Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kiedyś pisałem o moich problemach z Hercem 9800 Pro. Wczoraj kupiłem nowy zasilacz - Chieftec 400W i wszystko super - karta bez problemu pracuje w trybie 8x AGP, ale... Wolniej niż w 4 !! Nie wiecie co może być tego przyczyną ? - Płyta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , kiedyś pisałem o moich problemach z Hercem 9800 Pro. Wczoraj kupiłem nowy zasilacz - Chieftec 400W i wszystko super - karta bez problemu pracuje w trybie 8x AGP, ale... Wolniej niż w 4 !! Nie wiecie co może być tego przyczyną ? - Płyta ?

1688910[/snapback]

Zainstaluj / przeinstaluj najnowsze sterowniki do VIA. Wyłącz fast write. Jeśli nadal będzie szybciej w agp4 to używaj agp 4 :) . AGP 8x praktycznie nic nie wnosi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, stoje przed powazna decyzja ;ppp, otoz mam radeona 9700pro i mam zamiar kupic na allego radeon9800 256mb-256bit http://allegro.pl/show_item.php?item=67014486 . Czy ta karte bede mogl uzyskac wydajnosc prownywalna z 9800xt, cz w ogole jest ona dobra?

 

ps. wiem ze pewnie duzo razy bylo ten temat walkowany, i to pewnie w tym topicu ale niemam tyle czasu aby czytac wszystkie posty z 98 stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna sprawa- taktowanie pamięci tej karty z 256MB. Pamięci o czasie dostępu 2.2ns a taktowane niżej (590MHz) niż samsungi 2.8ns w PRO 128MB (680MHz).

Czyżby nawet dodatkowy molex zasilający kartę nie wyrabiał z ilością prądu potrzebnego do zasilenia tej ilości pamięci przy wyższym taktowaniu? No to po jakiego grzyba montowali takie pamięci skoro nie są taktowane nawet na default (~910MHz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem ciekawy czy przy tych 2.2ns wyrobiłbym 8300pionts in 3dmark 2003 :] Chciałem dotychczas pobić mój rekord w tymże benchmarku. róznica między moim 8300 na FX5950 a 7000 na 9800pro jest spora.....moze na tym z 2.2ns by się udało ??

 

A na twoim miejscu chris533 bym się wstrzymał z kupnem.....moze jakiś 6800 ?? a jaką masz reszte kompa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p4 3ghz z ht, plyta glowna MSI [agp x8] bez trybu dualchannel, pamiec 512Geil 400mhz (chociarz slyszalem ze mozna je niezle krecic), dysk twardy 120gb seagate 2mb cache, radeon9700pro (i tu sie zastanawiam nad tym 9800, qrde jeszcze niedostalem konkretnej odp. czy da sie z niego zrobic xt lub przynajmniej pro? czy w ogole roznica bedzia widoczna [9700a9800]?. Lub jeszcze ionaczej jaki inny wybrac model 9800?)

 

heh ;(, pytaniA sie mnożą co chwile :-|

 

 

/edit ok oszczedze wam pytan, i zadam pytanie bardziej ogolnikowe jaki ma potencjal na podkrecanie ta karta ( http://allegro.pl/search.php?string=9800&category=2 ) i czy jest ona lepsza od 9800 z 128mb 256bit pro lub xt?????

Edytowane przez chris533

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moim medionem.

Jakies dwa tygodnie temu zaczelem miec z nim problemy. Komputer stal sobie jakies 2h w spokoju(download), wrocilem do domu, wlaczylem gierke i obraz zamienil sie jeden wielki artefakt, i pozostawal tak az do restartu. Przez caly wieczor juz nic w 3d nie moglem wlaczyc, ale po nocy wszystko minelo. Przez jakis tydzien zadnych przygod nie mialem, az znow karta odmowila posluszenstwa, nie chciala nawet odpalac 1024x768. Po nocy, znowu wszystko minelo, az do teraz kiedy nawet nie wyswietla mi wszystkich ikonek poprawnie =/ . Pulpit wyglada tak. Na pamieciach mam radiatory, ale gpu grzeje sie mocno. Podejrzewa ktos, ze da sie jeszcze cos zrobic z tym medionem, czy raczej powinienem zbierac kase na nowa grafe =/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jin* mam ten sam problem co Ty. Po jakimś czasie w grach pojawiają sie arty - karta poleży przez noc a rano znowu działa, przez chwile... Jak mozesz to sprawdź ją na innym kompie. U mnie to niestety potwierdziło że coś nie tak z grafą (nie była wogóle kręcona) i oddaje na gwarancji...

 

btw quartzXXI - czy na Twoim Avatarze to nie czasem DmC-12? [Powered by Home energy reactor ;-) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna sprawa- taktowanie pamięci tej karty z 256MB. Pamięci o czasie dostępu 2.2ns a taktowane niżej (590MHz) niż samsungi 2.8ns w PRO 128MB (680MHz).

Czyżby nawet dodatkowy molex zasilający kartę nie wyrabiał z ilością prądu potrzebnego do zasilenia tej ilości pamięci przy wyższym taktowaniu? No to po jakiego grzyba montowali takie pamięci skoro nie są taktowane nawet na default (~910MHz)...

1691274[/snapback]

taktowanie to jedno ale uklady zasilajace i sterujace to drugie skoro mem moze pracowac z predkoscia ile tam mhz nie znaczy ze cala reszta da rade ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jin* mam ten sam problem co Ty. Po jakimś czasie w grach pojawiają sie arty - karta poleży przez noc a rano znowu działa, przez chwile... Jak mozesz to sprawdź ją na innym kompie. U mnie to niestety potwierdziło że coś nie tak z grafą (nie była wogóle kręcona) i oddaje na gwarancji...

No wlasnie w tym problem ze ja gwary nie mam ;] . Jakbys mogl to napisz gdy dowiesz sie czegos wiecej o problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam 9800pro na r360, zalozony pentagram, z gory dmucha duzy wiatrak, karta ledwo ciepla podczas grania (3d marki i rthdribl w tle), problem w tym ze bardzo ladnie moge podkrecic pamieci a dokladniej ida na 400 (zadnych radiatorkow gdyz sa ledwo cieplutkie), gorzej z rdzeniem bo jest uparty i max co moge z niego wydusic bez artefaktow to 400 mhz. Spokojnie idzie na 420 ale w rthdribl sa juz bardzo wielkie arty, czy ktos moze mnie jakos naprowadzic w czym lezy problem bo przeciez to r360 w sumie

 

karta powercolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale skoro sa arty w rthd to jest cos nie tak, jest to na pewno jakis tam wyznacznik stabilnosci mimo wszystko ze jest wyczulony, nie chce zeby mi karta padla po miesiacu lub wczesniej, czego to moze byc wina bo chlodzenie takie jak pentagram powinno dawac rade wiec chyba wina z artami nie lezy po stronie wysokiej temp gpu, a chce miec 100% pewnosc ze wszystko dziala ok

 

p.s.

pamieci ida bardzo ladnie bo osiagnalem teraz 420 nawet i w rthdb zero artow, a ponoc jest wyczulony na podkrecanie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z moim medionem.

Jakies dwa tygodnie temu zaczelem miec z nim problemy. Komputer stal sobie jakies 2h w spokoju(download), wrocilem do domu, wlaczylem gierke i obraz zamienil sie jeden wielki artefakt, i pozostawal tak az do restartu. Przez caly wieczor juz nic w 3d nie moglem wlaczyc, ale po nocy wszystko minelo. Przez jakis tydzien zadnych przygod nie mialem, az znow karta odmowila posluszenstwa, nie chciala nawet odpalac 1024x768. Po nocy, znowu wszystko minelo, az do teraz kiedy nawet nie wyswietla mi wszystkich ikonek poprawnie =/ . Pulpit wyglada tak. Na pamieciach mam radiatory, ale gpu grzeje sie mocno. Podejrzewa ktos, ze da sie jeszcze cos zrobic z tym medionem, czy raczej powinienem zbierac kase na nowa grafe =/ ?

A jedziesz na tym standardowym coolerku jaki jest w medionach???

Jesli tak to radze to gó..no szybko wyrzucić i chłodzić czymś mocniejszym. A po drugie radze także zdjąć shima, ten shit był u mnie o wiele wyższy niż rdzeń i cooler a potem blok wodny wogóle do rdzenia nie dotykał. Wywaliłem shima i wszystko ładnie śmiga. O/C też ooooooo wiele lepsze, bo wczeniej z shimem to wogóle karty nie mogłem kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też bym się podłączył do pytanka o zmiane chłodzenia w medionie!! iważacie że ten aluminiwy pentagramek styknie w zupełności?! no i zapewne będą małe problemy z wyjęciem starego coolera i zdrapaniem kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie styka, karta ledwo ciepla z tym ze nici z podkrecania, niby r360 ale max co idzie to 400 (nie wiem czy to wina tego pentagrama), ogolnie polecam, cichy wydajny i nie za wielka kase, spokojnie da rade na twojej karcie

 

p.s.

kupujac go nie mialem zamiaru podkrecac karty ale..... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim medionie wymienilem chlodzenie na Pentagrama Al, no i teraz juz artow nie mam, komputer odrazu sie restartuje ;] Jedyne co mi zostalo to zdjac shima i sprobowac bez niego. No i teraz mam problem jak go zdjac, bo ledwo odkleilem radiator ;] . Jak odkleic tego shima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spróbuj w podnieść napięcie na AGP o 0,1 V. U mnie było podobnie. Ale tylko jak miałem AGP ustawione X8, jak X4 było wszystko w pożądku. Po zmianie napięcia karta śmiga, żadnych zwiech , czy restartów.

Ale wykonujesz to na własną odpowiedzialność.

Nie chcę żebyś mnie później bluzgał, jak coś się stanie.

 

Pozdrawiam. :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też bym się podłączył do pytanka o zmiane chłodzenia w medionie!! iważacie że ten aluminiwy pentagramek styknie w zupełności?! no i zapewne będą małe problemy z wyjęciem starego coolera i zdrapaniem kleju.

1700032[/snapback]

wal pentagrama, u mnie chodził ładnie - jak w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...