Skocz do zawartości
pentliczek

Mafia

Rekomendowane odpowiedzi

ok , ale mnie nie interesują gotowe mody tylko jak sie je robi itd...

to opisz moze co zrobiłes, jak robiłes, z jakich źródeł korzystałes... każde info sie przyda :)

Hmm to po kolei.

Najpierw będą potrzebne ci odpowiednie programy które znajdziesz na przyklad na www.aplikacje.xt.pl (dzial gry/przydatne programy).

Do tworzenia samochodów jest ZModeler-program bardzo trudny w obsludze.Ja do swojego modu wykorzystalem gotowe pojazdy,gdyż nie rozpowszechniam moda.

Do podmiany tekstów,czyli także do tworzenia spolszczenia,a także i zmian nazw wozów,broni,imion bohaterów jest program zwany Mafia Text Editor.

Do zmiany wlaściwości jezdnych samochodów-Mafia Car Value Editor.

Do edycji misji bodajże jest Capone Editor,którego nie ma na podanej wyżej stronie(przynajmniej narazie B) )

To w zasadzie wszystko...jeśli interesuje cię coś jeszcze,pisz.

W zasadzie tworzenie takiego moda jest dosyć czasochlonne i męczoce-pewnie po paru dniach(godzinach?) ci się znudzi.

Jednak satysfakcja jest ogromna,zwlaszcza gdy zamierzasz zaprosić qmpli i się pochwalić modem lub też rozpowszechaniac go w internecie lub na plytach.

 

PS.Sorry,na tej stronie co ci dalem nie ma wszystkich programów-spróbuj na tej francuskiej,podanej wcześniej.

 

PS2.Znowu sorry,na tej francuskiej też nie ma- wbij tutaj http://mafia-jpas.net/index.php .Będzie na pewno.Strona po czesku.

Edytowane przez melonino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia Text Editor. - bawiłem sie tym, nie bede miał problemu :)

dalej...

ZModeler - kiedyś też troszke sie bawiłem ale wole 3ds maxa...

czy w 3ds maxie też da sie robić i podmieniać ?? jesli tak to masz może odpowiedni skrypt czy jak to sie nazywa do tego własnie programu ???

Mafia Car Value Editor. - pobawię sie tym (mam nadzieje że łatwo sie obsługuje...)

Capone Editor - widziałem ten program i uhuhu cieżko szczerze Ci powiem...

czy jakieś tutki, ewentualnie porady do tego programu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mafia Text Editor. - bawiłem sie tym, nie bede miał problemu :)

dalej...

ZModeler - kiedyś też troszke sie bawiłem ale wole 3ds maxa...

czy w 3ds maxie też da sie robić i podmieniać ?? jesli tak to masz może odpowiedni skrypt czy jak to sie nazywa do tego własnie programu ???

Mafia Car Value Editor. - pobawię sie tym (mam nadzieje że łatwo sie obsługuje...)

Capone Editor - widziałem ten program i uhuhu cieżko szczerze Ci powiem...

czy jakieś tutki, ewentualnie porady do tego programu ??

O 3ds max nic ci nie powiem,bo nie znam programu.

MCVE-bardzo latwy w obsludze.Musisz tylko uważać,żeby nie przesadzić z ustawieniami wozów-może być tak,że od razu po zapaleniu silnika skończy się benzyna.Jest też wiele innych przykladów,więc radzę uważać i dobierać cyfry rozsądnie.

Capone Editor-to tylko wtedy,gdy chcesz zmieniać misje,a w zwyklym modzie to raczej niepotrzebne.

Z porad do programów widzialem gdzieś kiedyś do ZModelera.Ale gdzieś mi sie zawieruszylo.

A reszta programów raczej nie wymaga poradnika,bo są proste.

Wszystkie programy są już dostępne na www.aplikacje.xt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a mnie własnie Capone Editor bardzo interesuje...

Powiedz mi jak sie go obsłguje bo ja tam sie nie bardzo łapie...

i gdybyś mógł mi wytłumaczyć co można w misjach zmienić...

mozna np zrobić nową oddzielną misje inną niż sa w mafii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie za bardzo się nie zaglębialem w tajniki Capone Editora.

Ale za chwilę go ściągnę i zobacze mniej więcej.

 

kukifas-nie bardzo się znam na takich technicznych sprawach.Ale spróbuj zresetować kompa,może pomoże.

 

Wydaje mi się,że nowych misji chyba nie da się zrobić,tylko edytować podstawowe.

Pewnie ten edytor ogranicza się do takich rzeczy,jak np.kierowca we Freeridzie,lub też możliwość zmiany ubioru we FR.

Daj znać,jak stworzysz coś ciekawego,chętnie bym zagral :wink:

Może interesuje cię moja produkcja?

Edytowane przez melonino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

melonino, reset nie pomoga uwierz mi probowałem :D

No to naprawdę nie mam pojęcia.Może spróbuj takich rzeczy jak zmiana rozdzielczości-najpierw w grze,potem pulpitu(nie wiem jak się na to mówi tak profesjonalnie :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżam gdyż niedługo będę miał goodfathera i potrzebuje się trochę nakręcić. niestety mam problem, po prawidłowej instalacji wyskakuje taki oto błąd:

 

Dołączona grafika

 

ustawienia przed włączeniem bez aa

komp to athlon xp 2ghz, radeon 9550 @ 411/486 na omegach 6.01

 

pomysłów na rozwiązanie probelmu brak :(

A co tu ma do rzeczy hardware? Komunikat jasno mówi z czym jest problem.

 

Aha i żebyś się zbytnio nie nakręcał bo Godfather to jest tak bardzo żałośnie zrobiona gra że żal mi ludzi którzy kupili oryginała, to jest poprostu nie warte swej ceny. Mafia niszczy tego prymitywa już w menu głównym :)

 

Do fabuły nic nie mam, ale akurat tego EA nie wymysliła w całości, do nich należało zrobienie silnika orz całej otoczki, więc jeśli otą otoczkę chodzi, oceniam grę 4/10 (jedyny plus to filmiki i wygląd postaci, niczego więcej się tam nie doszukałem po kilku dobrych godzinach gry które uważam za czas stracony)

 

Sorry, że piszę o Godfatherze tutaj, ale to tak przy okazji odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jasne że mnie interesuje...

tylko napisz mi jak mi ją przeslesz...

bo bardzo jestem ciekaw

PS

jak tylko coś zrobie to Ci podeśle...

ale to troche potrwa...

No ja raczej też jestem ciekaw bo to może zajmować kilkaset mega :D

Jest oczywiście korzystne wyjście-przeslanie plyty z nagranym modem,jesli cię to interesuje.

Podasz mi adres,ja nagram na plytkę co trzeba,wysylam,ty instalujesz i cieszysz się modem :wink:

A tak poważnie to jestem ciekaw,co osoby postronne by powiedzialy o mym modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz pytanie trochę z innej beczki,ale oczywiście na temat gry.

Jaki jest wasz ulubiony samochód?Podajcie TYLKO JEDEN model lub markę.

Ja najbardziej lubie wszystkie Bolty V8-w orginale jest to baaardzo stara Skoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej mi się jeździło tym srebrnym zapomniałem nazwy, ale to był ten ze scenki co kierowca potrącił auto Morello a potem można go było ukraść podczas misji Wizyta u bogaczy

Silver Fletcher,w orginale Pierce Arrow(widzialem nawet jego zdjęcie w książke :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za bardzo nie pamiętam tych nazw ale mi sie bardzo dobrze jeździło tym żółtym samochodem. Lassier dobrze mówię ?? Jak źle to niech mnie ktos poprawi ...

EDIT: z przedmówcą też sie zgadzam, dobrze sie nim jeździło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lassiter V 16 Phaeton,w orginale Cadiilac Phaeton.

Samochód ladny,calkiem szybki,ale bez dachu,co po koziolkowaniu kończy się tragicznie dla naszego bohatera i ewentualnego pasażera :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko..gdzie sa granaty w misji "swietny interes"?? za skarby nie moge ich znalezc :mur:

Granaty,a w zasadzie jeden granat ma gość,który jest na samym dole lub na pierwszym piętrze,nie pamiętam.Musisz go zabić i przeszukać.

 

Co do ulubionej broni-we Freeridzie nóż.Podchodzę tylko do gościa od tyłu(miafoza albo gliniarza),dwa dźgnięcia i facet leży.

A w normalnej grze to Smith&Wesson Magnum.Zawsze lubiłem rewolwery,a ten jest naprawdę powalający. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko..gdzie sa granaty w misji "swietny interes"?? za skarby nie moge ich znalezc :mur:

Jak juz poradzisz sobie z kolesiami na samej gorze parkingu to schodzisz nizej. Za siatka jest dwoch kolesi, po nich po lewej za samochodem jest jeszcze koles przy ktorym jest skrzynka z granatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz poradzisz sobie z kolesiami na samej gorze parkingu to schodzisz nizej. Za siatka jest dwoch kolesi, po nich po lewej za samochodem jest jeszcze koles przy ktorym jest skrzynka z granatami.

Tam nie ma żadnych granatów.Sprawdzałem jakieś pół godziny temu.

 

Hmm zdarzył mi się dzisiaj dosyć ciekawy błąd.Otóż miałem już misję "You lucky bastard".Dokładniej to część,w której ścigam Sergia od przejazdu kolejowego.Ale do rzeczy.Jechałem sobie za nimi,oni wpakowali się między latarnie.Kierowca nie miał się jak ruszyć,więc stanąłem koło nich i wyrzuciłem kierowcę.Zabić się go nie dało,ale do wozu jako driver mogłem wejść.I stało się właśnie coś ciekawego.Otóż samochód zaczął jechać sam,ze mną jako kierowca do swojego celu,czyli do portu.

Dodam też,że tą część misji przeszedłem w ten niecodzienny sposób :wink:

Edytowane przez melonino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba nie mowimy o tej samej misji.

Ja tam ladnie oprozniam cala skrzyneczke (4-5 granatow).

Pozniej przy blokadzie na samym dole parkingu moge sobie latwo poradzic bo wystarcza 2-3 granaciki i nikt nie przezyje (wlacznie z samochodami) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec chyba nie mowimy o tej samej misji.

Ja tam ladnie oprozniam cala skrzyneczke (4-5 granatow).

Pozniej przy blokadzie na samym dole parkingu moge sobie latwo poradzic bo wystarcza 2-3 granaciki i nikt nie przezyje (wlacznie z samochodami) :)

Szukałem dokładnie tam nie ma żadnych granatów.Granata ma tylko koleś na samym dole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...