Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

No i dałem ciała aż mnie boli i BŁAGAM O POMOC. Było fajnie wszystko działało ale jak działa to trzeba zepsuc. Za pomocą ATIFLASH wgrałem do swojego Sapphirka 9550 256MB bios od 9600 Pro 256 Sapphirka. Udało mi się tylko za pomocą -f. I po uruchomieniu mam paski tzn niec nie widze na ekranie tylko pionowe pasy latają. Próbuje wgrać stary bios i nic to nie pomaga. Wydaje mi się ze wszystko robi się ok (w końcu nie widze napisów) ale paski pozostają. POMOCY. Katra ma 3 dni i szkoda mi moich 490 zł (wiem przepłaciłem)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deejay999 ta biała zapinka jest wycięta z zaślepki od zatoki 5,25". Jest ona przykręcona do spodu radiatora dwoma śróbkami. Radiator ten ma bardzo wygodną walcową podstawę wysuniętą ok. 5mm poniżej finów (średnica ok. 25mm). Całość jak widać zamocowana oryginalnymi kołeczkami. Trzymało się to jak diabli. Kiedy zdjąłem to bo trzeba było kartę sprzedać to w podstawie aluminiowej były odciśnięte krawędzi rdzenia GPU. Widocznie dosyć mocno przylegał :D

te kołeczki tak mocno trzymaly? nie moge wykumac sposobu przymocowania bialej zapinki do radiatora, przeciez tam nei ma gdzie wkrecic srubku, yy chyba ze powierzchnia walcowej podstawki radiatora jest sporo wieksza od powierzchni rdzenia ?

najlepsza by byla fotka radiatora od strony mocowania :D

 

<caly czas mowa o tym konkretnym radiatorze z tych fotek

http://republika.pl/madness2004/grafa.html >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo na innym kompie przygotować sobie specjalną dyskietkę startową z wgranym oryginalnym biosem i zmodyfikowanym plikiem autoexec.bat - który sam będzie odpalał program flasciach!ący i wgra bios... (swoją drogą, to to można było przygotować sobie zawczasu... :roll: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Windowsem robisz:

1. formatuj dyskietkę --> opcja-utwórz dysk startowy MS-DOS

 

2. kopiujesz na dyskietkę autoexec.bat, flashrom (lub czego tam używasz) i oryginalny bios od grafy.

 

3. edytujesz plik autoexec.bat - kasujesz całą zawartość, a wpisujesz to:

a:flashrom.exe -p -f 0 bios.rom

gdzie bios.rom (lub *.bin) to nazwa oryginalnego biosa.

 

4. restartujesz kompa i robisz, żeby odpalał się z a:

 

5. czekasz aż skończy flashować...

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> plik autoexec.bat a skoro mam wszystko skasowac to może

wystarczy go stworzyć i tam umieścić ten jeden wpis?? Może to dla CIEBIE trywialene ale chciałbym się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten wentyl na GPU tez polecam tego ( http://allegro.pl/show_item.php?item=30452904 ) titana, wchodzi gladko i bez problemu na plastikowe zaciski ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=993674#993674 ). Mysle ze z wydajnoscia nie

bedzie problemow i nie ma sensu ladowac zbyt duzego coolera. Calosc jest cicha (chodzi tak 3500-4000, roznie pokazuje). To musi byc jakies fajne slizgowe lozysko bo 5x5cm przy tylu obrotach wydawalo mi sie ze powinien byc dosc glosny. Radiator naprawde nie jest zbyt cieply (po wylaczeniu wentyla nagrzewa sie bardzo szybko...) ale z pracujacym smigielkiem spokojnie starcza na rdzen radka 9550. Kluczem do lepszych wynikow bedzie tutaj dobre wyszlifowanie rdzenia i dobry docisk. Byloby juz bardzo ciekawie miec taki wlasnie nie za duzy cooler ale 100% Cu. Osobicie chyba pomysle nad dolozeniem jakiejs miedzianej podstawki, bo 500mhz na rdzneiu bez zwiekszania napiecia na HISie MarineDelta to niezly wynik... u mnie 450 to jak narazie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deejay999 ta biała zapinka jest wycięta z zaślepki od zatoki 5,25". Jest ona przykręcona do spodu radiatora dwoma śróbkami. Radiator ten ma bardzo wygodną walcową podstawę wysuniętą ok. 5mm poniżej finów (średnica ok. 25mm). Całość jak widać zamocowana oryginalnymi kołeczkami. Trzymało się to jak diabli. Kiedy zdjąłem to bo trzeba było kartę sprzedać to w podstawie aluminiowej były odciśnięte krawędzi rdzenia GPU. Widocznie dosyć mocno przylegał :D

te kołeczki tak mocno trzymaly? nie moge wykumac sposobu przymocowania bialej zapinki do radiatora, przeciez tam nei ma gdzie wkrecic srubku, yy chyba ze powierzchnia walcowej podstawki radiatora jest sporo wieksza od powierzchni rdzenia ?

najlepsza by byla fotka radiatora od strony mocowania :D

 

<caly czas mowa o tym konkretnym radiatorze z tych fotek

http://republika.pl/madness2004/grafa.html >

a od czego jest wiertarka ?? masz odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten wentyl na GPU tez polecam tego ( http://allegro.pl/show_item.php?item=30452904 ) titana, wchodzi gladko i bez problemu na plastikowe zaciski ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=993674#993674 ). Mysle ze z wydajnoscia nie  

bedzie problemow i nie ma sensu ladowac zbyt duzego coolera. Calosc jest cicha (chodzi tak 3500-4000, roznie pokazuje). To musi byc jakies fajne slizgowe lozysko bo 5x5cm przy tylu obrotach wydawalo mi sie ze powinien byc dosc glosny. Radiator naprawde nie jest zbyt cieply (po wylaczeniu wentyla nagrzewa sie bardzo szybko...) ale z pracujacym smigielkiem spokojnie starcza na rdzen radka 9550. Kluczem do lepszych wynikow bedzie tutaj dobre wyszlifowanie rdzenia i dobry docisk. Byloby juz bardzo ciekawie miec taki wlasnie nie za duzy cooler ale 100% Cu. Osobicie chyba pomysle nad dolozeniem jakiejs miedzianej podstawki, bo 500mhz na rdzneiu bez zwiekszania napiecia na HISie MarineDelta to niezly wynik...  u mnie 450 to jak narazie max.

do 500 naprawde nie potrzeba vmoda, przeszkoda jest tylko temp. bo przy 500mhz robi sie naprawde mega gorąco na karcie :lol:

 

tylko nie wiem jaka jest sytuacja z napieciami na Sapp bo ja mam HiS'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szpak

Na standardowym chlodzeniu tak krecisz ?

Duzo podrosly temperatury ?

Moze jednak poszukac Sapphire ?

 

 

 

 

@Aross

Dzieki za info o pamieciach :)

Mozesz podac co na kosciach w Twojej grafie pisze ?

Tak krecisz na standardowym chlodzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...