Skocz do zawartości
Luc312

Radeon 9550 Cz. I


Rekomendowane odpowiedzi

prosze was bardzo gdzie moge znalzec sterowniki podajcie link blagam bo jak ich nie znajde to wyniki ze kupujac ta karte radeon 9550 to byl zly wybor i moglem zostac przy gf 4 64 bit. prosze dajcie mi linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.ati.com  --> zakładka  Drivers&software

 

1260580[/snapback]

 

 

niestety z tamtad nie dzialaja !!!! ja mam win xp a nie linuxa a tam sa do linuxa z tej strony mialem juz wszystkie zaden nie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety z tamtad nie dzialaja !!!!  ja mam win xp a nie linuxa a tam sa do linuxa z tej strony mialem juz wszystkie zaden nie dziala

1260589[/snapback]

nie rob sobie jaj na przyszlosc bo wystarczy przeczytac masz tu link prosto do sterow pod wina xp STEROWNKI i tak przy okazji nie osmieszaj sie z tym porownaniem r9550 do gf4mx porownaj obslugiwane dx i na moc karty i masz odpowiedz ze radek robi miazge z gfa

 

A no i musisz wybrac czy chcesz sterowniki z catalyst control center(wieksze) czy zwykle z control panel (mniejsze) proponuje te drugie

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy takie timingo dla radeona 9550 od gigabyte są dobre, czy trzeba coś zmienić?? 6,2,5,10,3,CL+3,3,1,3,2. Ustawiłem je z radeona 9600

Edytowane przez Lexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh... pamietam ze gdzies na ok 170 stronie ludzie sie zalili ze mod olowkowy na VDDQ nie dziala, ale olalem sprawe bo nie katowalem za bardzo rdzenia. Jednak przyszlo troche wolnego czasu i chcialem sie pobawic. Niestety na VGPU powyzej 1.25V pojawiaja sie kropeczki nawet przy pamieciach ustawionych na 250 (dziwne jest to ze chodzi tu tylko o windowsa, w 3dmarku wszystko jest ok) Zatem wzialem sie za VDDQ, ale ile bym nie zostawil na rezystorze grafitu, opor ciegle jest staly. Rozwiazal ktos ten problem ? Przelecialem jeszcze raz tamte posty ale nic nie znalazlem. Oczywiscie mowa o Gigabajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI Radeon 9550 128mb 128bit.250/400 @ 500/700.Szukałem wszędzie moda do tej karty ale nigdze nie znalazłem Jak ktoś wie z kąd <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> to niech pisze.Pozdrowienia!!!

post-102281-1107719824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to bardzo zle.. z potencjometrem na pewno dziala, bo sa tego przyklady na forum. Jednak ja chcialem isc po jak najmniejszej linii "oporu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi po glowie zeby pozbyc sie swojego szafirka 420/540 non stop (452/554 na innym biosie gralem tak 3h w nfsu2 i nic bez moda) i zalatwic sobie tego r9550 od msi ale narazie tylko u jednej osoby widzialem go z takimi wynikami ciekawszymi. W sklepie jak sie przygladalem to wyglada jakos tak dziwnie, ale nie chcem sie w kopac bo jak okaze sie ze to jest lipa to bede tak zalowac tego szafirka. Nie wiem co zrobic z jednej strony to i tak karta graficzna nie zmieni mi proca w 2ghz ale bedzie wydajniejsza. A do maja(wymiana sprzetu) to jeszcze duzo ceny moga sie zmieniac. Doradzcie jest jakis sens zmieny czy lepiej przeczekac?

Dołączona grafika

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ponowie swoje pytanie sprzed iluśtam stron:

 

CZY ROZGRYZŁ KTOŚ V-MODA NA ASUSIE ??? MOŻE CHOCIAŻ OŁÓWEK ???

1260482[/snapback]

Ja robilem ołówkowego i twardego według schematu GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gpu poszlo z 425 na 490 a mem spadlo z 600 na 580mhz.

1261433[/snapback]

Jakie dales napiecie na rdzen? Ja przy 1.35 pociagnalem na gpu 520, ale mem spadlo z 630 na ok 480 :wacko:

Ostatnio sie bawilem i przy 1,23 mialem 450/600, dosc optymalnie, tyle ze wynik dziwny (pisalem ze strone wczesniej) w 2003 na default ponad 4200pkt :zonk:

 

Aha, i jak bedziecie miec akurat karty na wierzchu to podajcie mi prosze symbol jaki widnieje na smd R356 (to ten od vgpu) - prosbe kieruje zarowno do posiadaczy asusa jak i gigabytea.

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogłby ktoś rzucic linkiem do zdjęć i opisu tego MSI ale w jakimś sklepie, szukam i jakoś nic nie znalazłem. Co do Abita, nie wiem czemu gpu nie chce isc wiecej niz 510, potem smierc, na GB jak go dovoltowalem to na 1,4 v dawal 560 mhz a tu za cholere nie chce isc, mem 720 narazie max, co do MSI- ta grafa ma ram z jednej strony czy z dwoch?? Abit ma jednastronnie ram, no i te napiecia, MSI musi byc jakos mocno dovoltowany ze tak idzie ladnie, i ram tez niczego sobie musi być ( jaki czas dostepu?).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mogłby ktoś rzucic linkiem do zdjęć i opisu tego MSI ale w jakimś sklepie, szukam i jakoś nic nie znalazłem. Co do Abita, nie wiem czemu gpu nie chce isc wiecej niz 510, potem smierc, na GB jak go dovoltowalem to na 1,4 v dawal 560 mhz a tu za cholere nie chce isc, mem 720 narazie max, co do MSI- ta grafa ma ram z jednej strony czy z dwoch?? Abit ma jednastronnie ram, no i te napiecia, MSI musi byc jakos mocno dovoltowany ze tak idzie ladnie, i ram tez niczego sobie musi być ( jaki czas dostepu?).

 

Pozdrawiam

1261489[/snapback]

Dołączona grafika

to tak wyglada ten msi u mnie w miescie ma troche inny wentyl albo to zdjecie go znieksztalca ma wieksze lapatki, a szczerze opisow to ja na necie duzo nie widzialem

EDIT:tu masz link do strony producenta MSI R9550 128MB/128BIT

 

BTW: Czy mi sie zdaje czy na stronie producenta widze opengl 1.5 :blink: a wszystkie szafirki hisy i gigusie maja 1.4 czy mnie juz cos o tej poze przygina :-P

BTW2: PCB tego MSI wydaje mi sie bardzo inne w stosunku do GB, Sapphire, Hisa, np inne miejsce wtyczki zasilajacej cooler i inne kondensatory i ich polozenie.

BTW3: na tym zdjeciu dopatrzylem sie oznaczenia "samsung blebleble -TC50" czyzby te pamiatki byly 5ns? U siebie jak sie przygladalem byl na hynixach ale nie bylo zadnych oznaczen wskazujacych timingi ale podejzewam cos okolo 3,2-3,6 no bo jak lapia 700 to musza byc jakies inne :D

BTW4: to juz koniec edytowania tego postu na dzis i uzywania skrotu by the way :P

Edytowane przez Bl4ck Sh4dow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten MSI??, nie wierze ze na nim idzie wykrecic 500/700 samsungi 5 ns nabank tyle dadza :D , zalozmy nawet ze kreca sie tak jak w asusie, ale ta karta ma jakies nijakie to pcb w stosunku do abita, a screen z Aidy nie jest wiarygodny!

 

dżeju ---> zapodaj 3dsmarki, w 2k1 na twoim sprzecie powinno sie krecic cos kolo 12000-12500 zakaldajac ze nie krecisz proca, w 2k3 powinienes miec 4000 lekko, jak dasz screeny albo orby to uwierze :) , Aidzie nie wierze :P

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten MSI??, nie wierze ze na nim idzie wykrecic 500/700 samsungi 5 ns nabank tyle dadza :D , zalozmy nawet ze kreca sie tak jak w asusie, ale ta karta ma jakies nijakie to pcb w stosunku do abita, a screen z Aidy nie jest wiarygodny!

 

dżeju ---> zapodaj 3dsmarki, w 2k1 na twoim sprzecie powinno sie krecic cos kolo 12000-12500 zakaldajac ze nie krecisz proca, w 2k3 powinienes miec 4000 lekko, jak dasz screeny albo orby to uwierze :) , Aidzie nie wierze :P

1261636[/snapback]

tez nie wierze jak patrzylem na to co w sklepie to pomyslalem sobie ze to jakis nie wypal 128bit i wyszlo im powiedzmy 96bit i gpu 9550se2/3. Ale tak na serio nie jestem przekonany co do tej karty jak zobacze wyniki to sie zastanowie. Aida to za malo, wystarczy paint i mozna to przerobic ze nikt sie nie pozna. Jak zobacze np screen z 3dm03 i 01 plus otwarty riva tunner i ati tool to uwierze na razie to tylko domysly. A jak tak to karta moze walczyc z abitem guru no i moze turbo u guru ale nic narazie czekamy na potwierdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tą karte i mam jedno bardzo wazne pytanie bo niewiem czy jest to możliwe? :mur:

Chodzi mi czy mozna ustawić tak aby np.film oglądać w Fuul screan na TV i normalnie korzystac z kompa bo teraz aby miec fullscrean na TV to na monitorze tez musze włączyć.Poprzednio na nvidii mogłem tak zrobić bo na TV pokazywał sie na całym ekranie

 

Jesli ktos byłby w stanie pomóc to bym bardzo prosił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod windowsem(2d) to każdy może ustawic sobie wysokie taktowania bo i tak wiadomo że arty pojawia sie dopiero w 3d.więc aida jest mało wiarygodna .daj 3dmarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pomozcie wybrac karte juz sam nie wiem ktora lepsza ! :huh:

Jedne testy ze ta lepsza http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12687#

od tej http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15015

a inne na odwrot :-| <_< :unsure:

Co wybra lepiej z tego? Moze dajcie link do jakiegos testu ktory rozwieje watpliwosci ? :)

Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB + DVI / tv-out 128-bit wedlug mnie lepszy, oryginalnie ma lepsze taktowania, i powinien sie niezle krecic [nie pisze jakie kosci na tym 9600] z 3.3 ns powinno sie dac wiele wyciagnac u mnie na zwyklym 9550 ASUS 4 ns wyciagam 600 bez dodatkowego chlodzenia :blink: przy 620 juz mam arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOCY !!! Kupiłem tego ABITA 9550 vguru i mam podobny problem jak bobson tez jak przełącze zworke na turbo to jak włącze ocguru to mi wyskakuje temp 200 c !! Tylko ze on nic nie pisał ze mu napięcie wzrosło znaczie a mi wzrosło mam core na 1.6 i mem na 3.2 !! to chyba nie dobrze !! co mam zrobić ? pomózcie !!! Teraz mam karte na normla ale ta karta na normal ustawiona to grzech :) :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie na zakup Radeona 9550 firmy Gigabyte.

Juz od pewnego czasu czytam ten temat i wyciagnalem pewne wnioski...

Prosze o odpowiedzi w nastepujacych pytaniach:

 

1.

Gdybym trafil na slaba sztuke w OC, to po VMOD pojdzie na 400/500(250MHz) ?

 

2.

Czytalem, ze w Gigabyte pamieci podkrecone na 500(250) bardzo sie grzeja,

czy moga tak pracowac bez dodatkowego chlodzenia, nie spala sie ?

 

3.

Czytalem o jakosci wyjscia TV-OUT, niektorzy pisza, ze na Gigabyte jest slabe,

prosze o odpowiedz, czy ktos porownywal TV-OUT na kartach:

Gigabyte/Sapphire/His/Asus/Abit

 

4.

Czy zbyt agresywne timmingi moga uszkodzic karte ?

 

 

 

W sumie ten Radke Gigabyta przypomina mi Voodoo3 2000 - potezny potencjal OC,

pasywne chlodzenie, pierwsze mialem wlasnie Voodoo3 2000 ktore zawsze cieplo

wspominam, potem Gf2Ti z ktorego jakos nie jestem zadowolony do konca, czuje,

ze ten Radek bedzie tym czego szukam :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD1

400/500 pojdzie napewno bez modow.. z tym 500 na pamieciach to 100%...

AD2

Zle przeczytales, moze pamieci sie grzeja po vmodzie... na 500 sa letnie..

AD3

Nie uzywam TV-OUTu wiec nie wiem.

AD4

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...