Skocz do zawartości
Pietrek39

TAGAN-czy TOPOWER

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wiem jakie marki są w tej fabryce produkowane (mało istotne), lecz często jest tak, że produkują sprzet tani i masowy (chociazby HIPER)(zasilacze standardowe w obudowach), gdyz niestety na samych wypaśnych produktach to by mogła kazda fabryka splajtować bo popyt na tego rodzaju urzadzenia rośnie lecz nie jest tak duzy jak na tanioche no chyba ze sie myle.

 

Poza tym, na zachodnich serwisach czytałem, ze topowery mają zawyżane wartości w stosunku do tagana i bequieta (przynajmniej te z niemiec). Jak dla mnie coś tam śmierdzi :evil:

 

Kuzynl miał topowera i cały czas mu wentyl "terkotał", jak na zasiłke za kilka stów jest to niedopuszczalne! Zmienił na anteca i jest happy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerth zasilacz jest takim samym urzadzeniem jak pralka czy samochód. Rządzi się takimi samymi prawami czyli może się popsuć. Widac kuzyn miał pecha. To że w fabryce produkuje się równiez inne rzeczy czy myślisz że koniecznie musza być budowane z tych samych podzespołów? Tu się mozesz bardzo mylić.

One nie mają nic zawyżone. Najzwyczajniej podawana jest w nich moc maksymalna natomiast w Taganach jest to moc ciągła maksymalna podczas gdy moga one wydatkować więcej mocy przez określony czas (Tagan 380 może 400W przez zdaje się 5 min.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byc moze nie chciało mi się patrzeć do instrukcji. Nie zmienia to faktu że podawany jest czas ciągły wydatkowania mocy (380W) podczas gdy w części zasilaczy maksymalna podawana moc to własnie moc która zasilacz może podac przez krótką chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. tak czytam to forum od paru miesięcy i aż sie musiałem zarejestrować - mam w sklepie większość zasilaczy na rynku i śmiać mi się chce jak widzę Was, jak piszecie - kup tagana, topower jest do [gluteus maximus], albo bierz neoteca, chieftec to szajs, albo jeszcze inaczej - podłączałem z ciekawości każdy z "objeżdżanych" przez Was zasilaczy i... Każdy z nich bez problemu i stabilnie ciągnie kompa z Prescottem 3.4Ghz, Radeonem 9800XT, kosztują podobną kasę (od 300 do 400pln za topowera, czy modecoma).

 

Czasami mam wrażenie, że na dziale inne komponenty 70% postów pisana jest przez właścicieli sklepów komputerowych, usiłujących "wniknąć" w forum - jeden z was pisał, że "wnikać to trzeba umieć". Zwłaszcza nagminna stała się ostanio kryptoreklama tagana, topowera i neotec'a :lol:

 

Jak dla mnie, pomijając zasilacze do około 100pln, których faktycznie psuje się masa, mało który zasilacz powyżej tej kwoty będzie miał problem z jakąś konfiguracją (pomijam przypadki 8HDD, czy Vcore 2.3V, co też się spotyka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notoryczny fajnie że masz sklep :) Bogatym człekiem musisz być że masz większośc zasilaczy istniejących na rynku leżących na półce lub masz sklep tylko z zasilaczami.

 

To że pociągnie to ok tylko jaką ma jakość dostarczany prad z tych zasilaczy za 105 zł? I to własnie rózni te zasilacze od tych z wyższej półki. Czy wiesz jaki ma wpływ stabilnośc napięć (i ich wartości jak najbardziej zbliżone do wzorca) na podzespoły elekroniczne (np. na diody)? Jeśli poczytasz dokładnie forum to zauważysz że bardzo wiele osób robi OC swego sprzętu maksymalnie, ma podłączone kupę sprzętu itp. To dla niech sa zasilacze z wyższej półki (oraz dla tych co lubią miec ładnie i lepiej). Z takimi konfiguracjami nie radzą sobie zasilacze o których mówisz.

Kryptoreklamy Tagana czy topowera nie zauwazyłem, neoteca tak o czym była dyskusja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość ma dobrą, a napięcia mieszczą się w granicy 3%, a nie 5%. Powiedz mi na czym bazujesz swoją wiedzę o jakości napięć swojego zasilcza? Sprawdzałeś oscyloskopem przy dynamicznym obciążeniu, czy po prostu działa Ci komputer :lol:

 

Co do reklam na forum, to powiedziałbym co innego, ale skoro masz tagana, to oczywiście pewnych rzeczy nie widzisz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieram na testach, opiniach uzytkowników oraz własnych spostrzeżeniach. Wiem ze np. na moim abicie przy włączonym monitorze non stop piszczało że napięcia nie sa ok a teraz tego nie mam. Miałem restarty systemu (rzadko ale miałem) a teraz ich nie ma przy tym samym systemie (nie instalowałem od nowa).

Jak na kogoś kto ma sklep i zajmuje się handlem to dziwne pytania zadajesz bo odpowiedzi sa oczywiste i stanowią podstawę działalności handlowej. Bo poprzez marketing (a jest nim równiez dostarczanie sprzetu do testów) uzytkownik dowiaduje sie o marce i jej pozycjonowaniu. Do tego dochodza (najwazniejsza rzecz) opinie uzytkowników (a tych na forach tak polskich jak i zagranicznych jest mnóstwo).

Czy lepszy jest tagan, topower czy też Antec to rzecz wzgledna i częściowo emocjonalna. Wartością w tym jest to że wszystkie sa bardzo dobrej jakości i gwarantują (w ramach możliwych gwarancji) odpowiednią jakość.

Odróżnia je również bardzo prosta rzecz od zasilaczy o których mówisz. Wydajność! W zasilaczach o których mówisz te np. 350W to tylko teoria a ich rzeczywista moc to 60-70% tej wartości a jeśli nawet jest to moc szczytowa którą może wydać z siebie zasilacz telko przez moment (inaczej się uszkodzi - co potwierdzają testy i praktyka). Natomiast w zasilaczach o których mówimy sprawność techniczna sięga nawet 90% a moc podawana to moc rzeczywista ciągła.

 

Co do reklam to tak jak mówię jesli ktoś zachwala towar znany na rynku, sprawdzony w bojach (i to nie tylko u nas ale w całej europie czy świecie) to nie mam powodu do uważania że coś jest nie tak, jesli natomiast zachwalany jest produkt którego nie ma na rynku (i nie mozna go kupić - tak jak było z Neotec) to uważam że jest to kryptoreklama i nieuczciwe działanie a co za tym idzie mam wątpliwości.

 

PS. napisane chwile później :)

Niedokończyłem swych watpliwości.

Takie działanie jak w przypadku neotec wzbudza moje watpliwości co do prawdy zawartej w opisach tego sprzętu oraz rzetelności handlowej firmy sprzedającej te zasilacze. Zreszta mieli oni np. wpadkę z danym do testów zasilaczem w jednym z serwisów. Gdy skrytykowano ten zasilacz od razu zaczęło sie że to przypadek, że wersja testowa etc.

A dla mnie to zwykły brak profesjonalizmu u ludzi którzy mienią się znawcami i profesjonalistami w dzedzinie zasilania komputerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

notoryczny:

W ludziach jest coś takiego, że powodowani swoją próżnością czy to swiadomie czy nieświadomie lubią sie pochwalić sprzetem który mają i jakością tego sprzętu. Pisząc posta zdarza im sie wpaść w marketingowy "język" wyraźnie przychylny danej marce. Co innego jednak gdy użytkownik tak piszący siedzi na forum spory kawał czasu i jego wypowiedzi traktują o sprzęcie, którego jakość i stabilnośc została dowiedziona w wielu testach na całym świecie, a co innego gdy czyta sie wypowiedź użytkownika, który zarejestrował sie w dniu gdy opublikował swoje odkrywcze "bierz xxx, ccc jest do pupy" i to w sytuacji gdy xxx nie ma jeszcze w sprzedaży i żadne obiektywne testy nie zostały wykonane. W takim przypadku podejrzenia o kryptoreklame są uzasadnione ale nigdy nie można mieć 100% pewności.

 

Pozatym każdy bardziej rozgarnięty użytkownik zignoruje posty "xxx jest do pupy kup ccc" i skupi sie na informacjach technicznych, szczegółowych i sensownych opiniach użytkowników oraz obiektywnych testach przeprowadzanych przez duże serwisy sprzętowe na całym świecie.

 

Forum jest bardzo dynamiczną strukturą i tzw. "mity" rozpowszechniają sie na nim bardzo szybko. Wystarczy że paru userów puści plotke że coś jest "awaryjne", a coś innego nie jest, do tego wystarczy dodać paru userów ślepo powtarzających owe "mity" (dzięki czemu chcą być brani za ekspertów) i mamy "mity" na temat awaryjności sprzetu.

 

Dlatego aby czerpać informacje z forum na którym wypowiadają sie tysiące osób w różnym wieku, z różnym doświadczeniem w dziedzinie komputerów i ich podzespołów, oprócz tego że trzeba umieć czytać, trzeba jeszcze rozumieć to co sie czyta i odsiewać informacje wiarygodne od bezsensownego bełkotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Icon - aaa to przepraszam - skoro sprawdzałeś i wiesz, że np. Tagan ma sprawność na poziomie 90% to nie mam więcej pytań :lol: btw - pod jakim obciążeniem? Chętnie to zweryfikuję.

 

Jak chcesz zobaczyć kilka dobrze zrobionych recenzji zajrzyj tu:

http://www.silentpcreview.com/section4.html

elf_ - zgadzam się z Tobą, ale ostatnio takie dyrdymały piszą "zaawansowani" userzy - patrz post powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notoryczny czytaj ze zrozumieniem.

Czy ja napisałem to o Taganie, czy napisałem wszystkie? Ja napisałem ogólnie o zasilaczach z wyższej półki. Średnio jest to sprawność na poziomie 70% co i tak w porównaniu z 50% tanich zasilaczy jest doskonałym wynikiem (sa to dane dot. wyników pod pełnym obciążeniem).

Widze że jesteś nie tylko tak bogaty by mieć wszystkie zasilacze bedące na rynku na półce ale masz równiez laboratorium do weryfikacji wyników innych laboratoriów. Gratuluję i podziwiam. Tez bym tak chciał mieć.

 

Wiele jest dobrych recenzji choć jak napisałem jak dla mnie ważniejsze sa odczucia uzytkowników a recenzje sa ich uzupełnieniem.

 

Dodatkowe pytanie notoryczny: o których dyrdymałach z moich wypowiedzi myślisz bo jakoś ja się nie moge ich doszukać. czy gdzies napisałem nieprawdę? czy coś zmyśliłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

Natomiast w zasilaczach o których mówimy sprawność tchniczna sięga nawet 90% a moc podawana to moc rzeczywista ciągła.

Teraz powiedz mi o jakich zasilaczach, mówi(sz)my? Rozumiem, że jednak nie o taganie, ani o topowerze. Czy tak? Drogi forumowiczu, dziękuje, za gratulacje - ale na wszystko pracuje się, a raczej tyra latami. Zresztą z Twoich postów widze, ze tez pracujesz/masz firme komputerową - wiec wiesz jaki jest rynek :wink:

 

Nie muszę mieć laboratorium - wystarczy, że ma je UW ;-)

 

Jak to mawiał, mój Świętej Pamięci ojciec - "Łogólnie to masz racje, ale konkretnie to piprzysz"

 

sp1mta - prawda, czepiam się bo, w moim mniemaniu taki ton mają wypowiedzi Darka i mnie irytują. Co do tego, że cytat jest tendencyjny - prawda Ale mają chłopaki jedna najciekawszych platform - niebawem mają ją poszerzyć o dobrej klasy oscyloskop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

notoryczny: i dlatego własnie że funkcjonuje na tym rynku to wiem że nie warto inwestować w tanie rzeczy tak jak to ty proponujesz (czyli zasilacz za 105 zł wg. ciebie jest ok i nie warto kupować nic lepszego - to Twoje słowa).

A co to jest UW?

Dziwnie Twój ojciec mówił :)

Jaki ton mają moje wypowiedzi? Niegdzie nie napisałem że Tagan jest lepszy od Topowera czy Chiefteca czy też innych z wyższej półki. Wskaż chociaz jedno miejsce w którym "objeżdżam" jakiś zasilacz.

Jeszcze raz radze czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...odbiegacie troszki od tematu.....

czytać tych kłótni sie nie da...ja stoje przed takim dylematem...

ale szczerze mówiac nie interesuje mnie zbytnio pod jakim obciazeniem zasiłka ma 90% sprawnosci ... <lol>Panowie...odbiegacie troszki od tematu.....

czytać tych kłótni sie nie da...ja stoje przed takim dylematem...

ale szczerze mówiac nie interesuje mnie zbytnio pod jakim obciazeniem zasiłka ma 90% sprawnosci ... <lol>Panowie...odbiegacie troszki od tematu.....

czytać tych kłótni sie nie da...ja stoje przed takim dylematem...

ale szczerze mówiac nie interesuje mnie zbytnio pod jakim obciazeniem zasiłka ma 90% sprawnosci ... <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i za wcześnie wpadłem w euforie :evil:

 

gram sobie w dooma, słuchawki na uszach, adrenalina 101%, 11 w nocy - pełna delirka, az to nagle cos strzeliło, komp zgasł i [gluteus maximus] 8O

 

zaglądam do środka, a tam z kabla od hdd spłyneła izolacja :cry: coś sie musiało z dyskiem stać i jakieś zwarcie sie zrobiło :(

 

ktoś wie czy to podlega gwarancji i czy dane z takiego hdd da sie odzyskać :?:

 

___

mały update -

 

byłem właśnie w u kumpla z kompem - poza taganem i hdd, poszedł też cd-rom i grafa :evil: co mogło spowodować taką masakre :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kerth zasilacz jest takim samym urzadzeniem jak pralka czy samochód. Rządzi się takimi samymi prawami czyli może się popsuć. Widac kuzyn miał pecha. To że w fabryce produkuje się równiez inne rzeczy czy myślisz że koniecznie musza być budowane z tych samych podzespołów? Tu się mozesz bardzo mylić.

One nie mają nic zawyżone. Najzwyczajniej podawana jest w nich moc maksymalna natomiast w Taganach jest to moc ciągła maksymalna podczas gdy moga one wydatkować więcej mocy przez określony czas (Tagan 380 może 400W przez zdaje się 5 min.).

W Topowerach nie jest podawana moc maksymalna, nieporozumienia wynikaja z tego ze seria P5 jest ciagle udoskonalana na przylkad najnowsze 400W ma na lini 12V 24A/*27A. Odpowiednio praca ciagla i szczytowa. Co do maksymalnej to w kazdym modelu niezaleznie czy to Topower czy TAGAN jest to 100W na 60s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzynl miał topowera i cały czas mu wentyl "terkotał", jak na zasiłke za kilka stów jest to niedopuszczalne! Zmienił na anteca i jest happy  :lol:

A jaki to byl model Topowera bo moze to jakas 235W lub 3 letni staroc z serii P4?? Nie powiesz mi ze P5 mu terkotal?? Od lipca kiedy pojawily sie w ofercie nie mielismy ani jednej reklamacji na zasilacze z wyjatkiem 2 ktore od pocztku nie dzialaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zobaczyłem, że kolega napisał posta o wyborze zasilacza i wskazał na topowera 400W z przezroczystymi oknami i podświetleniem. Nie jestem do końca pewien, bo wnioskowałem tylko z fotografii, ale środek ma jak tagan 380W. Wniosek nasuwa się sam.

Dokladnie nie jestes pewien bo jednak sie roznia :)

Moge cie zapewnic ze 400W Topowera rozni sie od Tagana, faktycznie maja wiele wspolnych elementow jednak na pewno nie jest to naciagana 380W predzej tagan to "podkrecona" 350W Topowera.

Roznia sie np. inna konstrukcja APFC dlatego w Topowerze praktycznie nie ma problemu z brzeczeniem. Proponowalem wam do recenzji topowera ale nie bylo zainteresowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co napisal tam BENITO wynika ze te zabezpieczenia to pic na wode bo jak zasilacz jest dobry to i tak cos takiego ma, niezaleznie czy o tym specjalnie piszą czy nie, a jak piszą to tylko chwyt marketingowy... jesli to prawda to wybor prosty, niore tanszego Topowera, tego 350W Black, (260zł w pcprojekt) powinien chyba uciagnac Bartona 2500+, 512 (moze kieyds 1GB) RAM, dwa dyski 7200obr, Radeon 9800, DVD-RW ??

bo jesli nie mialby sobie dac z tym rady to wzialbym model 400W (bez dopisku Black,) jest za 320zł w pcprojekt, chce kupowac osobiscie w Krakowie a nie wysylkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu zupełnie nowy, ale (przeczytałem wątek) nie będę reklamował żadnego produktu.

 

mam natomiast prośbę o (tak, zgadliście) pomoc w wyborze zasilacza.

 

obecnie wacham się pomiędzy:

 

NeoTEC V4202 No-Noise Series (19-24dB)

Topower 400W (Acrylic Windows/Black - jest jakas wazna roznica?) (21-23dB)

 

z testu http://pclab.pl/art12794-2.html

oraz z tego co tu przeczytałem wnioskuję że stabilniejsze napięcia ma Topower.

 

Proszę jednak o opinię na temat ich _realnej_ głośności, wydajności wyciągania powietrza, oraz mocy (prz tym samym obciążeniu dla obu - Barton2600 @ Asus nforce2 deluxe, 512ddr, r9700pro, 2xdyskIDE7200, DVDRW, CD, FDD)

 

Jestem szczególnie ciekaw czy NeoTEC ma w interesujących mnie statystykach coś ciekawego do zaoferowania

W WERSJI NO-NOISE SERIES (czytałem temat dość szybko ale zdaje mi się że była mowa o zwykłych neotecach)

 

Oba mają tę samą cenę i 3letnią gwarancję (BTW czy Topower ma też door2door czy trzeba samemu wysłać?) i prezentują zbliżony poziom, więc wybór jest naprawdę trudny, a do tego pilny (mój FEEL padł ofiarą skoku napięcia w sieci), więc proszę o profesjonalną radę dla laika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast kupiłem Topower 400P5 Platinium EPS i bardzo się zawiodłem...

 

Na sprzęcie z podpisu linia 12V przy O/C dochodziła do 12,84V.

Zasilacz trafił do serwisu (ANGELA - polecam) i został przetestowany na P4 i DFI. Napięcia ponoć były jak skała. Ale to jednak inna platforma a pod AMD nie mieli jak sprawdzić.

 

Po otrzymaniu z serwisu nowego zasilacza, sytuacja wygląda podobnie:

12V - 12,78V

3,3V - 3,18V

 

Czy to wina MOBO (tak słyszałem) czy po prostu te zasiłki to szmelc... ?

Chieftec 360W którego miałem do tej pory, w największym stresie nie wychodził ponad 12,67 i 4,76V.

Dodam, że odczyty napięć z obydwu zasiłek robiłem w identyczny sposób (MBM + miernik el.)

 

Co do plusów to jest następująco:

FSB (synchro) wzrosło o 5Mhz do 220Mhz

Jest dużo cichszy niż z CHieftec HPC-360-202 (choć w egzemplarzu Topower'a który poszedł na gware terkotał wiatrak)

Ogólnie trochę niższe wachania napięć

3 lata gwary door to door

 

Acha a ten filtr Remic to o kant rozbić. Fotomontarz. Myślałem że choć zakłóceń od HDD nie będzie w radio ale się rozczarowałem.

 

Pozdro for All.

Edytowane przez nico28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien tego miernika? Może spróbuj zrobić pomiary na innym.

1246108[/snapback]

Nie mam powodu aby wątpić o prawdziwości odczytów.

Myślę że na Chieftec'u byłyby podobne "chece" gdyby to była wina miernika czy programu do mierzenia parametrów pod Windą - MBM. PCProbe, Sandry nie używam bo tam to dopiero są odczyty z księżyca :blink:

 

Zastanawiam się czy ten zasilacz nie gryzie się z AMD lub z Asusem.

Przy procku ustawionym na 100*8,5=850Mhz 1,6V mam 12V=12.48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...