Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

No,to macie co chcieliście :) "Update'jtować BIOS'y i dawać screen'y z Everest'a.Jeśli wszystko będzie ok,to nie widzę sensu na odsyłkę kart.

Czekamy na testy :wink:

 

Yaro120 a co tam z Twoją kartą ? Doszła ?

Nie doszła...

Arche !! Siedze z nadzieją że karta dojdzie przed swietami... Przelew zrobilem przeciez aż we Wtorek...

 

Da mi ktoś instrukcje jak z flashować ten bios ?

Wystarczy uruchomić winflash.exe ?

 

Pozdrawiam

 

###

PS. Wogóle sie fajnie zrobilo własnie dostalem nową 9550 "starą karte" na gwarancji :) To mi troche poprawiło humor.

 

Co więcej wydajność tej karty jest 2x wieksza niz byla wczesniej ?!?!... Wymiana zasilacza ma takie znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha chyba nie jest tak pieknie jak sie moglo wydawac. Karta zaczela mi sie zawieszac podczas testu w 3dmarku na standardowych ustawieniach (380/680) ! bede cos jeszcze musial po kombinowac z ta karta bo wydaje mi sie ze nie pojdzie ona na niewiele wiekszych ustawieniach niz byla zrobiona od nowosci (350/650). Jezeli to nie wypali to jednak ja bede musial zwrocic :(

 

Yaro sciagnij sobie tego biosa ze strony jaka podal arche (ten 3 ostatni link) i tam bedzie zawarta instrukcja po niemecku :P ale powinienes dojsc do wszystkiego po obrazkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha chyba nie jest tak pieknie jak sie moglo wydawac. Karta zaczela mi sie zawieszac podczas testu w 3dmarku na standardowych ustawieniach (380/680) ! bede cos jeszcze musial po kombinowac z ta karta bo wydaje mi sie ze nie pojdzie ona na niewiele wiekszych ustawieniach niz byla zrobiona od nowosci (350/650). Jezeli to nie wypali to jednak ja bede musial zwrocic :(

 

Yaro sciagnij sobie tego biosa ze strony jaka podal arche (ten 3 ostatni link) i tam bedzie zawarta instrukcja po niemecku :P ale powinienes dojsc do wszystkiego po obrazkach.

Kuuurna,a już myślałem,że wszystko OK... :mur: No cóż,chyba trzeba będzie rozejrzeć się za inną kartą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaro wez ja lepiej odbierz (bo jak tego nie zrobisz to bedzie ona lezala tydzien na poczcie zanim spowrotem wroci do archa). Ja mam jeszcze wiekszego zonka bo nie mam konta w banku i zanim dojdzie przelew pocztowy od archa to ok tydzien minie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się już tak nie śpieszy.. Odzyskałem swego 9550. Chyba oddam jeśli bedzie tak jak z Twoją kartą i dozbieram przed feriami na 6600GT dobrej firmy który będzie wtedy chyba tańszy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż,chyba trzeba będzie rozejrzeć się za inną kartą :rolleyes:

Polecam swoją kartę :) !!! Na pewno taktowania prawdziwe, a i rdzeń R360 ! Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem... karte... I chyba będzie zwrócona...

Oczywiście zaniżone taktowania....

Jestem zawiedziony :(

No i ta suszareczka od MSI :D

 

Testy na najnowszych omegach i P4 2,66 Ghz

Na swoim 250zł tańszym 9550 mam 3300 marków... więc umówmy się.

 

Dobrze że sprzedawca jest chociaz w porzadku i mam nadzieje mozna sie z nim dogadać.

 

Wyniki niżej:

post-6117-1135429121_thumb.jpg

Edytowane przez yaro120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem... karte... I chyba będzie zwrócona...

Oczywiście zaniżone taktowania....

Jestem zawiedziony icon_sad2.gif

No i ta suszareczka od MSI icon_biggrin3.gif

 

Testy na najnowszych omegach i P4 2,66 Ghz

Na swoim 250zł tańszym 9550 mam 3300 marków... więc umówmy się.

 

Dobrze że sprzedawca jest chociaz w porzadku i mam nadzieje mozna sie z nim dogadać.

a nie lepiej sprobowac wgrac poprawny bios? jak nic nie da to dopiero zwracac karte. o jakiej suszareczce mowisz? o wiatraku? tu akurat msi nie odbiega od szafirkow i innych - wszedzie chlodzenie do wymiany

a co do wyniku w smarkach to nie odbiega za bardzo od normy zwlaszcza ze zanizone taktowania sa, ja mialem ~5700 pkt na standartowych taktowaniach i ~6300 na podkreconej (patrz sygnaturka)

 

moja rada to najpierw potestuj karte i dopiero wtedy ewentualnie mysl o zwrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heyah

w wakacje zamówiłem sobie w proline w katowicach radka 9800pro 128MB 256bitów gdy mieli ją już dla mnie zarezerwowaną poprosiłem starego żeby mi ją odebrał bo przejeżdżał tamtędy ok wszystko było git przyjechał ja już byłem zniecierpliwiony bo nie miałem od 2 tygodni kompa bo poprzednią karte sprzedałem nie patrząc na nic szybko otwożyłem pudełko i podłączyłem kart w coś tam sobie pograłem ale gdy przypomniałem sobie o gierce vampire the masquarade bloodlines zaimnstalowałem i na najniższych ustawieniach i rozdzielczości 800x600 cieło sie ale chciałem se pogra więc zainstalowałem coś innego już nie pamiętam co potem zaczoł sie rok szkolny i nie miałem czasu grać ani choćby posiedzieć na necie. Zbliżały się święta to miałem troche czasu chciałem zagrać sobie w FAR CRY'a włączyłem rozdzielczość 1024x768 i wysoki poziom detali i cieło sie to obniżyłem detale i rozddielczość i ok pograłem se ale przed wczoraj chciałem sobie popykać w call of duty 2 i nawet na najniższych ustawieniach tak sie wiesza że grać nie idźe i teraz sie zastanawiam jak sprawdzić ilość bitów na karcie bo iloś pamięci pokazuje 3dmark ale nie ilość bitów podejżewam że coś jest z tą kartą może jakieś [ciach!]o mi w proline dali a na 3d marku 03 miałem wynik coś koło 3000 nie pamiętam dokładnie a tera formatowałem bo myślałem że przez jakieś wirusy ale nie a 3d marak zapuszcze na noc żeby sie ściągnoł

Sory ale nie znam sie zabardzo na informatyce (jeszcze) potrafie zrobić strone i złożyć kompa i to wszystko

wiecie jak sprawdzić ilość bitów na karcie ?? czy da sie jeszcze coś z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprawdzic aida 32, everestem, riva tuner

 

teraz moje pytanie

 

podkrecilem poprzez ATTool max core i mem no i wyszlo 425/790, dla pewnosci obnizylem na 420/780, wszystkie marki przechodza bez problemu, gry (NFSMW, SP pandora) rowniez ok natomiast gdy wlacze real time demo sa straszne artefakty

CZY MIMO TO MOGE SIE POKUSIC O ZMIANE BIOSU NA XT (PONOC PODWYZSZA ON NAPIECIE NA GPU co moze byc wina tych artow w real time demo) :?:

Edytowane przez medievil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj Radek R9800PRO szafirka na standardowym biosie czasem (co 5-30 sekund) wyswietlal arta w AT lub ATT. Rdzen szedl natomiast na 410MHz. Po wgraniu biosu od XT ( dzieki za przeslanie biosu w tym miejscu dla bartos79 ) niestety sypal nadal artami, lecz po obnizeniu pamieci na 350, wszystko ok, a moge jeszcze spokojnie 5-10MHz dac wiecej na nie. Rdzen z koleji smiga teraz na spokojnie 430- wiecej narazie nie testowalem.

 

Tylko pomysl o lepszym chlodzeniu, bo skok temperatury jest znacznie widoczny.

Edytowane przez Olson_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zworka na karcie? Jedyne czym można manipulować na pcb niektórych radków to DIPY (miniaturowe przełączniki) którymi ustawia się tryb wyświetlania PAL/NTSC.

Jeśli masz podpiętą wtyczkę zasilającą- może się obluzowała?

to do johnny - a moze tu tkwi przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yaro120 . Nie wiem jak wy to robicie ale te wyniki w 3dmarkach to dramat . Na starej platformie czyli a2500 @3200 mialem prawie 7k i za cholere nie umialem mniej wyciagnac :P. A patrze na twoj podpis w 3dmarku i tych mhz od groma a wynik gorszy niz jak mialem fx5900xt. A jednak intel to lipa :P.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yaro120 . Nie wiem jak wy to robicie ale te wyniki w 3dmarkach to dramat . Na starej platformie czyli a2500 @3200 mialem prawie 7k i za cholere nie umialem mniej wyciagnac :P. A patrze na twoj podpis w 3dmarku i tych mhz od groma a wynik gorszy niz jak mialem fx5900xt. A jednak intel to lipa :P.

to raczej nie jest wina proca a wyniki nie odbiegaja bardzo od normy - a jakie to taktowania miales przy prawie 7k pkt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK są testy na podwyższonych taktowaniach (na czas testu)... Bez wgrania biosu.

Nie bede jej kręcił mocno... bo chce ją zwrócić niestety...

 

Pozdrawiam

taro masz farta bo moja sie wogule nie chce podkrecac !!!! i musze sigac teraz na standardowych ustwieniach 350/650 nie mam pojecia co sie z nia dzieje :mur: Moze to jest wina zasilacza ???

 

sprobuje podkrecic ja ati tool'em moze to pomoze. Dotychczas smigalem na riva tuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiajace jest to, ze karta zaopatrzona w "zly" bios z zanizonymi taktowaniami nie chce chodzic poprawnie na zegarach defaultowych dla 9800PRO.

johnny!!! a jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracer 350W, podlaczalem wszystko co dalo rade (cd-romy, modem od neostrady, itp.) z reszta ten moj athlonek 950mhz to duzo pradu nie chlapie..... dalej ten sam zonk !! :mur: :mur: :mur: :mur:

 

to do johnny - a moze tu tkwi przyczyna?

Zasilacz podlaczylem dobrze a przy tych przelacznikach nie bede grzebal bo sa zaplombowane. A karta przeciez na 99% we wtorek zostanie odeslana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wasz problem z tymi kartami został jak mi się wydaje źle rozwiązany.

Prawdopodobnie arche chciał dobrze a wyszło mu nie najlepiej.

Te biosy są na MSI 9800 pro plus czyli pcb musi być zielone.

Jest ono odpowiednikiem Mediona XXL , który był takim niby 9800 XT ze 128 MB.Miał podwyższone taktowanie rdzenia w stosunku do zwykłych 9800 pro.

Wasza wersja jak piszecie to 9800 pro na czerwonym , czyli standardowym PCB dla 9800 pro stąd prawdopodobnie błędy.Jako ciekawostkę podam ,że 9800 pro plus ma R360 niestety nie ma żadnych czujników temperatury (nawet rdzenia) , a u was chyba jest.Inna jest też budowa pcb i chyba stąd problemy po wgraniu biosa.

Sam mam 9800 pro plus i poza chłodzeniem (musiałem zainstalować dodatkowy wentylator na boku obudowy komputera,który nawiewa powietrze z zewnątrz na kartę,bo bardzo się grzała i nawet nie przechodziła 3dMarka,bo się włączał VPU Recowery) jest ok.Narazie nie kręcę,bo zastanawiam nad wymianą chłodzenia,a nie chcę jej spalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taro masz farta bo moja sie wogule nie chce podkrecac !!!! i musze sigac teraz na standardowych ustwieniach 350/650 nie mam pojecia co sie z nia dzieje :mur: Moze to jest wina zasilacza ???

 

sprobuje podkrecic ja ati tool'em moze to pomoze. Dotychczas smigalem na riva tuner.

Hmm... Co mi po tym.. i tak jestem niezadowolony.. ;/

Nie wiem.. Ja mam pozytywne czynniki do krecenia - zimno w obudowie (nowa obudowa z wielooma wiatrakami) oraz Nowy Fortron 350W :D

 

Jeszcze potestuje tą karte... Ale nie bede jej kręcił... Moze jednak mnie coś drgnie... do niej.. :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yaro120 . Nie wiem jak wy to robicie ale te wyniki w 3dmarkach to dramat . Na starej platformie czyli a2500 @3200 mialem prawie 7k i za cholere nie umialem mniej wyciagnac :P. A patrze na twoj podpis w 3dmarku i tych mhz od groma a wynik gorszy niz jak mialem fx5900xt. A jednak intel to lipa :P.

Oj gregoricz przesadziłeś z tym intelem <_< .

 

To teraz moja szczera kolej. "Nie wiem jakby to robicie ale ja na niepodkręconym procu i standardowych taktach miałem 6800punktów w 3dmarku 2003(serio-serio), a te co mam w sygnaturce to są już przestarzałe, teraz mam ok 7300"

 

pozdro, i bez obrazy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosj

"Olson' Jak cos mam inny bios club do tej karty ale w naturce mi tak srednio chodził, natomiast ten co ci przysłałem bios od xt jest ok i powinien chodzic czysto- zadbaj o chłodzenie dobre.

To moje nie dawne boje ale to nie ostatnie słowo wyniku, musze popracowac na timingami karty i na dbiosem lepszym , bo co do rdzenia moge wiecej dac ale pamieci słabo sie krecą tylko 372 a kiedyś na org było 384 róznica ale nie narzekam

http://bartos79.w.interia.pl/2003a.JPG

post-118329-1135470734.gif

Edytowane przez Bartosj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam następujący problem z moim Szafirkiem.Karta ma ok. pół roku i jest jeszcze na gwarancji.Działała cały czas bez problemów aż 2 tygodnie temu zaczęły się kłopoty z tym nędznym wiatraczkiem jaki jest na niej standardowo zamontowany.Po włączniu komputera zaczynał strasznie wyć ale po kilku minutach ten dźwięk znikał.Ostatnio podczas pracy na komputerze zobaczyłem na ekranie krzaki.Patrze na karte a ten nieszczęsny wiatrak wcale się nie kręci.Teraz po każdym włączniu komputera wiatrak stoi i musze rozbujać go paluchem i potem jakoś się kręci.

Moje pytanie jest takie czy oddać kartę na gwarancje czy lepiej kupić jakiś porządne chłodzenie,np Pentagrama albo Zalmana?Wydaje mi się,że karta nie została uszkodzona,gdy nie działał wentylator,bo puszczałem potem 3D marki i przechodziły bez żadnej zawiechy ani artefaktów.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...