Skocz do zawartości
Pietrek39

TAGAN-czy TOPOWER

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie polecam Tagana. Zakupilem w Angeli model Tagan 480...i co sie okazuje ...dostalem zasilacz, ktory po podpieciu u mojego kolegi wybijal bezpieczniki w listwie a u mnie korki w calym domu. Tagan to bardzo porzadna firma, ale te zasilacze wcale nie sa takie ciche jak pisze w opisie....odeslalem zasilacz , przyslali mi nowy TAgan a co najlepsze to to, ze nastepny model mial uszkodzony jeden z wentylatorow, o cos ocieral ...jest mnostwo felernych modeli Tagana ..pomysl nad Huntkey-em albo Neotec-kiem ...slyszalem duzo dobrego na temat tych zasilaczy.

 

 

Pozdro @ll :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie  nie polecam Tagana. Zakupilem w Angeli model Tagan 480...i co sie okazuje ...dostalem zasilacz, ktory po podpieciu u mojego kolegi wybijal bezpieczniki w listwie a u mnie korki w calym domu. Tagan to bardzo porzadna firma, ale te zasilacze wcale nie sa takie ciche jak pisze w opisie....odeslalem zasilacz , przyslali mi nowy TAgan a co najlepsze to to, ze nastepny model mial uszkodzony jeden z wentylatorow, o cos ocieral ...jest mnostwo felernych modeli Tagana ..pomysl nad Huntkey-em albo Neotec-kiem ...slyszalem duzo dobrego na temat tych zasilaczy.

 

 

Pozdro @ll :D

A widziales je w srodku. Puste jak diabli, radiatory niewiele wiekrze niz w Cadegenach. Nie widzialem jeszcze zadnego testu tych zasilaczy na naprawde podkreconych kompach. Ciekawe czy wtedy tez by byly takie dobre i tak dobrze trzymaly napiecia. Ja u siebie na procku XP1700@11x200Mhz, 2 dyskach,3 napedach i masie wentyli mam w stresie 3,3v-3,39; 5v-5,08 i 12v-12,35 i to wszystko mierzone cyfrowym miernikiem. Ciekawe co by na to powiedzial Neotec :) i ile on wazy bo moj Topower ponad 3kg;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie  nie polecam Tagana. Zakupilem w Angeli model Tagan 480...i co sie okazuje ...dostalem zasilacz, ktory po podpieciu u mojego kolegi wybijal bezpieczniki w listwie a u mnie korki w calym domu. Tagan to bardzo porzadna firma, ale te zasilacze wcale nie sa takie ciche jak pisze w opisie....odeslalem zasilacz , przyslali mi nowy TAgan a co najlepsze to to, ze nastepny model mial uszkodzony jeden z wentylatorow, o cos ocieral ...jest mnostwo felernych modeli Tagana ..pomysl nad Huntkey-em albo Neotec-kiem ...slyszalem duzo dobrego na temat tych zasilaczy.

 

 

Pozdro @ll :D

Ja mam Tagana 380W i narazie nic się z nim złego nie dzieje, wszystko jest OK. Do jego pracy nie mam żadnych zastrzeżeń (nie mam żadnego cykania), na stabilność też nie narzekam. Co do ciszy to głośne napewno nie są. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie  nie polecam Tagana. Zakupilem w Angeli model Tagan 480...i co sie okazuje ...dostalem zasilacz, ktory po podpieciu u mojego kolegi wybijal bezpieczniki w listwie a u mnie korki w calym domu. Tagan to bardzo porzadna firma, ale te zasilacze wcale nie sa takie ciche jak pisze w opisie....odeslalem zasilacz , przyslali mi nowy TAgan a co najlepsze to to, ze nastepny model mial uszkodzony jeden z wentylatorow, o cos ocieral ...jest mnostwo felernych modeli Tagana ..pomysl nad Huntkey-em albo Neotec-kiem ...slyszalem duzo dobrego na temat tych zasilaczy.

 

 

Pozdro @ll :D

A widziales je w srodku. Puste jak diabli, radiatory niewiele wiekrze niz w Cadegenach. Nie widzialem jeszcze zadnego testu tych zasilaczy na naprawde podkreconych kompach. Ciekawe czy wtedy tez by byly takie dobre i tak dobrze trzymaly napiecia. Ja u siebie na procku XP1700@11x200Mhz, 2 dyskach,3 napedach i masie wentyli mam w stresie 3,3v-3,39; 5v-5,08 i 12v-12,35 i to wszystko mierzone cyfrowym miernikiem. Ciekawe co by na to powiedzial Neotec :) i ile on wazy bo moj Topower ponad 3kg;)

U mnie na AMD 2500+ M @ 2600Mhz 1.85V + R9700 neoteczek v4200 sprawdzał się bardzo dobrze ;) Napięcia:

 

Stress:

+3.3 - 3.34

+5 - 5.03

+12 - 12.18

 

Idle - 3.35

+5 - 5.07

+12V - 12.24

 

Jednym słowem przyzwoite zasilacze z długą gwarancją, w rozsądnej cenie. Przy typie chłodzenia jakie używa neotec duże radiatory są złym rozwiązaniem - tłumią przepływ powietrza, mam kompa włączonego nontoper i powietrze wydychane przez bestię jest chłodne, na temperatura na procu spadła mi o 3 stopnie po zmianie zasilacza 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wsztstko jasne, byla moda na Chiefy, teraz jest na Neotec-ki :) ciekawe jakie beda nastepne :D moze zrobimy ankiete, albo nie bo zaraz mnie tu :wisielec:

Pozdrowka dla wszystkich szczesliwych posiadaczy markowych zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z tym TOPOWER'em ???

Chce sobie sprawic 400W, seria P5 (w komputroniku sa dosc tanie).

 

Bardzo mi sie podoba w nim wydajnosc energetyczna, ale jak jest z przeplywem powietrza?? Rzeczywiscie sie strasznie grzeje??

Zastanawialem sie jeszcze nad Chiefem 420, ale to jest juz troche stara konstrukcja (choc udana). NeoTec mi sie troche nie podoba ze wzgledu na swoje wnetrze... jakos trudno mu zaufac - tak jak pisze Gryzli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem NeoTec'a V4202 w 4max'ie, bo mieli promocje. Za 338zl razem z przesyłką firmą kurierska. Ale dojdzie pewnie dopiero w poniedzialek (a moze w sobote:) ). W kazdym razie napisze o wrazeniach jak juz go bede mial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie nad taganem zastanawiałem, ale slyszałem, ze strasznie gotuja procka wiec kupilem neoteca - po kilku dniach pracy moge powiedziec o nim ciud miód i orzeszki :D

 

Mam tylko teraz problem, bo slysze hdd :evil: Macie jakies dobre patenty na wyciszanie dysku? Bo mnie krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One nie gotują procka. Najzwyczajnie przy słabych obudopwach wzrasta temperatura ponieważ w zasilaczach Tagan rzeczywiście działa kontrola obrotów wentyli. Czy standardowo kreca się tak że można liczyć obroty :D

 

Jeżeli obudowa jest porzadna i przepływ powietrza jest odpowiedni to temperatura jest OK.

 

Co do Neotec nie wypowiadam się bo ich nie znam ale wydaje mi się że na dzien dzisiejszy to dużo szumu robi Proline (bo to ich marka) i wiele wypowiedzi na różnych forach to dzieło ich pracowników w ramach reklamy (bo jak można chwalić cioś w czasie gdy tego jeszcze w sklepach nie było i nikt nie mógł ich kupić).

Jak bedzie to pożyjemy zobaczymy, Huntkey' e (tez je sprzedawał Proline) też tak chwalone a teraz sa na wymarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o ich sprzedaż to na pewno sa na wymarciu. Wystarczy spojrzeć na dostepny asortyment (aż dwa modele z czego najmocniejszy to 300 W).

A jeszcze na wiosnę szumne zapowiedzi nowych modeli z podświetlanym wnętrzem, nowe moce etc. I co z tego wyszło?

Kto wie czy za rok nie bedzie tego samego z NeoTec (bo to ten sam dystrybutor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tagana i uwierz mi że jest bezgłośny (przynajmnij u mnie). Może to dlatego że nigdy wentylatory nie przyśpieszyły na tyle bym je usłyszał. O wiele głośniejszy jest stary disk 20 GB i wentyl na karcie graficznej. Gdy odepnę ten dysk oraz zatrzymam wentyl na grafice to cisza taka że az uszy bolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...