Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

Hej Strongmen jakie miałeś taktownia OC przed wgraniem teg biosu od 9600XT ? Aha i jakie masz chłodzenie na tym radku ? Który bios wgrałeś Gigabyte 9600XT ??

Albo jeśli to nie problem, to czy mógłbyś mi przesłać ten bios od 9600XT ze zmienionymi timingami na mail'a byłbym bardzo zoobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Problemu zadnego nie ma ... moge wam wyslac tego biosika (imho najlepszy pod 9550 bo jest juz wysrubowany core i timingi na maxa ) tylko zaznaczam ze on Orginalnie Taktowania ma 500 rdzen i 600 pamieci , bo na mojej KArcie jest Vmod ,

Co do chlodzenia to POlecam STANDARDOWY radiator ten co jest Orginalnie na GB , tylko zrobic mu SZLIFA papierem wodnym potem pasta polerska lekko scierna .. Pasta Sylikonowa do tego i jazda ... a na sam radiator [rzychodzi SUPER wentylator PAPST 40 x 40 x 20 6000-8000 rpm i 18 dba

i to Chlodzi mi Rdzen na 26 stopni w stresie

 

A ponizej karty na Sledziu sa polaczone 2 Wentylatory 80x80 ...i dmucha to niesamowicie ... tak wiec karta jest ZIMNA Jak LOD ;]

 

Btw ... przedchwila ustawilem 550 Core i 610 mem ... i wynik w 3dmarki 2003 spadl mi o 500 punktow o_O ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż panowie. Chcę Wam wszystkim życzyć wesołych, pogodnych świąt, dobre pokrecania kart i wiele ciekawych prezentów i żeby Wam nic nie spłoneło przez święta. Wypoczywajcie i cieszcie się chwilami wolnego czasu i odpoczynku. Wreszcie przyszedł czas, gdy gry można uruchomić ni musząc iśc do szkół i prac.

 

Wesłoych świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

kupilem Radeona 9550 GIGABYTE 128mb 128bit i mam problem z ustawieniem ekranu :( otorz gdy ustawie rozdzielczosc i uloze sobie ekran jak trzeba to jezeli wylacze kompa i wlacze za jakis czas znowu mam ustawienia fabryczne, nie dzieje sie tak jezeli zresetuje komputer tylko po wylaczeniu :( nie wiem czego to moze byc wina moze spotkal sie ktos z czyms takim ? ma pomysl jak to rozwiazac ? wszelkie sugestie mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@strongman Jak udalo Ci sie wyciagnac 600 z pamieci? Bo jeszcze 500 z rdzenia to rozumiem ale z tego co czytalem to na GB ciezko jest dojsc do takiego wyniku. Vmod na rdzen i vddq + vmem podobno na GB nie daje oszalamiajacych wyników. Chyba jedynie Kamien osiagnal extremalne wartosci.

Napisz jakie mody robiles i czym ( olowek, potencjometr) i jakie wartosci masz na poszeczegolnych modach (opór).

 

Pozdrawiam, aloha.

 

"Świeta wymyslili spece od marketingu zeby sprzedac resztki towaru z magazynu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa...wrócił dziś do mnie mój HIS z gwarancji....patrze...pamięci...... vData :( :evil: 5ns... :( odpaliłem od razu 3dmarka na 400/500...krzaki...400/480...działa...ale i tak lipa... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa...wrócił dziś do mnie mój HIS z gwarancji....patrze...pamięci...... vData :( :evil: 5ns... :( odpaliłem od razu 3dmarka na 400/500...krzaki...400/480...działa...ale i tak lipa... :(

niemozesz oddac karty wciagu 14 dni lub cos takiego :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Shapphire 9550 na 5ns i male pytanko: co mozna jeszcze wycisnac z tej wersji? Slyszalem ze mozna wgrac bios od Sapphire 9600 Pro Adventage, ale czy moze sie cos stac? Nie pasowac albo cos? Albo co jeszcze bysmie mi polecili?

 

 

PS. Byc moze bylo to wczesniej, ale jestem tak zapracowany, ze 200stron to bylby problem :(

 

Bardzo dziekuje z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie osiagnac 600 z pamieci w bardzo prosty sposob ... karta po wciagnieciu z pudelka i zamianie chlodzenia chodzila STABILNIE na 425/570

Na poczatku bawilem sie Olowikiem ... i wyniki jakie udalo mi sie na olowku uzyskac to

470 rdzen i pamieci 570-5 = oczywiscie to bez artow i tutaj pojawil sie motyw .. gdy zrobilem VDDQ olowkiem na pamieci , to owe memorki chodzily stabilnie do ok 580-85 mhz ... natomiast Rdzen nie wiem czemu , moc spadla do 440-445 mhz :roll:

Badalem to przez 2 dni jednak mialem dosc juz brudzenia sie klejem i grafitem . i ostatecznie zrezygnowalem z Vddq osciagajac stabilnie tak jak juz pisalem 470/570-575

Potem Zlecilem Ojcu HARD MODA wd stronki MOD GB 9550 (ojciec jest Elektornikiem) i po tym zabiegu karta chodzi 520/610 mhz :!: stabilnie bez artow tzn czasem mozna znalezc tzw zlego pixela ale to wynika raczej z niedostatecznego chlodzenia pamieci . Co do zastosowanych Potenciometrow , to wiem ze sa one nieco inne niz te zalecane na stronce np, na gpu jest 8kohm a ponoc zalecane byly 10/15 ... Tj pisalem Ojciec sie tym Zajmowal poniewaz ja z Elektronika mialem malo co wspolnego i takie rzeczy wolalem pozostawic fachowcowi ...

 

A teraz garsc moich przemyslen ...

Jak juz ktos wczesniej trafnie zauwazyl ... nie ma RECEPTY i ZLOTEGO srodka na SUPER modowalna karte .

Poprostu Trzeba miec chyba szczescie i kupic egzemplarz ktory bedzie MIAL "TO COS" i pozwoli na duze nadtaktowania .

Druga Sprawa to PAMIECI (oczywiscie nalezy kupowac takie o mozliwie najmniejszych czasach dostepu NS ... jednak ) , Wyjasnijcie mi Fenomen Ze sa ASUSY na 5 Ns co kreca sie na 600 mhz bez Vmem 8O (bo byly takie) a TEORETYCZNIE nawet 4 NS nie powinny isc na taka Predkosc

Caly pic Polega na tym ze PAMIECI sa NIEDOWOLTOWANE - pewnie nic odkrywczego w tym ;]

ALe powiem wam ze na 99% pamieci Zastosowane w GB hynix oznaczone jako 4ns sa moga pracowac w rzeczywistosci jako 3,6 nS ;]

No to chyba tyle Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa...wrócił dziś do mnie mój HIS z gwarancji....patrze...pamięci...... vData :( :evil: 5ns... :( odpaliłem od razu 3dmarka na 400/500...krzaki...400/480...działa...ale i tak lipa... :(

niemozesz oddac karty wciagu 14 dni lub cos takiego :?:

wrócił z gwarancji...nowy...a przeciez działa to jak im oddam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Potem Zlecilem Ojcu HARD MODA wd stronki MOD GB 9550 (ojciec jest Elektornikiem) (...)

fajnie Ci :lol:

wrócił z gwarancji...nowy...a przeciez działa to jak im oddam???

zawsze karta moze sie grysc z Twoja plyta glowna :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@strongman Dzieki za odp. :) Plis wyslij mi tego biosa o ktorym wczesniej mowilismy (tego 500/600) [ bazyl-dragon_malpiszon_wp_kropka_pl]. Czy wsztyskie 3 cmody robiles? tzn rozumiem ze tata zrobil CI cgpu i vddq na potencjometrach ale co z vmem ? I skoro tata daj tam 8omh zamiast 10 to znaczy ze napiecie nie jest takie duze jak w opisie moda. Jesli sie myle to mnie poprawcie.

 

Aloha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam Shapphire 9550 na 5ns i male pytanko: co mozna jeszcze wycisnac z tej wersji? Slyszalem ze mozna wgrac bios od Sapphire 9600 Pro Adventage, ale czy moze sie cos stac? Nie pasowac albo cos? Albo co jeszcze bysmie mi polecili?  

 

 

PS. Byc moze bylo to wczesniej, ale jestem tak zapracowany, ze 200stron to bylby problem  

 

Bardzo dziekuje z gory!

To jak pomozecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij bios od Gigabyte 9550 (http://www.techpowerup.com/bios/) zmien za pomoca programu "RaBiT" wartosc w sciagnietym biose "DeviceID" z 4153 na 4150, a "SubVendorID" na 1748 (zeby system widzial ja jakos Saphire a nie GB), zmien takze taktowanie na 350(gpu), 400(mem). I wgraj do karty za pomoca "flashroma" (znajdziesz go na koncu strony do ktorej linka juz podalem).

Przed wgraniem biosu zapoznaj sie z dokumentacja programu i najpierw zrob kopie orginalnego biosu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam takie pytanie : Mam HIS radeon 9550 , podkręcony na 400/500 ATT hynixy 5ns (timingi od GB 4ns). Osiągnąłem na takim ustawieniu w 3Dmark01 - 11320 a w 3Dmark 03 - 3256. Czy jest jakasś możliwość osiągnięcia wyższej pkt. Chłodzenie stardartowe. Pozostała konfiguracja: P4 Nortwood 2,6GhzHT@na 2,63 na płycie GB 8I865P-G , pamięć 512MB GoodRam T 2,5-3-3-6 DDR400 . Bo nie widze jakichś znacznych zmian w grach w stosunku do Celerona 2,6 jakiego miałem poprzednio. Po za tym ponawiam pytanie: próbuje wgrać bios od radeona GC9600PRO, ale wyskakuje mi "file open error" Co to za przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli karta działa stabilnie na ustawieniach 9600pro (400/600)

to wtedy możesz się zabierać do zmiany biosa inaczej jest duże prawdopodobieństwo zepsucia grafy... a co do wydajności to naprawdę nie wiem... celerony to są hmmmm kalkulatory a p4 to są procesory :D nie wiem... ja na twoim miejscu w pomodował bym grafe a niemyslał nad zmianą biosa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie osiagnac 600 z pamieci w bardzo prosty sposob ...  

w moim sapphirze nie 3ba było stosować sposobów tylko wlaczyć ati tray tool :D i poszedł na 450/680 :) a co do taktowania rdzenia czy z rv 350 da się wiecej wycisnąc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie osiagnac 600 z pamieci w bardzo prosty sposob ...  

w moim sapphirze nie 3ba było stosować sposobów tylko wlaczyć ati tray tool :D i poszedł na 450/680 :) a co do taktowania rdzenia czy z rv 350 da się wiecej wycisnąc ??
mógłbys podać jakie masz timingi ustawione w ati tray tools?

chciałbym tak z ciekawości zobaczyć, może cos jeszcze wycisne, zwłaszcza,że po swiętach bede mieć przyzwoitą zasiłke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem radka 9550 128MB od sapphire z pamiątkami hynix (za holerę nie mogę rozpoznać czasu dostępu). Odblokowałem biosem 9600ez.bin od Yetiego. Pomimo ze był robiony pod pamiątki samsunga 4ns.

Mam modem więc trudno mi jest poszukać coś o v-modach do tej karty w tym ponad 200-stronicowaym topicu.

Może ktoś mi wstawi jakieś linki na ten temat.

Bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

kupilem Radeona 9550 GIGABYTE 128mb 128bit i mam problem z ustawieniem ekranu :( otorz gdy ustawie rozdzielczosc i uloze sobie ekran jak trzeba to jezeli wylacze kompa i wlacze za jakis czas znowu mam ustawienia fabryczne, nie dzieje sie tak jezeli zresetuje komputer tylko po wylaczeniu :( nie wiem czego to moze byc wina moze spotkal sie ktos z czyms takim ? ma pomysl jak to rozwiazac ? wszelkie sugestie mile widziane :)

pomozecie ? :( moze wina sterownikow ? jezeli tak to jakim programem usunac stare ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...