Skocz do zawartości
ClareS

Ati Radeon 9800 / Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Btw. dlaczego powyżej 412Mhz potrzebny jest silencer? Ja mam 419.40 na standardowym coolere i działa spoko - ale wyżej nie pójdzie. Jak zainstaluję dajmy na to tego silencera to mogę się spodziewać więcej mocy na GPU? Bo do pamięci to on raczej nie służy :]

Może działać ale jak długo ? Dotknij radiatora po dłuższym obciążeniu - można się poparzyć. A na Silencerze mam GPU na 430 , 435 to już wyskakują arty na rthdribl_1_2 ( dużo szybciej niż na '03 Marku ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde;( a jak ktoś ma Radeonika 9800 z herculesa na pcp od nie xt ? tylko na rv350? to są jakies v-mody albo coś zeby wiecej szlo podkrecac? bo mi max idzie 380//351 bez artefaktow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde;( a jak ktoś ma Radeonika 9800 z herculesa na pcp od nie xt ? tylko na rv350? to są jakies v-mody albo coś zeby wiecej szlo podkrecac? bo mi max idzie 380//351 bez artefaktow

ja mam Herculesa 9800 non pro na r350.........zobacz podpis......pamieci moglbym podkrecic jeszcze bardziej...ale nie widze sensu........koles od ktorego go kupilem mowil...ze po zamontowaniu nawiewu na radiatorki od pamieci.......mozna dorzucic jeszcze 20MHz...wiec nie jest zle.........pozatym BIOS od XT naprawde potrafi czynic cuda........dolozyc troche punktow...........a co do v modow....to poszukaj bo temat juz byl walkowany.,.......

 

ale masz kilka linkow

http://www.fastlanehw.com/reviews.php?acti...&revid=74&page=

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=108&var2=0

http://www.r420.com/voltmod1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do kilku powyższych wypowiedzi uważam, że Silncer to podstawa, nawet jeżeli ktoś nie ma zamiaru podkręcać karty :

 

- cisza, cisza i jeszcze raz cisza w porównaniu z chłodzeniem firmowym

- temperatury o niebo lepsze (3-4C na low, 10C na high) w porównaniu do chłodzenia zwykłego

- temperatura w stresie przy Silencerze na high równa się temp. w spoczynku na fabrycznym

- na pewno taka karta dłużej pożyje :)

 

Howgh! Powiedziałem! :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tej nowej serii Silencerów? Z tego co gdzieś widziałem (czytałem) to mają mieć od razu chłodzenie na memorki.

 

Ja narazie czekam z kupnem (mało kasy buehehhe 8) ), chce zobaczyć jak to nowe cacko będzie się spisywac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. dlaczego powyżej 412Mhz potrzebny jest silencer? Ja mam 419.40 na standardowym coolere i działa spoko - ale wyżej nie pójdzie. Jak zainstaluję dajmy na to tego silencera to mogę się spodziewać więcej mocy na GPU? Bo do pamięci to on raczej nie służy :]

Może działać ale jak długo ? Dotknij radiatora po dłuższym obciążeniu - można się poparzyć. A na Silencerze mam GPU na 430 , 435 to już wyskakują arty na rthdribl_1_2 ( dużo szybciej niż na '03 Marku ).

No niewiem mnie jakoś nieoparzyło po 3h testów w 3DMark 2003 :) Może to przez te wentylatory z obudowy? :D Aha, a karta pożyje też długo - mam opcje w ATITool Standard i Power 9800 więc built by Ati dostaje kopa przy akceleracji 3D tylko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde;( a jak ktoś ma Radeonika 9800 z herculesa na pcp od nie xt ? tylko na rv350? to są jakies v-mody albo coś zeby wiecej szlo podkrecac? bo mi max idzie 380//351 bez artefaktow

Mam tego radka - smiga jak w podpisie... Powiem tylko tyle, ze przed zabawa z timingami pamieci tez krecily mi sie tylko do 351... teraz mam 780MHz na pamieciach i atakuje 800MHz :twisted:

Of koz wszystko bez jakiegokolwiek fizycznego moda 8)

OC rdzenia to kwestia chlodzenia - na moim WC bez artow max to okolo 470MHz, max co testuje to 480MHz - wtedy juz sa troszke arty w grafie :?

 

Biosami nigdy sie nie bawilem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze troche nie na temat , ale tyczy sie tej grafy, dzis nabylem Arctic Cooling VGA Silencer rev3 i mam pytanie czy sledz od tego chlodzenia ma byc luzny, czy jakos sie przykreca do grafy, bede wdzieczny za szybkie info ....

 

Pozdrawiam M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beriam: no sledzia przykrecasz do obudowy ... (moze chodzi Ci o przerwe miedzy "wydechem" silencera i sledziem ? jezeli tak, to w niektorych kartach przerwy sa nawet od 1cm...)

 

1)Zalozylem 2 dni temu silencera i caly czas meczy mnie pytanie czy dobrze dochodzi radiator do rdzenia, czy lepiej nie jest zdjac shima... Podzielcie sie temperaturami ze mna, to bede wiedzial jak wyglada spraw ;) Mam rdzen 411, pamiec 337(nie dotarly jescze radiatorki). W stresie mam 54core, ambient55, idle 45/49. Paste mam arctic "ceramiczna"...

2) Czego dotyczy temperatura ambient, przetlumaczyc sobie umiem, ale zbytnio nie ruzmiem czego dotyczy.

3) Wladowalem bios sapphire (byl podawany kilka postwo wczesniej) - rdzen kreci sie bez bledow do okolo 450 - sprawdzany na ati tool. Jednan przy rdzeniu 411, zauwazylem male bledy w 3dmarku03 - chodzi o ta dziewwczyne z mieczem, czasami z jej reki robia sie piksele, zauwazylem w pewnym momencie obramowanie okien - ten sam efekt, zamykane drzwi przez ulamek sekundy przeswitywaly na "laczeniu" tekstur. Sa to bardzo male bledy i chwilowe. Nature, ps2.0 - slonie wszystko OK... Nie wiem czego to wina, wladuje inny bios (his,gamecube) i zobacze czy bedzie to samo. Aha testwalem far cry i wszystko ok. 3dMark oczywiacie 340. Wczesniej ktos juz o tym pisal (w tym temacie) ale nic z tego nie wyniklo ...

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa:P widze żę sie znasz ale chyba nie w tym problem.. ty masz chyba na r360;( bo mowie ci.. max moge dac 380/351 a potem artefakty;( a mam silencera + z drugiej strony radiatora i na pamieciach tez z dwuch stron, no orginalen miedziaki od herca..;( dzisaj moze sie z tymi vmodami pobawie,,zobacze czy cos poprawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa:P widze żę sie znasz ale chyba nie w tym problem.. ty masz chyba na r360;( bo mowie ci.. max moge dac 380/351 a potem artefakty;( a mam silencera + z drugiej strony radiatora i na pamieciach tez z dwuch stron, no orginalen miedziaki od herca..;( dzisaj moze sie z tymi vmodami pobawie,,zobacze czy cos poprawia

Napewno jest na R350, wiem bo zdejmowalem chlodzenie....i widzialem na wlasne oczy, pozatym 470 (rdzen) bylo uzyskane na wodzie, teraz mam Silencera i taktowanie takie samo jak w XT, czasami jedynie daje troche wiecej..............tak sobie mysle ze tobie poprostu trafił sie jakiś slaby egzemplarz.............bardzo zadko trafia sie Herc 9800non pro ktory sie tak slabo kreci, wszystkie mają zapas i powinny spokojnie tak sie krecic do taktowania XT i wiecej..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Link_mc Moj Herc 9800 nonpro tez jest na r350

 

Ale po ch** ci Vmody :?: Gwarantuje ze timingi pamieci rozwiaza problem - ja juz mam 800MHz na pamieciach :twisted: a wczesnej tez mialem tylko 700 (artefakty jak u ciebie)

 

Pobaw sie ATI Tray Tool - dojdziesz do dobrych timingow przy o wiele wiekszej liczbie MHz'ow...

 

jak bedziesz mial wielkie problemy, to dam ci gotowca ustawien :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie....wlasnie......zapomnialem dodac ze ja tesz troche bawilem sie timmingami...... ATI Tool ...ale mozesz użyc do tego

ATI Radeon BIOS Tuner (RaBiT)

http://www.warp2search.net/modules.php?nam...ticle&sid=19003

 

PS. Dimek powiedz jakie masz chlodzenie na kosciach pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci oblozone standardowymi radiatorami Herca, nic nie ruszane (nie zrywalem ich od nowosci)... ale z nawiewem na ~7V z panelu bocznego (zobacz moja bude w poprzedniej wersji WC).

Niestety po godzinie testowania na 800MHz w 3DMarku 2k3 na ustawieniach 1024x768x32 AAx6 i Aniso x16 daje sie czasem zauwazyc male artefakty, ktore niemal znikaja jak dam nawiew na 12V... mysle, ze wieksze raidatorki zalatwilyby sprawe (np. te Flowery), ale nie wiem czy mi sie jeszcze chce w to bawic ;-) bo i tak jestem z tego zadowolony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly update mojego postu wyzej.

Bledy pokazuja sie tylko na biosie od xt. Dokladnie sa ta piksele powsataja podczas intensywnego oswietlania z jakiegos punktu, najbardziej widoczne jest to w tescie trolls lair, gdy dziewczyna wchodzi przez drzwi, ramy okien, globus i stoliki, trole podczas oswietlania mieczem, paleniskiem... poza tym wszystko jest ok, ati tool nie znajduje zadnych bledow, nature wszystko ok - przynajmniej nic nie rzuca sie w oczy. Narazie wgralem biosy His, Sapphire - wszedzie bledy, wgram za chwilke jescze jeden Clube3D. Probowalem ze zmiana sterownikow, chyba malo prawdopodobne, zeby jescze cos walilo sie przez nie i potrzebne jest czysczenie rejstru i pozsotalosci po starych sterownikach, etc.

HM KURDE ALE WY TAK NIE MACIE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehe;( wszystko by bylo spoko ale ehh.... czemu moj silencer sie grzeje jak cholera!!?? i do tego z drugiej strony ten radiator też!,wrzeją:( a pamieci tez zleksza wrzące są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Link_mc Moj Herc 9800 nonpro tez jest na r350

 

Ale po ch** ci Vmody :?: Gwarantuje ze timingi pamieci rozwiaza problem - ja juz mam 800MHz na pamieciach :twisted: a wczesnej tez mialem tylko 700 (artefakty jak u ciebie)

 

Pobaw sie ATI Tray Tool - dojdziesz do dobrych timingow przy o wiele wiekszej liczbie MHz'ow... 

 

jak bedziesz mial wielkie problemy, to dam ci gotowca ustawien  :wink:

Możesz zarzucić takim gotowcem ustawień? Nie mogę znaleźć kompromisu - obniżenie timingu / większa częstotliwość. Zawsze jak coś obniżę i pokręcę wyżej na maxa to nie mam wzrostu fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Link_mc Moj Herc 9800 nonpro tez jest na r350

 

Ale po ch** ci Vmody :?: Gwarantuje ze timingi pamieci rozwiaza problem - ja juz mam 800MHz na pamieciach :twisted: a wczesnej tez mialem tylko 700 (artefakty jak u ciebie)

 

Pobaw sie ATI Tray Tool - dojdziesz do dobrych timingow przy o wiele wiekszej liczbie MHz'ow... 

 

jak bedziesz mial wielkie problemy, to dam ci gotowca ustawien  :wink:

Dimek moglbys podac tutaj twoje timingi bo u mnie to samo tez pamieci max 350 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Link_mc Moj Herc 9800 nonpro tez jest na r350

 

Ale po ch** ci Vmody :?: Gwarantuje ze timingi pamieci rozwiaza problem - ja juz mam 800MHz na pamieciach :twisted: a wczesnej tez mialem tylko 700 (artefakty jak u ciebie)

 

Pobaw sie ATI Tray Tool - dojdziesz do dobrych timingow przy o wiele wiekszej liczbie MHz'ow... 

 

jak bedziesz mial wielkie problemy, to dam ci gotowca ustawien  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIMEK POWIEDZ JAK TY USTAWILES TIMINGI PLZ JA SIE NA TYM ZBYTNIO NIE ZNAM A KARTY NIECHCE SPALIĆ,ZRESZTA NIE WIEM CZY MOGE ZMIENIAC TIMINGI BO RAMY WRZACE SA JAK GRAM;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa w ATI Tray Tool - warto sciagac najnowsza wersje :idea:

Po ustawieniu danych timingow zapuszczalem 3x Mother Nature AAx4 i Aniso x16 - jak nie bylo artefaktow uznawalem za stabilne.

 

OK - przejdzmy do testow :twisted:

Zakladka TIMINGS 1 nie do ruszenia - cokolwiek ustawimy na ostrzejsze, bledy juz w 2D :?

Zakladka TIMINGS 2 kolejno ustawienia timingow dla danej czestotliwosci jadac od gory (podalem najostrzejsze jakie udalo mi sie ustawic bez artefaktow):

@690MHz :arrow: 4>1>4>9>3>+2>3>1>3>1

@710MHz :arrow: 4>1>5>9>3>+2>3>1>3>1

@730MHz :arrow: 5>1>5>9>3>+2>2>0>2>0

@750MHz :arrow: 5>1>5>9>3>+2>2>0>2>1

@760MHz :arrow: 5>1>5>10>3>+2>3>0>3>1

@780MHz :arrow: 5>1>5>10>3>+2>3>0>3>1

@800MHz :arrow: 5>1>5>10>3>+2>3>0>3>1

 

Choc na ostatnim ustawieniu po 3x M.M. z AAx4 i Aniso x16 nie doszukalemsie zbytnio artefaktow, to jednak po godzinie w petli pojawily sie male artefakty (nawiew na grafe ~7V). Po zwiekszeniu nawiewu na 12V artefakty oslabily sie i niemal calkowicie zniknely :twisted: Moze minimalne oslabienie timingow cos by poprawilo (ustawienia identyczne jak na 760MHz :!:)

 

Na razie dalej nie krecilem, ale zaczynam sie juz przy tej czestotliwosci bac, bo radiatorki sa 7V dosc gorace (na 12V juz nieco lepiej) - zdecydowanie nalezaloby zalozyc cos o wiekszej powierzchni odawania ciepla :idea:

 

A teraz do roboty i wyciskajcie soki ze swoich maszyn - zapewniajac odpwiednie chlodzenie of koz :!: :twisted:

 

Oczywiscie, ze nie biore odpowiedzialnosci za sfajczony sprzet - kazdy bawi sie na wlasnie ryzyko :twisted: ale tez i wlasna radoche :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RinTinTin na mojej karcie wystepuja identyczne piksele np. u "dziewwczyny z mieczem" na ustawieniach 412/365.

karta nie ma wgranego biosy XT , mod za pomoca FORSAGE 4.7,

Wiec najwyrazniej nie tak jak sadzisz że: -(Bledy pokazuja sie tylko na biosie od xt)-

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mrozpa01: juz wszystko wyjasnilem, gowniane catalysty 4.7 maja tego buga ... zainstalowalem 4.6 wszystko jest ok. Na forum znalelzme tez identyczna informacje o tym. Co prawda na biosie od pro, ze sterami 4.7 takie cos nie wystepuje, co mnie bardzo zastanawia. Teraz jade na 4.6 i wszystko jest ok !

Pozdrawiam

Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie biore odpowiedzialnosci za sfajczony sprzet - kazdy bawi sie na wlasnie ryzyko  :twisted:  ale tez i 

wlasna radoche  :lol:

taktowanie 800 na pamieciach robi wrazenie ale zapytam....jedziesz tak na coodzien.....czy tylko od swieta <testy , 3dmarki, i inne> ????

ciekaw jestem ile zmniejsza sie zywotnosc karty po takich zmianach i takim taktowaniu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze nie biore odpowiedzialnosci za sfajczony sprzet - kazdy bawi sie na wlasnie ryzyko  :twisted:  ale tez i 

wlasna radoche  :lol:

taktowanie 800 na pamieciach robi wrazenie ale zapytam....jedziesz tak na coodzien.....czy tylko od swieta <testy , 3dmarki, i inne> ????

ciekaw jestem ile zmniejsza sie zywotnosc karty po takich zmianach i takim taktowaniu ???

Ja mam 322 na Infineonach ... Jest dobrze jak na 9800 drugiej generacji. Dzięki ATITool nie działam tak wysoko all time tylko podczas aktywacji akceleracji 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...