do przewidzenia że te karty (se i pro) niedługo znikną z rynku i będą tylko z drugiej ręki. Proszę, przekonajcie mnie że moje obawy są niesłuszne, nie jestem jeszcze przekonany w drugą stronę (nawet jak już wszystkie SE są 'zaklepane') :wink:

To pytanie już padło wcześniej w tym wątku i PCSerwis udzielił na nie odpowiedzi. Przeszukaj poprzednie strony, powinieneś znaleźć. Myślę że było o tym około 20 strony 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey wszystkim :) Mam takie pytanko ja to wygląda z tymi 9800 SE TERAZ tzn. w dzisiejszych dniach?? Mam tak około 800 zł i chce sobie zakupić tego 9800 SE i zmodować oczywiście na PRO. Kiedy będą w PC Serwis-ie Xpert Vision?? W jakiej cenie? Są jakieś zniżki dla tweakowców?? Kiedy lepiej kupić teraz czy około 20 sierpnia :D. PLZ o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy nową dostawę kart XpertVision Radeon 9800SE. Mimo wcześniejszych zapowiedzi dostaliśmy tylko 100 sztuk i są trochę droższe niż ostatnio.

Cena 765zł - w cenie karty dodano dwie oryginalne gry: Chaser (2xCD) oraz Spell Force (2xCD).

 

Obecnie trwają testy tych kart, ale najpierw bedą realizowane wcześniejsze rezerwacje.

 

Będziemy również sprzedawać karty MODOWALNE w 95% - oznacza to, że karta nie jest w pełni modowalna, ponieważ generuje małe nieznaczące błedy w grafice, np. 1 kropka z boku ekranu na wszystkich testach, albo kilka kropek pojawiających się tylko w trybie antyaliasingu lub inne tego typu błędy.

 

Cena takiej kart to 695zł.

 

Oczywiście, jest możliwość zwrotu, jeżeli użytkownik uzna, że błędy jakie generuje karta bardzo mu przeszkadzają. Oczywiście wszystkie karty generujące już na wstępie szachownice lub "kaszankę" na ekranie są od razu odrzucane, więc nie ma obawy, że dostaniesz kartę, której nie da się zupełnie używać w trybie 8-potokowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś zniżki dla forumowiczów??

"Dołączył: 09 Lip 2004" :lol:
Heh :D

 

A ja ponawiam pytanie (tzn mógł ktoś nie zauważyć, przeoczyć):

 

Czy jeśli nie udało mi sie trafić na sztuke w pełni modującą sie, to czy jeśli będe jechać na 8 potokach to czy może ona w końcu całkowicie paść :?: Czy poprostu od czasu do czasu gdzieniegdzie będą sie pojawiać śmieci ale nie zmieni to żywotności karty :?: Bo mi osobiście jakiś tam kwadracik raz na jakiś czas jak wyskoczy nie przeszkadza. Z tego co widze, to człowiek z PCSerwisu będzie takowe sprzedawał, czyli wszytko chyba gitarka :D Ja i tak na Anizo i AA nie gram wiec chyba te 8 potoków wyrobi :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

a ja czekam dalej na wyjasnienie mojej kwetsi . i mam tez problem , karta przy dluzszym uzytkowaniu zaczyna wyswietlac artefakty , wszystko na standardowych taktowaniach . model xpertvision . czy ktos mial podobnie ? i czy radiatory pomagaja , bo to pradopodobnie pamieci sie grzeja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co musze zrobić jeszcze żeby mieć r9800pro? oprócz odblokowania potoków?

ustawić takie same taktowanie rdzenia i pamięci jakie ma 9800pro

 

sprawdzić w rivatuner czy potoki są rzeczywiście odblokowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co musze zrobić jeszcze żeby mieć r9800pro? oprócz odblokowania potoków?

Tak to jest jak nie chce sie CZYTAĆ :!: :evil:

Jak byś czytał to byś wiedział że karty oferowane teraz przez PCSerwis mają zaniżone zegary w stosunku do oryginalnego 9800PRO. Czyli prócz OMEGADRIVER`s musisz jeszcze podnieść taktowanie RAMu karty na 680 ze standardowych 600 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja czekam dalej na wyjasnienie mojej kwetsi . i mam tez problem , karta przy dluzszym uzytkowaniu zaczyna wyswietlac artefakty , wszystko na standardowych taktowaniach . model xpertvision . czy ktos mial podobnie ? i czy radiatory pomagaja , bo to pradopodobnie pamieci sie grzeja

Napisz w jakich aplikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co musze zrobić jeszcze żeby mieć r9800pro? oprócz odblokowania potoków?

Tak to jest jak nie chce sie CZYTAĆ :!: :evil:

Jak byś czytał to byś wiedział że karty oferowane teraz przez PCSerwis mają zaniżone zegary w stosunku do oryginalnego 9800PRO. Czyli prócz OMEGADRIVER`s musisz jeszcze podnieść taktowanie RAMu karty na 680 ze standardowych 600 :!:

I zmienić timingi tychże. Na poprzedniej stronie jest link do artykułu o zmianie SE na PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja jednak oddaje swoja karte , wypatrzylem male bledy - praktycznie nie widoczne i tylko w 1 tytule . ale jednak , i to ze karta sie prawdopodobnie grzeje za mocno mimo tego ze mam otwarta bude i jeden wentyl - na standardowym taktowaniu oczywiscie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak oddaje swoja karte , wypatrzylem male bledy - praktycznie nie widoczne i tylko w 1 tytule . ale jednak , i to ze karta sie prawdopodobnie grzeje za mocno mimo tego ze mam otwarta bude i jeden wentyl - na standardowym taktowaniu oczywiscie .

W jakiej grze masz te artefakty? Jak wyglądają? Bo też mam XpertVision od pcserwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZABAWA Z TIMINGAMI PowerColor 9800SE@PRO

Wiec widzac ze osiagi zmodowanego 9800SE - troche odstają od wersji PRO postanowilem sie troche pobawic timingami pamieci - no i wyszlo szydlo z worka - ale o tym na koncu !

 

Na poczatku byl Rabit 1.0a - w którym ustawilem timigi tak jak w pro czyli:

trcd = 3

trp = 3

tras = 14

tcas = 4.0

trbs = 3

Wydajnosc wzrosła o okooło 150pkt w 3Dm2k3 ... hmmm ...

Ale dalej wyniki odbiegaja od wyników PRO(na r350 - bo do r360nieporównoje)

 

Pokazał sie Rabit 1.2 - no i mozliwosc zmiany az 17tu rodzajów timingów !

od razu podpatrzylem timingi R9800PRO:

tWrL = 1.5

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 5

tRAS = 10

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 17

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1.5

 

no i oczywiscie moje timingi(tak jak wczesniej napisalem juz zmodyfikowane przy pomocy Rabit 1.0a)

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 5

tRAS = 10

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 4

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 22

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 0.5

 

- no i okazalo sie ze sa pewne róznice(sami widzicie)

 

wiec ustawilem wszystko tak jak PRO i załadowalem biosa!

no i zonk - mega krzaki - ! - czyli juz wiemy ze różnice miedy PRO a SE są !

 

...ale uparłem sie i zmienialem pokolei wartosci timingów aby dowiedziec sie który powoduje problemy ! - i wyszło:

tWrL = 1.5 = krzaki

tSTB = equals tWrL = krzaki

tQSREQ = CL - 1.5 = krzaki, (jak ustawilem wartosc 1.0 - to juz nie bylo krzaków)

 

czyli wydawalo by sie ze najbardziej wydajne jest ustawienie:

tWrL = 1.0

tCAS = 4

tCMD = 0 clock

tSTB = equals tWrL + 1/2 clocks

tRcdRD = 5

tRcdWR = 3

tRP = 5

tRAS = 10

tRRD = 4

tR2W = CL + 3

tWR = 3

tW2R = 2

tR2R = 2

tRFC = 17

tRBS = CL + 3

tERST = CL - 1

tQSREQ = CL - 1.0

 

nic bardziej mylnego !

wydajnośc prawie wogole nie wzrosła - no chyba z 20pkt - ale to raczej margines błędu :(

niestety R9800SE@PRO nie jest tym samym co PRO - róznica jest mała - ale to nie to samo !

pozostaje taki niedosyt ! :?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak sobie poczytalem o tych R9800SE i mam pare watpliwosci:

 

:arrow: Macie moze jakis link do testu porownujacego R9800SE 256 bit 4x1 z innymi popularnymi kartami? (R9600PRO, R9700PRO)?

:arrow: Gdzie moge najtaniej dostac nie selekcjonowanego R9800SE?

:arrow: Kiedy karty z PC-Serwisu pojawia sie na allegro i ile beda kosztowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak sobie poczytalem o tych R9800SE i mam pare watpliwosci:

 

:arrow: Macie moze jakis link do testu porownujacego R9800SE 256 bit 4x1 z innymi popularnymi kartami? (R9600PRO, R9700PRO)?

:arrow: Gdzie moge najtaniej dostac nie selekcjonowanego R9800SE?

:arrow: Kiedy karty z PC-Serwisu pojawia sie na allegro i ile beda kosztowac?

Właśnie testowaliśmy karty Radeon 9800Pro Xpertvision - taktowanie 400/600 - na zestawie testowym Athlon XP 1700+ @1833Mhz , 256MB DDR KingMax 400Mhz CL@, płyta Shuttle NForce2 Ultra 400, wyniki w 3D Marku 2003:

 

Xpertvision Radeon 9800SE (4x1) - 3570pkt,

Xpertvision Radeon 9800SE (8x1) - 5195pkt,

XpertVision Radeon 9600PRO - 3475pkt,

GeCube Radeon 9550XT - 3020pkt.

 

Dla porównania ceny:

 

Xpertvision Radeon 9800SE (4x1) - 695zł

Xpertvision Radeon 9800SE (8x1) - 765zł

XpertVision Radeon 9600PRO - 640zł

GeCube Radeon 9550XT - 460zł

 

Nie mam dostępu do Radeonów 9700, tak więc nie zostały ujęte w teście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja zrobilem dokladne testy mojej karty , wina wieszani sie to chyba byl zasilacz , malutki artefakt jaki zauwazylem byl w grze sacred - praktycznie niewidoczny , wiec karte zostawiam sobie , pozostale gry bez zadnych artow byly . Tylko kiedy otrzymam te nadplacone 20 zl ? na fakturze jest 730 zl , jak zamawialem to tez mowilem ze jestem z frum tweaka i kupuje bez allegro i cena yla 730 zl . jak przyszedl mail pisalo 750 zl + przesylka . wiec prosze w koncu o wyjasnienie tej sprawy - na fakturze 730 zl , zaplacilem 750 . ( za sama karte przesylki nie licze ) . mysle ze jako uczciwa firma w koncu wyjasnicie to i otrzymam zwrot tych 20 zl ( bylo obiecane ze w tym tyg wszystko zostanie zalatwione )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od dłuższego czasu przyglądam się dyskusji prowadzonej w tym wątku i w końcu postanowiłem się wypowiedzieć. Od paru miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Radeona 9800SE@ Pro firmy XpertVision(ciemno-brązowy laminat, 380/600 pamieci Hynix 2.8ns) i po pojawieniu się programu Rabit postanowiłem sprawdzić jak wygląda u mnie sprawa z timingami i o dziwo u mnie są identyczne ja w biosie od Radeona 9800 Pro Gigabyte na samsungach. Po podniesieniu taktowania pamięci do ustawień Pro nic się nie "krzaczy" pomimo kilkugodzinnego testowania, niestety jeszcze nie posiadam radiatorów na pamiątkach więc obawiam się dłużej pracować na przetaktowanych pamięciach. Tak więc nie każdy SE musi być gorszy od Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem dokladne testy mojej karty , wina wieszani sie to chyba byl zasilacz , malutki artefakt jaki zauwazylem byl w grze sacred - praktycznie niewidoczny , wiec karte zostawiam sobie , pozostale gry bez zadnych artow byly . Tylko kiedy otrzymam te nadplacone 20 zl ? na fakturze jest 730 zl , jak zamawialem to tez mowilem ze jestem z frum tweaka i kupuje bez allegro i cena yla 730 zl . jak przyszedl mail pisalo 750 zl + przesylka . wiec prosze w koncu o wyjasnienie tej sprawy - na fakturze 730 zl , zaplacilem 750 . ( za sama karte przesylki nie licze ) . mysle ze jako uczciwa firma w koncu wyjasnicie to i otrzymam zwrot tych 20 zl ( bylo obiecane ze w tym tyg wszystko zostanie zalatwione )

We wtorek wraca z urlopu osoba, która zajmuje się u nas finansami i wtedy wszystko zostanie wyjaśnione, proszę o jeszcze odrobinę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XpertVision z PCSerwis

Po ustawieniu taktowania pamięci na 680 MHz (rdzeń default) wyniki są następujące (reszta ustawień: proc: 12,5x200; sterowniki i benchmarki opcje na default)

 

* 3DMark01 - 17623

* 3DMark03 - 5780

* AquaMark - 41500

 

Mam panel Aerogate2, jeden z jego czujników temperatury na próbę przytknąłem do radiatora przyklejonego na kość pamięci karty i do radiatora na GPU. Przy taktowaniu 680 MHz temperatura tego radiatora na pamięciach przy karcie obciążonej np: Far Cry dochodzi do 65 C :!: a radiatora na GPU 53 C :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem temperatury na radiatorach (rdzeń/pamięć) pirometrem - przy domyślnych taktowaniach (8x1) rdzeń ok. 54 stopnie, pamięci 59-60. Radiatory na pamięci założyłem natychmiast po zakupie karty. Teraz zacznę kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot: A możesz sprawdzić pirometrem temperatury poszczególnych elementów karty? Np: te cewki miedziane nawinięte na plastikowe (?) korpusy, te aluminiowe radiatory?

 

Ta karta grzeje się jak wściekła ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

zakupilem dzis 9800 se powercolor

jakie powienienm uzyskac wyniki ( orientacyjnie ) w 3dmarkach 01 i 03 przy 4 potokach na fabrycznych ustawianiach ( sprzet jak w podpisie ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 11930 i 3660. Rajder ->proca masz dużo silniejszego ale wyniki niewiele lepsze...dziwne...

P.S. Zadawałem juz to pytanie we własnym wątku, ale na wszelki wypadek zadam je jeszcze tutaj ;) Moj radeonek powercolora okazał się niemodowalny, więc chcę go chociaż ostro podkręcic. Ponieważ na 4 potokach grzeje się mniej niż na 8 więc chyba powinien się lepiej kręcic niz gdybym miał go @PRO? Jak założe miedziane radiatorki i VGA Silencera to na jakie stabilne wartości mogę liczyć? Jakie są wasze doświadczenia z kręceniem niemodowanych/niemodowalnych Radków 9800SE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...