Skocz do zawartości
dayus

Lipny SP-97!!!

Rekomendowane odpowiedzi

to sa moje wyniki. na sp97 siedzial zalman f2 czyli przelyw taki jak w 7000 alcu. dal bym pomiary przy 2400@1,95V, ale nie mialem juz zalmana

 

2083@1.6V

Thermalright SP97@5V

idle 38

stress 41

Thermalright SP97@12V

idle 35

stress 37

Gigabyte3D Cooler

idle 44

stress 50

zalman 7000A ALCU@5V

idle 42

stress 47

zalman 7000A ALCU@12v

idle 37

stress 42

 

stress - 30 minut prime95 burn in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz wentylowana obudowe, bo jak z obudowy ciepłe powietrze wyciąga ci tylko zasilacz to niedziwne ze masz takie temp.

juz pisalem.

- 1 x Zalman 92mm @12V

- 1 x AC 80mm @7V - komin

- 1 x AC 80mm @7V - pod zasilka

- 1 x 120mm - w zasilce

 

A ile to bedzie mniej wiecej Watt?

Bo cos mi ta strona z calciem nei chce sie ladowac, zna ktos inna stronke z calcualtorem ciepla wydawanego przez proc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe info:

15min. Prime95 i temp juz 52st na 2420mhz@1,750. A w idle 45, czemu tak psozlo do gory, nic nei zmienialem, temp powinna spadac z dniami po nalzoeniu pasty chyba, co nie>?! A u mnie odwrotnie! Zraz go chyba przesmaruje na nowo, tak jak pisali w instrukcji AS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a ja tylko dodam krótko ... była "dziwna" seria SP-97, które bardzo słabo działały - radiatory były OK, ale miały zwalone mocowanie i nawet po dokręceniu śrub do oporu, spód radiatora ledwo się stykał z rdzeniem CPU. Sam znam 2 takie przypadki (jeden osobiście, bo sam miałem SP-97 i tak właśnie u mnie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a ja tylko dodam krótko ... była "dziwna" seria SP-97, które bardzo słabo działały - radiatory były OK, ale miały zwalone mocowanie i nawet po dokręceniu śrub do oporu, spód radiatora ledwo się stykał z rdzeniem CPU. Sam znam 2 takie przypadki (jeden osobiście, bo sam miałem SP-97).

ciekawe rzeczy prawisz. nic mi o tym nei wiadomo a i za granica nic nie wyczytalem o tym co mowisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a ja tylko dodam krótko ... była "dziwna" seria SP-97, które bardzo słabo działały - radiatory były OK, ale miały zwalone mocowanie i nawet po dokręceniu śrub do oporu, spód radiatora ledwo się stykał z rdzeniem CPU. Sam znam 2 takie przypadki (jeden osobiście, bo sam miałem SP-97 i tak właśnie u mnie było).

A na jaką płytę to montowałeś? Możliwe, że SP-97 nie jest z nią kompatybilny.

 

@Dayus - mam bardzo dobry układ z firmą Thermalright. Napisz mi na priv gdzie i kiedy kupiłeś ten radiator. Możliwe, że uda mi się zorganizować wymianę dla Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustra moj spek to nie ma na spodzie, po przejechaniu palcem czuc "wyboje" , u Was tez? Ale czemu temperatura nagle tak szkoczyla?

i jak ta paste nalozyc, bo nie chce mi sie kombinowac....:

Potęga SP-97 polega na świetnej konstrukcji, nie potrzebuje on "lustra", gdyż zysk w wydajności byłby minimalny, a taka lustrzana powierzchnia jest bardzo podatna na uszkodzenia.

 

Sprawa najważniejsza - czy w momencie zakupu Twój SP-97 nosił ślady użytkowania?

 

Co do nakładania pasty zapraszam tutaj:

 

http://www.neotec.pl/page.php?id=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak! mial ale nie wplywa to raczej na jego wydajnosc(no moze poza tymi krzywymi dziurami), mial przy koncu prostokata (tej powierzchni prostokatne na spodzie co przylega do rdzenia) takie cos jakby odbity kawalek miedzi. I zle wycentrowane dziurki na śrubki,bo krzywo sie wkecaja, to sa jego wady pierworodne. Juz zabieram sie do czytania watku o pascie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----35st----------

 

zaraz dobije mu temp. w prime i 8rdavcore, poczekajcie i powiem czy parzy,ale na 35st hp sa zimne

 

----heat test in-progress------update-----50st-------

 

Mam juz 50st na prime....i wyniki sa takie: hp sa cieple-gorace,ale mozna trzymac na nich palec przez dluzszy czas, lekko parza.

Radiator tez cieply przy 50st.

 

A co sie stalo z tym,ze bylo 49-50, a teraz nagle 51-54st. Aha a druga rzecz to,ze jak sciagne scianke boczna z kompa to temp maleje,zawsze bylo odwrotnie rosla, bo mam obieg.

 

-----52st----------

 

Ktory sposob nakladania pas jest lepszy? Ja narazie nie sciagam coolera,bo duzo roboty z nim mam. Zeby nalozyc "krople" pasty i przykryc coolerem czy nalozyc paste i rozsmarowac rownomiernie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nasz za duzo wentylkow i schladzaja temp to mniejszego poziomu niz na zewnatrz! I jak otworzysz to temp. z zewnatrz zwieksza temp. na procku.

Co ty gościu pieszesz :D Powiedz mi jak schłodzic wnętrze kompa przy użyciu wentylków do temp mniejszej niż temp. otoczenia. Przecież to niemożliwe!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież normalne

jak dla mnie to malo normalne,bo kiedys znaczy w lecie(aha-to moze byc wytlumaczenie)

 

Kiedys mialem temp procka mniejsza jak pozamykalem bude i wlaczylem wnetyle.

 

Teraz mam temperature wieksza gdy mam zamknieta bude i wentyle wlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, że w zamkniętej obudowie temperatura byłaby niższa (chyba, że do jej wentylowania użyjemy 5 x Delta 92mm + 1xDelta 120mm) :twisted:

 

Proponuję zmianę nazwy tematu na bubel z cooling.pl - bo po prostu sprzedali Ci wybrakowany egzemplaż, który był na dodatek używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zrobilem tak jak pisali w http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=95897! Kupilem piersiowke spirytusu, no wiecie taka mala flaszeczka, dalem za nia cale 7,50zl.

 

Dokrecilem X-plate do opory (ta blacha od SP-97)

Pierw wyczyscilem zamoczona w spirytusie chusteczka spod radiatora, pozniej go wymoczylem, przez jakeis 20-30min.

Wyczyscilem rdzen spirytusem.

Nalozylem paste na cooler i ztarlem husteczka,zeby wypelnila nierownosci spodu.

Nalozylem cienka,lecz zaslaniajacą rdzen warstwe pasty (AS5)

Zalozylem cooler, mocno dokrecajac wszystkie śruby.

 

Efekt = taki sam,nawet gorszy - 46-47st. w Prime95, w tescie In-place large TFT's /oczywiscie z otarta buda/

Przed rozbernaiem i poskladaniem,bylo 46st.

 

Co oznacza blad w Prime95:

FATAL ERROR: Final result was FFD24047, excepted: C9C79F07.

Hardware Failure detected, consult stress.txt file.

Torture test run...

Excecution halted

 

Aha, zauwazylem taki o to szkopul mojego SP'eka.

Dołączona grafika

Zobaczcie jak on krzywo dolega do CPU, ale dlaczego? Srubki od X-plate sa na maksa,az lekko sie powykszywialy w strone Socketa....:)I tak samo jest mocno dokrecony cooler, do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie potrafisz radiatora zaczepić, sory, ale tyle widze

Chlopie,ale wniosles to tematu....sam mi go zaloz, brak juz mi pomyslow na niego. Wszystkie śrubki są poprzykrecane do oporu. A on tak krzywo dochodzi. One przejda tym rozszerzeniem przez sp i docisna da tej srubo-nakretki w MoBo.

 

ALe teraz to juz nie problem z Sp-97 tylko z kompem. Chodzil caly czas nawet w prime na blend tescioe stabilnie na 2420mhz, na noc go zostawilem,ale bez Prime, a w 8rdavcore zmneijszylem FSB i napiecie, bo mosfety juz nie wydalaly.

 

Rano wstalem, wlaczylem monitor i tylko zobaczylem na ekranie, ze ktos przysyla wiadomosc na gg i troche gornego pulpitu. I wylaczyl sie monitor, tak gdyby przeszedl do tsanu oczekiwania(strzelil dzwiekowo)

 

A gdy chcialem wlaczyc kompa ponownie to na wyswietlaczu z EpoXa wyswietlilo 76 tzn. Reserved

Pozniej reset biosu i wyciagnalem baterie i na wysietlaczy pkazuje sie juz 7h - w manualu pisze,ze to cos logo biosu itp.... I glosniczek piszczy tylko 1 raz, takei dluzsze pikniecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...