Skocz do zawartości
yotomeczek

ModeCom MC-AV 2000, Creative T5400 5.1 czy LogiZ-640

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do uzytkownikow glosnikow Modecom AV2000 czy zasilacz jest tam wbudowany w sub'a ? czy zewnetrzny tak jak w creativach ?

 

a jesli wewnetrzny i znalazl by sie ktos odwazny co by zajzal do srodka i powiedzial mi czy nie bylo by klopotliwym przerobienie go na 12V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zdecyduje na creativa 5400 a to dlatego ze w hypernovej jest wielka wyprzedaz produktow rtv narazie glosniki stoja po 330 zeta ale maja o polowe spasc wiec nie znajde NIC NIC lepszego w tej cenie ;) Mam juz je odlozone wiec teraz czekam az cena spadnie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W koncu po dlugim oczekiwaniu zakupilem glosniki Modecom'a AV2000

8) niestety tylko SREBRNE byly dostepne ale coz trzeba brac co maja :)

oraz AV2810 (na sklep)

Ale moze od poczatku... :)

 

Pierwsze wrazenie jak zobaczylem karton:

"oh my good ale duzy kartonik" :wink:

no dobra zabralem sie szybko do rozpakowania...

 

Gdy ujtrzalem satelitki bylem zachwycony wielkoscia - sa naprawde duze, mozna powiedziec przeogromne jak na zestaw kina domowego.

Dwudrozne male chyba za bardzo nie moze byc zwlascza ze obudowy satelitek jak i sub'a to drewno. W dodatku glosniki satelitek niemale

ok 10cm (sredni) i z 2,5cm (wysoki) - tak na oko (nie przeliczalem tego co podaje producent)...

Nastepnie idac glebiej... :lol: oczom mym ukazal sie glosnik centralny.

Jego wielkosc IMO duza - trojdrozne - sredni - wysoki - sredni - wielkosci samych glosnikow t.j w satelitkach...

Po drodze spotakalem zestaw kabli - glosnikowe, zestaw 3x 2xchinch-2chinch, oraz przejsciowke z 2 chinch -> maly jack

no i oczywiscie pilot - pilot jak pilot ni to ladny ni brzydki - normalny 8) hehe

 

Ok w koncu na samym dole lezal SUB - najwiekszy ze wszystkich (to chyba nie dziwne 8) ) - jak na suba przystalo, wagowo rowniez.

 

Teraz troche parametro - tzn charakterystyki przenoszenia nie podaje bo chyba wszyscy juz czytali na www.komputronik.pl badz www.modecom.pl

 

podam wage (z instrukcji, po POLSKU :) ) poszczegolnych glosnikow:

przednie i tylnie - po 1,7kg

centralny - 2,75kg

sub - 10,06kg

Waga na pudelku laczna zestawu to 23,3kg :D

 

Ok dosyc wrazen teraz cos pogladowego :)

 

Najpierw to czego brakuje :( :

kabli typu 2xchinch->maly jack.

Owszem producent (chyba juz w Polsce) dolaczyl jedna przejsciowke z chinch na jack ale kompa to raczej podlaczamy 3 kabelkami a nie jednym.

Po opisach innych bylem przygotowany na to i juz wczesniej zakupilem odpowiednia ilosc w.w kabli w sklepie - po 7zl za 3metrowe :?

 

Ok teraz jak graja.

Za ta cene? -> rewelacja . Bija wszystkie Creativy jakie slyszalem w tym przedziale cenowym - do 450zl

Niestety nie slyszalem Logitecha (ehh, nie mialem okazji) ale chyba lepszy by nie byl.

 

Teraz najwieksza WADA tych glosnikow:

nie wiem czy to tak wszystkie ale w moim subie niedokladnie byla przyklejona tuba Bass-reflexowa do obudowy co powodowalo podczas grania nieprzyjemny stukot plastiku - na poczatku myslalem ze to glosnik ale juz po chwili zorientowalem sie ze jednak wykonczenie to najslabsze ogniwo tych glosnikow...

Szybko zdemontowalem ref-lex'a, zasmarowalem i skleilem :) - Modecom by sie jednak troche wstydzil zebym poprawial po nich ich dzielo :?

Co do okleiny to zauwazylem tylko w jednym miejscu nierownosc ale spowodowane nie zlym oklejeniem lecz wada materialu - drewna (wypustek) - to bylo do SUB'a

Na satkach wykonczenie juz znacznie lepiej - tylko przy stuku dwoch koncow okleina dokladnie nie lezy na drewnie ale to juz nie przykulo mej uwagi tak jak maly defekt suba ktory opisalem wyzej.

 

Ok....

Przechodzimy do brzmienia i FOTEK :D

Moja karta to SB Live 5.1 SB0100.

Niestety z braku czasu zdadylem podlaczyc i przetestowac 2 satelitki oraz suba :( czyli na razie zestawik jako 2.1 :)

 

Minusy zatelitek: znane i nielubiane szumy wlasne - leciutkie buczenie + szumek (buczenie pewnie ze wzmaka) ze wzrostem glosnosci buczenie tej samej glosnosci, szumy ciut wieksze

Co do szumow - mnie to tak nie denerwowalo (jeszcze bo narazie tylko 2.1) bo ich nie bylo slychac - odleglosc sluchajacego od glosnikow ok 2m.

No ale jak rozstawie je juz wszystkie to pewnie ogolny szum sie nasili lecz mysle ze az tak zle nie bedzie :) . Z reszta szumy Modecomow w porownaniu do Creativa 6700 ktorego mialem wczesniej na sluch te same , tylko tego lekkiego buczenia nie bylo w creativach.

 

Minusy suba: wykonczenie - niedoklejony bassreflex ktorego poprawilem

 

Plusy: nie jestem muzykiem ani audiofilem. Powiem tak IMO:

- satelitki lepsze od 6700, w glosnosci nie wiem chyba ciut glosniejsze od Creativa 6700 (8W mialy Creativy) lecz zasadnicza roznica

Creative mial do [gluteus maximus] albo wzmak w subie albo sam glosnik bo przy 3/4 glosnosci po prostu Creativy charczaly.

A tu w Modecom calkiem inna bajka - o niebo lepiej, przy 90-95% mocy juz slychac nieco znieksztalcony dzwiek (chyba po prostu konczyly sie mozliwosci glosnikow badz wzmaka) albo moj SB5.1 ma tak duze wzmocnienie :?

W sumie wszystko zalezy od ustawien mixera: moje to: Master Volume 80%, Bass: bylo dotychczas 65% ale zmienilem na 50% o czym pozniej :)

- stery YouP New Year 8)

Jakosc generowanego dzwieku z satelit rowniez ladna , lepsza od Creative - drewno robi swoje :) no i w dodatku dwudrozne

Generalnie nie ma co satelitka czegos zarzucic - dla mnie niebo w uszach :)

 

Ok teraz sub:

Subem chyba bylem najmilej zaskoczony.

Creative wymieka na calej lini z basem - bas w nich pierdzial przy glosniejszym sluchaniu, owszem byl gleboki lecz dudniacy i mial malo kontroli oraz twardy.

Tu jest inaczej. Calkiem inaczej. Inna charakterystyka, bardziej miekko, nie buczy, lecz schodzi gleboko. Nie wiem czy glebiej od Creative ale chyba na to wyglada ze tak bo puszczalem kawalek filmu w Stereo to odnioslem wrazenie ze wybuchy inaczej bylo slychac w Creative, tu mile dla ucha ladnie to brzmi :) zakrecilem... ale to trzeba posluchac

Owszem nie jest to jakis zestaw z THX, nie jestem tez zachwycony tak ze inne glosniki dla mnie nie istnieja, nie... Po prostu ten zestaw ladnie gra 8)

Teraz cos techicznego czyli wejscia/wyjscia.

Satelitki/centraly maja zaciski t.j jak normalnych glosnikach, do suba rowniez na zaciski.

Wejsc jest sporo :) bo az 5 typow:

mozna rownoczesnie podlaczyc 4 urzadzenia stereo oraz 1 5.1

wszystkie wejscia sa zakonczone gniazdami chinch:

-DVD

-Tape

-TV

-CD/VCD

-AC3/DTS czyli analogowe 5.1 np z kompa lub z DVD z wbudowanym dekoderem.

 

Mozna rowniez z podlaczonego stereo zrobic efekt Virtual Surround :),

jest jeszcze podbice basu ? ale chyba nie w subie bo tylko w satkach inaczej wtedy gra, regulacje glosnosci jako calosci lub poszczegolnych wyjsc front/rear/center/sub oraz tonow srednich/wysokich/niskich

 

no chyba nic nie pominalem...

 

Hmm... co by tu jeszcze mozna by powiedziec ...

Aha teraz foty zeby nie bylo tak ze tylko gadam gadam a ich naprawde nie slyszalem:

 

Dołączona grafika

..

..

Dołączona grafika

..

..

Dołączona grafika

..

..

Dołączona grafika

..

..

Dołączona grafika

..

..

Dołączona grafika

..

..

Dołączona grafika

..

..

 

To wszystko. Jak przetestuje calosc to dam znac jak to sie ma do pelnego efektu DD5.1.

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, w koncu to jakis wiekszy pierwszy opis tych glosnikow w Polsce / gdziekolwiek.

Jak znajde czas w robocie to zrelacjonuje i zfotografuje AV2810.

W sumie zdazylem je wczoraj rowniez posluchac troszke i...

moze to nie AV2000 ale wypasik tez jest - dzwiek, basik

Wiecej o 2810 za jakis czas

Powiem tylko na wstep:

IMO 2810 bija rowniez na glowe P580 creativy oraz 6700, nie charcza, basik nie pierdzi bardzo przyjemny

a cena ta sama jak P580

Ale wiecej to pozniej...

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie i ja moge cos napisac o zestawie Modecoma..

W kwestii wykonczenia - w moim egzemplazu satelitki i glosnik centralny nie maja jakichkolwiek ubytkow - nic a nic nie moge im zarzucic.. Jezeli chodzi o subwoofer, to zabraklo w nim elementu zakrywajacego port podczerwieni.. na szczescie sam pilot dziala jak nalezy.. otwor bass reflexu wydaje sie byc dobrze doklejony.. jednak przy niektorych czestotliwosciach niskich tonow, zdaza sie ze jakis element suba wpada w rezonans (nie jest to jednak na tyle czeste zeby bylo az tak dokuczliwe..).

Szumy owszem sa - czasem bardziej uwydatnione, czasem mniej..

Co mi sie najmniej podoba to glosnosc zestawu - w muzyce nie ma problemu zeby odpowiednio naglosnic pomieszczenie.. ale w przypadku filmow z niskim poziomem natezenia dzwieku, nawet przy maxymalnej glosnosci i tak nie jest tak glosno jakby sie chcialo.. moje Cambridge Soundworks FPS 1600 potrafily zagrac znacznie znacznie glosniej..

Jezeli chodzi chodzi o prezencje glosnikow to nie maja sobie rownych - robia naprawde niezle wrazenie..

Ogolnie jednak jestem zadowolony - zestaw gra naprawde dobrze, ale musze zmienic karte muzyczna bo moja Winfast 6x nie za bardzo sprawdza sie w trybie dookolnym..

 

EDIT: odwoluje problem rezonansu.. w rezonans wpadalo biorko (!) obok ktorego stoi sub a nie sam sub :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnosci jak wspomnial spoon_sports przy filmach jest ciszej. Tez lubie glosno, lecz w moim przypadku moj pokoik to 16m2 i zestawik dobrze go naglasnia - filmy puszczam na 90-95% max glosnosci :)

Po przetestowaniu calosci z wad mozna jeszcze wymienic (moze to byc przez karte muzyczna):

- glosniki przednie graja o wiele glosniej niz centralny oraz tyly (czytaj dalej dlaczego) - rozwiazanie: wogole nie korzystac z ustawien bass/trebb/mid w glosnikach (ustawic wszystko na 0) poniewaz jakiekolwiek ich regulacja dotyczy tylko glosnikow przednich (bez centralnego). Jakiekolwiek inne niz 0 z tych ustawien da nam glosniejszy dzwiek przodow (bez centralnego) w porownaniu do reszty.

Nalezy sie ratowac regulacjami w mixerze kart muzycznych. :( (ten problem rowniez zglosilem do Modecom;a)

- nie wiem czy high-end'owy zestaw kina ma separacje kazdego z kanalow 5.1 czy nie, ale w przypadku podlaczenia przez wejscie 5.1 i np puszczajac muze nie bedzie wogole basu w wooferze poniewaz Modecomy nie przekierowuje odpowiednich niskich czestotliwosci ze wszystkich kanalow z wejsc do sub'a. :(

Oczywiscie rozwiazanie jest, ale nie wiem czy wszystkie karty muzyczne radza se tak dobrze jak sblive i Audigy 1/2: wlaczyc przekierowanie basu (Bass redirect) w mixerze Creative'a i juz wszystko gra jak nalezy w subie.

 

To by bylo na tyle.

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co, w koncu to jakis wiekszy pierwszy opis tych glosnikow w Polsce / gdziekolwiek.

Jak znajde czas w robocie to zrelacjonuje i zfotografuje AV2810.

W sumie zdazylem je wczoraj rowniez posluchac troszke i...

moze to nie AV2000 ale wypasik tez jest - dzwiek, basik

Wiecej o 2810 za jakis czas

Powiem tylko na wstep:

IMO 2810 bija rowniez na glowe P580 creativy oraz 6700, nie charcza, basik nie pierdzi bardzo przyjemny

a cena ta sama jak P580

Ale wiecej to pozniej...

 

Pozdro,

RyEk

Czekam z niecierpliwością na twój opis dokładny 2810 bo sie przymierzam do ich kupna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem p[osiadaczem glosniczkow Modecom av2000 od paru godzin i nie moge za cholere uruchomic 2 glosnikow . Dzialaja:sub,cent i dwa fronty ale te z tylu nie dzialaja podlaczam je w AC3 i ani w filmie z AC3 sie nie odzywaja ani w muzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmodowalem swojego Audigy ES na Audigy 2 ale to nic nie dalo tylko pogorszylo sprawe zanikl dzwiek wogole z tylnich satelitek to po pierwsze nie dzialal SUB i wogole byla kiszka wracam do swoich orginalnych ktore otrzymalem :( a i jeszcze mam pytanie moze wie ktos jakie sa najleprze stery do mojego AUDIGY ES??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgromilem moje AV2000 :-) testowalem rozne ustawienia itp. i oto co moge powiedziec:

nawiazujac do wczesniejszych postow cyt. "przy filmach jest ciszej. Tez lubie glosno, lecz w moim przypadku moj pokoik to 16m2 i zestawik dobrze go naglasnia"

jestem po serii kilku filmow DD5.1 (wszystkie matrixy i star wars) i moje preferencje glosnosci przy filmach z AC3 (widomo ze takie filmy sa z reguly ciszej nagrane) to 62-65db na liczniku Modecomow (max to 79)

Wracajac do wad:

 

cyt. "Po przetestowaniu calosci z wad mozna jeszcze wymienic (moze to byc przez karte muzyczna):

- glosniki przednie graja o wiele glosniej niz centralny oraz tyly - rozwiazanie: mam sblive i stery newyear - odpowienia regulacja (na ucho, w mixerze creativa) do poziomu 50% glosnosci na przednie, a dla pozostalych 100% i jest po rowno tak jak powinno byc. ... "

 

tu trzeba inaczej je ustawiac bo jak wiadomo Modecom'y AV2000 posiadaja regulacje niskich/srednich/wysokich czestotliwosci ALE wlasnie - ustawiajac wszystko na 0 = bez korekcji, wiecej niz 0 to podbicie danych czestotliwosci wraz z glosnoscia na glosnik 8O i w dodatku tylko glosnikow przednich (bez centralnego)

Moim zdaniem nie powinno tak byc ale coz. Ustawiajac wszysto czyli Trebb/Mid/Bass na 0 dzwiek jest rowny w kazdym z glosnikow - oczywiscie zawsze zostaje podbicie w karcie (tak wlasnie robie) by nie kombinowac z mixerem glosnosci przodow w karcie :)

 

Jeszcze co do cyt.

" ...w przypadku podlaczenia przez wejscie 5.1 i np puszczajac muze nie bedzie wogole basu w wooferze poniewaz Modecomy nie przekierowuje odpowiednich niskich czestotliwosci ze wszystkich kanalow z wejsc do sub'a.

Oczywiscie rozwiazanie jest, ale nie wiem czy wszystkie karty muzyczne radza se tak dobrze jak sblive i Audigy 1/2: wlaczyc przekierowanie basu (Bass redirect) w mixerze Creative'a i juz wszystko gra jak nalezy w subie. "

 

to tu juz nie da sie tego ominac trzeba albo bas przekierowac z mixera w karcie (o ile przy filmach jest inne rozwiazania o tyle przy graniu w gry Surround na innych kartach ktore nie maja skierowania basu wydaje mi sie niemozliwe bo nie bedzie WCALE basu w wooferze :? )

dla filmow z AC3 przekierowanie basu wylanczam z mixera za to w dekoderze - AC3Filter odpowiednio ustawiam i gra prawidlowo.

 

Ostatnio na ICC mialem mozliwosc rozmowy z przedstawicielami z Modecom Polska - oczywiscie zglosilem wszystkie me "problemy" z jakimi "zwykly" uzytkownik by se nie poradzil :)

 

Obiecalem rowniez test 2810 , niestety na razie nie mam kiedy tego zrobic.

Wada niekierowanego basu przy podlaczeniu 5.1 przy 2810 rowniez dotyczy (tyle z pierwszych uwag) czyli nieciekawie dla stacjonarnych odtwarzaczy - zero basu przy sluchaniu muzy stereo :cry: i niekompletny bas w przypadku filmow (ze wzglefu ze stacjonarny nie umie skierowac basu ze wszystkich kanalow na woofer)

Oczywiscie podlanczajac do kompa dzwiek miodzio (SBLive'opodobne karty po tych malych kombinacjach)

ale kiepsko to widze dla graczy w gry surround na kartach z moboo integra (nie ma tam chyba bass redirect)

 

Zdjecia mialy byc ale na razie nie ma kiedy.

Dodam ze satelitki nie sa wykonane z drewna (w AV2000 wszystko drewniane) tylko z plastiku.

Co do brzmienia to brzmia nieznacznie lepiej od ich odpowiednika Creativa a to za sprawa lepszego Basu - miekki i nieznacznie mocniejszy bas z woofera nie charczy tak jak w P580.

Satelitki graja podobnie do P580 - dzwiek soczystrzy bez znieksztalcen - ciezko mi im cokolwiek zarzucic oprocz ksztaltu samych satelitek - lekko pochylone do tylu, dosc niestabilnie stoja IMO ale to juz moje zdanie. No i szumik w satelitkach troche wiekszy niz P580 ale to juz wszystkie modecomy tak maja.

No i oczywisnie pilocik bezprzewodowy.

 

To by bylo na tyle.

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozgromilem moje AV2000 :-) testowalem rozne ustawienia itp. i oto co moge powiedziec:

nawiazujac do wczesniejszych postow cyt. "przy filmach jest ciszej. Tez lubie glosno, lecz w moim przypadku moj pokoik to 16m2 i zestawik dobrze go naglasnia"

jestem po serii kilku filmow DD5.1 (wszystkie matrixy i star wars) i moje preferencje glosnosci przy filmach z AC3 (widomo ze takie filmy sa z reguly ciszej nagrane) to 62-65db na liczniku Modecomow (max to 79)

Wracajac do wad:

 

cyt. "Po przetestowaniu calosci z wad mozna jeszcze wymienic (moze to byc przez karte muzyczna):

- glosniki przednie graja o wiele glosniej niz centralny oraz tyly - rozwiazanie: mam sblive i stery newyear - odpowienia regulacja (na ucho, w mixerze creativa) do poziomu 50% glosnosci na przednie, a dla pozostalych 100% i jest po rowno tak jak powinno byc. ... "

 

tu trzeba inaczej je ustawiac bo jak wiadomo Modecom'y AV2000 posiadaja regulacje niskich/srednich/wysokich czestotliwosci ALE wlasnie - ustawiajac wszystko na 0 = bez korekcji, wiecej niz 0 to podbicie danych czestotliwosci wraz z glosnoscia na glosnik 8O i w dodatku tylko glosnikow przednich (bez centralnego)

Moim zdaniem nie powinno tak byc ale coz. Ustawiajac wszysto czyli Trebb/Mid/Bass na 0 dzwiek jest rowny w kazdym z glosnikow - oczywiscie zawsze zostaje podbicie w karcie (tak wlasnie robie) by nie kombinowac z mixerem glosnosci przodow w karcie :)

 

Jeszcze co do cyt.

" ...w przypadku podlaczenia przez wejscie 5.1 i np puszczajac muze nie bedzie wogole basu w wooferze poniewaz Modecomy nie przekierowuje odpowiednich niskich czestotliwosci ze wszystkich kanalow z wejsc do sub'a.

Oczywiscie rozwiazanie jest, ale nie wiem czy wszystkie karty muzyczne radza se tak dobrze jak sblive i Audigy 1/2: wlaczyc przekierowanie basu (Bass redirect) w mixerze Creative'a i juz wszystko gra jak nalezy w subie. "

 

to tu juz nie da sie tego ominac trzeba albo bas przekierowac z mixera w karcie (o ile przy filmach jest inne rozwiazania o tyle przy graniu w gry Surround na innych kartach ktore nie maja skierowania basu wydaje mi sie niemozliwe bo nie bedzie WCALE basu w wooferze :? )

dla filmow z AC3 przekierowanie basu wylanczam z mixera za to w dekoderze - AC3Filter odpowiednio ustawiam i gra prawidlowo.

 

Ostatnio na ICC mialem mozliwosc rozmowy z przedstawicielami z Modecom Polska - oczywiscie zglosilem wszystkie me "problemy" z jakimi "zwykly" uzytkownik by se nie poradzil :)

 

Obiecalem rowniez test 2810 , niestety na razie nie mam kiedy tego zrobic.

Wada niekierowanego basu przy podlaczeniu 5.1 przy 2810 rowniez dotyczy (tyle z pierwszych uwag) czyli nieciekawie dla stacjonarnych odtwarzaczy - zero basu przy sluchaniu muzy stereo :cry: i niekompletny bas w przypadku filmow (ze wzglefu ze stacjonarny nie umie skierowac basu ze wszystkich kanalow na woofer)

Oczywiscie podlanczajac do kompa dzwiek miodzio (SBLive'opodobne karty po tych malych kombinacjach)

ale kiepsko to widze dla graczy w gry surround na kartach z moboo integra (nie ma tam chyba bass redirect)

 

Zdjecia mialy byc ale na razie nie ma kiedy.

Dodam ze satelitki nie sa wykonane z drewna (w AV2000 wszystko drewniane) tylko z plastiku.

Co do brzmienia to brzmia nieznacznie lepiej od ich odpowiednika Creativa a to za sprawa lepszego Basu - miekki i nieznacznie mocniejszy bas z woofera nie charczy tak jak w P580.

Satelitki graja podobnie do P580 - dzwiek soczystrzy bez znieksztalcen - ciezko mi im cokolwiek zarzucic oprocz ksztaltu samych satelitek - lekko pochylone do tylu, dosc niestabilnie stoja IMO ale to juz moje zdanie. No i szumik w satelitkach troche wiekszy niz P580 ale to juz wszystkie modecomy tak maja.

No i oczywisnie pilocik bezprzewodowy.

 

To by bylo na tyle.

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke kolega nie ma racji slyszales profesjonalny zestaw kina domowego ?? chyba nie jesli sadzis ze cichsze granie tylu jest nienormalne!! Sluchalem naprawde dobrego sprzetu i tam tez tyl gral BARDZO BARDZO cichwo w porownaniu do przodu.Central glosnosc tego glosnika zalezy od filmu. A MODECOM jest w drewnie a nie PLASTIK (watpie ze je widziales AV2000) A moja ocena 100 razy leprze od pierdziawek CREATIVA w tej cenie MIODZIO !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie modecom AV-2000.

 

Według jednej z firm wysyłkowych zestaw ten ma cyfrowe wejście audio (dla AC3 i DTS). Jednak przyglądając się tylniej ścianie sub'a (na zdjęciu) widzę że to raczej szum marketingowy. Wygląda na to że wszystkie wejścia są analogowe. Czy zestaw ten ma wejście cyfrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój odtwarzacz DVD ma wyjścia : coaxial digital audio wygląda jak jeden cinch, zwykłe audio out na 2xcinch i digital audio na światłowodzie ( chyba ), czy po którymś wyjściu da się te głośniki tak podłączyć zeby mieć dzwięk zdekodowany na wszystkich głosnikach ( chodzi o modecom av2000) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke kolega nie ma racji slyszales profesjonalny zestaw kina domowego ?? chyba nie jesli sadzis ze cichsze granie tylu jest nienormalne!! Sluchalem naprawde dobrego sprzetu i tam tez tyl gral BARDZO BARDZO cichwo w porownaniu do przodu.Central glosnosc tego glosnika zalezy od filmu.  

Czy to odnosilo sie do mojej wypowiedzi?? 8O

Nie twierdze ze cichsze granie tylow jest nienormalne tylko ze ustawiajac bass/trebble/midd na 7 (czyli max)

glosniki lewy przedni i prawy przedni gra o wiele glosniej od centralnego i tylow - a tak nie powinno byc - wszystkie 3 przednie powinny grac jednakowo, np. w tescie Creativa poszczegolnych kanalow.

C

o do tylow to sa to glosniki efektowe ale reguluje sie je w taki sam sposob jak reszte, czyli puszczajac jakis test np Creativa - glos miles Pani :) front left, center, front right (...) powinien brzmiec o jednakowej glosnosci we wszystkich z glosnikow i tak tez gra o ile usatwi sie bass/mid/trebble na 0 :)

Wydaje mi sie, ze te usatwienia podbijaja tylko glosnosc danyh zakresow czestotliwosci, a nie reguluja nasycenia ich barwy.

 

 

A MODECOM jest w drewnie a nie PLASTIK (watpie ze je widziales AV2000) A moja ocena 100 razy leprze od pierdziawek CREATIVA w tej cenie MIODZIO !!!!!

Kolega chyba raczy zartowac. Jak moglem nie widziec jak je posiadam :lol: 8O

A niby kto strzelil tu foty AV2000 na forum jak nie Ja No chyba ze nosze klapki na oczach jub jestem niewidomy 8) hehe

Ja mowilem o 2810 ze sa plastiki a nie o Av2000 :!: :)

Co do oceny sie zgodze, poza malymi niedociagnieciami CUD/MIOD/MALINA (niepotrzebne skreslic)

 

tak jest wejsc cyfrowe AC3

Chyba kolega naprawde ich nie widzial na oczy i pisze bzdury (bez obrazy) 8)

 

AV2000 nie maja zadnego wejscia cyfrowego. tylko:

4x wejscia stereo ANALOGOWE

1x wejscie 5.1 ANALOGOWE - a ze producent je opisal jako "cyfrowe dla AC3/DTS" mial na mysli chyba ze dzwiek jest niby cyfrowy bo 5.1 :lol:

Jesli mialbym cos doradzic nie podlanczajcie je pod DVD (nawet do takiego co ma analogowe wyjscie 5.1)

bo efekt jest taki jak opisalem wyzej (slaby bas - IMO nie taki jak powinien byc - na wooferze w filmach, oraz 0 basu podczas sluchania muzy STEREO) Juz lepiej podlaczyc DVD do jednych z wejsc stereo i cieszyc sie "pseudo" surround

Tu producent niestety sie nie popisal i jakby w zestaw wstawil filtr na niskie czestotliwosci ze skierowaniem do woofera to byloby one 200% lepszym zestawem glosnikow niz teraz, oczywiscie w tej cenie.

 

Dosyc juz o AV2000 chyba rozgryzjem je do konca.

Niedlugo zmieniam karcinke na A2 ZS zobaczymy czy to cokolwiek zmieni 8)

 

To tyle.

 

Pozdro,

RyEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R--PL

polecam logitechy z560 THX 400w rms i zadne modecomy nie moga sie temu rownac:) i do tego pieknie graja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przymierzam sie do zakupu ModeCom'ow, tez mysle ze jest to najlepszy zakup w tej kategorii cenowej. wypas glosniczki

P.S. Jaki kabel trzeba kupić aby polączyc te głośniki z komputerem????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość PL4Y3R--PL

no to jeszcze macie geniusy 5.1 tez w drewnie mialem i nawet ladnie graja:) tylko one sa jakos po 5xx zl nie urwalem sie tylko spadlem !!!!! hahha :roll: :kijem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zlozylem zamowienie na Modecomy AV 2000 (czarne). W poniedzialek bede je mial i napisze co o nich mysle i wogole. Jeszcze powiedzcie mi jaki kabel trzeba kupic aby polaczyc je z komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt z posiadaczy tych głośników Ci -konios- nie udzielił jeszcze informacji. Najprawdopodobniej będziesz potrzebował 3-ech kabli zakończonych z jednej strony 2-ma chinchami a z drugiej jack-stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie takich kabli bedzie Ci brak 3-ech kabli zakończonych z jednej strony 2-ma chinchami a z drugiej jack-stereo :) nie kupuj przejsciowek lepiej juz wydac na kable . Mam jeszcze pytanie czy komus udalo sie uruchomic glosnik centralny w Winampie na sterach nie modowanych bo na modowanych bylo OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...