Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z grą NFSU2, idzie mi 30 FPS i co 2 sek zwalnia :!: :!: na full detalach bez AA i AF. Miałem stare stery 61.32 czy coś takiego to po uruchomieniu kompa po wgraniu gry zaczeło mi sie to robic, mam teraz stery 61.77 i co jakiś czas to teraz mam. PLEASE HELP!!!!!!!!!!! Dodam że mam 5480pkt. w 3dmark 2003 bez kręcenia a doom mi iidzie płynnie na high 1024x768 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl   a próbowałeś tej metody z guru ?

Nie bo po 1- nie mam HL2 i po 2- mam 6800GT

AAAA, zapomniałem.

 

Jak ktoś próbuje to niech poda jakie stery, ile fps przed i ile po. Oraz jakie ustawienia.

 

Jak teraz mam DX9 przez autoexeca, i wszystko działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o optymalizacje hl2 polecam ten artykul, jest tak kompletny ze az nie chcialo mi sie tyle czytac ;)) http://www.tweakguides.com/HL2_1.html , wyglada dosyc profesjonalnie, jest sporo odnosnikow i patch ktory powoduje dzialanie gry bez CD (own risk).

 

 

natomiast jesli chodzi o moj problem ja caly czas czekam na porade. Analiza graphu temperatury core z riva tunera nastepujaca:

 

1. na poczatku 38oC w 2dmode, wyglada ok - radiator od prescotta zimny w dotyku, od gory wiatrak od celerona, dosc duzy wiatr stamtad dochodzi niestety nie moge sprawdzic czy parzy bo wentyl jest zbyt nisko (inaczej zahaczalby o niebieskiego zalmana z northu) - wrazenia pozytywne, wszystko ladne i estetyczne, pod radiatorkiem tym razem nawalilem duzo srebrnej pasty (takiej za 3zl ;)

 

2. odpalam 3dmarka, na zegarze 450 - przechodzi bez artow, wracam do monitorowania temperatury -

 

a) bardzo szybki przyrost z 40->90oC, wykresy bardzo strome (widac kiedy trwa test a kiedy sie laduje) - po tescie temperatura zostaje wychlodzona do 40oC w zaledwie kilka sekund. W debuging (sterowniki) alerty stress co kilka sekund. Widac zwolnienia karty w pewnym momencie osciagania szczytowych temperatur, wynik w 3d01 niezbyt dobry, niecale 16k (mialem 17k przed tym modowaniem). Wniosek: dla mnie wyglada ze radiator/wiatrak od p4 to wydajna kosntrukcja jednak zbyt wolno odbiera cieplo z mojego rdzenia. (zla pasta ? wczesniej byl rozowy klej z defaultu) ale czy pasta moze dac mi 30oC roznicy ?

 

B) odpalam na 500 MHz, chce sprawdzic co i jak - artefakty, temperatura lapie o 100oC, wylaczam 3dmarka zeby nie zniszczyc karty - tu juz kompletny posyp, a chcialem miec docelowo 500 MHz.

 

 

wniosek... wydalem 25zl na wiatrak od p4, odlepilem standard i mam gorzej niz na poczatku... po wypolerowaniu standardowego chlodzenia rowniez nie daje rady, a przed modami dzialalo stabilnie i chlodno na 466 MHz... bardzo prosze o pomoc

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek... wydalem 25zl na wiatrak od p4, odlepilem standard i mam gorzej niz na poczatku... po wypolerowaniu standardowego chlodzenia rowniez nie daje rady, a przed modami dzialalo stabilnie i chlodno na 466 MHz... bardzo prosze o pomoc

dzieki

A że tak się spytam, czym szlifowałeś te chłodzenie ?? i czy uzyskałeś "lusterko" ??

 

W razie czego masz odpowiedź, za słabo wyszlifowany, bądź nierówno radiator, nie ma równomiernego styku. a zbyt gruba warstwa pasty też nic nie da.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamillo !!!!!!!!! - a jaką grafę ty masz? Na 5900xt od susa (9950ge) są takie problemy. Jeśli masz 9950ge to ci pomogę sprawe załatwić i dźwignąć wydajność karty o ok 20% do ok.6000 w 3dmark03

Pozdro...

W takim pośpiechu to pisałem, że o takiej ważnej rzeczy zapokmniałem.

Brodzitsu dokładnie mam taką kartę. Jesli nie chcesz zaśmiecać topika moimi problemami to wal na priv (kamilllo04@NOSPAMgo2.pl)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiskomp, nie sadze zeby bylo tu konieczne "lusterko" - gdybys widzial defaultowy radiator na ktorym mialem chlod zanim go zdjalem to bys wiedzial o co mi chodzi ;)) ale polerowalem wodnym, lusterko jest po zastosowaniu pasty ale akurat nie mialem wiec jest prawie lusterko.

 

luchuma - nie sadze ze to wina biosu bo przed modami mialem taki sam i bylo ok jak na standardowe chlodzenie, paste moze kupie wlasnie... tylko zastanawiam sie czy nie lepiej klej zalmana np ? po pierwsze jest gestszy i nie odplynie z rdzenia, po drugie wyeliminuje mozliwosc nie dociskania radiatora przez plastikowe zaciski, po trzecie jest tanszy, po czwarte klej byl defaultowo i bylo duzo lepiej.... moze pasta poprostu sie nie nadaje do tego ? powiedz co lepiej to poslucham :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makaronek Hardcoreowy post :wink: A zastosować możesz Arctic Ceramique (14,70 w komputroniku) bardzo dobra pasta :!: A jeśli chodzi o rdzeń to zawsze możesz zastosować sruba (odległość od rdzenia do radiatora musisz znać i zastosować podkładki :wink: Będzie wypaśnie :!: :!: :!: i chłodno...[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@makaronek Hardcoreowy post :wink: A zastosować możesz Arctic Ceramique (14,70 w komputroniku) bardzo dobra pasta :!: ]

tak ta pasta jest dobra i nie przewodzi pradu :!:

ja bym polecił najnowszą arctica nieztety 30 zloty kosztuje jednakze jest gesta a takie lubisz :D jest to najwydajniejsza pasta na rynku arctic silver 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luchuma chyba nie masz na myśli Arctic Silver :? Ona przewodzi prąd... Co prawda jest super i taa konsystencja... Na rdzeń może być ale o pamięciech zapomnij zjarasz je i [gluteus maximus] będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luks_pl to mam jeszcze jedno pytanie.

Czy wiesz jakie są maksymalne mozliwości podkręcenia rdzenia GF 5700 ultra, tzn ile MHz najwiecej można ustawić? Temperatura w stresie nie przekracza 57 C po zmianie radiatora na athlonowy, wcześniej na standardowym dochodziła do 68 C. Na standardowym chłodzeniu najwięcej mogłem ustawic na rdzeniu 620 MHz tak żeby nie było artefaktów a teraz kiedy temperatura jest niższa o ok. 10 C nie moge ustawic więcej niz również 620 MHz. Jeżeli ustawie np: 630 - 650 MHz (więcej nie próbowałem), temperatura nie przekracza 57 C a artefakty w 3DMark 2003 i tak sie pojawiają. Co może je wywoływać jeżeli temperatura jest znośna? Czy to jest max co można wycisnąć z tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamillo !!!!!!!!! - a jaką grafę ty masz? Na 5900xt od susa (9950ge) są takie problemy. Jeśli masz 9950ge to ci pomogę sprawe załatwić i dźwignąć wydajność karty o ok 20% do ok.6000 w 3dmark03

Pozdro...

W takim pośpiechu to pisałem, że o takiej ważnej rzeczy zapokmniałem.

Brodzitsu dokładnie mam taką kartę. Jesli nie chcesz zaśmiecać topika moimi problemami to wal na priv (kamilllo04@NOSPAMgo2.pl)

 

Pozdrawiam

Ja nie mialem zadnych problemow z ASUSEM... No moze tylko ze sprzedaza, ale juz poszla za 770zlociszy. Czekam na 6800LE od MSI. W poniedzialek-wtorek bede mial ja juz w domciu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry it took me so long, I was trying to post some pictures but I can't remeber the website where you can post them, anyway here how I've done it:

 

-download 3D Analyze V 2.26 (thanx ViperExtream!) here: http://www.3dfxzone.it/dir/tools/emutnl.htm

 

Open it and follow the numbers:

1. select HL2.exe file in half-life 2 folder

2. select any file inside the folder half-life 2bin

3. select Steam.exe

than check these options:

- Under the section Pixel and Vertex Shader: FORCE LOW PRECISION PIXEL SHADER

- Under the section Remove stuttering: PERFORMANCE MODE

- on the bottom left: FORCE HOOK.DLL

 

If you haven't change the file dxsupport.cfg with the method described in the beginnig of this thread, you can obtain the same result typing in the section DIRECTX DEVICE ID'S the ATI Vendor and Device ID, there are just two device though.

 

4. press RUN.

 

In the end 3D ANALYZE gives me an error, CREATEPROCESS FAILED, I launch HL2 anyway, the water looked awesome, awesome detail and I noticed a boost in performance too. I think around 20/30% which allowed me to play the WATER HAZARD level with this setting: 1024x768 everything max, water relection to ALL, 2xAA, 4xAnisotropic with a range of fps of 40 and >150.

 

I hope this will help, let me know if doesn't work, or if does let me know if you think you got a better perfomance boost.

Cały wątek http://forums.guru3d.com/showthread.php?s=...10&pagenumber=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, sluchajcie walne dzis posta nie o kartach graficznych tylko male pytanie dotyczace filmow. A mianowicie, mecze sie od 2 dni zeby nagrac DVD video albo chociaz VCD. Mam film z netu sciagniety, ma rozszerzenie *.divx 8O I kiedy go wlanczam odpala sie Divx Player i laczy sie z moim kontem, weryfikuje i odpala film, jesli bym odpalil ten sam film np. Bestplayerem albo zwyklym WMP to dzwiek jest, ale nie ma obrazu(same kratki). Wie ktos jak moge bezposrednio z odpalonego pliku zrzucac obraz i dzwiek? czy wogole jest taka mozliwosc? Albo jak mam ominac ta weryfikacje i zeby to dzialalo. HELP ME :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sposob z 3dfx jest miodny. oto co uzyskalem:

41 FPS w 1280/1024 z wszystkimi detalami na maxa,

27 FPS w 1280/1024 z wszystkimi detalami na maxa, antyalias na 4, filtrowanie anizo na 8

57 FPS w 16:10 wide screen 1280/800, z wszystkimi detalami na maxa. (ani razu nie zeszlo ponizej 25)

 

pomiary wykonalem w counter strikowym stress tescie. dla porownania dodam ze przedtem z wszytkim na xa i 1280/1024 mialem 27 a a AA4 i anizo8 19. chyba widac przyrost :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sposob z 3dfx jest miodny. oto co uzyskalem:

41 FPS w 1280/1024 z wszystkimi detalami na maxa,

27 FPS w 1280/1024 z wszystkimi detalami na maxa, antyalias na 4, filtrowanie anizo na 8

57 FPS w 16:10 wide screen 1280/800, z wszystkimi detalami na maxa. (ani razu nie zeszlo ponizej 25)

 

pomiary wykonalem w counter strikowym stress tescie. dla porownania dodam ze przedtem z wszytkim na xa i 1280/1024 mialem 27 a a AA4 i anizo8 19. chyba widac przyrost :P

Więc to lepsze niż stery cud :D . Tylko np. z 3dmarkiem nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry it took me so long, I was trying to post some pictures but I can't remeber the website where you can post them, anyway here how I've done it:

 

-download 3D Analyze V 2.26 (thanx ViperExtream!) here: http://www.3dfxzone.it/dir/tools/emutnl.htm

 

Open it and follow the numbers:

1. select HL2.exe file in half-life 2 folder

2. select any file inside the folder half-life 2bin

3. select Steam.exe

than check these options:

- Under the section Pixel and Vertex Shader: FORCE LOW PRECISION PIXEL SHADER

- Under the section Remove stuttering: PERFORMANCE MODE

- on the bottom left: FORCE HOOK.DLL

 

If you haven't change the file dxsupport.cfg with the method described in the beginnig of this thread, you can obtain the same result typing in the section DIRECTX DEVICE ID'S the ATI Vendor and Device ID, there are just two device though.

 

4. press RUN.

 

In the end 3D ANALYZE gives me an error, CREATEPROCESS FAILED, I launch HL2 anyway, the water looked awesome, awesome detail and I noticed a boost in performance too. I think around 20/30% which allowed me to play the WATER HAZARD level with this setting: 1024x768 everything max, water relection to ALL, 2xAA, 4xAnisotropic with a range of fps of 40 and >150.

 

I hope this will help, let me know if doesn't work, or if does let me know if you think you got a better perfomance boost.

 

A może to ktoś przetłumaczyć na na nasz ojczysty język :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze zajelo mi to tyle czasu, staralem sie dolaczyc jakies obrazki ale nie pamietam adresu gdzie to mozna zrobic, w kazdym razie ponizej przedstawiam jak to zrobilem:

 

-sciagnac 3d analyze wersja 2.26 (dzieki viperextream) - do zassania stad : http://www.3dfxzone.it/dir/tools/emutnl.htm

 

otworzcie to i postepujcie w nast. kolejnosci:

 

1. wybierz hl2 z folderu glownego

2. wybierz dowolny plik z katalogu /bin

3. wybierz steam.exe

 

nastepnie zaznacz te opcje:

-w sekcji Pixel And vertex shader - force low precision pixel shader (wymuszaj mniejsza dokladnosc cieniowania)

-w sekcji remove shuttering - performance mode (tryb wydajnosciowy)

-na dole po lewej: force hook.dll (wymuszaj hook.dll ;))

 

Jeśli nie zmieniłeś pliku dxsupport.cfg, z tą samą metodą opisaną na początku tego tematu, mozesz uzyskac ten sam rezultat wpisujac w sekcji DIRECT DEVICE IDs - ustawienia ID dla ATI, powinny byc tylko dwa urzadzenia

 

4. Wcisnij RUN

 

na koncu analizy 3d wyskakuje błąd, CREATEPROCESS FAILED, odpalam hl2 mimo wszystko, woda wyglada wspaniale, niesamowicie wysokie detale i zanotowalem rowniez przyrost wydajnosci. Mysle ze ok. 20-30 procent z mozliwoscia grania na dobrej jakosci wodzie na ustawieniach 1024, wszystko na maxa, water refl. na max, 2antuialiasing, 4xanizotroping z przedzialem klatek pomiedzy 40-150

 

mam nadzieje ze pomoglo, dajcie znac jak nie bedzie dzialac albo podzielcie sie jesli macie lepsze rozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no problem ;) sorki za jakosc tlumaczenia hehe, mialem akurat 5 min bo niestety nie moge nic sprawdzic samemu :((( moja karta chyba umiera z tej temp

 

 

mam jeszcze pytanie - czy ktos ma doswiadczenie w "odmodowywaniu" leadteka 5900 xt ? ;))) moze mi sie uda oddac na gwarancje, tylko chcialbym wiedziec gdzie dostac taki rozowy klej ktorym byl przytwierdzony radiator oraz na co zwrocic szczegolna uwage. Dodatkowo publikuje jeszcze moj wykres temperatury - po 4 testach w 3dmarku 01 - czy ktos moze przeanalizowac stromosc tych slupkow i stwierdzic czy to wina uszkodzenia karty czy przewodzenia chipset-radiator ? karta w moim mniemaniu bardzo szybko sie odgrzewa a jej tem w warunkach normalnych 2d (300/900) - 39 st (bylo 32)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaronek IMO karta jest na bank uszkodzona: chodzi mi o wykres Core VID. U mnie wygląda to tak

Dołączona grafika

Chociaż przy odpowiednim chłodzeniu( trzeba by pogadać z fachowcami od freonu:) ) można by z tego sporo wyciągnąć :idea:

 

Czy mógłby to ktos jeszcze sprawdzić?

Kolor kleju nie powinien mieć znaczenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem metodę do hl2 z dx 9.0 i lipa. Chodzi conajmniej 2 x wolniej i wcale nic lepiej nie wygląda. Odbić też nie ma i trzeba wpisać mat_clipz 0 aby się pojawiły. Powracam do metody wymuszenia dx 9.0 bo nie wiem ale jakoś nie mam powodów do narzekania na co kolwiek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdykam.... odetchnalem. Jastrzebiu dziekuje za odpowiedz - na cale szczescie nie sprawdzilo sie to co powiedziales :))) napisze moze wszystko od poczatku ku przestrodze dla innych.

 

wszedlem sobie zrezygnowany na mojej grafie z 38oC na defaulcie zjaranej na maxa tymi 90 o C katowkami na forum cooling zeby ich dopytac jaka paste kupic pod grafe.... Trafilem przypadkiem na jakis post, gdzie user pisal jak to zlym rozwiazaniem jest klej, ze zostaja slady niewidoczne ktore powoduja brak styku i jakies tam.. inne rzeczy :)) bylem juz i tak zrezygnowany po artefaktach w kazdej grze na standardowych zegarach, widmie zepsucia karty za ostatnia kase i tym ze juz ja tyle razy wyjmowalem i traktowalem takimi g.ownami za przeproszeniem ze az dziwne ze sie wlacza ;) ze postanowilem jeszcze raz wszystko wyjac, wyczyscic i inaczej zalozyc... wyjalem wiec, przez 2 godziny czyscilem te blaszke (naiwnie sadzac ze moze gwara mnie obejmie jednak) - czyscilem ze srebrnej pasty... jak to ze srebrna pasta bywa te srebrne granulki znalazly sie na stykach wiec kolejna godzine czyscilem styki bo ona jest super przewodnikiem, lepszym niz bernardyn i ci nudziarze w gorach - wyczyscilem, zdrapalem, wycalowalem po pupce. Wzialem radiator od prescota uwalony rowniez pasta i zanioslem do lazienki gdzie zaczalem nim w amoku szorowac po papierze wodnym.... zaczal az sie swiecic a jak suszylem go suszarka poparzylem sobie rece... i tak sobie pomyslalem - skoro wystarczy na niego dmuchnac cieplym powietrzem i parzy, to czemu karta go tak nie rozgrzewa ? zanioslem wszystko do pokoju i postanowilem nieco inaczej zamontowac, zaciski plastikowe tym razem wlozylem od spodu karty i na nie nasunalem radiator, nastepnie mimo ze prawie nie pasowaly i musialem je silowo przyciskac zgniotlem calosc jak Pudzian ze prawie miedziany rdzen radiatora wyszedl na druga strone..odpalilem... i coz sie dzieje - sprawdzcie sami na nizej zalaczonych obrazkach :))

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

sprzet jak w podpisie, parametry karty 485/900, sterowniki evolution 6702 bodajze - wiec nic nie zoptymalizowane pod marki, system usyfiony - temperatura jak widac mocno optymistyczna :D powalcze pod wyniki marka jeszcze ale to juz pewnie jutro... Jastrzab - co to jest k... core vid ? bo to sie nie zmienilo :D i sie troche martwie skoro moze byc uszkodzona przez to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...