Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Moja była karta GB 9600Pro DH też poległa :(

Wczoraj dostałem wiadomość od znajomego do którego poszła. Klasyczny wysyp pamiątek. Śmieci na ekranie że głowa mała. Właśnie ją będę preparował do oddania na gwarę. Muszę przywrócić oryginalny bios z standardowym taktowaniem. Pewnie jej nie "pomogło" słabsze chłodzenie niż miała u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zmienię timingi to nic strasznego sięnie stanie tylko zyskam( moja matka to NADZIEJA) a tak poważnie to mogę coś zepsuć zmianą timingów? A da sięje znowu zrestartować? Jaka jest maks. temp karty grafiki? Mam tylko 256 MB RAM i nieco słaby procek Bartek 2500+ chciałbym dokupić RAM. Jakie i ile pamięci muszę dokupić by zuskać wydajność taką jak z podkręcaniem karty grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem radka 9600pro na sirius.pl i pisalo ze ma taktowania 400/600 monitoring i mial wiatrak czyli wersja DH. Ale doszła mi wersja DE.... teraz zastanawiam sie czy reklamowac ten produkt czy mi sie to oplaca. jesli tak to czego żadac?

PS. czy wersja DE jest duzo slabsza od DH ? jakie ma taktowania ?? ( karte kupilem za 413zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja DE to podkrecony Gigabyte R9550 i ma taktowania 400/400. I pewnie wiecej sie juz z niej nie wycisnie. Ja bym zadal zwrot pieniedzy, i kupno jakiegos GF 6200-6600 AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do Was pytanko male, jaki jest najwyzszy wynik w 3d marku 01 na forum tweak.pl (naszym ulubionym oczywiście :wink: ) na karcie radeon 9600pro??

wie ktoś bo nigdzie ni emoge znaleść, kiedyś widziałem coś o 16k ale nie pamietam :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja mam taki problem. Chodzi o vmoda VPU. Mam sapphire r9600pro 400/600 i coś nie moge wykonać vmoda. Przejrzalem linki z tego watka o podnoszeniu napięcia, ale u mnie jest inaczej. Układ w którym należy polaczyc nózki u mnie wygląda tak: http://www.barwkomp.pl/turczy/epic/mod.jpg

 

Ma wogóle inna liczbę nóżek niż ta karta: http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=0

 

Ma ktoś jakieś pomysły? Hmm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do Was pytanko male, jaki jest najwyzszy wynik w 3d marku 01 na forum tweak.pl (naszym ulubionym oczywiście :wink: ) na karcie radeon 9600pro??

wie ktoś bo nigdzie ni emoge znaleść, kiedyś widziałem coś o 16k ale nie pamietam :?

1292975[/snapback]

Najwyzszy wynik w marku 2001 na karcie bez modow na forum nalezy do mnie :D 16238 markow. Jednak jedna osoba mnie pobila ale na karcie modowanej (v-mody).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyzszy wynik w marku 2001 na karcie bez modow na forum nalezy do mnie :D 1293681[/snapback]

:P

wiec nie masz najwyzszego :P

na 9800 tez slabo :P

 

pozdro dla bylej gwardii gigabyte 9600pro ];->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P

wiec nie masz najwyzszego :P

na 9800 tez slabo :P

 

pozdro dla bylej gwardii gigabyte 9600pro ];->

1293766[/snapback]

No wiesz nie kazdy ma radka selekcjonowanego z v-modami jak TY :D. Ja mam najzwyklejszego 9800SE(8x1) wiec nie ma co porownywac z Twoim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdzieś jeszcze kupic Radeona 9600pro 128ddr o taktowaniach 400/600 czyli tego pełnego pro (najlepiej Gigabyte, ewentualnie inna firma)? Pilnie poszukuje tej karty i w żadnym sklepie nie moge jej dostac. Podobno juz jej nie produkują a może jednak ........... ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qurde niedługo musze skombinować nową grafę i niewiem co wybrać . Mam ok.400zł co byście polecali w tej cenie . Czy Sapphire Radeon 9600XT 128MB/128bit MOŻE BYĆ ???? Proszę bo jak najszybsze odpowiedzi bo urodzinki już niedługo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma Radeona 9600Pro Gigabyta wersia DH rdzeń mu chodzi bez podnoszenia napięcia na 540 chcę mu zrobić vmoda na gpu i memki i mam pytanie czy ten z Rojak co jest do majej karty też pasuje do tych bibabytów ??? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos wie moze jak sie kreci asus9600pro na memkach 2.8ns?? SAMSUNG BGA czy ktos tu ma takiego?? :) prosze o wypowiedz

1298726[/snapback]

Polecam lekture artykulu dotyczacego karty FIC A96P nie jest to Asus jednak mial 2.8ns pamieci Samsung'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko czy wasze radeonki 9600pro gigabyte tez sie tak grzeją bardzo grzeje sie dośc mocno nawet z radiatorkami BGA revoltec na standardowym taktowaniu natomiast jak dam 500/700 max podkrecalnosc mojej karty to po godzinie grania np w doom3 to aż niemal parzą mnie te radiatorki jak je dotkne karta bardzo gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire ATI Radeon 9600 PRO 256MB....

i ..uwaga ... 400/500 :o... jak wysoko podkręci się OKOŁO! jak myślicie!.... rdzeń to RV350 :(, chodź to normalka, pamieci Samshit TC-40 ... więc 4ns.... czyli wyżej niż 275MHz nie pujdą.... ale.... ten rdzeń... na 500 pujdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUS-a 9600Pro pamięci 2,8ns rdzeń kręci się do ok 510MHz pamięci po zmianie timingów do ok 375MHz (750) bez dodatkowego chłodzenia.

 

Chciałem wgrać BIOS od modelu XT, próbowałem atiflashe-m i flashromem w obydwu programach wyskakuje mi błąd podczas próby zmiany BIOSu, próbowałem też wgrać oryginalny bios od 9600PRO ale z wyedytowanymi zegarami (500/300) i również to samo.

 

Jakim programem mogę jeszcze spróbować, może zetknąl się ktoś z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze raz czy moda na Gigabycie robi się tak ja na Gecuba tz. ??? czy kto robił moda najlepiej ołówkowego na tej karcie ??? jakis link please!!! :D :wink: bo widzę że wiele więcej nóżek jest w tym układzie kolegi niż u mnie na Gecubie!!

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASUS-a 9600Pro pamięci 2,8ns rdzeń kręci się do ok 510MHz pamięci po zmianie timingów do ok 375MHz (750) bez dodatkowego chłodzenia.

 

Chciałem wgrać BIOS od modelu XT, próbowałem atiflashe-m i flashromem w obydwu programach wyskakuje mi błąd podczas próby zmiany BIOSu, próbowałem też wgrać oryginalny bios od 9600PRO ale z wyedytowanymi zegarami (500/300) i również to samo.

 

Jakim programem mogę jeszcze spróbować, może zetknąl się ktoś z podobnym problemem?

1303561[/snapback]

Czy Ty przypadkiem nie masz aby takiej KARTY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ta :D  :D  :D  koles w tatym tygodniu w piatek wystawil po 300zł  17 sztuk  i w jeden dzien w sumie poszly :)ja i pawell262 sie zalapalismy (on 2 sztuki ) ;-) nowki ale gwara 14 dni bo z zagranicy grafy tą drugą wlasnie w tej aukkcji wystawi..

Edytowane przez <SmILek>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była karta GB 9600Pro DH  też poległa :(

Wczoraj dostałem wiadomość od znajomego do którego poszła. Klasyczny wysyp pamiątek. Śmieci na ekranie że głowa mała. Właśnie ją będę preparował do oddania na gwarę. Muszę przywrócić oryginalny bios z standardowym taktowaniem. Pewnie jej nie "pomogło" słabsze chłodzenie niż miała u mnie.

1291378[/snapback]

Spoko. Jak nie odpalą karty w serwisie, to i tak nie dojdą do tego, jaki BIOS tam wgrałeś :lol:

 

Moją w końcu łyknęli nawet z tą małą pozostałością po V-MODZIE! :D

 

Dowód: dostalem... GeForce FX 5700. Niezła beka, co?!

 

Spoko. Pomylili się i jutro dostaję spowrotem Radka. A, co sobie FXa potestowałem, to sobie potestowałem.

 

Moje wrażenia są dość pozytywne :) W podpisie wyniki kręcenia. Karta ogólnie całkiem udana, tylko Half Life 2 na niej chodzi w dx 8.1. Poza tym DOOM 3 chyba jednak lepiej pomykał na 96P. Reszta gier i benchmarków (oprócz 3DM 2005) porównywalna z 96P.

 

Pozdrówka :)

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty przypadkiem nie masz aby takiej KARTY?

Tak to moja karta cena może nie jest najciekawsza :) , albo pójdzie albo nie.

Kupiłem dwie sztuki, drugą może też sprzedam (i wezmę 9700Pro albo coś do 450zł) ale narazie męcze się z tym BIOSEM i czy ktoś mógłby mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to moja karta cena może nie jest najciekawsza  :) , albo pójdzie albo nie.

Kupiłem dwie sztuki, drugą może też sprzedam (i wezmę 9700Pro albo coś do 450zł) ale narazie męcze się z tym BIOSEM i czy ktoś mógłby mi pomóc.

1305416[/snapback]

<SmILek> podeslal mi link'a do kart Radeon 9800Pro sprzedawaneych na Allegro?

Cena wydaje sie byc rozsadna, co o tym sadzisz?

 

O TY! Ja do Ciebie e-mail'a przez Allegro napisalem :). Czy na Allegro uzywasz nick'a Mafia26?

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O TY! Ja do Ciebie e-mail'a przez Allegro napisalem . Czy na Allegro uzywasz nick'a Mafia26?

Dostałem maila :D > Chwilowo wystawiam z tego konta, bo mam swoje zablokowane :D niestety (chyba na zawsze, a miałem same pozytywy i taki prezent na walentynki mi zrobili) ale jestem w trakcie zakładania nowego :D , ta karta która jest na allegro kręci się troche gorzej od tej co mam w podpisie, po zmianie timingów powinna iść na ok 470/730.

 

Na mojej 495/750 (zresztą obydwie są moje :D ) i moim sprzęcie :D mam 13.945 w 3DMark01, 4226 - 3DMark03 i 1677 3DMark05 (zrobiłem nawet screny :D )

 

 

TYlko nie mogę zmienić BIOSU ani orginalnego wyedytowanego ani od modelu XT wyskakuje błąd, programi Flashrom i Atiflash czy ktoś mógłby mi pomóc

 

Karty mają czujniki temperatur

 

 

<SmILek> podeslal mi link'a do kart Radeon 9800Pro sprzedawaneych na Allegro?

Cena wydaje sie byc rozsadna, co o tym sadzisz?

 

Sam też się zastanawiam nad tym Medionem tylko nie wiem jak z jakością wykonani i to PCB które wymyśliło MSi, ale karty podobno dobrze się kręcą, a jeśli chodzi o RAdeona 9800se modowalnego na Pro, wszyscy sprzedawcy na allegro (którzy mają go w rozsądnej cenie) po zadaniu przezemnie pytania czy karta nie ma artefaktów po włączeniu antyaliasingu nie odsyłają mi odpowiedzi (trochę dziwne jak dla mnie :D ) miałem kiedyś takiego RAdka w którym wszystko był oki a przy antyaliasingu pajawiały się 2 rzędy kwadracików i nie chcę się już nnaciąć drugi raz.

Edytowane przez pawell262

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wam w czym jest problem. Kiedy ustawić carte na AGAPA X8 komputer potrafi się powiesić, ale tylko czasem. Nieraz 3dmark przeleci cały nieraz nie. Kiedy zmienie na AGP x4 problem znika. Niestety minimalnie spada wydajność karty, różnica jakieś 100 punktów w 3dmarku 2003. Instalowałem różne sterowniki do karty, zauktualizowałem bios płyty głównej. Niestety to nie pomogło. Potrafi się nieraz powiesić nie w czasie grania tylko normalnie na pulpicie windowsa.

Komputer ani karta graficzna nie są podkręcone.

Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać ...... prosze o pomoc.

 

 

 

 

grafa: Radeona 9600 Pro 128 MB Gigabyte

płyta główna: MSI KT4AV

procek: Athlon 2400+

ram: 512MB

HDD: MAXTOR 250GB 7200 RPM ATA/133 8MB 7Y250P0

sound: SB 5.1

zasilacz: Chieftec 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...