Skocz do zawartości
Pc juice

Ati Radeon 9800 Se


Rekomendowane odpowiedzi

Pfff...

Nie rozumiem tej podniety 3dmarkami zamiast sie spuszczac moze odpowiecie na moje pytanie a odpowiedzi z "omg ale mam zajebistego kompa i patrzcie na moje punkty" przeniescie gdzie indziej thx

A co Ci to przeszkadza?? Lubimy sie chwalic wyniczkami Oc i co z tego... Nie chcesz - nie czytaj - proste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Mam powercolora 9800SE. Ma poprawnie działające 8 potoków i zegarynki 460/780.

Jaki do niego najlepiej bios wrzucic ? Co moge zrobic jeszcze z ta karta.

 

do tego karta nawet na standardowych zegarach i AC slincer jest baaardzo goraca , prawie parzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem skladam koledze kompa i nie wiem jaka karte mu zalozyc budzet ok 500 zl. Myslelismy nad 9800se 128mb/128bit 8 potokow cena ok 470 zl (zalezy mi aby karta byla nowa na gwarancji) i nie wiem czy jest to dobry wybor. I czy softmod na 128 bitowej karcie daje duzo czy dodatkowe 4 potoki niewiele zmienia. Za pomoc z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem skladam koledze kompa i nie wiem jaka karte mu zalozyc budzet ok 500 zl. Myslelismy nad 9800se 128mb/128bit 8 potokow cena ok 470 zl (zalezy mi aby karta byla nowa na gwarancji) i nie wiem czy jest to dobry wybor. I czy softmod na 128 bitowej karcie daje duzo czy dodatkowe 4 potoki niewiele zmienia. Za pomoc z gory dzieki

Z tym problemem udaj się tutaj lub poczytaj topic od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.  

Mam powercolora 9800SE. Ma poprawnie działające 8 potoków i zegarynki 460/780.

Jaki do niego najlepiej bios wrzucic ? Co moge zrobic jeszcze z ta karta.

Jak masz R360 to dawaj BIOS od XT i jeszcze timingi możesz wyostrzyc :mrgreen:

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.  

Mam powercolora 9800SE. Ma poprawnie działające 8 potoków i zegarynki 460/780.

Jaki do niego najlepiej bios wrzucic ? Co moge zrobic jeszcze z ta karta.

Jak masz R360 to dawaj BIOS od XT i jeszcze timingi możesz wyostrzyc :mrgreen:

8)

Ja mam R360 ale boje się robić HardModa żeby móc wgrać biosa..

Wogóle już ktoś robił HardModa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Udalo mi sie rozbroic radiator. W zasadzie stal sie cud, bo sam odpadl. Normalnie go sie nie dalo oderwac i z tego powodu przez pare miechow znosilem to brzeczace badziewie na Radeonie. No i nagle mi sie artefakty zaczely robic i karta sie zawieszala w grach. W koncu wyszlo na to ze z powodu tego ze zostawilem te 2 bolce odpiete, poprzez dzialanie grawitacji i "pracy" kleju, radiator sie poluzowal. Wystarczylo troche go pomietosic i odszedl.

W tym momencie zgroza, bo klej byl rozlany tez na male kostki SMD kolo rdzenia. To cud ze je nie wyrwalem z klejem bo szarpnelo niezle.

 

Moja karta to XpertVision Radeon 9800 SE z odblokowanymi potokami R350. Rozwazam zakup jakiegos taniego bloku GPU CPC lub zamontowanie takiego z CPU ktory mam (tez CPC). Co wy na to ? Wiem wiem PCP shit, ale jakos dawal sobie rade z moim procem puki nie kupilem bloku ZET. Blok i tak musi byc maly bo juz przez te Revolteki karta wazy tone, jak doloze jeszcze jakis duzy blok to mi ze slotu wypadnie.

 

Karty nie krece, wystarczy narazie mocy a punkty w 3D Marku mnie nie podniecaja wiec sie nie pochwale. Zreszta wykasowalem 3D Marka 05 bo za duzo zajmowal i wyniki tez poszly.

 

Co jest z ta zmiana biosow ? Co moge zrobic w tej karcie zeby ja przyspieszyc poza podkrecaniem i hard modem (nie bede nic przelutowywal puki mam gwarancje). Zmiana tego biosa da cos ? Tylko na jaki ? Acha, na pamiatkach siedza Revolteki i sie grzeja jak skurczybyk.

 

PS. Hint dla odrywaczy radiatorow. Klej sie rozpuszcza w acetonie. Nie trzeba drapac, szlifowac, odrywac, zdrapywac.

 

pare fotek mojego rdzenia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze podaj hint, gdzie kupić aceton bo jest na liście jakichśtam zakazanych i nigdzie go nie sprzedają :( . A zmywacze do paznokci też sprzedają tylko bezacetonowe i w dodatku wszystkie witaminizowane, więc się do odtłuszczania nie nadają, co najwyżej do zmycia takiego kleju (jeśli go ruszą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj tez zdejmowalem chlodzenie ze swojego radka, tylko ze zamiast kleju bylo cos o konsystencji twardej plasteliny o zoltawym kolorze i dowiedzialem sie ze mam rdzen r350, a dzisiaj mierzylem napiecia jakie mam na gpu i pamieciach i wyszlo tak:

 

GPU napiecie ok 1.68V

Pamieci ok 2.7V (samsung 2.86ns)

 

Mierzył ktoś z Was może napięcia na swoim radku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowej wersji karty firmy Xpertvision Radeon 9800SE?

 

www.allegro.pl/show_item.php?item=38458410

 

 

Dołączona grafika

 

zdjęcie pochodzi z w.w. aukcji.

Rdzeń R360 oraz pamięci z czasem dostępu 2,5ns to może być ciekawy tandem. A płytka PCB na której to wszystko zostało zamontowane też inna niż w poprzednich wersjach.

Czy ktoś ma już taką wersję? Jak z podkręcaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowej wersji karty firmy Xpertvision Radeon 9800SE?

 

www.allegro.pl/show_item.php?item=38458410

 

 

Dołączona grafika

 

zdjęcie pochodzi z w.w. aukcji.

Rdzeń R360 oraz pamięci z czasem dostępu 2,5ns to może być ciekawy tandem. A płytka PCB na której to wszystko zostało zamontowane też inna niż w poprzednich wersjach.

Czy ktoś ma już taką wersję? Jak z podkręcaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Dołączona grafika

Ja mam tą na dole :cry:

Zamiast 2,5ns Hynix mam 2,8ns Samsung :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no karta wydaje sie byc ciekawa , ale cena na dzisiejsze czasy nie jest juz tak bardzo atrakcyjna.

ja kilka dni temu tanio kupilem powercolora SE @ 8p. i 450/780 stabilne. pamieci 2.8 hynixa i płytka 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O to wygląda jak guma do żucia :?

 

 

 

Co sądzicie o nowej wersji karty firmy Xpertvision Radeon 9800SE?

 

www.allegro.pl/show_item.php?item=38458410

 

 

http://www.linuxpl.com/~pcserwis/aukcje/xpertprzod.jpg

 

zdjęcie pochodzi z w.w. aukcji.

Rdzeń R360 oraz pamięci z czasem dostępu 2,5ns to może być ciekawy tandem. A płytka PCB na której to wszystko zostało zamontowane też inna niż w poprzednich wersjach.

Czy ktoś ma już taką wersję? Jak z podkręcaniem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Ja też taką kcem...

 

Te karty są coraz bardziej cudaczne, ciekawe kiedy pojawią się na pcb od ...x800? :lol:

Ale zarazem jestem ciekaw czy można zrobić z nią coś więcej, w porównaniu z tymi na pcb od pro, bo ta wygląda naprawdę interesująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna PCB... Faktycznie bliżej jej do XT niż do SE/NP/PRO- gniazdo monitora w nowej wersji, brak pionowego rzędu dziurek. Jednak typowa PCB od XT wygląda trochę inaczej:

 

Dołączona grafika

 

update: znalazłem lepsze zdjęcie:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm dobre zdjecie dałes. W prawdziwej XT niemam tych smiesznych cewek. i troche gesciej jest z układami.

W sumie to za taka kase nie liczyłbym bym na ta sama jakos co XT. Koszty to koszty. Musi czegos byc mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem dzisiaj w łapach tego Xperta 9800SE na PCB od 9800XT pamięci miał (uwaga !! ) 2.2 ns Hynix ;D poszedły lekkim ciach!em na 890Mhz ;D, ale rdzeń jusz tylko na 380 przy 400 zaczął sypać, aha no i mod na 8x1 nieudany bo były białe kropki i paski na zmianę po całym ekranie ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Po długiej przerwie zrobiłem sobie wkońcu Vmod GPU.

Napięcie na rdzeniu podniosłem z 1.71V do 1.8V

Taktowanie poszło z 445max przed vmod do 452MHz po vmod (tak mi pokazuje atitool) ale z małymi artami poszedłem na 456MHz.

 

Oto moje nowe wyniki

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3521868

 

Postaram sie dojsc do 7100 i na tym zakońce ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...