Skocz do zawartości
Gumis7777

Jakie są dobre strategie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Starcraft, Warcraft... lol to są takie strategie, że padne zaraz :lol:

A gdzie jakiekolwiek formacje czy inne ustawienia na polu walki? Gdzie morale? Masówki i tyle...

 

Strategie? Hmm... zależy jakie. Wojenne to na pewno Total War, Combat Mission ew. Close Combat i podobne.

Bardziej polityczne to cała, genialna seria EU.

Ekonomiczne to nieśmiertelny Transport Tycoon, Railroad Tycoon, Rollercoaster Tycoon - ostatnio chyba Locomotion i Transport Giant, ale nie miałem jeszcze w nie okazji pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Total Annichilation + Core Contingency ( Krogoth rulezz ) + jakiś dobry ( TAUIP 4.0 , TAUCP 2+ , GMTA 3.0 itp = Karenteh/Orcane very rulezzz :) ) mod + kilka innych rzeczy ( m.in. 10k patch ) = niezła zabawa na wiele , wiele dni - wg. mnie ta gra rozwala StarCrafta i inne RTS-y , mało kóry RTS puźniej ma taką grywalnośc jak TA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzar klasyczny RTS ale zrobiony profesjonalnie a jego klimat jest niezwykły. Poweim tyle, że to jest połączenie świata smoków i rycerzy.... miodzio.

 

Praetorians dla strategów taktycznych, ciekawa i innowacyjna oraz nieco trudna.

 

Kozacy, fajna 2D grafika i fajne możliwości na polu bitwy za sprawą dość dużej liczby rozwiązań taktycznych.

 

Wojna o pierścień dla wielbicieli trylogii Tolkiena, konwersja Warcrafta na potrzeby tamtego świata, parę innowacji, również ciekawa pozycja.

 

Ale skoro pytanie było o najnowsze gry, to ciekawi mnie Soliders: Ludzie Honoru (Heroes of World War II), postaram się o tę grę, bo z recenzji wydała się odpowiednia dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o gry stricte strategiczne to tylko seria TOTAL WAR jest świetna i po prostu wymiata a do tego zmusza do myślenia zaś z rtsów to Warcraft 3 , Warhammer 4000 dawn of war, standard SC ( ale rts to nie strategia :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz topic odkopany to ja przy okazji polece Gre Medieval Lords, screeny tutaj http://www.3dgamers.com/screenshots/games/medievallords/

Gra jest po prostu genialna, jest to rts z elementami gry ekonomicznej. Jest wiele rzeczy związanych z rozbudową, egzystencją i infrastrukturą miast które są swietnie rozwiązane, dzieki temu gra się w nią bardzo przyjemnie, a jak zobaczycie na screenach, miasta wyglądają tak jak w zadnej innej grze, wyglądają i działają dokladnie tak jak powinny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Battle Realms moge polecic :) lubialem pograc :)

 

EDIT: bradzo mi sie w nij podoba model walki :) jak dla mnie super mimo ze nie gralem z zbyt duzo strategii ;)

Edytowane przez D@ve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z Wami ludzie... Jacy z Was fani Starcraft i Warcraft? Przecież powstała nowa gra od (EA), którą robili głównie fanatycy właśnie War i Star Crafta...

 

A tytuł tej gry to ARMIES OF EXIGO. Wczoraj ściagnąłem demo, a jutro kupuje oryginał...

 

GRA WYMIATA I KONIEC, ŁĄCZY W SOBIE NAJLEPSZE ELEMENTY GATUNKU RTS!!

 

PS. W sumie to oryginał kupuje tacie (gra jest po polsku), a sobie właśnie ciągne z torrenta, ale potem wgram se nasz language bo i tak bede musiał mieć cracka :lol:

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z Wami ludzie... Jacy z Was fani Starcraft i Warcraft? Przecież powstała nowa gra od (EA), którą robili głównie fanatycy właśnie War i Star Crafta...

 

A tytuł tej gry to    ARMIES OF EXIGO. Wczoraj ściagnąłem demo, a jutro kupuje oryginał...

 

GRA WYMIATA I KONIEC, ŁĄCZY W SOBIE NAJLEPSZE ELEMENTY GATUNKU RTS!!

 

PS. W sumie to oryginał kupuje tacie (gra jest po polsku), a sobie właśnie ciągne z torrenta, ale potem wgram se nasz language bo i tak bede musiał mieć cracka :lol:

1248595[/snapback]

PRZESZŁEM JUŻ ARMIES OF EXIGO - SUPER FAJOWA GIERA

ROME TOTAL WAR - TEŻ SUPER

WORLD OF WARCRAFT - TO JUŻ KOŃCZE :>TYLE Z DOBRYCH STRATEGII:> A I JESZCZE WARHAMMER 40000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Tak naprawde Armies of Exigo to drugi po Syndicacie (z NFSU2) najwiekszy klon gry,ktory w tym wypadq klonuje 100% warcrafta.Jedyna roznica to inny tytul.Sa dzisiaj tylko 2 porzadne strategie - Dżeneralsy i Midul Erf - reszta to kiszka - dlatego nie gram w strategie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zakochalem bez pamieci w Blitzkriegu i wszelkich modach do niego, Total Challenge I-IV, Operation Hagelsturm (trzecia misja - MASAKRA!) demo dodatku Ostfront Map pack tez zrobilo na mnie wrazenie, nawet na easy trzeba z mozolem zdobywac kazdy kawalek terenu.

Martwi mnie tylko ze nic nie wiadomo o terminie ukazania sie w Polsce dodatku "Rolling Thunder" w przeciwienstwie do "Burning Horizon" (Horyzont w ogniu) w "RT" bedzie opcja gry sieciowej dotad dostepna tylko w podstawowej wersji gry.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gier strategicznych ostatnich miesięcy to Armies of Exigo miażdży i Władca Pierścieni:Battle For Middle Earth też jest fajne.

A co do starszych to Age of Empires II i Warcraft III polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepsze na świecie strategie to :

1. Age of empires 2

opis : stara ale jara gra....

2. Alexander

opis : gra z dość dużymi wymaganiami ale jest fajna

3. The lord of the ring : The battle for the middle-eartch

(Władca pierścieni : Bitwa o Śródziemie)

opis : osobiście nie mam tej gry ale widziałem zapowiedzi itd. wygląda spoko

_______________________________

PoZdRo FoR aLL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się wybije i powiem Stronghold :D gra bardzo mi się podoba, doskonała na mp. kolejna częś twierdzy to Crusader też całkiem, całkiem. tylko jedno mnie drażni - hodowla bydła, jabłek na pustyni, zamiast np melonów :blink:

 

ps. chyba znowu zaczne grac w roller coastera. niesamowity gra, szczególnie, że posiadam złotą edycje. nie zapomne jak po nocach siedziałem i grałem jeszcze na celeronie 366mhz, 64ramu i rivie tnt.

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mozna polecać w40k i władce pierdzieli....

obie są tak prymitywne że są to bardziej zręcznosciówki niż rtsy....

 

w40k: wystarczy kuuupa marinsów i wygrałeś

władca pierdzieli : wystarczy kupa konnicy i wygrałeś

 

BLAH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pograj w middle eartha na lanie z ziomami co wyjadaja w rTS jak ja,,i wbij sie ta konncia w uruk-hai w btalaionach z pikinierami pikinierow w batalcinoach z kusnzikami,itp,sarumnaem co daje expa,i upami,powodzenia zycze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pograj w middle eartha na lanie z ziomami co wyjadaja w rTS jak ja,,i wbij sie ta konncia w uruk-hai w btalaionach z pikinierami pikinierow w batalcinoach z kusnzikami,itp,sarumnaem co daje expa,i upami,powodzenia zycze...

1284598[/snapback]

tak wiem , POLSKA MOWA TRUDNA

weź sie naucz wpierw pisać, bo widze ze gra jest na twoim poziomie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol Leborg chyba nie wiesz co mowisz, w w40k marines moze i daja rade ale tylko na poczatku, jak przychodza jednostki artylerii to mozna sobie marines o kant [gluteus maximus] rozbic tak morale traca, ale w koncy Ty wiesz najlepiej, tymbardziej ze limit jednostek jest ograniczony ale zakladam ze to wiesz - myle sie ?

Edytowane przez astray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol Leborg chyba nie wiesz co mowisz, w w40k marines moze i daja rade ale tylko na poczatku, jak przychodza jednostki artylerii to mozna sobie marines o kant [gluteus maximus] rozbic tak morale traca, ale w koncy Ty wiesz najlepiej, tymbardziej ze limit jednostek jest ograniczony ale zakladam ze to wiesz - myle sie ?

1284817[/snapback]

no skoro przeszedłem obie gierki to raczej wiem...., i nie na easy :|

w tej gierce jak w zwykłym warhamcu 40k , styknie kilka oddziałów z bolterami, i kilka z wyrzutniami, oczywiscie każda z sierżantem i basta..... Ciężko sie zaczyna robić tylko z chaosem , ale też da sie tym sposobem przejsc

 

limit oczywiscie MOŻNA do pewnego stopnia powiększać, ale zakładam że to również wiesz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o strategiach, a nikt nie wspomniał o serii Panzer General ?? W wiele wspomnianych wyżej gier grałem, ale gry, gdzie o wyniku decyduje szybkość klikania myszą to dla mnie marne namiaski strategii. Panzer Generale, zwłaszcza na wyższym stopniu trudności, to gry wymagająca prawdziwie strategicznego myślenia, odpowiedniego doboru jednostek i ich ustawienia. Właśnie teraz szlifuję PG 3D Assault, kamapanie z trudnością Elite, to dopiero prawdziwa strategia.

RTSy owszem, zapewniają rozrywkę, ale nazywanie ich prawdziwymi strategiami jest trochę na wyrost.

Edytowane przez noname

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...