Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

witKa widze piękny temat więc zapytam...? chcę kupić radka sapphire 9550 VIVo 128 bit/128mb...teraz zapytania.:?)

 

1.czyda sie obejść jeszcze tą blokade oc na nowych sapphirach ? (i na his -ah)

2.czy jak zflaszuje bios to strace funkcje vivo? (chyba żebym zflaszował na wyższy model z vivo :/ )

3. który model tej karty sie lepiej kręci -HIS czy SHAPPIRE?( bez flasha i modów)

 

Z góry dzięki z a pomoc ( nie dałem rady sprawdzic ponad 200 stron tego tematu wiec sorka jezeli moje pytania są tendencyjne :)) POZDRO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy robił ktoś na karcie His mod VMem z kościami pamieci VData ?, bo lataja tylko na 460 :-| a rdzeń na 520.

Zadaje to pytanie ponieważ wcześniej miałem 2 karty Gigabyte i nie interesowałem się Hisem.

 

pzdr,

ROB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje tego ABITA tylko musze wiedzieć jak on się spisuje w grach :!: Powiedźcie mi to :!: I jakie macie wyniki w 3D markach :!: Powiedzcie mi najbardziej jak w grach :!: Jak chodiz w nich po podkręceniu i bez wogóle wszystko co ważne mi powiedzcie :!:

Powiedzcie mi to plis :!: Możecie pisać wiadomości prywatne ogólnie jak w grach i 3D markach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje tego ABITA tylko musze wiedzieć jak on się spisuje w grach :!: Powiedźcie mi to :!: I jakie macie wyniki w 3D markach :!: Powiedzcie mi najbardziej jak w grach :!: Jak chodiz w nich po podkręceniu i bez wogóle wszystko co ważne mi powiedzcie :!:

Powiedzcie mi to plis :!: Możecie pisać wiadomości prywatne ogólnie jak w grach i 3D markach !

1239280[/snapback]

przeczytaj ostatnie 10 stron to się dowiesz

 

(oczywiście chodzi ci o 9550 Guru ? bo Abit 9550 CDT to dno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witKa widze piękny temat więc zapytam...? chcę kupić radka  sapphire 9550 VIVo 128 bit/128mb...teraz zapytania.:?)

 

1.czyda sie obejść jeszcze tą blokade oc na nowych sapphirach ? (i na his -ah)

2.czy jak zflaszuje bios to strace funkcje vivo? (chyba żebym zflaszował na wyższy model z vivo :/ )

3. który model tej karty sie lepiej kręci -HIS czy SHAPPIRE?( bez flasha i modów)

 

Z góry dzięki z a pomoc ( nie dałem rady sprawdzic ponad 200 stron tego tematu wiec sorka jezeli moje pytania są tendencyjne :)) POZDRO!!!!

1239095[/snapback]

1.da sie

2.wystarczy flashowac tym samym ze zmienionymi timingami i zegarami

3.nie ma regoly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zakładał taki radiator Zalman ZM-NB47J na radka 9550 np sapphire? Są jakies problemy, czy pasuje idealnie?

 

1239354[/snapback]

Ja mam tymczasowo żołtego Zalmana. Trzeba trochę pogimnatykować się z łapkami radiatora. Ale jak się dopasuje to jest ok. Uwazaj na rdzień GPU żeby nie ukruszyć. Przy zdejmowaniu trzeba uważać jeszcze bardziej.

 

BTW Miedziane CoolerMastery na pamięciach juz przykleiłem, co do ich jakości to miedziane pod tym względem rozczarowywują. CM mógł bardziej się postarać. Zastanawiam się czy nie zmienić tej białeś taśmy termoprzewodzącej na taśmę dwustronną 3M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam prośbe do tych którzy robili Vmod'y. Podajcie jakie max napięcie dawaliście na GPU i ile na tym napięciu wykręciliście  :wink:

1239474[/snapback]

ja mialem 1,39V 530Mhz na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu obserwuje ludzi co kupuja i teraz kazdy tylko abit i abit, i tak sobie mysle ze wkoncu mozna troche dorzucic i kupic cos mocniejszego niz zwykly 9550. Ale nic dzis bylem po przejsciowke do zasilki i w sklepie stoi mlodziak max 9-10 lat :huh: i tak gada ze sprzedawca ze chce karte graficzna i pada R9550 i tam sie zaczyna leszcz sprzedajacy (student na praktyce czy jaki ch**?) i on tak do mlodego : " to ja proponuje kupic 9600se i po podkreceniu mozna osiagnac poziom wydajnosci R9600XT" ja tam w ostry brecht( w koncu leszcz myslal ze to second edition albo special edition czyli lepszy :-P ) za nim i tak pozniej mlody wytrwale mowi ze chce R9550 najlepiej szafirka lub cos za do 300 zl. I tak sprzedawca zaczyna miotac sie po tych co tam na stale pracuja i tak biega biega razem to z 10 minut mu to zajelo a ja przez ten czas do mlodego: Ej przyszedles kupic radeona 9550 to nie dawaj sobie wciskac badziewia. Młody na mnie ja na magika czy co i co najlepsze A co mi "PAN" poradzi? (z tym pan to normalnie nie wyrobilem to juz na takiego staruszka wygladam? :blink: ) No o wzielem ten cennik i tak przegladam nie ma zadnego abita to nic patrze asus ge i reszta szafirki, gigusie, power colorki i ta cala banda. I jeszcze mlody sam sie wychylil, a chcialem sie go zapytac, cos co da sie podkrecic na poziom R9600Pro no to powiedzielem mu zeby bral Asusa GE za 285. przyszedl sprzedawca niesie ze soba okolo 8 karta i wyklada i nawija o parametrach itp truje truje truje, a dzieciak to fajnie zalatwil "przepraszam, ale ja poprosze asusa ge za 285". I moja prosba powiedzcie czy dobrze zrobilem, chyba dobrze powiedzialem no bo jak chce 9600pro to z tych kart najpewniejszy bedzie asus, a podrugie jak jestes rodzicem nie puszcaj dzieciaka do sklepu komputerowego bo wcisna mu kit Chyba moja "interwencja" cos dala, a przejsciowki i tak nie kupiłem i musiałem lazic po calym miescie <_< , ale udalo sie B)

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje idealnie sam zakładałem, ale zmieniłem na orginalny wentyl sapphira, bo tamten był mniej wydajny.

1239402[/snapback]

Hmm...czyli zalman + jakiś nawiew sobie gorzej poradzi niż to standardowe bzykadełko od sapphira :blink: :?

 

Łatwo się kruszy rdzeń rv350? :P

Edytowane przez SzymonTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...czyli zalman + jakiś nawiew sobie gorzej poradzi niż to standardowe bzykadełko od sapphira  :blink:  :?

 

Łatwo się kruszy rdzeń rv350? :P

1240054[/snapback]

Kruszyć to raczej kruszy się bardzo rzadko wystarczy odrobina cierpliwości nic na siłę.

 

Zalman żółty albo niebieski z nawiem na 5V jest wydajnieszy od oryginalnego chłodzenia - ma większy zapas.

 

Podkręciłem GPU na 400 + zółty Zalman słabo owiewany 80x80 frontowym wentylatorem miał 45C po 30 minutowym graniu w RBR. Temperatura mierzona czujnikiem od TT Hardcano 12 przyklejonym do spodu Zalmana - po przeciwnej stronie niż wiejące powietrze).

 

Jutro przychodzi Zalman ZM80D (ten Zalman jest na znacznie mocniejszą grafikę którą mam w planach, więc nie wieszajcie na mnie psów że wydaje 144 pln na chłodzenie do Gigabyte'a za 250 pln Dołączona grafika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja prosba powiedzcie czy dobrze zrobilem, chyba dobrze powiedzialem no bo jak chce 9600pro to z tych kart najpewniejszy bedzie asus, a podrugie jak jestes rodzicem nie puszcaj dzieciaka do sklepu komputerowego bo wcisna mu kit Chyba moja "interwencja" cos dala, a przejsciowki i tak nie kupiłem i musiałem lazic po calym miescie  <_< , ale udalo sie  B)

1239633[/snapback]

dobrze zrobiles kazdy 9550 by byl lepszy od 9600 "Special Edition" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry uczynek spelniony :)

W tej chwili w cenie do 300zl to chyba jedynie z Asusa da sie zrobic pelne pro bez zadnych modow czy wgrywania biosow, wiec dobrze mu poradziles B)

Gdyby jeszcze rozgrysc to cholerne vddq to XT mamy spokojnie, no ale na razie qpa;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko...musze skombinowac sobie tego malutkiego zalmana :)

 

Jak zakładając dawno temu coolermastera aero 7+ na chama i w dodatku odwrotnie niż trzeba :blink: :-| nie ukruszyłem palomino 1700+ to rv350 tez nie ukrusze :)

 

A co do vmodów to na sapphirze tylko lutowanie i rezystory jest możliwe?

Chodzi mi o vmoda na pamięc chociaż na gpu takżei :)

Edytowane przez SzymonTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co chlopaki bo ja juz sie w tym wszystkim pogubilem normalnie. Generalnie przeczytalem tego posta calego i juz nie wiem co wybrac. Chce zmienic tego fx-a juz jakos na dniach iale nie wiem co. Czy Gigabyte?? A moze Sapphire, czy tez Asus. wiec prosze o pomoc bo jestem w kropce :/

z gory dzinx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z FX'a na radka od GB i powiem ci że to była najrozsądniejsza decyzja w tym roku :) . Wg. mnie najlepszym rozwiązaniem jest ten GB spośród reszty wypada najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co chlopaki bo ja juz sie w tym wszystkim pogubilem normalnie. Generalnie przeczytalem tego posta calego i juz nie wiem co wybrac. Chce zmienic tego fx-a juz jakos na dniach iale nie wiem co. Czy Gigabyte?? A moze Sapphire, czy tez Asus. wiec prosze o pomoc bo jestem w kropce :/

z gory dzinx :)

1240515[/snapback]

piłka prosta:

ostre mody itp: Abit U-guru, Abit ten turbo cos tam

Mody: Asus, Gigus, Szafir

Flash biosu, software tweak: Cała banda oprocz xpert vision, a z nowymi hisami

Standart: Kazda jaka by nie byla, jak chcesz wysoki standart to 9550XT

 

sry ze tak na szybko ale ten temat byl poruszany chyba kilka stron wczesniej

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZym najlepiej i najbezpieczniej wykręcić Radka .. .?? ... Mam tego co w opisie i używam teraz RivaTunera. . . . .. Ale on jest jakiś taki se . ..icon_razz.gif. .. . Doradzcie coś. ....

Heh w sumie jest coś takiego jak wyszukiwarka, ale że sam miałem z tym na początku problemy :-) to masz na talerzu ;-)

http://forum.overclockers.pl/viewtopic.php?p=50754#50754. Tam jest wszystko programy i strony z których można je zassac. A i zaznaj się jeszcze z tym http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=91386 może ci się przydac

Edytowane przez bokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie mają mało żeberek . .. Jak potniesz to będą miały chyba 3 żeberka, a jak kupujesz dla kart to te radiatorki są całe pocięte noi pow parowania jest większa. . . czyli śa wydajniesze . .. . . Ale te są za to tanie. .. .

 

Dzieki za linki ...

Edytowane przez SouL_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mojego GB prawdopodobnie czeka Vmod, kupiłem potencjometry PRki, 2x 5Kohm i 1x 10Kohm. Gościu w sklepie miał mi sprowadzić taśmę termoprzewodzącą (u nas nigdzie tego nie można dostać), niby ją załatwił ale sam stwierdził, że taśma to może jest, ale na pewno nie termoprzewodząca :blink: (nie chcieli byście jej widzieć). No więc kupuje na allegro taśmę, no i jest problem; zrobie dziś Vmod`a i od razu ustawie wszystkie napięcia tak jak powinny być, żeby później już nic nie zmieniać. Ale podnosić napięcoe na pamięciach bez radiatorów to IMO trochę ryzykowne, ale chyba zamontuje wentylatory tak żeby dmuchały na pamięci (od góry już mam, jeszcze od dołu muszę).

 

Napięcia zamieżam ustawić takie:

VGPU 1,38V albo 1,39V chyba że radzicie jeszcze inne, chłodzenie rdzeń ma zaje.. (zresztą widzieliście- fotki 2 strony wcześniej)

 

VMEM nie mam pojęcia :blink: błagam doradźcie mi...

 

VDDQ tak jak pisze na tej stronie z opisem moda czyli:

Napiecie VDDQ nalezy ustawic w ten sposob by VGPU*2+0.03=VDDQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...