Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

jaka fajna liczba wyswietlen  :twisted:  

Dołączona grafika

Rzeczywiście, fajnie trafiłeś :lol: Te szustki :veryevil:

A co do przyklejenia postu. Powinien być przyklejony! HF2 jest to i Doom 3 też powinien! Cała lektura tego topicu to OGROMNA skarbnica wiedzy. Niewolno dopuścić by kiedyś o niej zapomniano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....szczególnie, że już niedługo będzie dodatek i zacznie się mania od nowa :D

Wychodzi dodatek 8O Kurcze, nie wiedziałem. Chyba muszę bardziej zagłębić się w lekture tego topicu. Szkoda tylko, że pełno w nim "postów = śmieci" :) Proźba to modów (botów :lol:):

 

Przyklejcie (raz jeszcze) topic to Doom 3

Fani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty filmik widzialem z jakis zawodow. Chyba to byly finaly WCG.

Fatal1ty gral w finale z Dalerem (ten mistrz pro mode z Q3 w USA, ktorego Matrox klepal lewa reka z otwartym jednym okiem).

Akcja pod koniec pojedynku rozwalila cala publike na lopatki.

Ja rowniez wymieklem.

Koles uciekal pod koniec meczu poniewaz wygrywal ale Daler mial przejeta mape i biegal za nim wypasiony w zbroje i hp.

Pare sekund do konca, Fatal ucieka prawie po.srany ze strachu bo wygrywa jednym fragiem ale zero energii i zbroi, chce doniesc zwyciestwo do konca, a tu niecala minuta do konca.

Publika szaleje bo kurcze taka nerwowka, a Fatal przebiega przez waski korytarz gdzie sa swiatla pozapalane. Nagle w tym biegu przez waski korytarz uslyszal, ze Daler biegnie w jego strone z przeciwnej strony (ale jeszcze sie nie widzieli- pewnie jakies drzwi otworzyl i go bylo slychac) wiec Fatal wystrzelil krotka serie w swiatla na suficie.

Na korytarzu zupelna ciemnosc, Fatal przyklejony do sciany, a tu po doslownie 1-2 sekundzie na pelnym speedzie przewala sie Daler uzbrojony po zeby i oczywiscie nie zauwazywszy Fatala zapiernicza w dalsza pogon.

Cala publika odglosy zachwytu, Fatal lekki usmieszek na twarz i wygrany mecz.

Ale takie akcje sa mozliwe tylko dzieki enginowi DIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh! ..skonczylem 8) mimo wielu niedopatrzen jedno musze przyznac: nie ciagnelo mnie zbytnio by do niej wracac ale jak juz siadalem to nie moglem sie dlugo oderwac ..te efekty, zabawa cieniami i dzwiekiem naprawde xtra. klasa sama dla siebie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Dooma 3 dwukrotnie. Jutro jade do empiku kupić wersje PL, zobaczymy jak się dystryputor spisał. Przeczytalem ponad 80 stron w tym temacie (wiecej mi sie nie chcialo) i doszedlem do pewnych wnioskow:

 

a) osoby, ktore twierdza ze Doom 3 jest slaby graficznie maja zbyt slaby sprzet aby delektowac sie ta grafika najwyzszych lotow.

 

B) osoby ktore twierdza ze fabula w Doom 3 jest plytka lub wogole jej nie ma posiadaja wersje ANG i nie znaja angielskiego.

 

c) osoby ktore twierdza ze Doom 3 jest nudny graly jedynie w poczatkowe etapy i do tego patrz punkt b.

 

U mnie to bylo tak ze przeszedlem Dooma 3, potem pojawil sie HL2, ktorego tez przeszedlem ale troche z musu i powrocilem do D3 znow aby go przejsc, bo HL2 mnie troche zawiodl (pierwsza czesc przeszedlem 3 razy, Op Force 2 razy i raz Blue Shift).

 

O Far Cry sie glebiej nie wypowiadam bo jak ktos lubi palmy i latac na moto lotni to jest gra dla niego, mnie FC jedynie rozsmieszyl. Po prostu kazdy musi sobie wybrac gre dla siebie bo jezeli ktos lubi zabawiac sie w milczacego podroznika i pojezdzic samochodzikiem itp to pogra sobie w HL2, a jezeli ktos chce sie naprawde bac i zwiedzac korytarze bazy opanowanej przez demony i odkrywac co chwila nowe motywy w fabule to wybierze Doom3. :)

 

W tej chwili gram w D3 ze sluchawkami 5.1 i okularami stereoskopowymi 3D. Gram po 30 min z przerwami bo raz ze pikawa wysiada a dwa ze mam 50hz na jedno oko.

 

Dla tych ktorzy twierdzili w tym watku ze w Doom 3 jest bardzo ciemno czy cos tam i ze ma slaba grafe ze wszystko jest plastikowe dedykuje trzy screeny z poczatkowych etapow :)

Grzeis slyszalem stwierdzenie ze marine w D3 ma plastikowe rece. Ja sie pytam w ktorym miejscu bo oprocz wloskow to nawet pory widac i kolor oraz ksztalt sa w miare naturalne :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia w tym że ludzie spodziewali się nie wiadomo czego a dostali bardzo dobrą dopracowaną graficznie grę i się zawiedli :> . Mnie też się D3 podobał a szczególnie to że trzeba było dużo łazić z latarka w nocy po ciemku w słuchawkach można było sie przestraszyć , gra ma klimat ale brakuje jej tego czegoś , nie wiem czego niby gra się fajnie wysztsko ładnie pięknie , ale jednak jest jakiś niedosyt mimo wszystko nie ma co na niej wieszać psów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Wykonalem jeszcze kilka screenow. 8) Uwaga tez bedzie troche spoilerow :)

 

1) Gruby tluscioch w lazience, atakuje kluczem przy okazji wietrzac flaki.. W alphie tutaj wlasnie rozgrywala sie znana scena w ktorej Pinky jadl grubasa. Skubany grubas mocno wali tym kluczem. Z zombiakami przypomina mi sie tez taka scena w ktorej szedlem szybem wentylacyhnym i w pewnym momencie uslyszalem mlaskanie, luknalem przez dolna kratke na ktorej stalem a tam pietro nizej pode mna jeden zombiak jadl drugiego. Mysle ze ta scena autorzy chcieli zrekompensowac brak tamtej ale to tylko taki domysl.

Dołączona grafika

 

2) Pila mechaniczna, troszke jednak nie dopracowali jej dzialania, ale nie ma co gledziec, na zombiaki jest dobra. Szkoda jednak ze nie da sie nia niczego przeciac, ehhh interaktywnosc to jak dla mnie jedyny powazny minus tej gry. :(

Dołączona grafika

 

3) IMP we wlasnej osobie. robilem mu zdjecie zanim mnie troche podrapal. To zdjecie dla tej osoby ktora twierdzila wczesniej ze postacie sa bardzo kanciaste :D Troche sa, ale bez przesady nie widzialem jeszcze w zadnej grze lepiej zrobionych potworow niz w Doom 3, chociaz HL2 pod tym wzgledem minimalnie mu ustepuje.

Dołączona grafika

 

4) Ktos tam jeszcze marudzil wczesniej ze w grze sa twarde cienie. Jasne jak przedmiot znajduje sie blisko sciany na ktora pada cien to ten cien jest twardy a w przypadku kratek tak jak na tym skreenie jeste pewna odleglosc i a co to? Miekki cien nam wyszedl, a to niespodzianka, jak w zyciu. :P :D

Dołączona grafika

 

5) No i zrzut ekranu z animacji w ktorej po raz pierwszy w grze potwor wychodzi z otworu wentylacyjnego w scianie. Bez jaj gralem w AvP, AvP i dodatek Primal Hunt ale takiej grozy to tam nie bylo.

Dołączona grafika

 

Na koniec cos o zagadkach. Mianowicie przed rozpoczeciem gry w HL2 liczylem wlasnie na sporo zagadek tak jak to bylo w pierwszej czesci. Jak sie okazalo to byla lekka porazka bo Doom pod tym wgledem wypada co najmniej tak samo a tam wogole nie bralem pod uwagr ze autorzy przygotuja jakiekolwiek zagadki. Pomijam wszelkiego rodzaju znajdywanie przejsc, ale wrzucanie beczek do pojemnika z toksyczna ciecza, wyjmowanie pudel by w koncu dojsc do tego ze mozna przejsc na gorna rampe po nich, teleportacja z miejsca na miejsce, potrzeba wylaczenia trujacego gazu czy sterowanie ramieniem dzwigu tak aby dostac sie na drugie rusztowanie wykopalisk to tylko niektore zagadki. Do tego dochodza oczywiscie klucze i kody. Jak dla mnie wypas tym bardziej ze nuie przechodzilem gry na sztuke tylko czytalem kazdego maila i odsluchiwalem kazde nagranie i ogladalem kazda prezentacje video. To wszystko skladalo sie w spojna calosc jednak nigdy nie bylo wiadomo do konca co sie dalej stanie. Reasumujac po przejsciu HL2 docenilem Dooma 3 i tyle.

 

Aaaa no i brzydkie tekstury to sa tylko wtedy jak ktos nie potrafi sobie grafiki w grze ustawic :D :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blindman, oczywiscie podpisuje sie pod tym obiema recyma.

Te punkty mnie rozbawily, w szczegolnosci dlatego, ze to PRAWDA.

Wielu graczy odrzucilo DIII po tym jak nie potrafili sobie poradzic z grafika lub fabula, ktora jest jednak swietnie jak na dooma. Prawde mowiac nawet sie nie spodziewalem takiej fajnej.

Akurat w HL2 jestem teraz w misji FOLLOW FREEMAN i w watku o niej wyzalilem sie juz jak to mnie gra znudzila i nie gram w nia od dwoch dni.

W DIII nie zdazylo mi sie to.

Poza tym klimat jakim rzadzi DIII nie bedzie pobity jeszcze przynajmniej do czasu ukazania sie STALKERA bo HL2 nie dorasta do piet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blindman - AMEN ! Również podpisuję się obiema prawymi i lewymi ( ;) ) rękami nad i pod tym co napisałeś ..i walę jeszcze pieczątkę na środku!

 

Sam dłuuuuugo od Dooma III tzymałem się zdala przez takie kur...a ciach!...enie mać, że doom to lipa, bez fabuły i grafika pupiasta, na domiar złego zobaczyłem tą gierkę przez chwilę u kumpla, )a okazało się że grał 800x600 LOW) i wyglądała okropnie.... więc NIE GRAŁEM aby się nie wciach!iać że tak skopany jest tytuł na który tyle lat czekałem. Dopiero jakiś czas temu od kumpla pożyczyłem aby sprawdzić jak się w nowych grach sprawuje R9550, a on miał tylko tego 'nieszczęsnego' DIII ...no więc odpaliłem "na chwilkę" przy 800x600 HIGH i..... krew mnie zalała ...zachwyt nad grą mieszał się z totalnym wkur..niem na tych wszystkich co psioczyli na grę. Od gry oczywiście do dzisiaj się nie oderwałem - ten klimat, ta grafika.... przecież ja nie mogłem uwierzyć, że to co sobie ustawiałem jako tapety na pulpit mam teraz " na żywo ", a fabuła ? no to właśnie część klimatu Dooma, ja czytałem wszystkie miale, słuchalem wszystkie notatki i obejrzałem każde nagranie video ....angielski znam perfect i wkurza mnie że Ci co angielski-niet - smrodzili ze fabuły nie ma.

 

No, wkońcu END

pozdro - szczególnie dla tych którzy równie niecierpliwie jak ja czekają na dodatek do DIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angielski znam perfect

Wrodzona skromnosc ;] Gratuluje takiej znajomosci (patrz podpis) "Follow your imagination.......step into another world." ; ) [no offence]

 

Co do samej gry to mi sie podobala - klimat, grafika wogole jako calosc wypadla calkiem niezle i nikogo nie bede do swojego zdania przekonywac jak ktos ma odmienne zdanie to trudno plakac nie bede ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

angielski znam perfect

Wrodzona skromnosc ;] Gratuluje takiej znajomosci (patrz podpis) "Follow your imagination.......step into another world." ; ) [no offence]

 

Co do samej gry to mi sie podobala - klimat, grafika wogole jako calosc wypadla calkiem niezle i nikogo nie bede do swojego zdania przekonywac jak ktos ma odmienne zdanie to trudno plakac nie bede ;]

....hehehe - pochwalić się musiałem :wink:

 

'in to' jest osobno z powoduuuuuuu.... tego że górna linijka ma taką samę długość jak ta dolna i ładniej wygląda to. :P :wink: a gdybys ty z kolei znał angielski na tyle aby błędy wytykać to wiedziałbyć że napisanie tego w tej formie nie jest błędem i zachowuje sens wypowiedzi ! ...ale to inna bajka.

 

- POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem opowiem Wam historie troche innego rodzaju. :)

Zdarza mi sie kupic 2-3 razy w roku pismo CD-Action. Nie jestem stalym czytelnikiem, poniewaz wiekszosc artykulow autorstwa tamtejszych pseudo redaktorow jest pisana jezykiem jaki dane mi jest slyszec na klatce schodowej mojego domu podczas wieczornego zgrupowania najmlodszego pokolenia osiedlowych dresow. Hasla typu "Ziomal", "Jest git", "Czaisz baze" itp swiadcza ze pismo kierowane jest do pewnej grupy mlodych ludzi z ktora ja sie jednak nie identyfikuje. :) Dzisiaj jednak postanowilem kupic numer specjalny tego pisma a skusil mnie przede wszystkim artykul o nowym dodatku do Dooma3 w ktorym opisano czesc fabuly i zaprezentowano niektorych przeciwnikow.

 

W tym samym numerze znalazl sie rowniez artykul na temat najwiekszych rozczarowan zeszlego roku w branzy komputerowej. wiecie jaka gra znalazla sie na pierwszym miejscu? Odpowiedz brzmi: Doom 3. :)

Autor niejaki ELD napisał cytuje:

 

"Doom to IMO prostacki i nudny fps z grafika, ktora trudno uznac za powalajaca, gdy lazi sie po ciemnych pomieszczeniach wielkosci mojego malego pokoju"

 

po tych slowach autor napisal:

 

"(Doom3)...wpadka roku, taka jaka w 2003 roku byl Unreal 2. Coz to byl rok Far Cry'a..."

 

No i jaki z tego moral? A no taki ze grafika nie jest powalajaca, poniewaz pomieszczenia sa male a tak wogole to najlepiej jakby w Doomie mozna bylo latac moto lotnia, oraz poruszac sie po wyspach podziwiajac piekne kolorowe krajobrazy niczym ze snu a w miedzy czasie poslac komus kulke w czaszke.

Szkoda tez ze glowny bohater zamiast futurystycznego uniformu nie jest ubrany w kolorowa koszule z motywami hawajskich palm. Achh jakie to by bylo piekne. :D

 

P.S.

Kupilem Dooma 3 PL i ma zainstalowana latke 1.1 zmienili dzwieki broni :D W piatek zaczynam grac i zobaczymy jak wypada spolszczenie, mam nadzieje ze nie bedzie zle bo kupilem wersje PL tylko dla tego ze jest o 100 zl tansza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że ja tesh sobie kupiłem CD-ACTION chyba pierwszy raz od 2 lat ale głównie dlatego że dodawali gre UFO Aftermatch jeszcze w nią nie grałem .... zresztą nieważne co do samej gazety to porażka totalna niby to ma być wszystko zabawne ale w sumie to jest żenujące i faktycznie Doom 3 jako rozczarowanie roku to raczej nieporozumienie czepili się tej gry wszyscy znowu powtarzam że nie wiadomo czego się spodziewali a gra naprawde jest bardzo dobra ale nie będęsię już powtarzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem opowiem Wam historie troche innego rodzaju. :)  

Zdarza mi sie kupic 2-3 razy w roku pismo CD-Action. Nie jestem stalym czytelnikiem, poniewaz wiekszosc artykulow autorstwa tamtejszych pseudo redaktorow jest pisana jezykiem jaki dane mi jest slyszec na klatce schodowej mojego domu podczas wieczornego zgrupowania najmlodszego pokolenia osiedlowych dresow. Hasla typu "Ziomal", "Jest git", "Czaisz baze" itp swiadcza ze pismo kierowane jest do pewnej grupy mlodych ludzi z ktora ja sie jednak nie identyfikuje. :) Dzisiaj jednak postanowilem kupic numer specjalny tego pisma a skusil mnie przede wszystkim artykul o nowym dodatku do Dooma3 w ktorym opisano czesc fabuly i zaprezentowano niektorych przeciwnikow.  

 

W tym samym numerze znalazl sie rowniez artykul na temat najwiekszych rozczarowan zeszlego roku w branzy komputerowej. wiecie jaka gra znalazla sie na pierwszym miejscu? Odpowiedz brzmi: Doom 3. :)

Autor niejaki ELD napisał cytuje:

 

"Doom to IMO prostacki i nudny fps z grafika, ktora trudno uznac za powalajaca, gdy lazi sie po ciemnych pomieszczeniach wielkosci mojego malego pokoju"

 

po tych slowach autor napisal:

 

"(Doom3)...wpadka roku, taka jaka w 2003 roku byl Unreal 2. Coz to byl rok Far Cry'a..."

 

No i jaki z tego moral? A no taki ze grafika nie jest powalajaca, poniewaz pomieszczenia sa male a tak wogole to najlepiej jakby w Doomie mozna bylo latac moto lotnia, oraz poruszac sie po wyspach podziwiajac piekne kolorowe krajobrazy niczym ze snu a w miedzy czasie poslac komus kulke w czaszke.  

Szkoda tez ze glowny bohater zamiast futurystycznego uniformu nie jest ubrany w kolorowa koszule z motywami hawajskich palm. Achh jakie to by bylo piekne.  :D

 

P.S.

Kupilem Dooma 3 PL i ma zainstalowana latke 1.1 zmienili dzwieki broni  :D W piatek zaczynam grac i zobaczymy jak wypada spolszczenie, mam nadzieje ze nie bedzie zle bo kupilem wersje PL tylko dla tego ze jest o 100 zl tansza.

po pierwsze nie rozumiem najazdu na CDA...sam kupuje i sie tego nie wstydze...jesli uwazasz ze jest pisany jezykiem skateow to sorry ale moze ty masz jakis inny egzemplarz??? specjalnie wydrukowany abys mogl sie napawac jacy Ci redaktorzy sa joł joł joł??? co do ich poziomu pisania...hmmm...jesli masz z 30 lat i miales same 6 z polaka to ok wypowiadaj sie..ale jesli masz 16 lat i jedziesz na 3 to chyba nie tobie oceniac czy redaktor jest "prawdziwy" czy "pseudo"...

 

a co do opinii o Doomie 3 to nie rozumiem!!!??? aaaaaaa!!!! rozumiem!!!! CDA to LAMARZY bo ELD i jeszce inny redaktor mial CZELNOSC miec wlasne zdanie!!!!!! tak! przeciez wiadomo ze kto nie ma takiego zdania jak Ty jest lamerem i dresem (nota bene czytajacym CDA!)...ehhhh...

 

a co prawda to prawda! Doom 3 nie zaskoczyl niczym wielkim..owszem gra fajna i to bardzo ale w grafice jest BARDZO do tylu (super grafe zapoczatkowal FarCry a kontynuuje godnie HL2...w HL2 grafika jest 1000x lepsza niz w doomie) oraz jak redaktor (nie zapomnijmy dodac "LAMERSKIEGO") CDA napisal "wielkoscia pomieszczen"...do tego dodam od siebie iz doom chodzi gorzej od HL2 na moim sprzecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze.. tak czytam, czytam i widze ze jakies takie tendencyjne klimaty lapiecie po tym doomie. smignolem i owszem mnie sie spodobal ale wogole nie poroownuje go do FC ..bo to jakbym gory z morzem chcial do siebie przymierzyc ..i po co? i czemu ktos ma sie czuc gorszy bo woli lupac czaszki jak kokosy? nie lapie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie.

Wlasnie przewertowalem poprzednie dwa numery CDA jakie w tym roku kupilem. Jeden z zapowiedzia D3 a drugi z recenzja. Redaktorzy tego pisam sa troche niekonsekwentni. Koncowka roku i gra uznana zostala za rozczarowanie roku, a w recenzji otrzymala ogolna ocene 8+ (numer 10/2004) Najsmieszniejsze jest to ze za grafike otrzymala najwyzsza z mozliwych ocen czyli 10 :) No co nic nie stoi na przeszkodzie aby dwa miesiace po tym napisac ze grafika w grze nie jest powalajaca i zaliczyc gre do kategorii rozczarowan roku. Porazka CDA na calej linii jak dla mnie. Super ze dolaczyli fajne etui na plyty, przyda sie. Jeszcze tylko przeczytam recenzje HL2 i pismo idze do pana Benka ktory zbiera makulature. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o najazd bo CDA to całkiem niezłe pismo o grach dodają pełne wersje recenzje mają raczej żetelne tylko chyba za bardzo starają się byćpismem na super loozie pewnie że śmiech to zdrowie i pare działów jest niezłych ale np podpisywanie screenów cytuje z recenzji HL2 "Jasiu znowu zrobiłeś imprezę" a na screenie koleś przecięty wpół hmm czy to jest śmieszne to taki mankament który mi się nie podoba ale rozumiem bo to pismo ewidentnie jest skierowane do czytelników w przedziale wiekowym 14-17 także się nie dziwie co nie znaczy że troszke starsi ludzie czasem po CDA nie sięgają. A co do Action Redaction to należałoby przemilczeć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...