Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

ZGF1:

max stabilne to 390-395/500, a pamiec to hynix 4ns :], wszystko na standardowym, badziewnym chlodzeniu HIS, chociaz dosyc ladnie to wyglada i wiatraczek dosyc cichutki jest :)

 

Aross - coś cienko bardzo, bo ja właśnie katowałem swój rdzeń i przy zamkniętej obudowie po 1h grzania aquamarkiem spokojnie 430MHz było, owszem nawet obudowa koło slotu agp była ciepła sam radiator tez ale chodził bez problemu...a przy otwartej obudowie myślę że by wykręcił 450MHz :)... no i 500 na hynix 4ns to tez ciut mało...moze masz badziewiasty zasilacz ze takie cienkie wyniki o/c ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się żegnam z Radkiem 9550 bo właśnie okazyjnie kupiłem Radeona 9500pro. Będe dobrze wspominał mojego Sapphirka bo karta była naprawde niezła :cry: Już nie sprawdze ile maxymalnie można wyciagnąc z rdzenia... ile potencjału jeszcze drzemie w pamięci... Teraz musze go sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EJ LUDZIE !!!!

 

Może nie jestem zbyt odkrywczy, ale właśnie doznałem strasznego szoku!!!!

 

Mam Radeona His 9550 128 MB 128 bit 250@425 & 400@500 i na sprzęcie:

 

Celeron 1.7 Ghz

512 Mb Ramu @ 266 Mhz

ECS (niższa półka)

APG x4  

OMEGA DRIVERS 2.5.58

 

 

Miałem w 3d marku 2003 2541 pkt

 

A na na konfiguracji:

 

Radeon His 9550 128 MB 128 bit 250@425 & 400@500 i na sprzęcie:

 

Celeron 1.7 Ghz

512 Mb Ramu @ 266 Mhz

ECS (niższa półka)

APG x4  

DNA-drivers 2.8.4.8a

 

Mam w 3d marku 2003 2824 pkt

 

Także zmieńce sobie sterowniki i piszcie o ile więcej wyciągneliście.................

Hmm nie wiem jakim cudem udalo ci sie podkrecic na tych sterach, bo mi wracaja do defaultowych, niestety choc roznica znaczna u ciebie widze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Sapphire 9550 128MB 128bit z Samsungami 4ns (taktowania domyslne: 250/195) przy Omegach 2.5.58 mialem w 3DM2001 wynik 7402, przy tych DNA 7460. Zas w 3DM2003 odpowiednio 2102 i 2103. W sumie przyrost niemal zadny.

-----

Przy okazji, czy u Was rowniez przy karcie Sapphire'a (taka jak powyzej) nie ma obslugi DDC poprzez D-Sub :?: Wczesniej na Dream GF2MX400 nie bylo z tym problemów, a teraz musze recznie instalowac swoj monitor poprzed Menedzera Urządzen (na szczescie Windows ma do niego sterowniki). Dodam, ze w opcjach sterownika karty graficznej rownie DDC jest okreslone jako Niedostepne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

across ja mam najnowsze drivery DNA 2.9.4.9 i atitoolem sie spokojnie wszystko wykrecilo :) jak sie nie da to mozesz sprobowac sciagnac najnowszego ati tool i ustawic w Settings -> Miscellaneus opcje Remove Radeon 9xxx Cock Lock

 

Ps. te drivery przy instalacji Insane FPS daly mi +11 fps....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm , kiedys wam pisałem ze mam problem ze karta mi nie działa z agp8 (resetuje sie albo zawiesza)

co ciekawe , dzieje sie tak tylko na oryginalnym biosie i sterach , na omegach i biosie od 9600 jest wszystko lux !!!

aha , to jak , qpic tego silencera ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.h. hudy wedlug mnie nie oplaca sie tyle dawac za silencera. Ja tam zamierzam sprawic titana z allegro to co ma Aerial, zobacz na wczesniejsze posty jego i tam jest link do aukcji.

Witchman-> widze ze jakas inna "interpretacja" mojego nicka :P gdzies sie z tym juz spotkalem (across:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wole qpic silencera bo nie lubie takich przeróbek w pc :D

wejdzie na mojego hisa to http://allegro.pl/show_item.php?item=30709002 ????

i czemu mam takie cos : hmm , kiedys wam pisałem ze mam problem ze karta mi nie działa z agp8 (resetuje sie albo zawiesza)

co ciekawe , dzieje sie tak tylko na oryginalnym biosie i sterach , na omegach i biosie od 9600 jest wszystko lux !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c
Nuitari mgółbyś napisać co się dokładnie dzieje, jeśli dasz pamięci powyżej 620Mhz, próbowałeś ustawić więcej np. 740 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sew_server

Ja bede wymienial Leadteka Winfast tylko Gf2Ti :)

 

 

@Aross

No mnie takie zegary wystarczyly by w zupelnosci, bede szukal

karty z pamieciami Hynix 4ns.

Sprzet tez mam podobny, pamiec SDR, tylko AXP2000+, wiec mysle,

ze powinienem do 8000 punktow dojsc, obecnie mam 4800 na kreconej

Gf2Ti (250@260/400@500).

 

 

Ciekawe ile dostane za mojego Gf2Ti..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szpak

Na standardowym chlodzeniu tak krecisz ?

Duzo podrosly temperatury ?

Moze jednak poszukac Sapphire ?

tak na standardowym mam tylko dolozone radiatorki na pamieciach , ogolnie w okolicach karty bylo goraco wiec wsadzilem w bude wentyl wdmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy powietrze i jest juz ok .. moj sapphire ma napisane ze ma kosci 5ns samsunga ale to jakis blad wiec jak bedziesz szukal sapphire to mozesz na prube ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i 5ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie pytanie przed zakupem r9550 sapphire, czy wszystkie karty maja pamieci 4ns i na ile idzie rdzen na standardowym chlodzeniu

ps. czy warto dac jakies radiatorki na pamieci na ile ida bez radiatorow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

across ja mam najnowsze drivery DNA 2.9.4.9 i atitoolem sie spokojnie wszystko wykrecilo  jak sie nie da to mozesz sprobowac sciagnac najnowszego ati tool i ustawic w Settings -> Miscellaneus opcje Remove Radeon 9xxx Cock Lock  

Zainstalowałe drivery DNA i Atitoola najnowszego niestety opcje Remove Radeon 9xxx Cock Lock mam nieaktywną, jak zainstaluje Catalysty 3.8 jest tak samo.

Natomiast Riva tuner nie wykrywa mi kart [Gigabyte 9550] pokazuje coś takiego screen.

Poradzi ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie od początkującego: Jak rozpoznać wersję kart HIS i Saphire z pamięciami 4ns od tych z 5ns? 

 

Co myślicie o karcie radeon 9550 w wydaniu Gigabyte?

Pozdrawiam

1. Ostatnia, bądź ostatnie 2 cyfry napisane na kościach pamięci - zazwyczaj poprzedzone myślnikiem.

 

2. TO JUŻ BYŁO - NAWET W TYM WĄTKU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...