Skocz do zawartości
krzypaw

Powrót starych ale dobrych kart

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tego postabo często proponuje się forumowiczom kupno karty graficznej na allegro a tu dziś przeglądając komputronik trafiłem na takie rodzynki

radek 9000pro http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4759

 

ati radek 9100 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6100

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6526

 

GF 4 ti 4200 http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5063

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4019

chociaż ten gf jest no name a radki to saphir i herkules, a w cenie radka 9000pro nie ma praktycznie on żadnej konkurencji za 240 pln to można kupić ty;lko karty 64 bit a te 9000pro zmiażdży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na komputronik jest najwięcej narzekania i reklamacji i w ogole wszyscy się pienią na ten sklep w dziale niesolidne firmy, co najwazniejsze czytajcie co polecacie uważniej zanim polecicie, Ti4200 noname za 465 zlotych to malo atrakcyjna cena i beznadziejny towar (noname) - pamieci zanizone 444 MHz i 64MB, bardzo dziwne

 

Ten 9000 pro za 239 zlotych to swietna oferta ale wszystkie sa juz zarezerwowane, poprostu ich juz nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ko,mmu 9100 jak i tak se normalnie w zadna gre nie pogra

chłopie uspokój sie lepiej bo ciebie zaraz uspokoją owocem.

 

radek 9100 to bardzo dobra karta.

a co do tego komputronika to bym sobie odpuścił :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co ko,mmu 9100 jak i tak se normalnie w zadna gre nie pogra

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Schowaj sie !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha , to zagrajcie mi na tej karcie w painkillera albo far cry - nie cudujac z sterownikami i ustawieniami - hahaha - co z tego ze dobra karta - ale tylko do 3dmarkow bo nic innego na niej normalnie nie chodzi , napisze to 10 raz juz chyba - niech ktos bez neta kupi se ta karte , to wspolczuje - jedynie z 3dmarka se bez zwiechy pogra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha , to zagrajcie mi na tej karcie w painkillera albo far cry - nie cudujac z sterownikami i ustawieniami - hahaha - co z tego ze dobra karta - ale tylko do 3dmarkow bo nic innego na niej normalnie nie chodzi , napisze to 10 raz juz chyba - niech ktos bez neta kupi se ta karte , to wspolczuje - jedynie z 3dmarka se bez zwiechy pogra

big lol :lol: :lol:

mam 9100 saphir i chodzi u mnie i painkiler i farcry (na medium) i do tej pory nie miałem gry w którą bym nie pograł, raz miałem problem z grą ale zainstalowanie nowszych sterów pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tytule tematu powinno być powrót do starych i badziewnych kart...

Ten GF 4 64MB 444mhz to już totalny przekręt, a i wersja 128MB nie napawa optymizmem, w Barwkompie mają takie gówienko (pewnie to to samo) made in Ennyah - z tego co wiem to "jakość" obrazu zwala z nóg :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta ma juz swoje latka, czasy sie zmieniaja a grafa wciaz ciagnie ciezkie gry, Far Cry Painkiler w nich wymagana jest niewielka optymalizacja, a jaki to problem? Zaden. 9100 ma ze 4-5 latek, takze wybaczmy male niedociagniecia, i nie stwierdzaj, ze nie da sie na niej pograc!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dziwne - poczytaj topiki na forum w grach . zobacz czy tak dobrze innym tez chodzi . trzeba dawac specjalne ustwienia w grze zeby chodzila - to na medium tamto na low itp , co to wogole jest za gra wtedy ..... a pomysl gdybys nie mial neta . co bys zrobil . szkoda gadac , ta karta to zlom jakich malo - moze i wydajna , ale do gier toto sie nie nadaje - istny szajs poprostu , a ATI teraz to juz wogole olalo was posiadaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dziwne - poczytaj topiki na forum w grach . zobacz czy tak dobrze innym tez chodzi . trzeba dawac specjalne ustwienia w grze zeby chodzila - to na medium tamto na low itp , co to wogole jest za gra wtedy ..... a pomysl gdybys nie mial neta . co bys zrobil . szkoda gadac , ta karta to zlom jakich malo - moze i wydajna , ale do gier toto sie nie nadaje - istny szajs poprostu , a ATI teraz to juz wogole olalo was posiadaczy

8O Niewiem co powiedziec, zatkalo mnie 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam masz radka 9500@pro z ktorym praktycznie nie ma zadnych problemow , a ci od 9100 niestety maja . jak juz pisalem musialem kumplowi co neta nie ma sciagac pelno sterownikow , porad miedzy innymi z tweaka jak uruchomic dana gre na tym szajsie . sam by nic nie zrobil , bo poprostu ati ma w [gluteus maximus] ludzi posiadajacych ta karte , i olewaja to ze nic normalnie nie chce na niej chodzic . skoro sie nie zgadasz kup se ta karte , zainstaluj jedne sterowniki , i pograj w gry , tylko tak zeby mozna bylo dowolnie zmieniac ustawienienia itp. zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzizas ale przeciez 9100 nie jest kartą do gry w far cry i painkillera moj boze to dwie najnowsze gry a i tak na pewno pograc sie w nie da na 9100 i to wcale nie najgorzej a cala reszta znacznie fajniejszych gier smiga na pewno bezapelacyjnie rewelacyjnie i to ze w farcry czy painkillera nie da sie grac na 9100 w full detalach to jest bezsensu argument przeciwko tej karcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra szkoda gadac wogole , a ze ludzie najwiecej problemow maja wlasnie z ta grafa to czysty przypadek , wszystko na niej smiga przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze tak, a problemy to sa ze wszystkim jednak przy cenie r9100 te problemy sa niczym, jakbys mial porownac ilosc problemow swojego 9700@pro i tych 9100 w stosunku do ich ceny to bys krucho wypadl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich problemów z 9700? Ja nie mam żadnych wręcz przeciwnie. 9100 nie jest kartą do grania w najnowsze gry, bo co ta przyjemność grać w far cry na medium detalach... Ale w starsze gierki czemu nie. Jeśli ktoś chce grać płynnie na wysokich detalach w lepszych grach musi się liczyć z wydaniem kasy.(bynajmniej nie na r9100) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich problemów z 9700? Ja nie mam żadnych wręcz przeciwnie. 9100 nie jest kartą do grania w najnowsze gry, bo co ta przyjemność grać w far cry na medium detalach... Ale w starsze gierki czemu nie. Jeśli ktoś chce grać płynnie na wysokich detalach w lepszych grach musi się liczyć z wydaniem kasy.(bynajmniej nie na r9100) .

Problemy są z każdym sprzętem, tylko głupiec stwierdzi inaczej. Nowsze gry nie oznaczaja wcale lepszej gry a granie na medium detalach to maximum 10-20% "mniejszej" przyjemnosci i to wylacznie wizualnej, cała esencja z gry jest niezmienna, gra sprawia przyjemnosc samą grą a nie optycznymi fuzjami, największą role w kazdej grze odgrywa ludzka fantazja i poprostu ludzki mozg, oko i tak nie rejestruje wiekszosci detali, dlatego tez sympatyczne stare gry na 8 bitowce sa nawet dzisiaj rownie przyjemne co np far cry, nie jest powiedziane ze lepsza grafika w grze da wiekszą przyjemnosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich problemów z 9700? Ja nie mam żadnych wręcz przeciwnie. 9100 nie jest kartą do grania w najnowsze gry, bo co ta przyjemność grać w far cry na medium detalach... Ale w starsze gierki czemu nie. Jeśli ktoś chce grać płynnie na wysokich detalach w lepszych grach musi się liczyć z wydaniem kasy.(bynajmniej nie na r9100) .

Ja mialem w raf cry problem, nie weim jak to nazwac ale jak ktos domnie strzelal to radar, ilosc naboi bylo widac i obwodke czerowna ale obrazy to byly jakies smieszne linie 8O

 

 

Problemy są z każdym sprzętem, tylko głupiec stwierdzi inaczej. Nowsze gry nie oznaczaja wcale lepszej gry a granie na medium detalach to maximum 10-20% "mniejszej" przyjemnosci i to wylacznie wizualnej, cała esencja z gry jest niezmienna, gra sprawia przyjemnosc samą grą a nie optycznymi fuzjami, największą role w kazdej grze odgrywa ludzka fantazja i poprostu ludzki mozg, oko i tak nie rejestruje wiekszosci detali, dlatego tez sympatyczne stare gry na 8 bitowce sa nawet dzisiaj rownie przyjemne co np far cry, nie jest powiedziane ze lepsza grafika w grze da wiekszą przyjemnosc...

calkowicie sie zgadzam, w grze nie biega sie od sciany do sciany i nie przyglada jak ona wyglada tylko sie gra

 

 

tam wyzej mi sie pomnylalo z tym far cryaem ale niechcialo mi sie poprawiac wala to :D

ach te piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy to porownuje sie ceny karty do problemow z nia?? troche smieszne . wiadomo ze z kazda karta sa problemy czasami - a z 9100 non stop ze wszystkim. nie chce mi sie cytowac wypowiedzi ludzi bo troche za duzo roboty - ale far cry , painkiller byly praktycznie niegrywalne - gdyz albo nie dzialaly - albo ustawienia musialbbyc takie a nie inne zeby gra sie nie wieszala , i nie chodzi tu o to ze karta by innych nie pociagnela - poprostu gra by sie wieszala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem na myśli ludzi chcących grać np. w farcry na max detalach i chcących na kartę wydać 1 k pln albo i więcej jak zakładałem ten topic ale raczej dość często pojawiające się posty "mam 300-450 PLN jaką kartę mam kupić"

co byście wtedy robot i inni polecili radka 9700, a może FX 5800 ??

czy może FX 5200 dlatego proszę nie mówić że karta 9100 to badziew i tylko na złom z nią bo żaden FX 5200 ani Radek 9200 się jej nie oprze a to ten sam przedział cenowy ok 350 PLN i w tej cenie nie ma nic lepszego a większość moich znajomych kupując kompa to mowi że tyle za karte to i tak sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem na myśli ludzi chcących grać np. w farcry na max detalach i chcących na kartę wydać 1 k pln albo i więcej jak zakładałem ten topic ale raczej dość często pojawiające się posty "mam 300-450 PLN jaką kartę mam kupić"

co byście wtedy robot i inni polecili radka 9700, a może FX 5800 ??

czy może FX 5200 dlatego proszę nie mówić że karta 9100 to badziew i tylko na złom z nią bo żaden FX 5200 ani Radek 9200 się jej nie oprze a to ten sam przedział cenowy ok 350 PLN i w tej cenie nie ma  nic lepszego a większość moich znajomych kupując kompa to mowi że tyle za karte to i tak sporo

jak na swoj wiek 9100 to jest wspaniala karta.. sam ja maielm jeszcze kilka dni temu i nie bylo z nia problemow.. a jezeli ty za problem uwazasz to ze nie mozesz w far cry grac na max detalach to sorry (to do robota) czlowieku popatrz na wiek tej karty! to oczywiste ze najnowsze gry robione w dx9 nie beda na niej smigaly z miliardem czy ile tam chcesz fps'ow!! mimo wsyztsko jak za ta cene karta jest przeswietna.. i zadne radki 9200 czy fx'y 5200 z nia szans nie maja.. (btw. na nich tez sobie na max detelach nie pograsz..)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare jest piękne, ale dobrze jeżeli jest jeszcze funkcjonalne.

Inwestycja w te cudeńka zmieszchłej epoki poza R9500 jest nieopłacalna (no chyba, że do bióra). Są jeszcze GF 3 Ti 200 Gainwarda u nich ale ciekawe czy do kupienia bo R9500 już wszystkie zarezerwowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...