Skocz do zawartości
Zenfist

Spalił Ci Się Zasilacz? Zobacz...

Czy spaliles juz kiedys zasilacz?  

1654 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy spaliles juz kiedys zasilacz?

    • Tak
      1208
    • Nie
      815


Rekomendowane odpowiedzi

Kwazor zdjęcie umieszczę jutro, ale wyglądają nic lepiej od tych które ty zapodałeś, powiedz mi tylko czy są dostępne kondziołki typu solid (np 3000uf 16v itp.), co by je w zasiłce umieścić i mieć super tagana na wieki a nie na 2 lata, w sumie z zasilacza jestem zadowolony bo napięcia trzyma wzorowo, nic w nim nie piszczy, tylko te kondensatory jakieś z [gluteus maximus] dali, a mam kasę i chciałbym zainwestować w niego trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze solidów większych niz 820uF nie widziałem...

Jeslio chesz miec tagana na wieki to musisz zmodyfikowac regulator proedkosci wentylatorów... wiadomo tagany ciche ale własnie przez niedostateczne chłodzenie te zasiłki padaja...

 

Dla świetego spokoju wymien jeszcze kondensator 22uF 400V( taki był w U01 380W u ciebie moze byc ciut inny ) znajdujacy sie na płytce APFC... on tez lubi niezłego bajzlu narobic...( wysadza apfc )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci ze solidów większych niz 820uF nie widziałem...

Jeslio chesz miec tagana na wieki to musisz zmodyfikowac regulator proedkosci wentylatorów... wiadomo tagany ciche ale własnie przez niedostateczne chłodzenie te zasiłki padaja...

 

Dla świetego spokoju wymien jeszcze kondensator 22uF 400V( taki był w U01 380W u ciebie moze byc ciut inny ) znajdujacy sie na płytce APFC... on tez lubi niezłego bajzlu narobic...( wysadza apfc )

u mnie sa dwa jakieś 68uf 220v takie duże ale spuchnięte nie są mówisz że tez je wymienić?? poza tym u mnie wentylatory się dosyć kręcą, znacznie szybciej jak w serii uo1 (też miałem ale wersję 480w) z tym że może ja sam sie trochę przyczyniłem, do padu tagana bo krótko po zakupie wstawiłem diode zaporowo na wentyle aby sie wolniej kreciły, Kwazor a może bym ci wysłał tego tagana na przeglad i byś wstawił i powymieniał co trzeba, bo ze mnie bardziej hydraulik jak elektronik:)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka nie jest potrzebna bo sam juz wymieniłes to co trzeba. Jesli ten kondesator ( y ) sa ok to nie trzeba ( zawsze profilaktyka lepsza od leczenia)

Ale z tego co pamietam w APFC siedzi 1 kondek a nie 2.. ale moze w twojej wersji jest inaczej.

 

Małe sprostowanie diode jak bys wstawił zaporowo to wentyle wogole by się nie kreciły..wstawiłes ja w szeregu przepustowo by obnizyc napiecie na wentylatorach ( spadek na złaczu P/N to 0.7V )

 

Kondesatory jak rozumiem wstawiłeś na 105C ? i LOW ESR ( niska impendancja wewnetrzna ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoName - bebechy by CWT.

400 W - ciagnal dzielnie A64 4000+ i Radka 4850 przez pol roku - az pewnego dnia juz poprostu nie wstal... Co ciekawe na zintegrowanej grafie wstal bez problemu, widac radek byl glownym winowajaca :] Za duzo papu chcial z 12V...

Zasilator nic ze soba nie zabral na szczescie, wszystko bangla z nowa elektrownia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w ciągu tego roku wymieniłem osiem zasilaczy u klientów: dwa I-boxy, dwa Take-me, Logic, Feel III, Mustang i Tracer. Wszystkie oprócz Feela III pochodziły z gotowych zestawów hipermarketowych. Wszystkie odmówiły współpracy - padły nieodwracalnie, za wyjątkiem Mustanga 400W. Z tym ostatnim - ciekawostka. Klient poprosił o wymianę HDD na większy (zestaw już po dwuletniej gwarancji). Przy okazji zrobiłem zwyczajowe odkurzanie bebechów i odkryłem (dosłownie) zasilacz spod grubej warstwy wojłoku. Wentylator zasilacza był całkowicie unieruchomiony, nie dało się go przekręcić palcem. PCB z barwy żółtej zmieniło się na ciemnobrązową, elektrolity w większości spuchnięte. Znaczy - musiał grzać się niemiłosiernie. Najlepsze było to, że nadal jeszcze pracował i dość nieźle trzymał napięcia. Klient zażyczył sobie w to miejsce inną najtańszą czterysetkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi padł Chieftec 420 W po 4 latach pracy. Dośc wytężonej bym powiedział, bo na studiach komp chodził 24h i albo grałem, albo liczył seti non-stop. W serwisie powiedzieli, że po takim czasie przy takim użytkowaniu miał prawo paść. Co ciekawe padł bez obciążenia tj. winamp był tylko włączony. Poszedłem do sklepu i powiedziałem, ze chce najlepszy zasilacz jaki jest na rynku. Odpowiedź była konkretna - Tagan i 400 zł do wyskoczenia na miejscu. Wyskoczyłem i nie żałuję jak na razie (2 lata). Tylko każdy zasilacz od czasu do czasu trzeba przedmuchać, bo kurz i paprochy mogą zakasować każdy sprzęt. Niemniej brać uważam trzeba taki sprzęt, który ma najdłuższą gwarancję - czyli na dzień dzisiejszy Corsair - 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym zasilaczem był jakiś noname o mocy 235W czy jakoś tak. Przepracował bezawaryjnie ok 2,5 roku. Zmieniony został gdy po modernizacji kompa jakieś śmieszne rzeczy zaczęły się dziać. Zastąpiony został 300W-owym Feelem Modecoma i ten zasilacz przepracował bezawaryjnie aż 6,5 roku, 3x nawet miałem okazję przetestować w nim zabezpieczenie przeciwzwarciowe które to okazało się 100% skuteczne ;) Na emeryturę przeszedł dopiero niedawno wraz z zakupem nowego kompa. Choć do dziś go nadal czasami używam jako zasilacza do zasilania dysków/napędów podłączanych do kompa za pomocą adaptera IDE > USB.

Wraz z nowym kompem kupiłem pierwszy drogi firmowy zasilacz - Corsair VX550W za 300zł i tu pierwsza niespodzianka. Po złożeniu kompa, komputer nie odpalił. Sprawdziłem czy wszystko jest podłączone prawidłowo, ponownie go złożyłem ale nadal nic. Po zaniesieniu kompa do sklepu okazało się że zepsuty jest właśnie zasilacz który kosztował więcej niż 2 poprzednie. Co prawda został wymieniony na nowy który działa ok, ale jest jedna dziwna rzecz - po wyłączeniu listy komputer zamiast od razu, to uruchamia się dopiero po ok 5s od jej ponownego włączenia. Na forum MSI stwierdzili że to prawdopodobnie wina listwy lub zasilacza, listwę wykluczyłem więc czyżby jednak zasilacz? Jednak z takiego problemu nie chce mi się tracić czasu na reklamacje.

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny temu zdechł mi Chieftec GPS-650AB :wink: Nie podołał mocno kręconemu X4 955 i GTX 275, zrobił spore "bum" i od spalonego rezystora zapaliła się izolacja przewodów. Pechowo, bo służył tylko jako zasilacz na dwa dni.

Zabrał ze sobą Asusa M4A79T Deluxe i Swiftecha MCP655.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedząc, podłączyłem chiefteca hpc-360-202 DF do cdromu, który ma(prawdopodobnie) zwarcie, komp wystartował normalnie jednak po paru sekundach zaczął wydawać coraz wyraźniejsze piszczenie(zasilacz). Oczywiście natychmiast odłączyłem zasilanie ale niestety zasilaczowi piszczenie zostało.. aż odmówił jakiejkolwiek współpracy. Spalenizny nie czuć, nic nie błyskało, poglądowo nie widać uszkodzeń jednak muszę przyznać, że zasilacz "nabity" bardziej niż hyper 580W xF

 

Pytanie czy jest sens reanimacji staruszka? Prawdę mówiąc jest/był to jeden z najcichszych zasilaczy z jakimi miałem styczność więc trochę mi go szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zasilacz tagan 420W. Używałem go ok.3 lat, jednak 2 dni temu chyba odmówił współpracy. Komp nie wystartował, nie było czuć żadnej spalenizny ani dziwnych dźwięków.. Świeciła tylko hdd led (słabo), natomiast power led wogóle się nie świeciła. Czy to wina zasilacza? Dodam, że dzisiaj sprawdzałem tagana na nowym mobo, też nie wystartował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos moda ostatnio na padajace Tagany :razz: Wlasnie wzialem kompa od brata,bo cos jeblo i zasmierdzialo,na listwie bezpiecznik az uwalilo.Winowajaca okazal sie moj stary dobry Tagan 420-U01,smigal ponad 4 lata.Nic nie zabral ze soba.Jutro zerkne w jego wnetrznosci.

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w temacie taganów. Tagan 580W-U22 ( wersja z 2 wentylatorami 80mm ). Padł bratu jakiś czas temu, dzisiaj zajrzałem, niby luzik, ale 2 kondensatorki lekko wybrzuszone i na samym ich środku lekki rdzawy syf. Możliwe żeby padło, śmigał ledwo 2 lata bez większych obciążeń. Da się z tym coś zrobić?

 

BTW, straszną lipę odwalił Tagan, a tak był polecany jak go wybierałem do kompa brata. <_<

 

----------

 

Fota 1, fota 2.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tons83 : Dopisz sie w temcaie o taganach co załozyłem...

Tagan i jego kondensatory podobno japońskie...

 

Zasilacz wstaje czy trup totalny ? Co z napieciem 5+V STDby ?

 

Niestety w tych zasilaczach sa kondesatory firmy :XYZ china town... jak nie strzelaja po pierwotnej 2x680uF( seria 430W )( do tego w APCF tez leci i APFC tez dostaje..) to cos po wtórnej.

 

Tragizm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHIEFTEC APS-550C

Około 2:20 się wyłączył i już nie włączył. Przy próbie włączenie ledwo wentylator się porusza.

Miałem go 1.5 miesiąca z sempronem i HD4850. Komputer prawie cały czas w idle.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bequiet Dark Power 650W - coś mu padło bo zamiast 5V daje 3,92V (komp nie wstaje, reszta napięć ok)

Tagan 380W - to samo co we wszystkich tutaj, kondesatory i pewnie coś jeszcze (nie bawiłem sie w pomiary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście raz mi się spalił chyba colt color czy jakoś tak ale to po kontakcie z piwem (zasilacz pracował leżąc na obudowie komputera )

 

Czytam i czytam ile to zasilaczy typu codegen, feel, megabajt itp. rozłożyły wasze poczynania . Faktycznie mocą nie grzeszą a Wy zbytnio rozumem też nie ! Kto słyszał by do codegena 300w podłączać 2 dyski wypasioną grafikę i szybki procesor ? Jak dla mnie to to skazanie takiego zasilacza na śmietnik + modlitwa aby z zemsty za katusze nie zabrał ze sobą połowy komputera..

 

Przytaczacie wyżej wymienione marki jako produkty 'zasilaczopodobne' . Trochę to śmieszne, skoro macie super wypasiony sprzęt to po co się oglądacie na tańsze zasilacze przeznaczone do innych zadań ?

 

Faktem jest zjawisko, że na rynku od czasu do czasu pojawiają się serie zasilaczy dziwnego pochodzenia, które pozostawiają wiele do życzenia . Jednak świadomy użytkownik, ceniący swój komputer z pewnością wybierze zasilacz z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...