Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

OK podrekcilem;] 440 max stable ;]. IMO ok. I tak O/C procka ma male znaczenie jesli chodzi o 3d marki. Poczekam na radiatory i zobaczymy wtedy:]. Dla mnie jednak nawet taktowanie Xt 415 jest ok, a to osiagam bez problemu wiec nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIestety pozniej :/. Wiem moj blad:/ 11zl w plecy. Dzis mi napisali ze jutro beda rozsylac radiatory bo maja jakies problemy. Seilencera juz zamontowalem-poszlo szybko i gladko;]. Pisze troche z opoznieniem bo mialem gosci ;] no i trzeba bylo potestowac troche :). Powietrze ktore wylatuje jest gorace, a radiator sie nagrzewa:). Wiec chyba wsyzstko w w porzadk, obecnie jade na taktowaniu 420, wiecej narazie nie probowalem, moze dzis. Ale jest ciekwy zonk. Spojrzalem na procesor i malo co nie upuscilem karty bowiem pisalo na niej R360 ;) (nie jestem do konca pewny bo bylo troche gluta na rdzeniu(akurat na miejscu gdzie powina byc 5 albo 6 :)), a  chcialem szybko zamontowac, zobacze dokladniej jak bede montowal radiatorki (pewnie w czwartek/piatek)). Zastosowalem srebrna  paste, mialem jej troche (zaden artic silver, jednak srebrna :)). Ogolnie chodzi bardzo ladnie i jestem zadowlolony:)  :twisted:

W związku z tym, że zamontowałeś już Silencer'a mam do Ciebie pytanie: Jak rozmiesciłes gumki na śrubach mocujących? Po jednej gumce na każdą stronę karty (na jednej śrubie oczywiście) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E... ;]] nie przypominam sobie zeby tam byly 2e na kazda srube :). Zamontowalem tak ze jedna (obie??) byly po stronie niebieskiej 'zapinki'. :). Musze sprawdzic z tymi dwoma srubami;]. Zaraz w manualu zobacze, bo nie chce mi sie znow kompa rozbierac

 

UPDATE-musze jednak zobaczyc karte-nie pamietam jednak jak mocowalem, a jeszcze Twoj txt mnie zamotal :]. Najpozniej dam odpowiedz jutro/pojutrze, jak otrzymam obudowe, nie chce mi sie wyjmowac karty, ale moze zobacze tak bez wyjmowania

 

Update2-nie daje mi to spac;DDDDDDDDDD zaraz zobacze jak to wyglada, jak beda lacznie 4y to zmienie tak Jak Ty.

 

UpDaTe3-Zrobilem tak jak u Ciebie:). Rzeczywiscie, gumek bylo 2e... cholerstwa sie skleily;/. No ale przynajmniej sobie teraz po malutko nalozylem paste ;]. Jeszcze raz sie pobawie z kreceniem ;d.

 

uPdAtE4-jednak 440 to nie max stable:/. 425 to max stable. Czemu? przedtem patrzylem 3d marki na tv. Dopiero jak podlaczylem do monitra zobaczylem ze w mother nature sa kropki na wodzie ;/. Idac w dol doszedlem do 425, co i tak jest dobrym wynikiem. Teraz czekam na revoltecki;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przynajmniej sobie teraz po malutko nalozylem paste ;]. Jeszcze raz sie pobawie z kreceniem ;d.

I jak z rdzeniem? Chyba jednak R350 bo w 9800SE, raczej się nie spotyka R360 (jeszcze w XpertVision'ie :? ). Jaką pastą smarowałeś?

 

PS: Widzę, że Topic przyklejony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak r350:/. Z rdzeniem jak mowilem-425,  taki sam wynik otrzymali ludzie na OCFaq otrzymali taki sam wynik, tylko ze na 9800 PRO :).

to zobacz jak tutaj koles kreci radki na chlodzeniu powietrzem

http://imageevent.com/marginjohn/viperjohn

......szczeka do ziemi...jak to obejrzalem to jeszcze dlugo zbieralem zeby z podlogi

PS. Dla przykladu...podam dwa wyniki

9800 Pro 128Mb 513/402 oraz 9800 Pro 128Mb 506/425

kiedys jeszcze mial tam 9800SE i z tego co pamietam...krecily sie w granicach 480/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro uwazasz ze wyniki są kiepskie to chcialbym zobaczyć jak krecisz swojego na powietrzu......napewno powyzej 480 na rdzeniu i 400 na pamieciach mozna zapomniec

Źle go zrozumiałeś. Jemu nie chodziło o to, że to słaby wynik. Zwrot "SŁABO" miał być wyrazem zdziwienia :wink:

 

O co do tematu to niezle zakrecili te karty (i procki tez :wink: )

 

Wszystko to na 8 potokowcach:

 

Dołączona grafika

 

8O 8O 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temp. zmalała podaje wyniki vmoda napięcie na gpu 2.0v 500MHz :lol: bez artefaktów ( demo z kulkami) , na pamiątki 3,15v i nic nie dało 720mhz :cry: i nic więcej poprostu cienko ,może moja kart jest do kitu no nie wiem ,ale na pamiątki większe napięcie nic nie dało , radatory naklejone poprostu nie wiem co jest :cry:

dobra spadam bo piwo zimne :lol: i pozatym lato jest 8) i wogóle po co siedzieć przed kompem , skoro miłość za oknem :wink:

spadam nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro uwazasz ze wyniki są kiepskie to chcialbym zobaczyć jak krecisz swojego na powietrzu......napewno powyzej 480 na rdzeniu i 400 na pamieciach mozna zapomniec

Źle go zrozumiałeś. Jemu nie chodziło o to, że to słaby wynik. Zwrot "SŁABO" miał być wyrazem zdziwienia :wink:

 

[...]

 

Dokladnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak r350:/. Z rdzeniem jak mowilem-425,  taki sam wynik otrzymali ludzie na OCFaq otrzymali taki sam wynik, tylko ze na 9800 PRO :).

to zobacz jak tutaj koles kreci radki na chlodzeniu powietrzem

http://imageevent.com/marginjohn/viperjohn

......szczeka do ziemi...jak to obejrzalem to jeszcze dlugo zbieralem zeby z podlogi

PS. Dla przykladu...podam dwa wyniki

9800 Pro 128Mb 513/402 oraz 9800 Pro 128Mb 506/425

kiedys jeszcze mial tam 9800SE i z tego co pamietam...krecily sie w granicach 480/400

Mimo że swego czasu już to oblukałem to fajnio że o tym wspomniałeś, narodził się w mojej głowie mały plan, ciekawe co z tego wyjdzie...

 

Trzeba przyznać że gość ma pomysły i nieźle daje popalić(hehe) swoim kartom. Ciekawe czy zmiana radiatorów na miedziane, gęściej użebrowane dała by jescze pare mhz... ale wtedy gość musiałby przedstawić osobną galerię 'rusztowań' pod te karty... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean jasne ze sie da :) Czasem po instalacji zmodowanych sterow karta nie jest widziana jako SE tylko zwykly 9800 :) A jesli to nie pomoze to wystarczy zmienic id karty w biosie i juz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka ciekawostke, bardzo dziwna sprawa

 

normalnie jak zawsze uzywam kompa i nagle slysze ze scisza mi sie

dzwiek 8O i po chwili znowu wraca do normy :?:

 

mysle, ze kurde co sie dzieje (tu obgryzanie paznokci czy przypadkiem

nie sprzet audio sie sypie) no ale zaczynam kombinowac ze sie tak zaczelo

dziac od czasu jak zalozylem Silencera na 9800SE@pro

 

no nic mysle, przelozylem karte do innego slotu PCI, przeinstalowalem stery

i.. to samo :!: :x

 

no to mysle, moze procek za mocno podkrecony

obnizylem taktowanie ale ciagle to samo

 

na koniec przyszla mi do glowy niedorzeczny (z punktu widzenia rozsadku)

mysl, ze jedyna zmiana jaka jeszcze robilem jest podkrecenie grafy

i prosze bardzo - obnizylem taktowanie na standard i... jest OK :?: 8O

 

i teraz pytanie czego uzywacie do przetaktowania karty ?

ja uzywalem RaLinkera ale to chyba on mi cos z dziwekiem kisi

bo samo podkrecenie katy chyba takich psikusow by nie powodowalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka ciekawostke, bardzo dziwna sprawa

 

normalnie jak zawsze uzywam kompa i nagle slysze ze scisza mi sie

dzwiek  8O i po chwili znowu wraca do normy  :?: 

 

mysle, ze kurde co sie dzieje (tu obgryzanie paznokci czy przypadkiem

nie sprzet audio sie sypie) no ale zaczynam kombinowac ze sie tak zaczelo

dziac od czasu jak zalozylem Silencera na 9800SE@pro

 

no nic mysle, przelozylem karte do innego slotu PCI, przeinstalowalem stery

i.. to samo  :!:  :x 

 

no to mysle, moze procek za mocno podkrecony

obnizylem taktowanie ale ciagle to samo 

 

na koniec przyszla mi do glowy niedorzeczny (z punktu widzenia rozsadku)

mysl, ze jedyna zmiana jaka jeszcze robilem jest podkrecenie grafy

i prosze bardzo - obnizylem taktowanie na standard i... jest OK  :?:  8O 

 

i teraz pytanie czego uzywacie do przetaktowania karty ?

ja uzywalem RaLinkera ale to chyba on mi cos z dziwekiem kisi

bo samo podkrecenie katy chyba takich psikusow by nie powodowalo

Ja osobiście używam RivaTuner'a i żadnych problemów z !dźwiękiem! nie miałem :lol: Ale ten twój problem to coś dziwny jest 8O . Jaką masz dźwiękówkę? Ten dźwięk wycisza się w grach czy np. w Winampie itp :?: Może spróbuj przeinstalować system i wgrać najnowsze sterowiniki od dźwięku. Może coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krecilem na 412/730 a pradu za malo na pewno nie jest bo zasilka dobra

i jeszcze do UPS'a calosc podpieta

 

najwazniejsze ze jak na razie ok bo juz sie balem

zaraz chyba rivatunerem sprawdze

 

system caly przeinstalowalem juz wczesniej jak wlasnie

wgrywalem od nowa sterowniki ale to nic nie dalo

a dzwiek sciszal sie dokladnie we wszystkim

i w grach i Foobarze i przy filmach :?

 

update:

podkrecilem rivatunerem i jak na razie wszystko OK

gry, filmy czy mp3 - elegancko wszystko gra :lol:

 

btw. w koncu 6,1k markow przeskoczylem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mierzył temperaturę radiatora w Power Color przed i po zmianie gluta na pastę pokroju OCZ Ultra 5+? Mowa o tych wszystkich kartach z tym radioatorem ( wszelkie 9500/9700/9800SE)Mi sie wydaje ,że jest chłodniej, ale strach mi więcej dawać Mhz-ów na rdzeń ( obecnie 412 Mhz). Poza tym z tego co zauważyłem, radiator znowóż nie jest jakiś tragiczny, bo jego wielkość znacznie wychodzi poza strtefę układu, napewo jest lepszy niż w XpertVision ( dosyć spory kawałek aluminium).

 

A tak wogóle, to w Xpert Vision mieliście pod radiatorem "gumę do żucia", czy też bliżej niezidentyfikowan pastę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe pytanko:

 

Chce nakleić radioatory na pamięci ale z jednej mam silencera i tam wejdą dość małe a z drugiej strony będe miał bardzo fajne powstałe z przecięcia na pół coolera od procesora :) No i będzie sie nierównomiernie ciepło rozprowadzało. Z pamięci po jednej stroine lepiej a po drugoiej juz duzo gorzej... Gdyby to były kości "na wylot" tzn. 4 na karcie było by bez problemu... Ma ktoś tak "różnie" zamontowane radiatorki?

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do faq oznaczenia ID karty, w sumie mała rzecz a cieszy. Jak zauważyliście zmieniłem tytuł na jeszcze bardziej wymowny, bo odnoszę wrażenie że niektórzy początkujący albo nie szukają albo mają problemy z oczami..

 

i taką śmieszną regułkę..... nie sądziłem że coś takiego będzie potrzebne....

Informacje tutaj zawarte dotyczą ogółu kart 9800se niezależnie od producenta.

 

A tak wogóle, to w Xpert Vision mieliście pod radiatorem "gumę do żucia", czy też bliżej niezidentyfikowan pastę?

w sumie miałem tylko trochę ale za to ciężko było się z nią uporać

 

Takie małe pytanko:

 

Chce nakleić radioatory na pamięci ale z jednej mam silencera i tam wejdą dość małe a z drugiej strony będe miał bardzo fajne powstałe z przecięcia na pół coolera od procesora :) No i będzie sie nierównomiernie ciepło rozprowadzało. Z pamięci po jednej stroine lepiej a po drugoiej juz duzo gorzej... Gdyby to były kości "na wylot" tzn. 4 na karcie było by bez problemu... Ma ktoś tak "różnie" zamontowane radiatorki?

thx

jeśli chodzi o oc to taka kombinacja nie przyniesie pożądanych efektów, radiatory powinny być tej "samej maści". Ktoś już tak robił, a potem miał problemy. (oczywiście jeżeli chodzi o oc)

 

a i jeszcze jedno.. zacząłem już zbierać... :twisted:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do faq oznaczenia ID karty, w sumie mała rzecz a cieszy.

 

Odpalam Rabit, jest okienko do wpisania zmiany, ale nic nie idzie wpisac. Domyslam sie, zeby wpisac cos musze zaladowac bios od karty? Jesli tak, to moze ktos podac link do bios od Xpert Vision? Przydalby sie opis modyfikacji bios wlasnie od Xpert Vision, jest tylko to Colorka.

 

Montowal ktos Silecera na Xpert Vision? wchodzi gladko? Strasznie glosny ten cooler oryginalny.

 

Te radiatorki na pamieci beda dobre?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28411762

 

albo te maja dobra cene/miedz, tylko male troche.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28889335

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pierwsze radiatorki zadna rewelka, mam takie, sa male, slaby klej maja i.t.p mam je chwilowo na karcie ale juz zamówilem typowe radiatorki na kosci BGA

 

Pinki:

NIezly winik jak na SE :) ja mam tez 6600 ale na Pro@XT 412/730, bios od XT dal mi 400pkt w 3dmarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie pochwale skromnym wynikiem 6600 w 3DMark03 ( ah te marki :D ) przy taktowaniu 420/780 :) 

Niezle jak na SE ;)http://members.chello.pl/j.waz/6599.jpg

No no... widze że mnie chyba ubiegniesz w boju o 7 tysiączków... :D

 

Niech ja tylko dorwe silencera.. (i gościa z csklepu :evil: )

 

Dodałem do faq oznaczenia ID karty, w sumie mała rzecz a cieszy.

 

Odpalam Rabit, jest okienko do wpisania zmiany, ale nic nie idzie wpisac. Domyslam sie, zeby wpisac cos musze zaladowac bios od karty? Jesli tak, to moze ktos podac link do bios od Xpert Vision? Przydalby sie opis modyfikacji bios wlasnie od Xpert Vision, jest tylko to Colorka.

 

Montowal ktos Silecera na Xpert Vision? wchodzi gladko? Strasznie glosny ten cooler oryginalny.

 

Te radiatorki na pamieci beda dobre?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28411762

 

albo te maja dobra cene/miedz, tylko male troche.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28889335

baze biosów masz w faqu a tu masz link http://softmod.ocfaq.com/bios.php bios do xperta jest na samym dole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...