Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hydro2

Dooma 3 rzeczywiscie bardziej nalezy porownac z Riddickiem,ale przyznajcie szczerze,ze ten drugi wypada znacznie lepiej,osobiscie jeszcze nie znalazla sie osoba na tym forum,ktora by skrytykowala Riddicka w chocby w malym stopniu i szczerze powiedziawszy - powpieram Was :) Zobaczcie np grafike,ta przebija Doomowska na wylot,grywalnosciowo tak samo,wymaganiami tak samo.Jednak to nie zmienia faktu,ze mimo,ze dooma 3 wraz z far cry'em uwazam jako gry drugiej kategorii a pierwszej Riddicka i HL2 to i tak sa to pozycje godne polecenia a co do CDA to rownierz nic do nich nie mam a cena jest przyzwoita,pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli masz z 30 lat i miales same 6 z polaka to ok wypowiadaj sie..ale jesli masz 16 lat i jedziesz na 3 to chyba nie tobie oceniac czy redaktor jest "prawdziwy" czy "pseudo"...

Ta wypowiedz mnie zabila, poziom jak w tekstach z Action Redaction w CDA. Niestety spelniam tylko jeden warunek bo 6 z polaka nigdy nie mialem, przykro mi. :) Pozostalej tresci wypowiedzi nie skomentuje poniewaz jak widac jestes wielkim fanem CDA, wiec jak by to twoim jezykiem napisac "na beton to i rozuszczalnik nie da rady ziomus" tak to chyba bylo. Napisz do CDA to moze dostaniesz kupon rabatowy na Simsy, wypij sobie meliske i idz grzecznie spac zycze spokojej nocy i pozdrawiam ciebie i cala twoja ekipe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jesli masz z 30 lat i miales same 6 z polaka to ok wypowiadaj sie..ale jesli masz 16 lat i jedziesz na 3 to chyba nie tobie oceniac czy redaktor jest "prawdziwy" czy "pseudo"...

Ta wypowiedz mnie zabila, poziom jak w tekstach z Action Redaction w CDA. Niestety spelniam tylko jeden warunek bo 6 z polaka nigdy nie mialem, przykro mi. :) Pozostalej tresci wypowiedzi nie skomentuje poniewaz jak widac jestes wielkim fanem CDA, wiec jak by to twoim jezykiem napisac "na beton to i rozuszczalnik nie da rady ziomus" tak to chyba bylo. Napisz do CDA to moze dostaniesz kupon rabatowy na Simsy, wypij sobie meliske i idz grzecznie spac zycze spokojej nocy i pozdrawiam ciebie i cala twoja ekipe :D

boshh...nie jestem zadnym WIELKIM FANEM CDA!!!! CDA kupuje z przyzwyczajenia i dlatego ze mozna sobie troszke poczytac...ale nie lubie najazdow ludzi ktorzy po prostu dla zasady najezdzaja na pismo i wysmiewaja je...podobnie jak teraz ci powiem ze kupuje komiksy (nie nie kaczora donalda , ale punishera, x-men , 100 naboi itd.) tez pewnie sie zasmiejesz no nie?? no bo co za lamer czyta komiksy!! i to jeszcze po 20 roku zycia! rzeczywiscie mozna sie w niktorych kwestiach przyczepic ale ZADNE pismo nie jest doskonale...a dodatkowo takie ktore ma "laczyc pokolenia" ma jeszcze trudniejsze zadanie! bo to co dla ciebie nie jest smieszne, jest smieszne dla 15latka i na odwrot...

 

co do oceniania redaktorow i ich tekstow to naprawde nie uwazam zeby byly jaos niewiadomo jak pisane jezykiem dresow i skateow...wolalbys teksty pisane trzynastozgloskowcem????? bo ja nie :twisted: :twisted:

 

i jeszcze co do dooma3...recenzje ocenial GEM i jemu sie gra podobala na 8+...i mial do tego prawo...poczytaj sobie Gamewalkera z recenzji dooma...i co??? ELD krytykuje gre!!! i tak samo teraz w tym ostatnim numerze, wiec nie widze tu zadnej niekonsekwencji...

 

i ostatnie: nie mozecie zrozumiec jednej rzeczy?? (jestescie tak zaslepieni doomem???)...DOOM TO GRA BARDZO DOBRA...ale po prostu ludzie oczekiwali czegos wiecej! jesli nad gra sie pracuje nie wiem, 5 lat to wymagania rosna...zeby w dooma 3 nie dalo sie grac bez pewnych ustawien w configu?? zeby trzeba bylo samodzielnie WYMUSZAC high quality w configu, a przy okazji zmienic go tak aby pozwalal komfortowo grac? (30 vs 47FPS - taka jest roznica u mnie w timedemo miedzy nie grzebaniem , a grzebaniem w configu)...podobna byla sutyacja z Diablo 2..tez wszyscy czekali na rewolucje a co dostali?? bardzo dobry sequel i TYLE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jazda po CDA :)

Popieram Blindman, gazetka bez klimatu, a jej komercyjnosc wymusza(ła) u mnie wymioty.

Kupilem kilka numerow bo wygryzli Reset, SS, ŚGK (chociaz ten rowniez byl sredni ale jednak lepszy od CDA) i chcialem zobaczyc czym.

Po prostu czystym komercyjnym podejsciem do sprawy czyli slabe teksty uderzajace w najwieksza populacje czytajacych gazetki o grach (12-16 lat), pelno obrazkow aby tekstu bylo nie za wiele, 30% reklam i stos ch*** plytek (chyba rekord byl z 6 czy 7 - istny LOL), linijki, torby, breloczki, czasami walek do ciasta :wink:

 

Nie ma to jak stare dobre klimaty z Reseta gdzie nawet najprzecietniejszy tekst byl szczytem mozliwosci CDA.

A do DIII i recki w CDA to niestety nie wypowiem sie bo na szczescie nie czytam juz tej gazetki ale sadzac po ich podejsciu do klienta wiadomo. Na poczatku byl bum na DIII to recka super hiper, gdy posypaly sie gorsze recenzje po jakims czasie to trzeba byc trendy i cool wiec trzeba rowniez troszke nabluzgac bo sie czytelnicy obraza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jazda po CDA :)

Popieram Blindman, gazetka bez klimatu, a jej komercyjnosc wymusza(ła) u mnie wymioty.

Kupilem kilka numerow bo wygryzli Reset, SS, ŚGK (chociaz ten rowniez byl sredni ale jednak lepszy od CDA) i chcialem zobaczyc czym.

Po prostu czystym komercyjnym podejsciem do sprawy czyli slabe teksty uderzajace w najwieksza populacje czytajacych gazetki o grach (12-16 lat), pelno obrazkow aby tekstu bylo nie za wiele, 30% reklam i stos ch*** plytek (chyba rekord byl z 6 czy 7 - istny LOL), linijki, torby, breloczki, czasami walek do ciasta :wink:

 

Nie ma to jak stare dobre klimaty z Reseta gdzie nawet najprzecietniejszy tekst byl szczytem mozliwosci CDA.

A do DIII i recki w CDA to niestety nie wypowiem sie bo na szczescie nie czytam juz tej gazetki ale sadzac po ich podejsciu do klienta wiadomo. Na poczatku byl bum na DIII to recka super hiper, gdy posypaly sie gorsze recenzje po jakims czasie to trzeba byc trendy i cool wiec trzeba rowniez troszke nabluzgac bo sie czytelnicy obraza.

boshhh...jak slysze "KOMERCYJNOSC" to mnie kur..ca strzela!!! to moze TY doplacaj do wydawania CDA ze swoich pieniedzy co?? wtedy nie bedzie reklam , breloczkow itd. wogole!!! i wtedy CDA bedzie takie jak TY chcesz...tak trudno pojac ze takie mamy czasy??? inne pisma nie byly komercyjne (wg ciebie reset itd.) i co?? PADLY!!! a chyba nie o to chodzi w wydawaniu pisma aby pasc no nie?? jeszcze co do SS: lubilem bardzo to pismo ale gdy zaczeli zdzierac 20 zeta za plytke dodawana z demami no to sorry..takie zdzieranie z ludzi uwazasz za sluszne?? dziwisz sie ze ludzie przerzucili sie na CDA za 13,99 (wtdey tyle powiedzmy kosztowalo) niz na SS+CD za 27 zeta????

 

piszesz ze za duzo obrazkow w recenzjach...sorry ale co?? bys wolal aby byl sam tekst z 1 obrazkiem??? czasami kilkoma obrazkami mozna wiecej pokazac i przekazac niz wyp[racowaniem na 5 stron czcionka o rozmiarze 6...

 

a jesli nie czytales recenzji dooma to sie nawet nie odzywaj aby ja krytykowac...ludzie maja dziwna manie wypowiadania sie na temat na ktory nie maja zielonego pojecia, lub sie nie znaja (vide cale zamieszanie z "antypolska" gra w czasie wakacji)...napisalem ci w poscie wyzej KTO RECENZOWAL dooma 3 i KTO mial do niego pretensje w ostatnim numerze CDA...TO BYLY INNE OSOBY...ten ktory recenzowal nic zlego w tym numerze na dooma nie napisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelad

Popieram. CDA jest totalnie niekonsekwentny. Pismo kupuje od 1999r, wczeniej Top Secret , Secret Servise

czasem Reset ,Gambler no i oczywiście Świat Gier Komputerowych.Tamte pisma miały swój styl,charakter.

Kącik Generała w Top Secret, maniakalne podejście do RPG w ŚGK, artykuły z zupełnie innej beczki w Resecie np o uzbrojeniu naszej armii.

Najczęściej były bez cd, potem pojawił się CDA z dwoma cd na dokładkę i łup,konkurencja zaczęła padać.

Szkoda ,ale jak nie ma konkurencji to kupuje CDA. Muszę mieć pismo co najmniej jedno w danym miesiącu.

Mam juz stertę pism i szlag mnie trafia jak chcę przeczytać jakaś stara reckę a tu nie mam jednego numeru.

CDA zdecydowanie za dużą wagę poświęca grafice w grach ,która dla mnie ma ciach!iane znaczenie. Liczy się zawsze klimat,pomysły i takie tam.Już dźwięk często jest ważniejszy bo buduje klimat. Tak w ogóle to za dużo jest zapowiedzi w dzisiejszych pismach.Mnie nie obchodzi co będzie za miesiąc,jeśli w ogóle będzie(dukenukem forever) tylko co jest w tej chwili. Mogliby to wypieprzyć a dać artykuł np o tym jakimi prawami rządzi się lot mysliwcem(jak to jest w rzeczywistości, a jakie sztuczki stosują programiści aby to osiagnąć), ala Gambler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do dooma:

gierka jest swietna (i wcale tu nia nie jest nikt zaslepiony), fakt faktem ze ma na pewno kilka niedociagniec (jak kazda), ale taka polska mentalonosc, zawsze sie do czegos czepiamy chociaz sami nie potrafimi zrobic lepiej, a porownanie hl, farcry(tez jej mozna duzo zarzucic) z doom i np. z halo to inna bajka, calkiem inny klimat, muzyka, grafika itd. wiec o czym tu dalej pisac :!: :!: :!: Jak dla mnie doom jest narazie jedyny w swoim rodzaju i tyle. Teraz widze ze wszyscy (prawie) sa podjarani hl, a ciekawe co by bylo gdyby premiery byly na odwrot: hl wtedy co doom, doom co hl :wink:

 

co do cda:

gazetka lipna (bez obrazy dla tych co ja czytaja), przed premiera pisza ze jakas tam gierka ma byc super wypasem, a pozniej najezdzaja ze to smiec, i wkqrwiaja mnie wlasnie te cytaty j.w. "Jasiu znowu zrobiłeś imprezę" tak jak by ta gazete pisal ktos z porazeniem mozgowym i myslal ze rowniez tacy tez ja czytaja i wiele innych glupot........ I oczywiscie nic nie mam do tych kolesi co ja redaguja, bo oni chyba troche inaczej postrzegaja swiat wiec szacunek.

Nie rozumiem tez sensu kupowania gazet za prawie 20zl (z plytami co je o kant du..y rozbic) dla tych co maja staly net i wszelkie recki typu doom3 itd. moge przeczytac wlasnie w nim (bez debilnych komentarzy pod screenami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tez sensu kupowania gazet za prawie 20zl (z plytami co je o kant du..y rozbic) dla tych co maja staly net i wszelkie recki typu doom3 itd. moge przeczytac wlasnie w nim (bez debilnych komentarzy pod screenami).

Heh tu masz racje dlatego kupuje CD ACtion tak raz w roku żeby zobaczyćczy coś się zmieniło w tej gazetce i co roku to samo rozczarowanie nie zmieniło się nic dla mnie niedoścignionym wzorem był Secret Service gazetka z jajem i też był humor i takie tam ale na poziomie a nie teksty typu AR takie buractwo że najglupsi przedstawiciele podwiejskich dyskotek by sie wstydzili takie rzeczy mówić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) osoby, ktore twierdza ze Doom 3 jest slaby graficznie maja zbyt slaby sprzet aby delektowac sie ta grafika najwyzszych lotow.

Heh, się składa, że mam taki na którym grałem na tej grafice wysokich lotów, jakoś jednak ta gra nie sprawiła wysokich lotów fascynacji nią - gdy pierwszy raz zagrałem w ut2003 to biegałem po mapach z otwartą buźką i podziwiałem grafikę bedąc zaskoczony, że coś takiego można uzyskać na dx8.1. D3 mnie _niczym_ nie zaskoczył.

 

B) osoby ktore twierdza ze fabula w Doom 3 jest plytka lub wogole jej nie ma posiadaja wersje ANG i nie znaja angielskiego.

Trollujesz (mam nadzieje, że znasz angielski :-> )

 

c) osoby ktore twierdza ze Doom 3 jest nudny graly jedynie w poczatkowe etapy i do tego patrz punkt b.

Ciekawy to on jest przez pierwsze 30-40%, potem nuda, wszystko to samo, nic nie zaskakuje swoją oryginalnością.

 

O Far Cry sie glebiej nie wypowiadam bo jak ktos lubi palmy i latac na moto lotni to jest gra dla niego, mnie FC jedynie rozsmieszyl. Po prostu kazdy musi sobie wybrac gre dla siebie bo jezeli ktos lubi zabawiac sie w milczacego podroznika i pojezdzic samochodzikiem itp to pogra sobie w HL2, a jezeli ktos chce sie naprawde bac i zwiedzac korytarze bazy opanowanej przez demony i odkrywac co chwila nowe motywy w fabule to wybierze Doom3. :)

No cóż, jak ktoś lubi klimaty "ciemno jak w ...... (doomie 3)" to może go i D3 zachwycił. Dla mnie mr Carmack się skończył. Nie potrafił mnie niczym zaskoczyć w swoim kilkuletnim dziele na temat którego takiego szumu narobili.

 

Dla tych ktorzy twierdzili w tym watku ze w Doom 3 jest bardzo ciemno czy cos tam i ze ma slaba grafe ze wszystko jest plastikowe dedykuje trzy screeny z poczatkowych etapow :)

Grzeis slyszalem stwierdzenie ze marine w D3 ma plastikowe rece. Ja sie pytam w ktorym miejscu bo oprocz wloskow to nawet pory widac i kolor oraz ksztalt sa w miare naturalne :)

Zadydykuj sobie rekonesans po mapach ut2004/ut2004 - zobacz co można wycisnąć z grafiki na enginie dx8 i bez wymagań sprzętowych w stylu karta graficzna pół giga ramu. Jak ktoś knota stworzył to teraz będzie się zasłaniał, że do full efektów trzeba karty z pół giga ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu zaczłąem trochę pogrywać w Doom 3, tym razem trochę ulepszonego o mod nie znikających ciał :) Gierka ma klimat i przy odpowienim podejściu naprawde jest grywalna i straszna. Fajne są amatroskie mapy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja Dooma 3 zainstalowałem po to, by zobaczyć jak chodzi. 8O uuu... tragedia na tym moim sprzęcie... ale po świętach dokupuje ramu więc może coś z tego będzie... ale powiem Wam, że mimo trybu Low grafika jest naprawde fajna... ale nie dane jest mi narazie posmakować jej w całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, co blazej_ronin. Na 256 gra skacze niemilosiernie nawet na 640x480 i wszystko na minimum. Ratuje mnie dodatkowa kostka i wymarzony rddeonek 9550 :)

looknij w na mój konfig w podpisie ...i przyszykuj się na 800x600 high :twisted: i to full płynnie 8)

tylko zwróc uwagę na tegtowania R9550, !jak tylko kupisz to z miejsca go kręć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam to samo, co blazej_ronin. Na 256 gra skacze niemilosiernie nawet na 640x480 i wszystko na minimum. Ratuje mnie dodatkowa kostka i wymarzony rddeonek 9550 :)

looknij w na mój konfig w podpisie ...i przyszykuj się na 800x600 high :twisted: i to full płynnie 8)

tylko zwróc uwagę na tegtowania R9550, !jak tylko kupisz to z miejsca go kręć!

RAZOR, a możesz napisać ile klatek na sekunde wyciąga twój pc w Doomie 3? Wiesz, póść demko z konsoli...chyba wiesz oczym mówie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, co blazej_ronin. Na 256 gra skacze niemilosiernie nawet na 640x480 i wszystko na minimum. Ratuje mnie dodatkowa kostka i wymarzony rddeonek 9550 :)

looknij w na mój konfig w podpisie ...i przyszykuj się na 800x600 high :twisted: i to full płynnie 8)

tylko zwróc uwagę na tegtowania R9550, !jak tylko kupisz to z miejsca go kręć!

RAZOR, a możesz napisać ile klatek na sekunde wyciąga twój pc w Doomie 3? Wiesz, póść demko z konsoli...chyba wiesz oczym mówie...

nie wiem :D ...tzn nie znam komendy na demko, ale mogę ci powiedziec co pokazuje fraps

no więc w małych klitkach i patrząc w ścianę to oczywiście 60fps

w czasie gry to tak 30-50

a jak jest młuca porządna to nawet do 20fps potrafi spaść.

 

ale powiem że najwazniejsza jest średnia, to znaczy to co poprostu widzę przez 90% gry - czyli 30-40fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

nie wiem :D ...tzn nie znam komendy na demko, ale mogę ci powiedziec co pokazuje fraps

no więc w małych klitkach i patrząc w ścianę to oczywiście 60fps

w czasie gry to tak 30-50

a jak jest młuca porządna to nawet do 20fps potrafi spaść.

 

ale powiem że najwazniejsza jest średnia, to znaczy to co poprostu widzę przez 90% gry - czyli 30-40fps.

timeDemo demo1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki mam taki problem

doom 3 nagle przestal dzialac mi poprawnie

zaczelo sie od tego ze poszedlem z dyskiem do kolegi

wrocilem, patrze...scan disk wykryl pelno errorow, po 20 min. mielenia dysku wlaczyl sie windows

i nic co wgrywalem nie ma, duzo programow nie chodzi

poprostu kaszana z windowsa

aha wlanczam doom3 i przy LOAD wywala mi blad ze "blad , nastapi jego zamkniecie, przepraszamy"

 

wiec po pierwsze przelecialem caly dysk na bledy, jest OK

no to przywracanie systemu...nie pomoglo

to to formacik :>

niby wszystko zajefajnie, wszystko mi dziala, instaluje dooma i tez to samo!

wiec do glowy przychodzi mi jedno...plik save uszkodzony , daje loada na inny....JEST!!! ale gram chwile, jakis maly zwis i znowu "prgram wykonal..."

co to moze byc?!!!

masakra...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doom III jest git- przebija moim zdaniem FC któremu brakuje wszystkiego oprucz grafiki bo rzeczywiscie grafema najlepszą ale co do Dooma trzeciego to opinie są rozne poprostu za duzo nam obiecano a za mało dano :( Mogło być lepiej ale i tak jest dobrze u mnie liczy się:

Half Life 2-wymagania,klimat, i grafe

Doom 3- grafa, klimat, ten jak to powiedziec wiadomo o co biega

Painkiller-Polski tytuł, grafika, wymagania, masakra

a FC to shit z ładną grafą :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Takie małe pytanko. Zna ktoś jakiś mod by móc jednocześnie trzymać latarkę i broń? Na stronie www.doom3.pl jest modów mnóstwo ale brak opisów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Zrobiłem ten trick z wypakowaniem paków w grze, ale niektóre miały te same nazwy, to zastąpiłem, choć rozmiary były inne, czy to może później spowodować jakieś zakłócenia?, bo na razie jest ok i początek gry chodzi.

PS mam polską wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis ok 23 zainstaluje sobie Doom III :)

Ja wiem że to dość poźno ale dopiero co skończyłem HL2..

Tyle się mówi o Doomie i juz niedługo bede miał własne zdanie o nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.

Zrobiłem ten trick z wypakowaniem paków w grze, ale niektóre miały te same nazwy, to zastąpiłem, choć rozmiary były inne, czy to może później spowodować jakieś zakłócenia?, bo na razie jest ok i początek gry chodzi.

PS mam polską wersję

Raczej nie, w przypadku angielskiej wersji wszystko dzialalo poprawnie - sam ukonczylem gre majac rozpakowane .pak'i.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze topic troche nie na topie :D :lol:

 

Mam pytanie bardzo proste poniewaz po dluugim wyszukiwaniu w necie (google) nie znlazlem stronki z pelna lista komend do konsoli., a potrzebna mi jest w zasadzie jedna komenda do ogranicznika klatek na sekunde, poniewaz wszystko na to wskazuje ze automatycznie zaraz po zainstalowaniu gry jest ustawione na max 60 FPS 8O Jestem tego pewien ,bo caly czas max mi pokazuje 60 FPS :?

 

Czy wiec zna ktos jaka jest komenda na przydzielanie limtu wyswietlanych klatek na sekunde :?:

 

Niestety "com_maxfps nie dziala nawet po wprowadzeniu jej do configa ,a w ow configu nie doszukalem sie zadnej komendy na limit fps'ow

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...