Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Koledzy pomocy! W jaki sposób zdejmujecie oryginalne chłodzenie z Radeona 9800Pro? Próbowałem ścisnąć kombinerkami te kołki od spodu karty i wypchąć je do góry ale po godzinie siłowania sie z nimi dałem sobie spokój.Jedyne co mi przychodzi do głowy to przeciąć te kołki mocujące radiator ale w razie oddania karty na gwarancje bede miał kłopot,bo nie załoze już tego chłodzenia.Macie może jakieś wskazówki jak to zrobić,bo Pentagram AlCu czeka już na załozenie a tu lipa z tymi kołkami.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje kołeczków.

1. "gołe" - trzeba wcisnąć troszke w dół, ścisnąc kombinerkami i z powrotem wypchnąć.

2. z kołeczkiem w środku - zaczynasz od wyciągnięcia kołeczka i dopiero po tym ściskasz od spodu i wypychasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna wazna sprawa - o tym Ci koledzy nie napisali...

Radiator moze być przyklejony do GPU klejem termoprzewodzącym i łatwo nie puści. Także delikatnie - jak z kobietą :P Co do kołków to najlepiej ścisnij pęsetą od spodu laminatu, nie rób tego kombinerami bo to mniej więcej jak łapanie komara za lewe jajo w rękawicach bokserskich.

pozdr.

Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie agp podniosłem w biosie z 1.5 na 1.6V i to pomogło bo jak nie podniosłem to kręcenie kończyło się wcześniej, i moje pytanie brzmi gdzie jest granica której nie można przekroczyc (chodzi o napięcie)

Edytowane przez dzik84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sobie paznokciami pomóc. Ściskasz "kołki rozporowe" i wypychasz paznokciem dużego palucha :) Teraz większość kart nie jest klejona, więc łatwo zejdzie. Ale jak masz przyklejoną to między radiator a shim wciskach kartę np. telefoniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie agp podniosłem w biosie z 1.5 na 1.6V i to pomogło bo jak nie podniosłem to kręcenie kończyło się wcześniej, i moje pytanie brzmi gdzie jest granica której nie można przekroczyc (chodzi o napięcie)

Zwiekszenie napiecia agp nie powoduje zwiekszenia napiecia na rdzeniu ani na pamieciach. Niektorzy mowia ze to pomaga ale szczerze watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po co to?

I czy podniesienie do 1.7V czyms grozi, bo doszedłem do granicy na 1.5V(standard) gdzie nie występują arty i na 1.6V też (była ona dalej) i jestem ciekaw co będzie na 1.7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po co to?

I czy podniesienie do 1.7V czyms grozi, bo doszedłem do granicy na 1.5V(standard) gdzie nie występują arty i na 1.6V też (była ona dalej) i jestem ciekaw co będzie na 1.7V

Witam,ja podnosiłem do 1.7,i nic się nie stało ,a różnicy żadnej nie widze,może wtedy karta stabilniej chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja mam przyklejony czujnik z obudowy no i tyle pokazuje mi na wyswietlaczu

wiec to duzo 48 stopni w spoczynku :?:

48 stopni w spoczynku to norma,ja u siebie mam podobnie w 44-48 ,w stresie temperatury potrafią dochodzic do 90 stopni na słabym chłodzeniu,

np.na dobrych chłodzeniach takich jak Zalman czy pentagram,wacha się w stresie od 53 do 72 stopn

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79435523

zwykle tego nie robie, ale imho to dobra okazja (a moze nawet za dobra) jakby ktos szukal karty to jak znalazl

ps. jesli komus tego typu posty przeszkadzaja to sorry bardzo

ps2. nie mam nic wspolnego ze sprzedajacyn (to tak dla spokoju)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 18 miesiecy gwarancji, ktora co prawda nie musi byc uwzgledniona.

A takie opisy swiadcza o tym, ze karta na pewno jest niesprawna:

Z komputera w którym była karta poważnie się zadymiło i nie jestem pewien jej działania, może być uszkodzona a nie mam jak tego sprawdzić ponieważ pracuje już na laptopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 stopni w spoczynku to norma,ja u siebie mam podobnie w 44-48 ,w stresie temperatury potrafią dochodzic do 90 stopni na słabym chłodzeniu,

np.na dobrych chłodzeniach takich jak Zalman czy pentagram,wacha się w stresie od 53 do 72 stopn

pozdrawiam

u mnie nie ma takich wachan, dochodzi do 56 stopni bo dalem wiatrak ktory wyciaga powietrze obok grafiki (na bocznej sciance mam kratke na wysokosci grafy i tam jest wiatrak wlasnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yaro wez ja lepiej odbierz (bo jak tego nie zrobisz to bedzie ona lezala tydzien na poczcie zanim spowrotem wroci do archa). Ja mam jeszcze wiekszego zonka bo nie mam konta w banku i zanim dojdzie przelew pocztowy od archa to ok tydzien minie :mur:

 

Dostałem... karte... I chyba będzie zwrócona...

Oczywiście zaniżone taktowania....

Jestem zawiedziony :(

No i ta suszareczka od MSI :D

 

Testy na najnowszych omegach i P4 2,66 Ghz

Na swoim 250zł tańszym 9550 mam 3300 marków... więc umówmy się.

 

Dobrze że sprzedawca jest chociaz w porzadku i mam nadzieje mozna sie z nim dogadać.

 

Wyniki niżej:

Co do Msi 9800 Pro - przepraszam za całe to zamieszanie, powgrywaliśmy bios`y od 9800 Pro i karty działają teraz bez problemu, ale oczywiście zatrzymuję je u siebie, chyba że mam odesłać z powrotem - czekam tylko na informacje, jak nie zaraz lecą pieniążki

 

Mamy też coś takiego - mogę wymienić - oczywiście wysyłam na swój koszt

PowerColor 9800 Pro

 

ewentualnie inna propozycja 6600 GT z bonusem za naszą plamę i zniżką poniżej naszych kosztów . Karta dla Was w cenie 510 zł :) czekam na info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie

 

mam takie pytanie bo juz rozbieralem 2 karty ze stajni 98oo pro by sapp ale obie przynajmniej tak mi sie wydaje mialy w niewielkim stopniu uszkdzone rdzenie, zawsze bylem max ostrozny, z druga bylo jak z jajkiem woogole nie ruszalem radiatora tylko kolki kombinerkami wycislem i tak ku mojemu zdziwieniu pojawilo sie ukruszenie, strange ... a jak u Was sie miewaja rdzenie ?

 

btw pokusil by sie ktos moze o jaki faq do tej karty ? jakie stery itd ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie kombinuję, że najlepszy sposób na zdjęcię coolera z karty z odsłoniętym rdzeniem gpu (no bo oczywista nie tylko r9800 go mają) jest taki:

 

- kładziemy kartę radiatorem do dołu na jakiejś podstawce wielkości radiatora i dociskamy na maxa do "podłoża". Wtedy wypychamy kołki. Mamy pewność, że w tracie tej operacji radiator idealnie przylega do rdzenia (ewentualenie shima) co zapobiegnie ewentualnym uszkodzeniom.

 

Linoge -> jeśli karty były nowe i nic przy nich nie majstrowano świadczy to niechybnie o tym, że GPU jest wyższy niż shim (?) co było by ewenementem- bo jak wiadomo "jeśli już" to jest odwrotnie.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej karcie gpu jest wyższy od shima o grubość kartki papieru - swobodnie się mieści kartka pomiędzy zastępczy radiator a shim.

Minimalne / drobniutkie uszczerbki na krawędzi rdzenia gpu / cpu są czymś dość popularnym. Były w obu moich bartonach, 9600xt oraz 9800 - wszyskie te układy bezproblemowo działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...