Skocz do zawartości
adam16v

..::Masakra - komp za 20000zł :-)::..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jest sprawa. kumpel doktorant potrzebuje złożyć komputer a właściwie stację roboczą. co do części to już wszsytko ustaliliśmy. uczelnia ma dać na to około 20000zł. sprawa wygląda następująco : oprucz listy części z cenami trzeba umotywować krótkim opisem sens zakupienia właśnie tej ( drogiej :twisted: ) części. zwracam się do was z prośbą o przykładowe opisy dlaczego akurat potrzebuję 2 gb ramu itp. wypowiedzi muszą być pradziwe i sensowne jeśli kumpel ma dostać kasę. sprzęt napewno wykożysta w 100%.

konfig jest następujący:

- płyta IWILL dwuprocesorowa

- 2 x Xeon 3.0ghz

- lcd 19cali eizo

- Quadro 4 750xgl lub coś droższego

- 4 x 512 ram ECC 400mhz

- wd raptor 76 gb 10000obr.

- antec true power 550w

- nagrywarka dvd

- listwa przepięciowa

- ups ( jakiś bardzo mocny i drogi)

- big tower

 

i kilka drobiazgów żeby dojechać do 20000zł

 

Kumpel pracuje tylko w profesionalnych programach typu CAD itp. na tymnikt nie będzie grał

Jest to bardzo poważna sprawa. Bez sensownych wytłumaczeń kumpel niedostanie kasy :-(

LICZE NA WAS!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIechcesz to niewierz. To i tak nie jest komp dla mnie. sam z tego nic niemam. zależy mi tylko że by urzyć trochę fachowego słownictwa i poprzeć jakimiś konkretnymiu argumentami a nie tylko: " 2gb ramu bo im więcej tym lepiej". z grubsza wiem na czym rzecz biega ale chce sie poradzić , bo GURU niejestem. mam szacunek dla ludzi co mają wikszą wiedzę w temacie odemnie , dlatego nieboję się pytać i prosić o rady. Sprawa jest poważna dla tego zwracam się z pytaniem do ludzi z WIEDZą.NIechcesz to niewierz. To i tak nie jest komp dla mnie. sam z tego nic niemam. zależy mi tylko że by urzyć trochę fachowego słownictwa i poprzeć jakimiś konkretnymiu argumentami a nie tylko: " 2gb ramu bo im więcej tym lepiej". z grubsza wiem na czym rzecz biega ale chce sie poradzić , bo GURU niejestem. mam szacunek dla ludzi co mają wikszą wiedzę w temacie odemnie , dlatego nieboję się pytać i prosić o rady. Sprawa jest poważna dla tego zwracam się z pytaniem do ludzi z WIEDZą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co masz na mysli mowiac stacja robocza , jakie ma miec zastosowania , bo bez takiej wiedzy ciezko jest zaproponowac cokolwiek, druga sprawa ze maja taka kase nalezalo by sie zglosci do firmy za`jmoojacej sie tym profersjonalnie a nie skladac z klockow :) a i listwa anty-przepieciowa coz ze tak powiem lol ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze tzreba znac zastosowanie

pozatym nie wiem czy ogladałeś testy lae xeon nie am co starotować do opterona wiedz lepiej kupic 2 optrerony, pozatym w jednostakch 2 procesorowych ni kupuje sie wzwykłych obudów i zwykłych zasilaczy, co do tych dysków to raptory na pewno maja kopa jak by tak dac x36 do raida na system i 2x200gb na dane to by było rozsadniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COŚ MI TU NIE GRA ..... PRZECIEZ INACZEJ SKŁĄDA SIĘSTACJĘ ROBOCZA DLA CAM-CAD , INACZEJ DO OBRÓBKI GRAFIKI LUB FILMÓW .. . . POZA TYM W PRZYPADKU CAM-CAD TO CZĘSTO OPROGRAMOWANE WIECEJ KOSZTUJE ALBO CONAJMNIEJ TYLE SAMO CO MASZYNA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle od kiedy uczelnia daje kasę doktorancikowi do ręki, który z resztą za dużo nie wie o komputerach, skoro radzi się jakiegoś kolesia, który nawet nie potrafi po polsku pisać posta, 5 byków na zdanie...

 

Co oni informatyków nie mają? Czy koleś ma ojca rektora?

 

Nie róbcie scen...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Quadro 4 750xgl lub coś droższego

- ups ( jakiś bardzo mocny i drogi)

lol. alez argumentacja i jakiez bystre alternatywy.

 

- nagrywarka dvd

aaa, no tak archiwizacja danych najwazniejsza. ale chyba filmow i warezow bo nie wmówisz mi ze projekty autocada maja po 2-3gb :lol:

 

jak chesz za te kase porzadny komp kupic i twierdzisz ze nie do grania ta maszyna to moze SGI ?? eee chyba nie, tam przeca HL2 i doom3 nie pojdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Quadro 4 750xgl lub coś droższego

 

- wd raptor 76 gb 10000obr.

 

- ups ( jakiś bardzo mocny i drogi)

IMO głupota !!!!

 

- zamiast Quadro4 (które ma wydajnośc ti 4400/4600) lepiej GF 6800 lub Radeona X800

 

- zamiast tego raptora, który jest cichy jak przejeżdzjący czołg - lepiej 2x200 GB/7200/8 MB cache

 

- UPS wystarczy 1 KVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do grafiki 2D i na dodatek wektorowej są specjalne rozwiązania no i też nie są one tanie.

Z kolei programy typu CADowskiego są optymalizowane bardziej dla platformy Intela

Dyski dla prac ustawić w raida bezpiecznego a sys na czymś bardzo szybkim.

A monitor min. 21 cali

A jak będą duże projekty no to i dużo ramu.

Ale znając przepisy o zamówieniach publicznych to ta kasiora pod to się kwalifikuje i najwpierw trzeb napisać rozsądne zapotrzebowanie na ten sprzęt i wygra firma króra dostarczy cały sprzęt na którym będzie też legal sys który też trza w kosztach umieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok! w woli wytłumaczenia: robie byki ortograficzne bo jestem dyslektykiem :-(, no sory, tak wyszło. konfig ustawiałem samemu. nieznam sie tak dobrze na profesionalnym sprzęcie dlatego poruszam temat na TWEAKu. Widze że niektórzy mają tu niezły ubaw z tego. no cóż łatwo polewać z kogoś a trudniej samemu złorzyć. spoko. w takim razie czekam na propozycje configów, ale warunek! z cenami i linkami do sklepów internetowych dla poświadczenia realności kosztów.łączny koszt ma wynieść 20000zł. ni mniej ni więcej. a jeśli chodzi o programy w jakich kumpel pracuje to między innymi FLUENT ( pisze fonetycznie). To są programy które liczę obciążenia części mechanicznych. ogólnie zwykłyPC ma kilka dni liczenia takiego jednego projektu. Tyle wiem. Kumpel kase na kompa dostanie od uczelni bo i tak ten komp będzie uczelniany. Nie wnikałem w szczegóły, kumpel mnie poprosił a ja prosze WAS o pomoc! Jak ktoś szuka taniej sensacji i drwiny , to mówię że nie poto założyłem ten temat. serio potrzebuje fachowej porady!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheetah 10k - 3 takie do maciezy 0+1.

Musisz poszukac gdzie to mozna kupic.

Do tego jakis dobry kontroler SCSI jezeli niema na tej plycie serwerowej.

Karta graficzna to 3DWildCar jezeli do CAD. Oczywiscie jezeli kaski starczy.

Reszta mysle ze jest ok.

 

Jezeli kolega chce sie bawic w CADie to lepiej wsadzic 4GB RAM'u.

 

Sorry ze tylko w takiej formie ale jestem zmordowany i niechce mi sie szukac wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakiś adaptec'a z własną jednostką logiczną. Koszt około 3000 pln, ale zyskujesz obsługę scsi i raida 0, 1, 5. Szczególnie przydatna jest 5.

 

Co do samej konfiguracji - to nie wiem czemu się uparłeś na składanie komputera za 20000 pln a nie składanie komputera który ma sens.

 

Weź monitor większy, nie wiem czy nie lepiej crt. Ale do cada to 22" i więcej.

Grafika: matroxa lepiej jakiegoś porządnego.

Więcej ramu.

Dyski: na przykład 3 x Seagate Cheetah X15K.3 36.7 GB i puszczasz to w raida 5.

UPS: spokojnie wystarczy 1000VA od APC. Ewentualnie coś tańszego od fideltronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheetah 10k - 3 takie do maciezy 0+1.

do RAID'a 0+1 potrzeba 4 dysków - trochę ciężko robić backup macierzy na 1 dysku :-)

 

--

 

Po co taki komp, jak nie będzie czego na nim odpalić?

Przecież CAD / Fluent / Wingroza (wszystko dla instytucji) to będzie lekko przynajmniej 30% tej kwoty :?

Zawsze zostaje linux :lol: Jakiśdarmowy CAD też się znajdzie ;-) Pozostaje tylko kwestia 3 tys $ na Fluent'a :)

 

I do takich zastosowań nie kupuje się składaka, tylko profesjonalną stację roboczą (niekoniecznie najdroższą i ze wszystkim w trybie turbo, za to przystosowaną do określonego zadania) ..... ech.....

 

Gratulacje dla uczelni .... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...