Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz najpierw odinstalować stare sterowniki zrestartować kompa -> użyć DC 3.3 -> restart -> zainstalować nowe (musi to być wersja bez zaimplemetowanego "coolbits" ) -> wyłączyć co trzeba, a następnie zainstalować coolbits. Musi działać.

Być może pomyliłem opcje którą należy wyłączyć, w każdym razie jest to druga, trzecia albo czwarta od dołu na liście po zanaczeniu: "pokaż zaawansowane ustawienia".

 

P.S.

Przy następnej zmianie sterów, która z pewnością nastąpi dzisiaj, sprawdzę to jeszcze raz. Aktulnie używam 67.22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surix -> Ja zawsze kręcę sterami i wszysto działa ok.

 

 

Co to za sterowniki 67.22 i gdzie je można znaleźć ?

 

Na stronce Nvidi znalazłem najnowsze oficjalne 66.93 z 9 listopada :(

Wielki :lol: !!

Widac spostrzegawczosc nie kazdemu jest dana... :wink:

 

No mozesz znalesc np tu: http://www.tweak.pl/ na glownej stronie jak wol widac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mafia35 -> Apropo spostrzegawczości to o 16.12.2004 20:54 wyraziłem skromną opinię o tych sterownikach ;)

 

PS Na forum wchodzę bezpośrednio, a nie przez tweek.pl ale chyba muszę zacząć tę stronkę częściej odwiedzać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy Luksa Gainward 5900XT są boskie karta gorzej się kręci ale wydajność jest większa!

A ja odkąd 7 lat temu przetaktowałem swoje VooDoo z 50 na 60 Mhz myślałem, że grunt to maksymalnie podkręcić..... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam jeszcze jeden problem z moim Fx-em, zainstalowałem stery 67.22 pograłem GIT :) ale dzisjaj odpalam kompa a tu okienko o słabym zasilaniu karty graf. no to restart i to samo, zajrzałem pod bude i wszystko podlaczone ok, chyba wina zasilacza Megabajt 350W :evil: a miałem już wymieniany ze starego na tego, a jak wcisną mi na gwarancji podobne znowu badziewie :x shit co radzicie im powiedzieć z serwisu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam jeszcze jeden problem z moim Fx-em, zainstalowałem stery 67.22 pograłem GIT :) ale dzisjaj odpalam kompa a tu okienko o słabym zasilaniu karty graf. no to restart i to samo, zajrzałem pod bude i wszystko podlaczone ok, chyba wina zasilacza Megabajt 350W :evil: a miałem już wymieniany ze starego na tego, a jak wcisną mi na gwarancji podobne znowu badziewie :x shit co radzicie im powiedzieć z serwisu???

i tak masz sczescie ze Ci to chodzi na tym PSU co masz :) pytanie tylko ile jeszcze pochodzi ... i ile bedzie kosztowala Cie wymianka tego co spali Ci ten zasilacz ;) wymien gniota najszybciej jak mozesz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ surix

Jajo i owszem ma racje, ale masin ma jej jeszcze więcej. Ten Megabajt to bomba zegarowa!!! Możesz mieć fart i go poprostu co jakis czas go wymieniać....

 

P.S.

Jak są chęrni to mogę komuś sprezentować takiego tytana na gwiazdkę.... "obdarowany" pokrywa koszty transportu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem to "cudo" 67,22 i wynik w Codecreatures spadł do 48 frames/sek

wcześniej miałem Vstudios Extreme G 70,90 beta wynik to 50,6( karta 450/826 )

teraz mam VXG 71.20 karta ( 450/849 )- 51,6

- są lepsze stery niż 67,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zauwazylem ze na niektorych sterownikach moja karta a rzcej wentyl na karcie zachowuje sie dosc dziwnie mianowice caly czas pracuje z maksymalna predkoscia . dzieje sie to tylko na niektorych sterach teraz mam 67.22 i wlasnie tak sie dzieje . jak to usrojtwo wylaczyc albo pozmieniac aby wiatrak krecil sie z normalna predkascia w 2d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wlasnie nie ma tej opcji i podejrzewam ze dlatego wlasnie caly czas wentyl daje na maks ...

zainstaluj coolbits 3d - powinno byc wtedy, choc moge sie mylic.

 

Wyszly juz nowe sterowniki o ktorych pisal jastrzab kiedy byly jeszcze betami :) VStudios Xtreme G 71.20

 

 

http://www.valancestudios.com/

 

zarejestrujcie sie tam, warto - maja naprawde niezle sterowniki (od jakiegos miesiaca korzystam;) glowne optymalizacje dotycza niedocenianych fx'ow, ale pozwole sobie tez je odpalic na 6800 :) have fun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos streowników VXG - nie wiecie przypadkiem który plik czy biblioteka czy jak to sie tam zwie, jest odpowiedzialny za odblokowanie ukrytych opcji w sterownikach.

Chodzi mi o to, żeby nie instalowało się coolbits razem ze sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zem zainstalowal te 71.20 VXG czy costam z tego valance i jakies kiepasne sa

spadek markow i FPS ow w grach

67.22 rulez :) puki co z tych nowszych

jednak 67.03 najlepsze mi sie wydaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy na 5900 xt można posadzić zalmana CNPS6000-AlCu?

Tez tak kombinowałem z Zalmanem 6000cu... troszke to chyba za cieżkie... trzebaby sie bawic w podpieranie karty.. :x moze byc ciężko.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj zamontuje u siebie 67.22 :) Zobaczymy jak wydajnośc podskoczy.

Widzicie jakieś inne, lepsze stery niż 67.22 ? Chodzi mi głównie o HL2 (ew. NFSU2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

At this time I highly recommend the series 66.xx and the new 71.20 drivers. Especially the last one offers a really nice performance boost in the newer games with the most important resolutions, especially with AA and AF settings enabled. /guru3d/

 

na 71.20 evolution duzo lepiej dziala 3dmark05 i troche lepiej 03 (przynajmniej na 6800). W porownaniu do starszych sterow maja nowe optymalizacje, z tym ze te z visual mialy byc pod fx... probowal ktos jeszcze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zalman 6000Cu waży 462g a 6000 AlCu tylko 270g ,tyle samo co zalman VF700-Cu.

Pozostało tylko spróbować...I wyniki testów przedstawić na forum...Chwała pionierom!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

.Chwała pionierom!!!

 

chwala im za to ze wymordowali indian ;)

 

kurcze - tam nie ma w 5900 az tak bardzo czego chlodzic, dlaczego nie zrobicie chlodzenia by_luks ? mialem 26oC idle, 48oC stress na zegarach 466/930 - 25pln za wentylator, 5pln za zaciski, 25pln za revolteki (mozna sie zlozyc) i ewentualnie 18pln na artic ceramique, ale zaciski i pasta przydadza Wam sie do innych celow rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18pln na artic ceramique, ale zaciski i pasta przydadza Wam sie do innych celow rowniez.

Ceramika i opaski to inwestycja na przyszłość. Ja od kiedy pierwszy raz użyłem ceramiqe to do tej pory nie używam innej pasty, używam jej do wszystkiego: grafa, procek, pamięci, obwody zasilające, NB, SB, itd. Na opaskach są u mnie wszystkie wentyle, nawet grafa jest zamocowana na opaskach.

:wink: Więc inwestujcie w opaski i ceramikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe komputer luksa to jest w ogole jedna wielka opaska ;)) zdjecie 6800gt leadteka luksa przypomina ta karte tylko dlatego ze ma ksztalt prostokata :D to juz jest sztuka skrecania opasek "opaskorigami" ;) a ceramiqe jest o tyle dobra, ze nieduzo kosztuje, jest baaardzo gesta wiec nie odplywa spod chlodzonych czesci, a taka tubka starcza naprawde na mnostwo smarowan, bo wcale nie trzeba jej duzo uzywac. Co wazne tez nie przewodzi pradu wiec mozna nia bez obawy wszystko uswinic za przeproszeniem :) Ja opasek uzylem do przymocowania regulatora obrotow do obudowy (tasma dwustronna w ogole go nie trzymala), procz tego zwiesilem jeden wiatrak na nich do wys 1/2 obudowy zeby dmuchal na pamieci i NB i podwiesilem wyzej kabel od zasilacza bo mi zaslanial napis "leadtek" na karcie graficznej, a bardzo ladny jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy na 5900 xt można posadzić zalmana CNPS6000-AlCu?

Tez tak kombinowałem z Zalmanem 6000cu... troszke to chyba za cieżkie... trzebaby sie bawic w podpieranie karty.. :x moze byc ciężko.. :lol:

 

jesli chcesz sie zaczac bawic to KONIECZNIE jakies podporki zmajstruj,ja mialem na swojej karcie coprawda wazacego 750g tt volcano12,ale lepiej byc przezornym bo karta moze pojsc do krainy wiecznego snu(albo pudełko landii tak jak to jest w przypadku mojej 5900xt :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...