Skocz do zawartości
Pietrek39

TAGAN-czy TOPOWER

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast kupiłem Topower 400P5 Platinium EPS i bardzo się zawiodłem...

 

Na sprzęcie z podpisu linia 12V przy O/C dochodziła do 12,84V.

Zasilacz trafił do serwisu (ANGELA - polecam) i został przetestowany na P4 i DFI. Napięcia ponoć były jak skała. Ale to jednak inna platforma a pod AMD nie mieli jak sprawdzić.

 

Po otrzymaniu z serwisu nowego zasilacza, sytuacja wygląda podobnie:

12V - 12,78V

3,3V - 3,18V

1245966[/snapback]

Twoje mobo tak jak i moje zasila procka z linii 5v i gdy jest obciążona zasilacz podbija 5 i 12, stąd tak wysoko na linii 12v. U mnie jest do 12,79, serwis Angeli twierdzi że miernik mam na pewno kiepski (niedługo sprawdzę profesjonalnym, okaże się, może to prawda...). Aha, ja mam 500w i przy moim konfigu to powinien się lekko rozgrzewać a nie pocić do 12.8 :D

Ale nie wyrokuję, czekam na pro miernik, może faktycznie będą jak skała te napięcia :?

 

Myślałem że choć zakłóceń od HDD nie będzie w radio ale się rozczarowałem.

1245966[/snapback]

A już prawie uwierzyłem że mam omamy wizualno-słuchowe i że zakłócenia na TV to produkt mojej wyobraźni (no bo oczywiście w serwisie było wsio ok :lol: ) Teraz już nas dwóch, raźniej tak jakoś.

 

IVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując moją wymiane Chieftec'a na Topower'a, płacąc 2 razy więcej (Chief=150zł, TOP=308zł) odniosłem taką korzyść, że dowiedziałem jaki mam dziadowski miernik (30zeta poszło w błoto).

 

Natomiast już na poważnie;

FSB (synchro) wzrosło z 215 do 223Mhz (efekt.446Mhz). BF Vietnam pomyka bez zwiech nawet na 225*9,5 1,75V.

 

No i jakoś ciszej jakby...

Napięciami przestałem się przejmować. W końcu nie po to się tak wykosztowałem ;)

 

Acha, IVO zanotowałem kolejny rekord: 3,3 = 3,15V :rolleyes:

Edytowane przez nico28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście bardzo kocham swojego toppowera jest cichy, chłodny, ładny jeszcze jak by mi korków nie wywalał(wywala od nowości czyli z 4 miechy) to bym mu chyba pomnik postawił dla toppowera za wspaniałą prace na rzecz energetyki felusia :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje mobo tak jak i moje zasila procka z linii 5v i gdy jest obciążona zasilacz podbija 5 i 12, stąd tak wysoko na linii 12v. U mnie jest do 12,79, serwis Angeli twierdzi że miernik mam na pewno kiepski (niedługo sprawdzę profesjonalnym, okaże się, może to prawda...). Aha, ja mam 500w i przy moim konfigu to powinien się lekko rozgrzewać a nie pocić do 12.8  :D

Ale nie wyrokuję, czekam na pro miernik, może faktycznie będą jak skała te napięcia  :? 

A już prawie uwierzyłem że mam omamy wizualno-słuchowe i że zakłócenia na TV to produkt mojej wyobraźni (no bo oczywiście w serwisie było wsio ok  :lol:  ) Teraz już nas dwóch, raźniej tak jakoś.

 

IVO

1248730[/snapback]

.......założę chyba grupę zadowoleńców........u mnie przy bartonie xp-m2500+@3840+ napięcia 5.05 i 12.1V (Topower 500)

.tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz; wczoraj pobiłem kolejny rekord FSB (synchro).

 

Moja elektrownia (TOP) umożliwiła wznieść się na pułap

 

229Mhz (458DDR) przy mnożniku 8 na domyślnym napięciu 1,6V.

 

Testowane PRIME95+3DMark2003 30min.

 

W nawiasie dodam, że Chieftec pozwalał tylko na 215Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz; wczoraj pobiłem kolejny rekord FSB (synchro).

 

Moja elektrownia (TOP) umożliwiła wznieść się na pułap

 

229Mhz (458DDR) przy mnożniku 8 na domyślnym napięciu 1,6V.

 

Testowane PRIME95+3DMark2003 30min.

 

W nawiasie dodam, że Chieftec pozwalał tylko na 215Mhz.

1286181[/snapback]

hehe a pozwala na znacznie wiecej :)

Czekam z niecierpliwością na nową wersję tego potworka:

 

http://zenfist.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/47 - juz w poniedziałek pełen opis i mam nadzieję nowa cena :D Bo zasilacz jest konkretny i tylko nieznacznie gorszy od OCZ PowerStream 600W

Edytowane przez ZenFist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...