Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rozgladam sie za nowa grafa i znalazłem cos takiego PALIT XpertVision Radeon 9800SE 128MB DDR (256bit), TV&DVI za 507 zł. I jak byłem w sklepie z art. elektronicznymi to widziałem klej elektro przewodzacy czy jakos tak. Czy zamiast lutowania mozna poprzyklejac Vmody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozgladam sie za nowa grafa i znalazłem cos takiego PALIT XpertVision Radeon 9800SE 128MB DDR (256bit), TV&DVI za 507 zł. I jak byłem w sklepie z art. elektronicznymi to widziałem klej elektro przewodzacy czy jakos tak. Czy zamiast lutowania mozna poprzyklejac Vmody

Tylko lutowanie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić żeby soft mod był jako dodatkowy program?

Tzw. za instalować jakieś zwyczajne sterowniki i dodać do nich soft-moda?

Wogóle co to jest soft-mod? To jakis skrypty czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z radeonem Sapphire 9800 se 256mb, mianowicie odkad go mam system jest b. niestabilny, a gry lubia czesto sie "zamrozic", wykrzaczyc, restartowac komputer czy tez wylaczac monitor... mialem poprzednio geforca fx 5200 i nic takiego sie nie dzialo

 

a wiec czy jest jakies rozwiazanie mojego problemu? jesli ktos moze mi pomoc bylbym bardzo wdzieczny - karta nie jest krecona, pracuje na fabrycznym chlodzeniu, probowalem na roznych sterownikach (referencyjne, omegi) i zawsze jest to samo

 

jeszcze dodam taka informacje, ze problemy wystepuja w czasie filmów, a przykaldowo Syberia2 - prawie zawsze podczas filmu sie wykrzacza, Beyond Divinity tez podczas filmu sie tnie - warto dodac ze na Geforce fx 5200 128mb wszystko jest ok.

 

przy grach bardziej wymagajacych - Doom3 Farcry need for speed underground 2, wszystko jest ok

 

a wiec moim zdaniem sie nie przegrzewa hmmm.... moze cos trzeba zmienic w jakis ustawieniach ?

 

 

 

 

 

cel 2.4

asrock p4vt8+

512 DDR

sapphire radeon 9800se 256mb

zasilacz 450W tracer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, przeinstalowalem... windowsa calego jak tylko karte przynioslem a wiec niewiem probowalem wedlug innej rady zmienic agp na x4,  ale nie pomoglo...

1210770[/snapback]

Sprawdź na pożądnym zasilaczu, to raczej wina tego tracera "450" :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie w sprawie tych XpertVision 9800SE 256bit na allegro.

Do niedawna mozna bylo je kupic od PC_service, ale niestety wszystkie juz sprzedali, a dzwonilem do nich i narazie nowych miec nie bedą.. :?

Zauwazylem ze identyczne sprzedaje pewien gosciu TUTAJ

Wszystko byloby ok, jest tylko kwestia wiarygodnosci. Facet do tej pory sprzedawał jakies badziewnse programiki za 3,50 i lampy solne a tu nagle przerzucil sie na sprzet komp.

Pisalem do niego meila 2x i w obydwu zapewnial mnie ze karty sa w 100% modowalne i ze wszystko dokladnie przetestowal. Wydaje sie w pozadku, ale jakos pewien nie jestem tego,

No chyba ze karty z tej serii z czerwonym laminatem i z rdzeniem R360 sa wszystkie modowalne?

ale o ile wiem reguły nie ma...

Co o tym sadzicie, warto ryzykowac nawet w ciemno?

Dodam jeszcze ze te karty mozna tez dostac u mnie w gdyni w netservice. Dzis podjade i dowiem sie czy to te same na czerwonym pcb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila oblatalem wiekszosc sklepow w centrum i tylko w dwoch usatysfakcjonowal mnie asortyment.

Mianowicie w jednym beda jutro radki 9700PRO 256bit za 499zł :D Uwazam ze cena naprawde spoko, dla zainteresowanych moge podac dokladny namiar

(chociaz widze ze malo kto przejmuje sie moimi wywodami :-| )

W drugim sklepie jest jeszcze lepiej bo sprzedawca odlozyl dla mnie PowerColora 9800SE 256bit i do jutra ma go przetestowac czy nie robi bledow po zmodowaniu.

Dodatkowo mam dostac tydzien na wlasne testy.

Mam tylko pytanie, ma ktos tego powercolora? jak on sie sprawuje; podkredcanie itp.

Ten co ja dzisiaj mialem w lapach byl na czerwonym PCB, ktore jak na moje oko wyglada tak samo jak XT, moze jest szansa ze to R360.

Jutro jak testy wypadna pomyslnie to go biore i oblukam dokladnie w domu.

Powinni miec ich wiecej, jak ktos jest z 3-city to na ten sklep tez moge dac namiar.

Widac ze wpozo ludzie bo niedosc ze bawia sie w testy to jeszcze daja tydzien na wlasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie nurtujące mnie pytanko. Chciałbym na zmodowanego R9800SE od PowerColora założyć CoolVive, ale bez tego brzęczka w zestawie. Czy ktoś z was testował czy na samym radiatorku CoolViva ten radek będzie śmigał.

Nadmienię , że bez OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam CoolVive i powiem Ci ze jezeli nie bedziesz karty podkrecal to w zupelnosci to chlodzneie Ci wystarczy, ale zawsze mozesz dolaczyc ten maly wiatraczek przeciez i tak jest on praktycznie nieslyszalny.

1211645[/snapback]

No tak, ale będzie to jedyny buczek w kompie :D

A szukam rozwiązania bezszmerowego.

Dzięki - CoolViva zakupiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila oblatalem wiekszosc sklepow w centrum i tylko w dwoch usatysfakcjonowal mnie asortyment.

Mianowicie w jednym beda jutro radki 9700PRO 256bit za 499zł :D Uwazam ze cena naprawde spoko, dla zainteresowanych moge podac dokladny namiar

(chociaz widze ze malo kto przejmuje sie moimi wywodami  :-| )

W drugim sklepie jest jeszcze lepiej bo sprzedawca odlozyl dla mnie PowerColora 9800SE 256bit i do jutra ma go przetestowac czy nie robi bledow po zmodowaniu.

Dodatkowo mam dostac tydzien na wlasne testy.

Mam tylko pytanie, ma ktos tego powercolora? jak on  sie sprawuje; podkredcanie itp.

Ten co ja dzisiaj mialem w lapach byl na czerwonym PCB, ktore jak na moje oko wyglada tak samo jak XT, moze jest szansa ze to R360.

Jutro jak testy wypadna pomyslnie to go biore i oblukam dokladnie w domu.

Powinni miec ich wiecej, jak ktos jest z 3-city to na ten sklep tez moge dac namiar.

Widac ze wpozo ludzie bo niedosc ze bawia sie w testy to jeszcze daja tydzien na wlasne.

1211288[/snapback]

W ten sprzęt z allegro raczej się nie pchaj...

"Karty posiadają odblokowane dodatkowe 4 potoki renderujące!!!"

:?

Moja też ma :lol:

 

Powercolor jest raczej lepszym wyborem aniżeli XV, dlatego jeśli goście oferują takie warunki to się nie zastanawiaj tylko bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powercolor jest raczej lepszym wyborem aniżeli XV, dlatego jeśli goście oferują takie warunki to się nie zastanawiaj tylko bierz.

1211803[/snapback]

Czemu? Czym się różnią karty tych dwóch firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiateq- zmień bios na pł. głównej na nowszy.

1213457[/snapback]

hmm... mam ver 1.5 z 2004/09/24 do p4vt8+ to najnowsze co jest...

mam tez najnowsze drivery do niej - VIA 4 in 1 Driver, Ver. 1449

 

 

 

 

cel 2.4

asrock p4vt8+

512 DDR

sapphire radeon 9800se 256mb

zasilacz 450W tracer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihihihi...

Jutro zapodam zdjecia mojej karty po probie hardmoda. Usikacie sie ze smiechu :)

Z wylutowaniem rezystorka nie bylo oczywiscie problemu. Natomiast byly gigantyczne z ponownym jego przylutowaniem ! Ale co bede zdradzal - cala historie opisze jutro... :P

 

I ciekawe, czy ktokolwiek na forum ma jeszcze taka DZIALAJACA karte :)

Eh, ja to juz mam takie dwie lewe rece - na 9700 tez 'przez przypadek' urywalem rezystorki i takie tam hece :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie , posidam karte XpertVision 9800SE na pamieciach Hynix 2,5 , i jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m 8 potoków poprzez omegi mam błedy w grafice , czy mozna z tym cos zrobic ? wgrac innego biosa lub cus , z góry dzieki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Czym się różnią karty tych dwóch firm?

1213445[/snapback]

Na samiuśkim początku, kiedy był pierwszy boom na te karty (se@pro) pcserwis sprzedawał Powercolor'y, które po pewnym czasie zniknęły i pojawiły XV. Ci którzy mieli z jednymi i drugimi do czynienia zdecydowania preferowali te pierwsze. A dlaczego? ogólnie wykonanie, zegary pamięci (def. 680) no i sama firma. Chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wkoncu zdecydowalem na tego PowerColora 9800SE. Generalnie zmodowal sie bez problemu.

W zadnych grach/benchmarkach nie wystepuja bledy ani przeklamania (przynajmniej narazie bo testuje go dopiero od 2 dni)

Słynne "kulki" przeszedł bez problemu.

Mam tylko pytanie do posiadaczy powercolorow. Jakie macie pamieci na pokladzie?

Bo o ile wiem karta pinkiego ma hynixy 2.8ns i swietnie sie krecą.

Natomiast moja ma samsungi 440 z serii K4xxxxx-GC2A czyli tez 2.8ns, ale nie kreca sie tak dobrze jak mogloby sie wydawac.

Sadze ze powodem jest brak chlodzenia bo juz bez krecenia (standardowo pamieci maja 300MHz, a przeciez teoretycznie powinny smigac na 350)

kostki sa cholernie gorace po dluzyszm czasie np. przy zapentlonym 3dmarku03.

Jak ustawilem na 340, to po rozgrzaniu pojawily sie niewielkie artefakty. Wprawdzie minimalnie widoczne ale jednak.

Dodam tylko ze buda jest calkiem niezle wentylowana; 3 wentyle 80mm + jeden pod karta graf.

Moze macie jakies pomysly, bo wprawdzie radiatorki niebawem kupie, ale zbyt swietlanej przyszlosci podkrecania to i tak nie widze :sad:

Byc, moze powodem jest zasilacz, bo po podlaczeniu zasilania na karte zauwazylem niepokojacy wzrost napiecia na linii 12V,

Teraz przy obciazenieu dochodzi do 13V :blink: a zasilacz mam ten co w podpisie,

wiec cos tu nie gra....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Właśnie dostałem w łapki XperVisiona 9800SE modowalnego (?) z pcserwis.

(Szybka, miła obsługa...).

Z tym modowaniem to tak do końca przekonany jeszcze nie jestem

(na 2 kompach 2 różne wyniki, testuje na trzecim :-| .)

Ale co się rzuciło od razu w oczy (dosłownie)?

Kiepściuchna jakość obrazu. Myślałem, że teraz już się takich rzeczy nie robi...

Mój stary Geforce 440MX (Chaintech) ży-le-ta przy tym radku.

(Na bardzo dobrej 19" CRT ELSA Ecomo 530).

Fonty (szczególnie widać na ciemnoniebieskim i białym tle) mają paskudne czerwone cienie. Widać też szczególnie to dobrze np. na właściwościach ekranu w windzie. Im wyższa rozdziałka i wyższe odświeżanie tym gorzej!

Powyżej 85Hz na 1280x1024 odpada od razu. 1024x768 w 85hz jak cię mogę,

ale i tak fonty rozmazane z czerwonym cieniem (coś jak odbicia, ale sprawdzałem

na 2 różnych kompach i monitorach).

Chyba spróbuję dowiedzieć się w serwisie, czy wszystkie tak mają, czy to lewy

egzemplarz.

 

Pytanie do Was: jak u Was z jakością obrazu xperta?

 

Pozdro,

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś to pomoże...

 

Urwałem malutki rezystorek przy zdrapywaniu kleju obok rdzenia, a że nie miałem jak go zamontować, podłączylem kartę bez niego, efekt - przy mocniejszym obciążeniu resetował się komp, przy normalnej pracy (tylko windows, GG, itp) po kilku minutach karta zaczęła zwalniać (aż prawie całkiem zatrzymał się obraz).

 

Po ponownym przylutowaniu tego elementu wszystko wróciło do normy.

 

 

ps. jest sens robić hardmoda jeżeli po softmodzie mam artefakty (i to nawet w grafice 2D, np. nieczytelne literki na stronach WWW), choć karta bez problemów się kręci do wartości odpowiadającym PRO ?

post-102650-1105575357_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...