Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Dzięki szanownemu luks__pl, który był tak uprzejmy i wprowadził kilka poprawek biosu mojej karty (Leadetek A350XT )mogę podać co przez to uzyskałem:

 

3DMark03 - ustawienia defaultowe.

 

Wynik sprzed poprawki wahał się w granicach 5110pkt - karta 450c/850mem.

 

Po poprawkach:

 

450/800 - 5517pkt

450/830 - 5574pkt

450/860 - 5622pkt

 

stery 66.31

 

Jak widać przyrost o ponad 500 punktów.

 

Dziękuję niniejszym autorowi tego wątku za pomoc i mam nadzieję jeszcze lepszych wyników.

 

pozdrawiam,

 

fiskomp

 

Edit: Zrobiłem też testy najnowszym Smarkiem, uwidocznił mi granicę wydajności procesora.

 

Przed modyfikacją 1109pkt

Po modyfkacji 1152pkt

 

Wychodzi na jaw niedobór procesora, nie potrafi przetworzyć wystarczającej ilości informacji.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks... Nie mow ze przestraszyles sie wyniku z Marka05 i chcesz sie pozbyc fxa...?

Chcesz nas oposcic?!

Wynik w 3Dmark05 mnie nie przestraszył bo nie daje on odwzorowania tego jak karta radzi sobie z grami, a radzi sobie wyśmienicie.

Chcę poprostu kupić teraz 6800GT. Nawet jak sprzedam kartę to topic będę prowadził dalej o to nie musicie się martwić.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wyszła poprawka do 3DMarka05 i pierwszy wynik 1101 punktów spadł do 889, coraz lepiej :)

No i dlatego ja jej nie instalowalem, mój wynik maxymalnie osiągnął 1272 oczywiście na sterach 61.77 i taktowaniu 523/951.

Po wgraniu sterów 66.81 mój wynik jeszcze wzrósł w 3dmark05 do 1337, a w 3dmark03 do 6062 z 5739.

Czyli coś mi się wydaje że wreszcie nowsze stery są lepsze od starszych, bo zwykle to było na odwrót, sacunek dla Nvidii! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Uporalem sie w koncu z DX9,0c i umiescilem swoj wynik na ORBie (1350pkt) - 6 miejsce :D

I tak przygladam sie ogolnie na ludzi zamieszczajacych tam swoje wyniki... I chyba wiem czemu sa takie niskie :evil:

http://service.futuremark.com/servlet/Inde...b/projectsearch

Przypatrzcie sie dobrze, jak nasz kochany 3DMark2005 taktuje nasze karty:

- taktowanie pamieci - jak kto ustawil w MHz u siebie na kompie.

- taktowanie gpu... - wlasnie... Czemu kazdy ma 301MHz :?: :!: :!:

Ja mam teraz 500MHz!

Co jak co ale oszustwo Futuremarka widac golym okiem. Watpie tez zeby to tylko ich software sie mylil a karta leciala na ~500MHz bo chyba tylko jeden agent na ORBie o nicku -=GOD=- ma ich 510, a reszta lacznie ze mna 301...

Nie zastanawiajace Panowie :?: 8O :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie mark zczytuje taktowanie w trybie 2D... wiadomo przecież że 300 MHz to taktowanie właśnie w tym trybie, ale karty w testach lecą w tym taktowaniu jakie ustawia RT czy inny program do OC. A co do wyników to podejrzewam że są tak niskie z tego powodu że testy są optymalizowane dla kart 8 i więcej potokowych (6800, x800 - 12 do 16 potoków, radeony > r300 - 8) a niestety, 5900-ki to 4 potokowce... decyduje wydajność geometryczna. Jak widać procek i pamięć też niewiele zmienia, więc można powiedzieć że to test który sprawdza wyłącznie kartę, a nie wiem czy to źle... w końcu do testowania ogólnej wydajności są inne testy a 3d Mark z założenia tylko grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm ciekawe, szczególnie z tym wentylkiem. Cóż wersji 2003 zarzucano że faworyzuje karty NVidii, może tym razem dla równowagi to ATI jest bardziej hołubione ( czytaj: więcej posmarowało :wink: ). Nie byłoby to pierwsze takie oszustwo Futuremarka. Zresztą już o daaawna poważniejsze serwisy odnoszą się do testów w 3dMarku z dużym przymrużeniem oka, a niektóre nie biorą go w ogóle pod uwagę przy porównywaniu kart :roll: . Przecież i tak najważniejsza jest wydajoność w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to czemu mi wentylator na grafie zwalnia jak wlaczam Marka?? Czyz to nie interesujace?

A co do potokow... Radeony 9600 maja 4 a wyniki sa po 2000pkt :?

Mi wentyl przyspiesza. Wszełem do zapisanego pliku na dysku z wynikami i mam VGA Memory Clock 900 MHz

VGA Core Clock 501 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile czytałem wypowiedzi Nevella z Valve, to w directx 8 ma chodzić wszystko co poniżej 5900. Jako przykład karty obsługującej dx 9 ale nie oferującej nalezytej wydajności podał FX5700, a przecież 5900, i to po tuningu są ze 2 razy wydajniejsze :) poza tym można będzie ustawić obsługę efektów dx9 nawet na słabszych kartach (dx8 ma się ustawiać na nich domyślnie), tylko jak to będzie chodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik całkiem niezły-myśle że dobijesz do 7000, temperatura mieści sie w granicach rozsądku - wyższa będzie wymagać modyfikacji chłodzenia.

Jak myślisz do jakiego taktowania dam rade dobić. Sterowniki wykryły niby 506/964. Ide teraz na 61.77 instalować 66.81? Modyfikacja chłodzenia na razie odpada :( . Temp. wydaje się wysoka, ale jak widziałem na wykresie, zaraz spada do 55* po wyjściu z 3dmarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj stery 66.81 bo wiele osób odczuwa zauważalny wzrost wydajności po nich. Co do taktowania to pierw zacznij od kręcenia rdzenia i dopiero gdy osiągniesz max dla rdzenia zacznij kręcić pamięci.

 

 

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj stery 66.81 bo wiele osób odczuwa zauważalny wzrost wydajności po nich. Co do taktowania to pierw zacznij od kręcenia rdzenia i dopiero gdy osiągniesz max dla rdzenia zacznij kręcić pamięci.

 

u mnie te stery nie przyniosly zadnej poprawy :(

 

SUPER!!! 5900XT z pamięciami 2,2ns GWARANCJA 3 LATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jestem tu nowy i jestem pod wielkim wrazeniem ;-) luks__pl, naprawde dobra robota. Mam juz swojego FX5900Xt i wgralem do niego biosik od Chaintech.FX5900NU.Rev.02 i chodzi naprawde cacy ;-) na 450/850 a dlatego ten biosik bo to jedyny na ktorym nie tracilem wyjscia TV. A moze znacie jakis bios na ktorym moge jeszcze troche pokrecic i nie stracic TV out? pozdroo i jeszcze raz dzieki za kuupe info o fx'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...