Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja OEM to jest to co napisał Pepke

ja kupywałem w wersji BOX mojego radka9600pro i żałuje pewnei w

OEM by kosztował 50 zł mniej ale chyba nie szkło kupic wersji OEM wtedy tego radeona ?

dostaęłm jakieś gierki Tomb raider, i coś tam jeszcze ,program DVD wszystko legalne(rzadncyh piratów heh) a wiecie oc jest najlepsze ze te gry nawet nie działają wogóle wyskakuje błąd podczas wkładani 2 cd ehh pewnie wina windowsa xp ale nie bede tym zawracał sobie głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widze ze masz tego samego radka co tez mam 3 gierki 5cd wyposażenie bardzo dobre ,pudełeczko wszystko ładnie tylko szkoda kasy było kupiłem grafe na www.esc.pl wtedy kosztowała 500zł 4 miechy temu a teraz już o 100 zł mniej .

 

większości rdzeń się kreci idealnie mówei o gigabyte a ja za cholere nie moge powyżej 500 dać rdzenia (kiepski egzemplarz chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Viten. Ja mam Sapphire 9600XT. Karta, nie jest zla, ale moglem kupic 9800se, czlowiek mlody i glupi byl:-). Generalnie to pamieci mi sie nie chca krecic, maks 335, a pozniej artefakty. Czy vmod pomoze, jesli tak, to jak go zrobic (pewnie gdzies to juz bylo, ake nie chce mi sie forum przewalac)? U mnie sa kosci Samsunga 2,86ns. Pozdro.

1218134[/snapback]

Hmmm...

Mam praktycznie taka samą karte i Vmod pomógł rozkręcić sie pamiątką, ale ogólnie spodziewałem się więcej i wynikami byłem nieco rozczarowany.

Link do modzika pojawiał się już kilka razy w tym wątku:

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo nie wiem co wybrać :(

Co byście wybrali na moim miejscu, co jest najlepsze??

-Gigabyte Radeon 9600pro 256mb

-HIS Radeon 9600pro 256mb

-Sapphire Radeon 9600pro 256mb

-Sapphire Radeon 9600pro 128mb FireBlade Edition (tu jest ekonomiczniej - bo 519zl - ale mi chodzi czy jest w niej coś lepszego czego nie ma w "zwykłych" 9600pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 mb na nic się nie zda przy tych kartach, takze lepiej  brać jakiegos np  Sapphire Radeon 9600pro o taktowaniu 400/600

udanego zakupu

1219729[/snapback]

Czyli wybrać Sapphire Radeona9600pro z tych co napisałem??

No ale te 256 coś chyba da nie??

PS:Co jest nowego w FireBlade?? Bo na stronce sklepu z tym produktem nie ma szczegułowych informacji

Edytowane przez Scythe23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, widzę, ze Wy tu promujecie cały czas Gigabyte :). Ale ja na swojego R9600pro od Sapphire nie narzekam.

 

Na dzien dobry poszedl z 400/600 na 560/700mhz. Zmienilem timingi i pamieci poszły na 750mhz, zalozylem radiatory (coolermastera, miedziane, niskie za 35zł) i ida na 775mhz max stabilnie. 3DMarki przechodza nawet na 815mhz ale juz pojawiaja sie male arty. Czekam az mi kasa wpłynie to zakupie sobie VGA Silencer i bede krecil na rdzeniu. Mysle tez nad vmodem ale boje sie trochę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie gigabyte bardzo dobrze się kręcą ,niestety nie moge powiedzieć tego samego o swoim gigabyte bo mam jajgorzej podkrecalny ze wszystkich na forum 500/700 to max na co go stać (nawet jakbym zaczął go chłodzić azotem to nic by nie dało hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie gigabyte bardzo dobrze się kręcą ,niestety nie moge powiedzieć tego samego o swoim gigabyte bo mam jajgorzej podkrecalny ze wszystkich na forum  500/700 to max na co go stać (nawet jakbym zaczął  go chłodzić azotem to nic by nie dało hehe)

1222961[/snapback]

 

Taaa???

:huh:

 

No to, co Ty na to:

 

Rdzeń: 460; Pamięci 695 (ze stuningowanymi timingami!). A, popatrz, jakie mam chłodzenie... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no faktycznie sorki to jestem na 2 miejscu w takim razie

Chłodzenie nic nie daje w OC przynajmniej umnie ,BGA Revoltec + 2 witraki 80mm nic nie dały

A u ciebie to chlodzenie pomaga coś ?

Tez mam zmienione timmingi inaczej max pamięć szła na 630 teraz 700 chociaż

Myslałem o v modzie ale zrezygnowałem watpie czy by coś pomogło w przypadku takiej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no faktycznie sorki to jestem na 2 miejscu w takim razie

Chłodzenie nic nie daje w OC  przynajmniej umnie ,BGA Revoltec + 2 witraki 80mm nic nie dały

A u ciebie to chlodzenie pomaga coś ?

Tez mam zmienione timmingi inaczej max pamięć szła na 630 teraz 700 chociaż

Myslałem o v modzie ale zrezygnowałem watpie czy by coś pomogło w przypadku takiej karty

1223071[/snapback]

 

timmon, z mojego doswiadczenia wynika, że:

 

1/ Chłodzenie niespecjalnie pomaga w podkręcaniu tej karty. Wydaje mi się, że to z powodu i tak jej małego poboru mocy (a więc i małego grzania się). Mnie nie dało NIC! (tylko ciszę :lol: )

 

2/ V-MOD nie daje NIC! Dlaczego? A, no dlatego, że jak podciągasz napięcie na GPU, to brakuje go na RAMach. Jakiś czas temu testowałem V-MOD rdzenia i podkręciłem kartę na 480MHz, ale za to RAM osiągal wtedy max 610MHz :blink:

 

3/ Nie wszystkie GIGABYTE 9600PRO DH się dobrze kręcą!

 

Pozdrówka wraz z życzeniami jak najszybszego pogrubienia portfela, by kupić 9800PRO ;) Ale znając moje szczęście, to znów trafię na niepodkręcalną sztukę :lol: /wcześniej maiłem Supergrace 8500LE, której pamięci nie kręciły się WCALE!/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HIS'a 9600Xt z typowymi częstotliwościami (500 rdzeń i 600 pamiątki) z 128megsami ramu. I małe pytanko czy to jest OKI jeżeli po zainstalowaniu (różne wersje) sterów XP zgłasza że karta posiada 256 megsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HIS'a 9600Xt z typowymi częstotliwościami (500 rdzeń i 600 pamiątki) z 128megsami ramu. I małe pytanko czy to jest OKI jeżeli po zainstalowaniu (różne wersje) sterów XP zgłasza że karta posiada 256 megsa?

1224427[/snapback]

 

No jeżeli pisze, że masz 256 megsa to raczej tyle masz, może kupiłeś 256 megówke albo się w sklepie pomyliki ?

Ja też mam hisa i na samej karcie są nalepki , pisze ilo jest megowa i ilo bitowa, otwórz obudowę i sprawdź,

może naprawde sie pomylili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o podkrecanie kart etc. jestem zupelnym laikiem, wiec moje pytania beda zapewne strasznie naiwne :). Ale co poradze.

Posiadam karte ATI PowerColor Radeon 9600XT i chcialbym wyciagnac z niej wiecej. Chce sie dowiedziec, do jakich wartosci moge podkrecic karte bez koniecznosci instalowania dodatkowego chlodzenia. Wiem, ze bez tego wiele nie wyciagne, ale zeby chociaz troszke przyspieszyc :). I w jaki sposob zrobic to programem Riva Tuner? Wiem, ze jednorazowo mam podwyzszyc o 5, ale co? Memory i core naraz?

Mowilem, ze beda naiwne :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic Szafirka lub gigbyte 9600xt (dają kable to tv) a w asusie nie ale za to z asusie jest program smartdoctor i smatr cooling(do pobrania z www.asus.com ) No i teraz pytanie czy Samart Doctor i smart cooling spiknie sie z gigabytem albo szafirkiem ??

 

Smart Doctor moze kontrolowac napiecia itp. a smart cooling predkości wentyla (głównie chodzi mi o predkosci wentyla i napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko odnosnie mojego radzia. Czy oplaca mi sie go wymieniac na XpertVision 9800se 128RAM 256bit podobno modowalna za doplata 100zl? A jesli by sie nie zmodowala to jaka bedzie wydajnosc tej karty? Taka sama jak 9600Pro czy ciut lepsza? Dzieki za odp. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...