Skocz do zawartości
robocat

dobry zasilacz tak samo cichy jak z CPC ?

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam sie nad wymana zasilacza...

teraz mam ten z CPC chlodzony ta marna iloscia wody ktora przeplywa przez te cienkie rurki....

no ale jest super cichy.... wogole go nie slysze....

czy znajde cos podobnego chlodzonego powietrzem czego tez nie uslysze

kwota wchodzaca w gre 300-400 zł

moze ktos wie?

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wydac tyle smialo mozesz cos kupic dobrego, ja sie nie wypowiem w sprawie PSU, ale moge CI za to polecic inne rozwiazanie znacznie tansze. Ja swoj PSU mialem tez zmieniac, ale doszedlem do wniosku ze zobacze jak sie bedzie sprawowac z nowym wentylatorkiem, zmienilem na Arctic Cooling i coz :) jest bezglośny. Jezeli wolisz wydac 14 zamiast 400 to polecam to rozwiazanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on chce nowy bo ten z cpc to chlam feel jakis czy cos czytalem ze te tagany sa ciche a ja mam chiefteca 360 z jednym wentylkiem i terz imo nie najgorszy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robocat chciales takich zasilaczy to ci wymienilem jakies wonty?!?

Sam mam obecnie Tagana 480W a z kazdym z wymienionych zasilaczy mialem stycznosc i wiem co polecam...

 

Zgodze sie ze CPC to byl naprawde "mocny" wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki spider :)

 

tylko wciaz chodzi mi o TAKA SAMA CISZA jak CPC..

 

Zgodze sie ze CPC to byl naprawde "mocny" wybor

no jakos to dziala

komp stabilny i loozzz

mam athlona 2000xp+ / asusa deluxe

dziala

 

tylko teraz pozbyc sie chce cpc bo juz urielek czeka na montarz po testach ale jak mi zacznie cos brzeczec w sensie nowy zasilacz to nie recze ze sobie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mialem jeszcze szuwarka to jakos nie slyszalem swojego Chieftec`a 420W wiec moge z czystym sumieniem polecic . Jednak cisza to bardzo obiektywna rzecz wiec nie recze ,ze nie bedzie ci sie podobac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy w sprawie napięć...

Wartości:

+5V 4,38

+12V 12,35

+5V 4,76 podczas wstrzymania pracy

Temp. płyty 31

procesora 50

aux 37

Zdziwiło mnie to.

Sprawdzone programem Aida 32.

 

Zasilacz 350 W (nowy kupiony wraz z obudową)

Gigabyte GA 7N 400L, AMD XP 2500+, wiatrak cooler master, 256 RAM,

seagate 40 GB.

W sumie się nie zawiesza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robocat-znam czlowieka ktory mial zasilke od cpcka, po zmianie na nowy (chieftec chyba) szumik zaczal go draznic...co typ zrobil-wzial wymontowal blok z zasilacza i wladowal go do chiefa, po czym spowolnil wiatraczki... nie mam pojecia ile to mu chodzilo bo kontakt sie nam urwal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robocat-znam czlowieka ktory mial zasilke od cpcka, po zmianie na nowy (chieftec chyba) szumik zaczal go draznic...co typ zrobil-wzial wymontowal blok z zasilacza i wladowal go do chiefa, po czym spowolnil wiatraczki... nie mam pojecia ile to mu chodzilo bo kontakt sie nam urwal...

heh no tak ale gwarancja na nowy zasilacz idzie sie walic.... :?

czyli jednak drazni... wyglada na to ze bede mial dwa chlodzenia w kompie :lol:

 

kurde dlaczego takie cpc moze wkladac bloki i dawac gwarancje

a taki mate nie moze z tego co widze

odupe rozbic taka robota :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy w sprawie napięć...

Wartości:

+5V  4,38

+12V 12,35

+5V  4,76 podczas wstrzymania pracy

Temp. płyty  31

          procesora  50

          aux  37

Zdziwiło mnie to. 

Sprawdzone programem Aida 32.

 

Zasilacz 350 W (nowy kupiony wraz z obudową)

Gigabyte GA 7N 400L, AMD XP 2500+, wiatrak cooler master, 256 RAM, 

seagate 40 GB. 

W sumie się nie zawiesza.

Kup sobie miernik a nie napięcia z aidy pokazujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o naprawdę cichy zasilacz to mogę polecić ten co używam: "460w 0 dBA Luxurae PSU" firmy SilenX. Nie ma żadnych wentylatorów. Chodzi już kilka dni na okrągło i wszystko wporządku. Niestety cena odstrasza.

Teraz słyszę tylko twarde dyski (6 szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o naprawdę cichy zasilacz to mogę polecić ten co używam: "460w 0 dBA Luxurae PSU" firmy SilenX. Nie ma żadnych wentylatorów. Chodzi już kilka dni na okrągło i wszystko wporządku. Niestety cena odstrasza.

Teraz słyszę tylko twarde dyski (6 szt.)

zabij...

cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilacza to jezeli chodzi to po co sie pozbywac

pusc dwa obiegi ,a jak dwie pompki sie nie zmieszcza to wez zrob trojnik na wyjsciu z pompki i wylot z zasilacza do pojemnika bezposrednio -weza ci raczej starczy :D

 

co do napiec to plyta zle podaje ,bo jezeli na 5v bylobu 4.38v to na 12v byloby pewnie z 13.5-13.8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zasilacza to jezeli chodzi to po co sie pozbywac

pusc dwa obiegi ,a jak dwie pompki sie nie zmieszcza to wez zrob trojnik na wyjsciu z pompki i wylot z zasilacza do pojemnika bezposrednio -weza ci raczej starczy :D

zastanawiam sie nad tym

pomysl zajebisty

orass weza od cpc dostalem duuuuuuuuuzo :lol:

dzieki za pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solostaron: tez tak zrobiłem w swoim FEELu... pochodził jakoś 3 miesiące... MSI K7N@ Delta ILSR za 579PLN poszła w niepamięć...

Dokładnie wsadziłęm Arctica.

 

Teraz mam Chiefteca 360W dual fan aktiva.. no i czy cichy jest to powiem za kilka dni jak skoncze WC (czytaj wymienie pompke i spowolnie wentyla na chłodnicy. Wszystko juz mam ale czasu i brak).

 

Ogólnie wymiana wentyli w zasiłkach na wentyle ze zmienną ilością obrotów to nienajlepszy pomysł. Trzeba by to dobrać po parametrach producenta i na pewno w inny miejscu umieścić czujke niż Ty to zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO kupowanie PSU, ktore juz seryjnie maja chlodzenie pasywne jest troche bez sensu. Na ogol sa to dosc proste konstrukcje o malej mocy, bez aktywnego PFC, itp. Ja bym tego do swojego kompa nie wsadzil (moze za wyjatkiem Engel King'a).

 

Lepiej jest zrobic WC w zasilce. Aby rozwiazac problem wodowania PSU musialem zmienic Chieftec'a na ENERMAX'a. W sumie to dobrze, bo nowy zasilacz to juz jest high-end.

 

W sierpniu - wrzesniu bede mial kompletny zestaw bloku do chlodzenia ENERMAX'a (nadaje sie tez do modelu 460W). Jest to pomysl bezpieczny i co wiecej sprawdzony - na pewno zasilacz nie zrobi wysiadki po paru miechac. Dodatkowo oporcz tranzystorow chlodzone sa tez inne elementy (PFC tez jest chlodzone woda). Dzieki temu mozna wywalic wszystkie wiatraki.

 

Moze zrobie kilka szt. wiecej i czesc trafi na Allegro. Jesli ktos jest zainteresowany to piszcie na maila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze z cpc sa po prostu straszne

cpc chyba wybralo najbardziej felerne modecomy, wsadzilo do nich maly bloczek i pozniej spzredawalo jako bezglosny zasilacz.

 

ja spie przy samym kompie prawie i mi juz na przyklad czarny tagan by nie wystarczyl jesli chodzi o bezglosnosc pracy

 

zawsze mozna kupic chiefteca 360W za 140zl na allegro, do tego blok wodny cpc na grafe i polaczyc te 2 rzeczy w jedna calosc

 

a teraz cos ciekawszego

wykres napiec modecoma 300W 12dBa prosto od CPC

+3.3 3.07 V

+5 4,08 V

+12 11,61 V

 

to wszystko na duronie1800 (68W), radku 9000pro2, hdd barracuda 7200, dvd pioneera 107d

 

jesli ktos nie wierzy, to moge te wyniki z mbm'a umiescic w inecie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a teraz cos ciekawszego

wykres napiec modecoma 300W 12dBa prosto od CPC

+3.3 3.07 V

+5 4,08 V

+12 11,61 V

 

to wszystko na duronie1800 (68W), radku 9000pro2, hdd barracuda 7200, dvd pioneera 107d

 

jesli ktos nie wierzy, to moge te wyniki z mbm'a

 

Taaak internet niejest jeszcze dość zaśmiecony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...