Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Opisałem na samym końcu poprzedniej strony (84) mój problem :-/

Nie wiem czy mi ktos odpowie czy nie :-/

Przypomne tylko ze posidadam Karte ASUS V9950 GeForce FX 5900

........ Problem tkwi w sterownikach. Powyżej sterowników 56.72 każdo razowa próba podkręcenia nawet o kilka mhz

kończyła sie utratą połowy klatek w 3dmark2003 i zarywaniem obrazu.

Wczoraj doszłem dopiero do 39 strony tego postu i nie był nigdzie opisany ten proble.

Dzisiaj doczytałem do 66str. I znalazłem 2 identyczne problemy takie same jak mój opisane przez uzytkownikow .Nawet w jednym z opisanych przypadków osoba ta miała ASUSA. ALe praktycznie żadnej odpowiedzi nie dostali.

 

Ale gdzieś jednak znalazł się ktoś i napisał że to wina biosu. Trzeba wgrać inny i problem sam zniknie.

Jeżeli to prawda................. ????

 

Ma może ktoś jakiś bios który wykorzysta cały potęciał tej karty ? :->

Musze tylko sprawdzic jakie pamięci mam. Ale to dopiero przy zmianie chłodzenia. Podobno mam 2.2ns. Ale jaka w tym prawda.......

Pewna osoba z forum PCLAB poleciła mi wgranie Creative FX5900Ultra 500.950 1,5V timing,latencys mod.

Co wy na to ??

 

LUKS__PL ???? Może ty coś masz albo doradzisz ??

 

 

Czekam na jakaś odpowiedz :->

 

--------------------------------------------

INTEL P4 2.8@3.5Ghz Prescott 250x14 / 1.4125v + Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

GIGABYTE 8IK1100 Rev2.0 (Brak możliwości zmiany timingow, do bani i do wymiany na IC7-G :->)

ASUS V9950 GeForce FX 5900 (400/850)@(500/940) chce zmenic bios :->

GeIL DDR 1024/500 PC4000 CL2,5 2x512

SEAGATE Baracuda 120GB 7200 8Mb Sata

PLEXTOR PX-716A

SB Live! Value :-P (Do wymiany).

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER 3 x 80x80 nawiew + 2 x 80x80 wyciąganie

SAMSUNG SyncMAster 900SL+ 19'

WIN XP PRO SP2.

 

Wyniki MAX.

3DMark2001 - 18280

3DMark2003 - 6897

AquaMark3 - 46.860

 

Sterowniki 56.72.

--------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć się do Luks_pl.Facet może coś zaradzi jeśli znajdzie trochę czasu i będzie miał ochotę.

1326122[/snapback]

Ostatnio z czasem u mnie bardzo źle, bo szykuje coś naprawdę wielkiego. Ale o tym się przekonacie już niedługo :D

 

Mogę dać wam tylko małą wskazówkę :-P

Domena www.pc-shop.pl należy do mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosy Asus`a są inne. Najlepiej wyedytuj własny. Najprościej będzie to zrobić programem OmniextremeEditFXv10.

1326204[/snapback]

No tak..... nie na taką odpowiedz czakałem......

Najlepiej szukam już gotowych biosów.

Dużo z was nie umi i nie edytwało biosów. Ja sie też na tym nie znam :-/

Szczerze mówiąc jak bym posiedział i poczytał (kilka godzin... powiedzmy)

To i może i bym dał rade. Ala ja nie mam na to tyle czasu. Praca, rodzina, obowiązki i tak do zajeb...........

 

Tak więc jeżeli jest to możliwe prosze o przesłanie mi jakiś biosów odpowiednich do mojej karty. Ewetułalnie moge bios komuś mój podesłąć.

koło środy będe chciał grać bios Creative FX5900Ultra 500.950 1,5V timing,latencys mod. Zobaczymy co to da... i czy wogle coś da !!

 

Wydaje mi się że na moim sprzęcie powinienem wyciagnać kolo 7500 :-/ mam nadzieje.

Napisałem ODPOWIEDNIE DLA MOJEJ KARTY. W sesie które już były testowane na Asusie dając przyrost mocy karty :-/ Ogólnie biosy które bedą działać zwiekszając przyrost 3Dmarków.

Czekam na dalsze odpowiedzi :->

 

--------------------------------------------

INTEL P4 2.8@3.5Ghz Prescott 250x14 / 1.4125v + Thermalright SP-94 Intel Heatpipe + ZALMAN ZM-F2 92x92x25mm

GIGABYTE 8IK1100 Rev2.0 (Brak możliwości zmiany timingow, do bani i do wymiany na IC7-G :->)

ASUS V9950 GeForce FX 5900 (400/850)@(500/940) chce zmenic bios :->

GeIL DDR 1024/500 PC4000 CL2,5 2x512

SEAGATE Baracuda 120GB 7200 8Mb Sata

PLEXTOR PX-716A

SB Live! Value :-P (Do wymiany).

Zasilacz CHIEFTEC HPC-420-302-DF.

CHIEFTEC DRAGON ATX FULL TOWER 3 x 80x80 nawiew + 2 x 80x80 wyciąganie

SAMSUNG SyncMAster 900SL+ 19'

WIN XP PRO SP2.

 

Wyniki MAX.

3DMark2001 - 18280

3DMark2003 - 6897

AquaMark3 - 46.860

 

Sterowniki 56.72.

Minem@poczta.fm , Grzesko@poczta.fm

--------------------------------------------

Edytowane przez Grzesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesko... co masz za pamiatki ram? mozna wiedziec gdzie kupiles i za ile? moze jak bym zmienil na 1024 to by mi troszki wynik podskoczyl...

1326798[/snapback]

Prosze.

www.barwkomp.pl

www.komputronik.pl

www.sirius.pl

 

Mam jeszcze pytanie.

Do ilu można max ustawic napięcie na P42.8 Prescott. Normalne 1.385 (tak pokazuje płyta) na 14x250 3.5Ghz musze miec 1.4125.

Procek odpala się nawet na 3.8Ghz przy 1.4125 ale przy uruchamianiu się windowsa robi restart i tak za każdym razem.

Czy to wina napięcia ?? za małe ?? ile moge dać max ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz na razie nie mam jakiegos poteznego chlodzenia karty graficznej na ktore nie mam poki co kasy zaczalem poszukiwac alternatywnych metod chlodzenia. przyszlo mi do glowy ze za jakies 35 zl moge kupic 12cm wiatrak.w zaleznosci od producenta maja rozna ilosc obrotow ale mi sie spodobal UV Silent Fan 120 x120 coolermastera nie jest on glosny (<22 dB) a ma przeplyw powietrza prawie jak wiatrak na moim procku :) ale teraz sprawa montazu. w moim kompie mam na dole z przodu (mam dzire z przodu budy, wiec jest osloniety grillem a jest na wyskokosci ok 4cm) wiatrak 80mm, ktory wdmuciach!e powietrze (i chlodzi troche dysk) oraz z tylu 2 razy 80mm ktore wydmuciach!a powietrze (jeden jest nad drugim). wiadomo ze wiatrak trzeba by na czyms postawic tak by dmuchal na karte. i tutaj mi dobry pomysl przyszedl - idealny do tego jest cake od 50 cd. oczywiscie po odpowiednim docieciu. i tutaj pytanie: od dolu mojej budy do radiatora (przypominam ze Gainward) jest ok 13 cm. na jakiej wysokosci wzgledem dolu budy najlepiej umiescic ten wentylator? i jak pociac jego boki, tak zeby mogl stac ale i jednoczesnie pobieral powietrze z budy a nie mielil je w miejscu? a na koniec czy i o ile moze mi sie obnizyc temperaura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma

 

wlasnie mialem tez pytac tutaj o timingi ;D :)

 

Ja teraz mam biosa z strony ktora podawal luks__pl kiedys tam ;D bios sie nazywa 1,5V relaxed timings.rom

Podczas edycji w omniextremeedit nie odczytuje wartosci A, a pozostale to 12 - 15 - 9 - 5 - 5 i chodzi pieeeeknie :D:)

pamieci wykrecone na 920 MHz (poprzednio 970) a wynik w 3d marq o 350 pkt wyzszy :D:)

 

Jest tam tez drugi bios 1,5V agressive timings - ale na nim pamieci wykrecilem tylko na 900 ;D pod katem 3d marka to bardziej w moim przypadku oplaca sie relaxed timings ...

 

Tylko to 1,5 raczej nie dziala na mojej karcie ... kreci sie jak sie krecila ;D 550 bez artow - co i tak uwazam za swietny wynik bez V-moda :) wynik 3d marq 03 - 6999 - 7020 3d marks ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie dlaczego przy zegarze powyżyej 440Mhz w niektorych gierach dostaje zwisy!!?? od czego to może zależeć wiem! moze przez słabe chłodzenie ale dostaje zwisy zanim karta sie zdąrzy nagrzać!! a co do pamięci mam hyniksa i jest na nich oznaczenie f2.8 chyba chodzi o 2.8 ns!! ale to dziwne bo na oryginalnym biosie pamiątki idą mi na powyżej 900Mhz bez radiatorów!! co o tym sądzicie?? prosze o pomoć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy byscie mogli podac link do programu za pomoca ktorego moge wgrac inny bios ?? Szukalem juz w stercie tych stron ale bez skutku ;/

 

Chcialbym zabawic sie moim biosikiem, ale nie mam programiku wiec lipa ;/

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma

 

thx znalazlem :) Ale teraz jeszcze jedno pytanko jak za pomoca tego programu moge zgrac obecny bios z karty ?? Luks tam tylko napisal jak moge updatowac biosik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surix... wgrywaj nowy bios... ja jechalem na orginalnym chlodzeniu przez jakis czas. Tylko nie przesadz z kręceniem... ale na tych samych zegarach grafa bedzie sporo wydajniejsza. Winfasty nie mają takiego złego chłodzenia.. daja rade. Sam bios da sporo marków i ogólnie zobaczysz różnice w gierochach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luchuma

 

thx znalazlem :) Ale teraz jeszcze jedno pytanko jak za pomoca tego programu moge zgrac obecny bios z karty ?? Luks tam tylko napisal jak moge updatowac biosik...

1328633[/snapback]

cytat z pliku programu który znalazłes

nvflash -b bios.bin (Read old BIOS from ROM and save to file A:\bios.bin )

 

ewentualnie można zastapic rozszerzenie *.bin rozszerzerzeniem *.rom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dymcio... jaki procek? Ile masz sprzętu w kompie? To ważne przy takim zasilaczu. Z własnego doświadczenia wiem, że jakieś codegeny i magaszajse nie dają rady... Ja kręcić kompa na megaszajsie sie bałem... No może troszeczke... :)) Niby ma 350W, a tak na prawde to jak ktoś powiedział: "nie znasz dnia ani godziny...". Jak ja kręciłem to mi sie resetował na megaszajsie 350W. Chyba, że masz jakiegoś procka, co za dużo nie jest prądożerny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ktos wie gdzie trza zmieniac wartosci w biosie ktore odpowiadaja za napiecie ramow???

1326156[/snapback]

kurde no powie mi ktos??

bo np ten bios luksa creative 5900ultra timing latencys mod 500/950

ma zwiekszone napicie na ramach bo np nie mam artow :D

tylko chlodzenie wysiada :/ i sie czasem cos nieteges

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam athlona 3000+ xp kreconego na 2450Mhz 3 napedy 1024mb ram i dysk twardy 80gb + karta tv

1329558[/snapback]

no to twoj zasilacz chyba nie wyrabia.

procek - 85W (miniumum, napisz jakie masz napiecie, fsb i mnoznik)

ram - 20 W

karta graf - 85W

dysk - 20W

3 napedy - 80W

 

do tego inne duperele i razem wychodzi ze powinienes miec minimum 340Watowy zasilacz. a z tymi no-name to roznie bywa... polecam http://www.jscustompcs.com/power_supply/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surix... wgrywaj nowy bios... ja jechalem na orginalnym chlodzeniu przez jakis czas. Tylko nie przesadz z kręceniem... ale na tych samych zegarach grafa bedzie sporo wydajniejsza. Winfasty nie mają takiego złego chłodzenia.. daja rade. Sam bios da sporo marków i ogólnie zobaczysz różnice w gierochach.

1328687[/snapback]

ile masz marków a ile miałeś przed zflashowaniem biosu no i czy o dużo podniosła sie wydajność w grach i jaki bios polecasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bios od karty... Suchego... hehe. Wydajność w grach jest sporo większa... porównywałem na przykładzie doma3 i far cry. Nie ma takich zwolnień w niektórych miejscach, a to wkurza... Zeby zobaczyć ile marków miałem, to sie troche naszukałem, ale na szczęście gg ma archiwum... przed zmianą chłodzenia na zalmana, bez revolteców na pamiątkach miałem maks 6490... po zmianie biosu... plus chłodzenie na karcie plus procek z 3.0 na 3.6 mam 7850pkt... na orginalnym biosie zegary szły wyżej, ale było mniej pkt... wcześniej karta szła na 545/1020... teraz na 540/940, ale ponad 1k więcej... Tylko również wcześniej miałem megaszajsa 350W(podobno)... a teraz mam tagana 380W. Moim zdaniem kręcenie tej kart powinno się zacząc od zmiany biosu... w razie co to moje gg:2618058. Wal śmiało... w razie jak ja bym czegoś nie wiedział to jest ktoś kto pomoże... Bo to w sumie całą moja zabawe w kręcenie przez Suchego zaczełem... Czekam też jak sie mu vmod uda... może też bym sie skusił... Może ktoś wie czy jak bym ram zminił na 1024 z 512 to by jakiś wzrost w markach był? Może już ktoś sprawdzał... Bo te nowe kostki ramu mi po głowie chodzą od dłuższego czasu...

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos te twoje 7800 w 3dm03 mnie nie przekonuja ... chcociaz w sumie ja uzyskalem 7000 na zegarach 550 / 910 - agressive timing latency mode... na athlonie wykreconym na 2475 MHz :D

jak mozesz to wyslij mi twojego biosa na maila pobawie sie na nim troszke adam@multinet.org.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekonuja Cię... na potwierdzenie wysyłam screena... myśle że Suchy może potwierdzić, miał dokładną wizje jak krok po kroku rosły marki... hehe, swoja drogą dzięki za cierpliwość Jastzab... jak poczytałem archiwum z gg jak pisaliśmy, to mnie rozbraja moja niewiedza...hehehehe

extremeee na maila zaraz wyśle bios i screena z moim wynikiem...tam jest chyba niecale 7,8k... ale jak zrobie screena z maks to wyśle... skoro Cie nie przekonuje... mnie na początku też nie przekonywało jak Suchy mówił że bede miał 7,5k... na 1 teście nawet 5k nie uzyskałem... a teraz specjalnie sobie system do testow postawiłem... a przy okazji do gierek... chodzą znacznie lepiej niż na normalnej windzie... polecam to rozwiązanie dla kogoś kto chce uzyskać maks w gierach, lub maks marków... i ma troszki miejsca na dysku, ja sobie miejsce na przenośce wygospodarowałem...

 

dla niewiernych:)

Dołączona grafika

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oles07

Ok dzieki za biosa tylko ze cos sie pochrzanilo i doszlo do mnie uszkdzone archiwum ;/ jak mozesz wyslij jeszcze raz

 

Wiesz trafiles na dobry egzemplarz winfasta ;D:) a czym krecisz ta krate ? sterownikami ? mi sterowniki zatrzymuja krecenie rdzenia na 556 :D a na WInFoxie poszlo i na 570 kiedys tyle ze na starym chlodzeniu a teraz mam biosa NIE-Winfasta wiec winfox nie chce dzialac

 

A mam jeszcze jedno pytanie nie przegrzewa Ci sie karta ??? ?? ja mam na grafice 3 wentylatory :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Oles07

Ok dzieki za biosa tylko ze cos sie pochrzanilo i doszlo do mnie uszkdzone archiwum ;/ jak mozesz wyslij jeszcze raz

 

Wiesz trafiles na dobry egzemplarz winfasta ;D:) a czym krecisz ta krate ? sterownikami ? mi sterowniki zatrzymuja krecenie rdzenia na 556 :D a na WInFoxie poszlo i na 570 kiedys tyle ze na starym chlodzeniu a teraz mam biosa NIE-Winfasta wiec winfox nie chce dzialac

 

A mam jeszcze jedno pytanie nie przegrzewa Ci sie karta ???  ?? ja mam na grafice 3 wentylatory :D:)

1331132[/snapback]

Bios jest w moim podpisie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassaj biosa z podpisu Suchego... to przecież jego bios jest na mojej karcie, a nie modowany mój... Karta mi sie nie przegrzewa... dobrym pomysłem było zainstalowanie wiatraka 92mm na zalmanie pasywnym... Tak dmucha na radiatorki, że głowa mała... Dodatkowo pod zalmana wcisnełem revolteci... Miałem nadzieje że pamiątki lepiej pójdą, ale nie chce wyżej niż 940 isć... może dlatego, że revolteci musiałem strasznie rozłozyć... pamięci wcześniej mi szły na 970, przy standardowym chłodzeniu, ale rdzeń tylko na 480. Kupie nowe revolteci, te sześciany miedziane, myśle, że przy zalamnie będą miały większa wydajność... nie trzeba ich rozkładać, bedzie wiec swobodniejszy przepływ powietrza, a mieszczą sie bez problemu w "kanapke" zalmana. Karte od samego początku kręce sterownikami, plus oczywiście dodatek...

 

Robił ktoś testy ile daje w markach zmiana ramu z 512 na giga? Na pewno ktoś ram zmieniał...

 

dymcio... do testów wyłączaj wszystko co sie da... cd, dyski, itp

Edytowane przez Oles07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robił ktoś testy ile daje w markach zmiana ramu z 512 na giga? Na pewno ktoś ram zmieniał...

 

dymcio... do testów wyłączaj wszystko co sie da... cd, dyski, itp

1331190[/snapback]

ja nie zauwazylem roznicy w markach przy 2x256MB i 4x256MB

ale moge sie mylic

 

na jakich zegarach uzyskales 7850 pkt

ja na P4 3GHz@3,4 i 475/875 mam 7000pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś pytał co daje zmiana biosu...

- bios standard - zegary 390/700 ->4998pkt

(procek na 3.0Ghz, ram na 2,5-3-3-7 ->200mhz)

-bios by luks - zegary 390/700 -> 5772pkt

(procek na 3.0Ghz, ram na 2,5-3-3-7 ->200Mhz)

-bios by luks -zegary 540/940 -> 7850pkt

(procek na 3.6Ghz, ram na 2,5-3-3-7 ->192Mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...