Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji sprawdzisz przyleganie procesora do radiatora. Zmień pastę na arctic silver. Warto też się zastanowić nad zmianą chłodzenia. Penagram, lub zalman al-cu w zupełności wystarczy. Na fabrycznym karta może się przegrzewać.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdzisz przyleganie procesora do radiatora. Zmień pastę na arctic silver. Warto też się zastanowić nad zmianą chłodzenia. Penagram, lub zalman al-cu w zupełności wystarczy. Na fabrycznym karta może się przegrzewać.

Nowe chłodzenie będzie koło wtorku z tym, że będzie to Silencer, a co do pasty to już zmieniłem i mimo to karta sakramencko się grzeje. Nie tak GPU jak memorki(można by jajecznice na nich usmażyć hehe...). Rdzeń mam na R350 więc bios od XT chyba odpada. HELP!... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten twój 9800pro coś słabo poszedł,też ma hynixy?,ciekawe jak Samsungi się kręcą?

Moj ma Samsungi a ja odpowidzialem na Twoje pytanie czyli ktora karte brac czy z pamieciami Hynixa czy z Samsungami. Odpowiedz to Hynix ;)

A moja karta nie kreci sie zle ale nie potrzebuje wiekszej mocy niz daje standard wiec narazie nie bedzie krecona.

Nie pamietam ile dokladnie wynosilo max z tej karty ale dla GPU bylo to troche ponad 400MHz a dla pamieci cos okolo 370MHz ale nie pamietam dokladnie czyli jak na standardowe chlodzenie Mediona to bardzo dobre wyniki ale wtedy chlodzenie jest bardzo gorace i mimo ze nie bylo artow po przejsciu paru 3DMarkow to po dluzszm uzytkowniu w takiej temp. karta moglaby odejsc do krainy cieniow ;). Podejrzewam ze po wymianie chlodzenia + radiatorki na pamieci karta wyciagnelaby jeszcze wiecej. W sumie niezly egzemplarz trafilem. A narazie karta sobie lata na standardowych zegarach i jest fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 9800PRO firmy Connect 3D. Pamiątki na niej zainstalowane mają oznaczenia:

samsung 443

k4d263238G-GC2A

Czy ktoś się z takimi spotkał? Czy są dobre do podkręcania???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ma Samsungi a ja odpowidzialem na Twoje pytanie czyli ktora karte brac czy z pamieciami Hynixa czy z Samsungami. Odpowiedz to Hynix ;)

A moja karta nie kreci sie zle ale nie potrzebuje wiekszej mocy niz daje standard wiec narazie nie bedzie krecona.

Nie pamietam ile dokladnie wynosilo max z tej karty ale dla GPU bylo to troche ponad 400MHz a dla pamieci cos okolo 370MHz ale nie pamietam dokladnie czyli jak na standardowe chlodzenie Mediona to bardzo dobre wyniki ale wtedy chlodzenie jest bardzo gorace i mimo ze nie bylo artow po przejsciu paru 3DMarkow to po dluzszm uzytkowniu w takiej temp. karta moglaby odejsc do krainy cieniow ;). Podejrzewam ze po wymianie chlodzenia + radiatorki na pamieci karta wyciagnelaby jeszcze wiecej. W sumie niezly egzemplarz trafilem. A narazie karta sobie lata na standardowych zegarach i jest fajnie.

mój stary medion kręcił się na 425/770 stabilnie, (marki przechodził na wyzszych taktach, ale go nie katowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 9800PRO firmy Connect 3D. Pamiątki na niej zainstalowane mają oznaczenia:

samsung 443

k4d263238G-GC2A

Czy ktoś się z takimi spotkał? Czy są dobre do podkręcania???

Witam ,twoje Samsungi maja 2.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wam chodzi demo Need For Speed: Most of Wanted ?? na 9800pro :D

Dobrze, za wyjątkiem kwadratowych cieni.

Przy ustawieniach 800x600 maxAA, maxFiltrowanie, jakosć po kolei wszystkiego max -1, cienie i vsync wylaczone reszta on / high. Non stop ATT pokazuje w granicach 45-55 fps. Ale czasami są podobne jak w U2 extra szybkie niby przycięcia (nie powodują one spadku pokazywanych fps).

Ogólnie mam wrażenie, że jest troche płynniej niż w nfsu2.

 

P.S.

Przy 1024x768, reszta j.w to już tylko 25~35 fps, raczej powyżej 30.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cos zrobic z tymi kwadratami cieni, bo w to nie gram bo poprostu nie moge tego zdzierzyc!!!. Jak do czasu wyjscia fulla tego ati nie naprawi to juz nic od nich nie kupie!!! Tylko co tu wsadzic w agp?? Jakies pomysly na godnego nastepce r9800pro. Robią cos wogóle pod agp bo przeciez jest tyle ludzi ktorze maja Venecje na AGP !!! Nie chce 6600 gt bo to nie ma sensu wogole :). Miałem to i szczerze powiem ze chodzi nie wiele lepiej od starego radzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba cos zrobic z tymi kwadratami cieni, bo w to nie gram bo poprostu nie moge tego zdzierzyc!!!. Jak do czasu wyjscia fulla tego ati nie naprawi to juz nic od nich nie kupie!!! Tylko co tu wsadzic w agp?? Jakies pomysly na godnego nastepce r9800pro. Robią cos wogóle pod agp bo przeciez jest tyle ludzi ktorze maja Venecje na AGP !!! Nie chce 6600 gt bo to nie ma sensu wogole :). Miałem to i szczerze powiem ze chodzi nie wiele lepiej od starego radzia.

Trzeba poczekać na wersje finalną gry i/lub nowe stery ATI.

Ktoś używa 5.11 ?? Ja ma 5.6 i nie bardzo chce nowsze ba na 5.7 i 5.8 Freelancer się przycinał.

 

A co do 6600 GT to powiem tylko to, że w nfsu2 oraz w collinach gorzej się sprawował niż 9800pro. Miałem Leadteka przez 2 tygodnie i nie widze sensu przesiadki z 9800pro na karty generacji 6xxx (no chyba że jakieś wypasione 6800GT lub lepsze za grosze ;) ).

 

p.s.

Tak jeszcze zauważyłem, że w nfsmw to nie tylko kwestia cieni. Zwróć uwage jak wyglądają czarne ślady opon pozostawione na asfalcie :( .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no seria 6xxx odpada bo to nie ma zadnego sensu tylko w 3dsmarkach pkt nabijaja ale jak wsadzilem 6600gt to myslalem ze sobie w fear pomloce w 1024x768 ze wszystkim na full , a tu lipaza!!!!!!! Chodzi moze ale to moze 10% lepiej :) wiec to nie ma sensu. Panowie co byscie wsadzili w AGP do 1000zł ale ze stajni ati bo seria 6xxx cos mi nie pasuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no seria 6xxx odpada bo to nie ma zadnego sensu tylko w 3dsmarkach pkt nabijaja ale jak wsadzilem 6600gt to myslalem ze sobie w fear pomloce w 1024x768 ze wszystkim na full , a tu lipaza!!!!!!! Chodzi moze ale to moze 10% lepiej :) wiec to nie ma sensu. Panowie co byscie wsadzili w AGP do 1000zł ale ze stajni ati bo seria 6xxx cos mi nie pasuje .

9800pro :D .

Wybacz, ale koszt nowej płyty pod pci-e to ~ 300zł. Jak dla mnie to mija się z celem wymiana 9800pro na COKOLWIEK pod AGP. Jeśli zmiana to na PCI. ALE dopiero jak ceny x1600pro się ustabilizują - czyli za pół roku. Czyli krótko mówiąc nowa płyta PCI-E + x1600pro/xt

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale jak juz pciexpres to ze sli a te kosztuja okolo 500zl :/ . W tej chwili mam gigabycika ktory do oc jest nie najgorszy i jak zmienie na jakas padake ktora nie wytrzyma htt 270 to lekka lipa . Dlatego szukam jakiegos innego rozwiazania w stylu x800gt pod agp . Jeszcze poszukam jakis testow tej karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja kasa - Twój wybór.

Tylko może pomyśl w ten sposób, że za karte AGP o podobnej wydajność jak PCI-E trzeba zapłacić jakieś 100-200zł więcej. Niezła płyta nForce4 Ultra kosztuje 400żł (po kiego licha sli ??? a nawet to 500zł) Czyli i tak dokładasz max 300zł, a jak sprzedasz obecną płytę nawet za 100zł to różnica ~ 200zł ALE wsadzasz x1600xt albo coś z seri 7 nvidii. Wg. mnie warto, a traczej nie warto wymieniać 9800 na coś innego AGP.

Tym bardziej, że w tej cenie masz aż:

GeForce 6800 Gigabyte - 12 potoków

Radeon X800 GT - 8 potoków

Radeon X800 Pro - 12 potoków - ale to już b.blisko granicy 1000zł, a za 1200zł masz Sapphire Radeon X800GTO + Microstar K8N Neo4-FI nForce4 Ultra (oczywiście jeśli nie chcesz poczekać na x1600xt)

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do 6600 GT to powiem tylko to, że w nfsu2 oraz w collinach gorzej się sprawował niż 9800pro. Miałem Leadteka przez 2 tygodnie i nie widze sensu przesiadki z 9800pro na karty generacji 6xxx

i chwala ci za to dobry czlowieku bo wlasnie chcialem zmieniac na 6600GT ale ty mi to wyperswadowales, kase przeznacze na cos innego :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam następujący problem. Chciałem obejrzeć film na ekranie telewizora. Więc podłączam kabel łączący wyjscie na karcie z telewizorem. Korzystam z kabla z końcówką typu Composite, bo telewizor nie posiada wejścia S-Video. Włączam komputer , telewizor, wszystko wydaje się być OK. Mam na ekranie telewizora ten sam obraz co na ekranie monitora. Problem zaczyna się, gdy zaczynam odtwarzać film. Na monitorze wszystko widać jak należy, natomiast na ekranie telewizora zamiast filmu widzę tylko czarną plamę.

Czy wie ktoś, jak rozwiązać ten problem ? Dodam może jeszcze tylko, że mogę grać w gry na ekranie telewizora. Problem dotyczy tylko oglądania filmów.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane opcje sterowników / nakładka / opcje trybu teatralnego

Tam masz kilka ustawień - posprawdzaj różne ustawienia. Ja już dawno nie oglądałem nic na TV więc nie pamiętam. Chyba zawsze oglądałem w trybie klonowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Radka 9800pro Saphire. I problem jest w tym ze mam chyba troche przymalo w 3dmarku 2001Se tylko 13500, W 2003 jest w miare ok 5600. W doom 3 timedemo1 w 1024 z cieniami High Detail Bez AA mam 41 klatek czyli chyba wporzo. Ale ten wynik 3dmarka2001 mnie zastanawia, moze to przez procesor?

Moj konfig to:

Abit kv7-v kt600, Semptron 2200 (1500@1800Mhz), radek 9800pro Saphire 128MB 256bit, 512 RAM DDR400 TwinMos i Kingston.

Testowalem juz rozne sterowniki oprocz naprawde starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci nie pomoge, nie testowałem karty w 3Dmarki 2001. Jak dla mnie to mało interakcyjna jest ta gra i wole jak np. nfsmw demo ładnie śmiga .....

 

A tak na serio - do czego to Ci jest potrzebne ?? Jak gry ładnie chodzą to olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...