Skocz do zawartości
Pietrek39

TAGAN-czy TOPOWER

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z głośnością tych "panów" z tematu ? Czy ktoś z Was miał możliwość bezpośredniej konfrontacji ?

Zależy mi na tym bardziej cichym :)

Ja mam porownanie zasilek tagana i topowera, innych co prawda mocy - odpowiednio 480 i 500W, ale mysle, ze oddaje to istote rzeczy. Otoz jesli chodzi o prace wentylatorow, to nie podejmuje sie stwierdzic, ktory jest cichszy, bo jeden i drugi jest niewiarygodnie cichy... niestety w moim zestawie tagan 480 "cykal". Dlatego wymienilem go na topowera 500 - zakupy robilem w Angeli, wiec nie bylo zadnych problemow z wymiana. Topower chodzi juz u mnie okolo miesiaca, i jestem baaaaardzo zadowolony. Co ciekawe zupelnie sie nie grzeje (choc czytalem na forum zupelnie inne opisyu), wprawdzie mam zdjety bok obudowy, ale poprzednia zasilka (Antec TP380-SE) grzala sie w tych samych warunkach przy obciazeniu tak, ze mozna bylo na niej jajka smazyc. Topower robi sie tylko lekko cieply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu dobrych i cichych zasilaczy natrafiłem na modele TAGAN TG380-U01 i TOPOWER 400W NICKELED PLATING. Moje pytanie tyczy sie zabezpieczeń tych zasilaczy.

 

TOPOWER 400W NICKELED PLATING ma:

 

OVP- zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem.

OCP- zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem.

SCP- zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

OLP- zabezpieczenie przeciążeniowe.

OTP- zabezpieczenie termiczne.

VSP- dodatkowa stabilizacja napięcia.

Scan-Disk-Free protection zabezpiecza dyski twarde przed spadkami napięcia i uszkodzeniami tym spowodowanymi.

 

TAGAN TG380-U01 ma :

 

OLP- zabezpieczenie przeciążeniowe.

SCP- zabezpieczenie przeciwzwarciowe.

OTP- zabezpieczenie termiczne.

i zabezpieczenie przepięciowe

 

 

I tu mam wątpliwość. Tagana moge kupić w Krakowie "od ręki". Za to Topowera moge mieć z internetu w cenie o 40 zł ( razem z kosztami wysyłki ) wyższej i nie mam gwarancji na miejscu.

Pytania brzmią:

Czy warto dopłacać do dodatkowych zabezpieczeń, które oferuje Topower, kupować go przez internet, czekać na przesyłke i nie mieć gwarancji na miejscu w Krakowie ?

Czy te dodatkowe zabezpieczenia topowera są tego warte czy jest to może chwyt marketingowy ?

Pytam bo już sam nie wiem. Z jednej strony chciałbym mieć zasilacz jak najszybciej ( tagan )żeby móc skończyć składanie komputera, z drugiej strony może jednak opłaca sie troche poczekać na zasilacz ( topower), który ma więcej zabezpieczeń i dopłacić 40 zł ( 30 zł + 10 przesyłka ) ?

 

Byłbym wdzięczny za jakieś opinie porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie z wymienionych tu zasilaczy podołają nawet najbardziej rozbudowanemu konfigowi. Sorki elf, ale widzę, że się na elektronice niezbyt znasz. Takie głupie nazwy typu OCP, OVP itp. to tylko propaganda. Jeżeli zasiłka jest dobra, to i tak posiada te zabezpieczenia bez względu na to czy zostaną wymienione, czy nie.

Kup ten zasilacz, na który starczy ci kasy i tyle.

BTW a zabezpieczenie przed zbyt wysokim prądem ma nawet codeshit, to po prostu zwykły bezpiecznik, he he, ale u się to tak ładnie nazywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Benito. Fakt - elektronikiem nie jestem dlatego zadaje pytania.

A co z tym VSP - dodatkowa stabilizacja napięcia ?

Jeżeli ta nazwa jest chwytem marketingowym to pewnie Tagan też to ma tyle tylko że o tym nie wspomina.

Niezależnie od tego czy vsp jest marketingiem czy nie to spytam sie do czego to służy ? Czy ten vsp robi stabilizacje dla prądu zmiennego ( zabawy z sinusoidą ? ), który jest potem przerabiany na odpowiednie napięcia stałe, czy może vsp działa po stronie napięć stałych i stabilizuje napiecia dla urządzeń w komputerze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porownanie zasilek tagana i topowera, innych co prawda mocy - odpowiednio 480 i 500W, ale mysle, ze oddaje to istote rzeczy. Otoz jesli chodzi o prace wentylatorow, to nie podejmuje sie stwierdzic, ktory jest cichszy, bo jeden i drugi jest niewiarygodnie cichy... niestety w moim zestawie tagan 480 "cykal". Dlatego wymienilem go na topowera 500 - zakupy robilem w Angeli, wiec nie bylo zadnych problemow z wymiana. Topower chodzi juz u mnie okolo miesiaca, i jestem baaaaardzo zadowolony. Co ciekawe zupelnie sie nie grzeje (choc czytalem na forum zupelnie inne opisyu), wprawdzie mam zdjety bok obudowy, ale poprzednia zasilka (Antec TP380-SE) grzala sie w tych samych warunkach przy obciazeniu tak, ze mozna bylo na niej jajka smazyc. Topower robi sie tylko lekko cieply.

Właśnie o tego typu odpowiedź mi chodziło. Czy mógł byś sprecyzować kwestię cykania ?

Ja, tak jak kolega elf_, biorę pod uwagę dokładnie te same modele: TAGAN TG380-U01 i TOPOWER 400W NICKELED PLATING. Niestety w moim mieście nie mam możliwości osobistego sprawdzenia przed zakupem głośności pracy obu ww.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi ci o VSP jestem zdania, że to po prostu dodatkowy stabilizator na wyjściu zasilacza. Szczerze mówiąc nawet nie wiem czy coś takiego jest w produktach topowera(tagana), bo przecież każda dobra zasiłka ma oddzielnie stabilizowaną każdą linię napięciową. I w gruncie rzeczy jeszcze dodatkowa stabilizacja przy dobrych parametrach użytych elementów jest zbędna i tylko niepotrzebnie podraża zasilacz.

 

Myślę, że to tylko chwyt marketingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś sprecyzować kwestię cykania ?

Ja, tak jak kolega elf_, biorę pod uwagę dokładnie te same modele: TAGAN TG380-U01 i TOPOWER 400W NICKELED PLATING. Niestety w moim mieście nie mam możliwości osobistego sprawdzenia przed zakupem głośności pracy obu ww.

No cyka :-) Jak swierszcz jakis, czy cos ;-) To nie jest glosny dzwiek, ale ja mam WC, wiec dzwiek ten troche się wybijal z tla, to jest cos jakby... dzwiek pracujacego HDD, cos w tym rodzaju... poniewaz jednak zasilacz "cyka" bez przerwy (nawet przy wylaczonym kompie, tyle, ze wtedy aby uslyszczec trzeba przylozyc ucho do zasilacza), wiec denerwowalo mnie to bardzo... i wymienlem na Topowera, ktory nie "cyka" ;-)

Podobno w Taganie 480 "cyka" aktywne PFC, nie znam sie na tym, wiec nie potrafie potwierdzic albo zdementowac tej opinii, tak twierdzil gosc z Angeli i ponoc "cykaja" tylko niektore egzemplarze, w kazdym razie dotyczy to tylko ww Tagana, o cykajacych 380 nikt nie slyszal ;-)

P.S. W ktoryms z wczesniejszych watkow, ktos rowniez wspominal o przygodach z "cykajacym" Taganem 480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj Tagana 380w i :D.

Chciałbym jednak naprostować pewną rzecz. W poszukiwaniu zasilacza otarłem sie o Neoteca, ale od jego kupna skutecznie odstraszył mnie marketing owej firmy ( ci którzy śledzili tematy o zasilaczach wiedzą o czym mówie ) i opinie o tym że ich zasilacze nie są takie ciche jak je reklamują. Ale nie otym chciałem pisać. Czytając forum Neoteca natknąłem sie na wypowiedź jaśnie oświeconego Zenfista jakoby amperarze w Taganch były podane dla obciążenia chwilowego, a nie ciągłego. Nie wiem skąd Zenfist bierze takie informacje ale najprawdopodbniej celowo wprowadza ludzi w błąd mając pewnie nadzieje że wybiorą to jego Neocośtam.

 

Wszystkie amperarze na Taganie są podane dla pracy ciągłej. Dopiero czytając instrukcje obsługi można sie dowiedzieć o ilości amper dla 60 sekund "szczytowego obciążenia".

 

Fotka z instrukcji:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O reklamie Neotec już pisałem na tym forum i jak widze nie tylko ja to zauważyłe.

Własnie to odróżnia porzadny zasilacz od innych że podawana jest jego moc ciągła (czyli w tym Taganie jest to 380W). Natomiat przy skokach może to być nawet 400W. To swiadczy moim zdaniem o sprawności tego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sprawności zasilacza nie świadczą tabliczki, tylko jego realne parametry,bo niestety każdy model ma jakiś rozrzut. Zenfist na pewno nie chciał celowo wprowadzić ciebie w błąd, a takie wypowiedzi wynikają po prostu z niewiedzy. Ty też musiałeś przestudiować instrukcje obsługi, żeby się o tym dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zenfista nie moge sie z Tobą zgodzić. Powód? Bardzo prosty. Człowiek zajmował się wpierw w HuntKey (Proline) zasilaczami a teraz w Neotec (tez Proline) też zasilaczami. Uważasz że nie wie co, jak i dlaczego?

Jego wypowiedzi mają jeden zasadniczy cel, promocję i reklamę Neotec-a tyle że robi (robią) to w przedziwny sposób krytykując innych.

 

Co do parametrów urządzeń faktycznie to realia decydują o tym jaki jest sprzęt a nie tabliczka. Tylko chyba nikt nie może zarzucić sprzętowi typu Chieftec, Antec, Tagan i tym podobnym ze pisza nieprawde na tabliczkach. I własnie to różni tych producentów od innych typu Megabajt, tracer itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Icon: zgadzam sie.

Benito:

Oczywiście o zasilaczu nie swiadczą tabliczki, ale gdy mówimy o zasilaczach za 300 zł i więcej to jednak za coś sie płaci - w moim mniemaniu właśnie za to aby dane z tabliczek odpowiadały realnym parametrom zasilacza. Nie wątpie że Neotec, Tagan, Antec, Topower, Chieftec i inne markowe zasilacze sie tych tabliczek trzymają. Chodzi mi jednak o sposób prowadzenia promocji i marketingu - reklama porównawcza gdzie przedstawia sie suche fakty odnośnie produktu "naszego" i produktu konkurencji nie jest w polsce zabroniona ( np. tele 2). Ważne jednak aby dane dotyczące konkurencji były prawdziwe. A jeżeli sie takich danych nie ma lub są to dane niesprawdzone to sie nie nic nie mówi i nic nie pisze. Ja jako konsument wymagam od sprzedawcy profesjonalizmu i uczciwości w elementarnych kwestaich - nawet jeżeli jego produkt jest teoretycznie słabszy od produktu konkurencji to chetnie posłucham argumentacji czemu własnie jego produkt miałbym wziąć. A co mam pomysleć gdy czytam sobie forum tweaka i natrafiam na nowych użytkowników forum ( dołączyli w sierpniu lub w lipcu ) piszących:

"xxx jest do pupy. lepiej kup neoteca ( huntkey-a )" . Skończyło sie na tym że zacząłem ignorować wypowiedzi osób które zarejestrowały sie na forum w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i czytałem wypowiedzi tylko "starszych" użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to są właśnie uroki demokracji. Robisz jak chcesz i słuchasz też kogo chcesz. Jak to powiedział Winston CHurchill:"Demokracja jest złym ustrojem, ale na razie nikt nic lepszego nie wymyślił".

 

Jeżeli aż tak go nie lubicie, to powiedzcie mu to na priva. Albo zgłoście kryptoreklamę do moderów. Ja osobiście nie mam nic do niego i w miarę dobrze z nim współpracuję.

 

Najgorsze, że teraz rzesza niezdecydowanych lamerów może wbrew nam rozpocząć wojnę: NeoTEC kontra reszta świata.

 

I jeszcze jedno Elf. NIe bluzgaj na zasilacz dopóki sam go nie przetestowałeś. Ja testowałem wszystkie Tagany i wszystkie NeoTeki jakie obecnie są w sprzedaży. Pobluzgałem trochę w recenzji na NeoTECa...............na Tagany też. Co wcale nie zmienia faktu, że obie firmy wypuściły na rynek dobre produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy sobie rzepke skrobie panowie :]

niemniej Neoteci to farbowane Huntkeye o czym swiadczy chocby to samo PCB:

http://hardware.uni.cc/testy/024/V4200/hk350.jpg

" ... Kiedy przyglądałem się wnętrzu zasilacza, to znalazłem dość ciekawe oznaczenie płytki, na której został zbudowany zasilacz. Oznaczenie to HK350-13AP, a przecież HuntKey wyprodukował model zasilacza HK350-XP. Przy takim oznaczeniu nasuwa się myśl, że takie same płytki zostały użyte w zasilaczach HK350-XP. Jednakże to jest tylko przypuszczenie, a to zdjęcie jest tylko ciekawostką..."

 

caly test 3 Neotecow tutaj:

http://hardware.uni.cc/modules.php?op=modl...owcontent&id=38

 

Trzeba by zerknac, czy zmienili chociaz elementy ;)

 

Poza tym dziwi mnie okreslenie bezgłośny uzywane czesto w testach i na forum - to jakies nieporozumienie patrzac na znaczenie tego wyrazu. Kazdy zasilacz z chlodzeniem wentylatorami hałasuje i hałas (szum) powinien byc oceniany w jakiejs skali jesli juz. Nie lepiej pisac cichy, bardzo cichy i nie wciskac ludziom kitu ?

Bezgłosny to moze byc zasilacz chlodzony pasywnie o ile nie halasuje przetwornica podczas pracy ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek, chciałem przeprosić osoby, które nieświadomie wprowadziłem w błąd. Faktycznie walnąłem babola - bo zasugerowałem się tabliczką zasilacza i stroną tagana. Każdy ma prawo się pomylić :oops:.

 

Jednak proszę o nie wkładanie mi w usta ( :lol: ) tego, że krytykuję Topowera, przez pewien czas prowadziłem dla nich badania polskiego rynku zasilaczy i wspomoniam to doskonale... Szanuję ich za wiele doskonałych rozwiązań, podobnie na Channel Well Technology i kilka innych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy sobie rzepke skrobie panowie :]

niemniej Neoteci to farbowane Huntkeye o czym swiadczy chocby to samo PCB:

http://hardware.uni.cc/testy/024/V4200/hk350.jpg

" ... Kiedy przyglądałem się wnętrzu zasilacza, to znalazłem dość ciekawe oznaczenie płytki, na której został zbudowany zasilacz. Oznaczenie to HK350-13AP, a przecież HuntKey wyprodukował model zasilacza HK350-XP. Przy takim oznaczeniu nasuwa się myśl, że takie same płytki zostały użyte w zasilaczach HK350-XP. Jednakże to jest tylko przypuszczenie, a to zdjęcie jest tylko ciekawostką..."

 

caly test 3 Neotecow tutaj:

http://hardware.uni.cc/modules.php?op=modl...owcontent&id=38

 

Trzeba by zerknac, czy zmienili chociaz elementy ;)

 

Poza tym dziwi mnie okreslenie bezgłośny uzywane czesto w testach i na forum -  to jakies nieporozumienie patrzac na znaczenie tego wyrazu. Kazdy zasilacz z chlodzeniem wentylatorami hałasuje i hałas (szum) powinien byc oceniany w jakiejs skali jesli juz. Nie lepiej pisac cichy, bardzo cichy i nie wciskac ludziom kitu ?  

Bezgłosny to moze byc zasilacz chlodzony pasywnie o ile nie halasuje przetwornica podczas pracy ;P

prawda nieszlo im z huntkeyem teraz wciskaja to samo tylko ze z inna naklejka na budzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Benito: tu nie ma nic o lubieć kogoś czy nie bo się nie znamy. oceniać można tylko to czy nam się podoba czyjeś zachowanie czy też teksty lub nie.

 

Do limerro: mówi się o bezgłośności ponieważ porównuje się te zasilecze do obowiązującego standardu (czyli ceny do 100 zł). I w tych porównaniach te zasilacze wypadają naprawde jako bezgłośne.

 

Do ZenFist: Niestety tych "baboli" z Waszej strony (mówię o tych co na tym forum - i nie tylko tym - zachwalali produkty których jeszcze nie było w sprzedaży a występowali jako użytkownicy końcowi z różnych rejonów kraju).

Ja nie oceniam Waszych produktów bo ich nie znam natomiast wyczulony jestem na takie zachowanie jak Wasze. Jeśli sa to HuntKey-e o innej nazwie (a wiele na to wskazuje) to dobrze bo to były nienajgorsze zasilacze choć znane i uznane chyba w tej skali tylko w kraju nad Wisłą ale tu chwała i podziw dla Was. Jednak z nowym produktem i jego promocją przegięliście bo staracie się to robić kosztem marek znanych i uznanych.

 

Do loobek: Z Huntkeyami chyba nie było w Proline tak źle a ich znikanie należy raczej wiązać z brakiem porozumienia pomiędzy Proline a producentem (pewnie jak to zwykle bywa idzie o kasę) oraz złym traktowaniem partnerów handlowych. Później juz nie szło bo wybór był żaden a i sprzedawcy się powycofywali z ich sprzedaży. Neotec ponoć produkowany jest w tej samej fabryce co HK więc nie ma co się dziwic że PCB są te same. Czy zmiana nazwy coś wprowadza nowego to zobaczymy gdy marka Neotec przetrwa na rynku dłużej niż 2-3 lata i bedzie można ocenić serwis, ofertę i stan zasilaczy po jakims czasie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Benito: tu nie ma nic o lubieć kogoś czy nie bo się nie znamy. oceniać można tylko to czy nam się podoba czyjeś zachowanie czy też teksty lub nie.

 

Do limerro: mówi się o bezgłośności ponieważ porównuje się te zasilecze do obowiązującego standardu (czyli ceny do 100 zł). I w tych porównaniach te zasilacze wypadają naprawde jako bezgłośne.

 

Do ZenFist: Niestety tych "baboli" z Waszej strony (mówię o tych co na tym forum - i nie tylko tym - zachwalali produkty których jeszcze nie było w sprzedaży a występowali jako użytkownicy końcowi z różnych rejonów kraju).

Ja nie oceniam Waszych produktów bo ich nie znam natomiast wyczulony jestem na takie zachowanie jak Wasze. Jeśli sa to HuntKey-e o innej nazwie (a wiele na to wskazuje) to dobrze bo to były nienajgorsze zasilacze choć znane i uznane chyba w tej skali tylko w kraju nad Wisłą ale tu chwała i podziw dla Was. Jednak z nowym produktem i jego promocją przegięliście bo staracie się to robić kosztem marek znanych i uznanych.

 

Do loobek: Z Huntkeyami chyba nie było w Proline tak źle a ich znikanie należy raczej wiązać z brakiem porozumienia pomiędzy Proline a producentem (pewnie jak to zwykle bywa idzie o kasę) oraz złym traktowaniem partnerów handlowych. Później juz nie szło bo wybór był żaden a i sprzedawcy się powycofywali z ich sprzedaży. Neotec ponoć produkowany jest w tej samej fabryce co HK więc nie ma co się dziwic że PCB są te same. Czy zmiana nazwy coś wprowadza nowego to zobaczymy gdy marka Neotec przetrwa na rynku dłużej niż 2-3 lata i bedzie można ocenić serwis, ofertę i stan zasilaczy po jakims czasie pracy.

ja juz moge powiedziec ze neotac oferuje gorszy jakosciowy produkt niz np chief lub tagan lub Modecom(fortron&cwt) :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loobek - I masz do tego prawo - ot demokracja i tyle :wink: O ile pamietam, żawsze negowałeś to co piszę, więc do tego przywykłem...

 

Do dark Icon - zasilacze były dostępne od maja, poprzez naszą stronę. Bardzo wiele osób skorzystało z programu, który umożliwiał przetestowanie zasilacza, i ewentualne jego odkupienie po naszych kosztach, wzamian za przesłanie informacji, co by w nich udoskonalić, zmienić, lub z nich usunąć. W ten sposób, powstał nowy model zasilacza, który niebawem będzie dostępny.

 

Co do HuntKey to niebawem również pojawi się kilka nowości, a zasilacze cały czas są dostępne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist: Teraz nie rozumiem czemu opowiadasz głupoty o dostepności zasilaczy Neotec od maja 8O

W maju to nawet nie wiedzieliście kiedy i za ile beda dostepne (wiem bo się dowiadywałem a jedyna Waszą reakcją było by się zapisać na listę mailową.

Dostępne były jedynie wersje testowe dla redakcji, nawet potencjalni Wasi sprzedawcy nie mogli ich zobaczyć, ocenić czy poznac cen. Więc bardzo Cię prosze o nieopowiadanie bajek o ich dostepności. No chyba że dla firmy X nie były dostepne a dla Janka z Koziej Wólki tak - jesli tak to sam pomyśl w jakim świetle Was to stawia.

 

O tym co się pojawi w HK to słychac z Waszych ust juz chyba od lutego i jak na razie nic się nie pojawia a wręcz przeciwnie wszystko znika.

To ze nie mogliście się dogadac z producentem to nie jest moim wymysłem tylko słowami Waszych pracowników. Nie mnie oceniać czy mówili prawdę czy też nie.

Co jest dostępne to sam zobacz bo jeśli dostępne sa dwa zasilacze o mocy 300W to chyba nie możemy mówić o dostępności, gamie towaru itp.

Wiesz ja powiem tak, Proline=Neotec=Huntkey te same osoby zajmujące się wszystkim, ten sam product manager etc. ten sam admin na obu forach. Sorki ale niektórzy wyrośli z bajek z mchu i paproci a na dodatek obracaja się na rynku i to i owo słyszą.

To nie o to chodzi bym się czepiał bo Wasze zasilacze ani mi bratem ani siostrą ale przestańcie opowiadać bajki a potem tłumaczyć się jeszcze w jakis dziwny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loobek - I masz do tego prawo - ot demokracja i tyle :wink: O ile pamietam, żawsze negowałeś to co piszę, więc do tego przywykłem...

 

Do dark Icon - zasilacze były dostępne od maja, poprzez naszą stronę. Bardzo wiele osób skorzystało z programu, który umożliwiał przetestowanie zasilacza, i ewentualne jego odkupienie po naszych kosztach, wzamian za przesłanie informacji, co by w nich udoskonalić, zmienić, lub z nich usunąć.  W ten sposób, powstał nowy model zasilacza, który niebawem będzie dostępny.

 

Co do HuntKey to niebawem również pojawi się kilka nowości, a zasilacze cały czas są dostępne :-)

poki zaoferujecie cos z senesem to niestety bede musial przestac :wink:

no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist: Teraz nie rozumiem czemu opowiadasz głupoty o dostepności zasilaczy Neotec od maja 8O 

W maju to nawet nie wiedzieliście kiedy i za ile beda dostepne (wiem bo się dowiadywałem a jedyna Waszą reakcją było by się zapisać na listę mailową.

Dostępne były jedynie wersje testowe dla redakcji, nawet potencjalni Wasi sprzedawcy nie mogli ich zobaczyć, ocenić czy poznac cen. Więc bardzo Cię prosze o nieopowiadanie bajek o ich dostepności. No chyba że dla firmy X nie były dostepne a dla Janka z Koziej Wólki tak - jesli tak to sam pomyśl w jakim świetle Was to stawia.

Wprowadzenie do sprzdaży modelu, który nie sprawdził się w oczach chociaż 30 osób, było by samobójstwem. Właśnie dlatego dla firmy InfoX, zasilacze niebyły dostępne, a były dla tych, którzy mieli na tyle samozaparcia aby poświęcić 4 minuty na wypełnienie formularza.

 

Zresztą zobacz na datę newsa na naszej stronie:

 

Wypożycz zasilacze do recenzji [22-05-2004]...

O tym co się pojawi w HK to słychac z Waszych ust juz chyba od lutego i jak na razie nic się nie pojawia a wręcz przeciwnie wszystko znika.

To ze nie mogliście się dogadac z producentem to nie jest moim wymysłem tylko słowami Waszych pracowników. Nie mnie oceniać czy mówili prawdę czy też nie.

Niestety taki jest rynek - ja też np. nie wiem kiedy pojawi się HL2,

S.T.A.L.K.E.R, czy inne produkty, na które czekamy. Czasami okazuje się, że sytuacja na rynku diametralnie się zmienia i trzeba się dostosować, lub zginąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te osoby szturmem rzuciły się na fora by promowac Wasz produkt, hehehe... dobre. Jeszcze raz prosze nie warto mówić takich rzeczy. Wypozyczaliście zasilacze redakcjom i jak rozumiem przykładowy Janek z Koziej Wólki jest redaktorem i tadrk z Wrzeszcza również :) Gratuluję poczucia humoru.

Formularze nie mają tu nic do rzeczy, wyście w tamtym czasie nic na temat tych zasilaczy nie wiedzieli i nie potrafiliście podac żadnych terminów.

 

Rynek nie jest taki. I jakoś nie ma tego co ty podajesz. Jesli ktoś mówi w maju że w połowie miesiąca wejdzie coś do sprzedaży to w 99% wchodzi lub jest informacja że z jakiegoś powodu się tak nie stało.

U Was były zapowiedzi że już, że zaraz kolorowe wentyle (spójrz na forum HK i zobacz co sam mówiłeś). I minęło tyle miesięcy a HK jest na wymarciu.

Nazwę mojej firmy możesz napisać otwarcie bo ja się jej nie wstydze możemy personalnie wymieniac pewne rzeczy, nazywać ludzi z imienia i nazwiska. Sprzedaży Waszych zasilaczy zaprzestałem dawno w chwili gdy okazało się że nie można się z Wami dogadać w najprostrzych sprawach a tłumaczenia sa conajmniej mętne (zreszta jak zapewne wiesz nie jest to tylko moja opinia - porozmawiaj z innymi - bo wystarczy spojrzeć na ilość dealerów HK np. w styczeń luty a dziś, cała sieć proline i kilku innych). I nie mów mi że to wina sprzedawców bo nie bedzie to prawdą. Jako że je sprzedawałem to mogę również pare słów na ich temat i na temat sposobów Waszej pracy powiedzieć.

Jak już kilkakrotnie wspomniałem nie oceniam Waszych zasilaczy tylko sposoby Waszego postepowania które sa bardzo prymitywne i w moich oczach żenujące. Ale to przecie Wasz wybór a ja moge się tylko wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I  to są właśnie uroki demokracji. Robisz jak chcesz i słuchasz też kogo chcesz. Jak to powiedział Winston CHurchill:"Demokracja jest złym ustrojem, ale na razie nikt nic lepszego nie wymyślił".

 

Jeżeli aż tak go nie lubicie, to powiedzcie mu to na priva. Albo zgłoście kryptoreklamę do moderów. Ja osobiście nie mam nic do niego i w miarę dobrze z nim współpracuję.

 

Najgorsze, że teraz rzesza niezdecydowanych lamerów może wbrew nam rozpocząć wojnę: NeoTEC kontra reszta świata.

 

I jeszcze jedno Elf. NIe bluzgaj na zasilacz dopóki sam go nie przetestowałeś. Ja testowałem wszystkie Tagany i wszystkie NeoTeki jakie obecnie są w sprzedaży. Pobluzgałem trochę w recenzji na NeoTECa...............na Tagany też. Co wcale nie zmienia faktu, że obie firmy wypuściły na rynek dobre produkty.

sczegolnie chyba pobluzgales na te smieszne filtry na wejsciu w neotecach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I te osoby szturmem rzuciły się na fora by promować Wasz produkt, hehehe... dobre. Jeszcze raz prosze nie warto mówić takich rzeczy. Wypożyczaliście zasilacze redakcjom i jak rozumiem przykładowy Janek z Koziej Wólki jest redaktorem i tadrk z Wrzeszcza również :) Gratuluję poczucia humoru.

Formularze nie mają tu nic do rzeczy, wyście w tamtym czasie nic na temat tych zasilaczy nie wiedzieli i nie potrafiliście podać żadnych terminów.

Nie wiem, czy śledzisz inne fora, jednak w ten sposób powstało kilka recenzji pisanych przez prywatnych userów - m.in. na forum CD Projekt, czy Tom's Hardware - cała trik tkwił na tym, że nie zależało mi na tym aby byli to redaktorzy - mi zależało na szczerej opinii ludzi, którzy mają za przeproszeniem gdzieś, konotacje z firmami komputerowymi. Zasilaczy wysłaliśmy ponad 50 więc, a nie widzę szturmu fanatyków neotec :wink:

 

Co do drugiej części Twojej wypowiedzi, oboje znamy tą historię i powiem Ci, że sam nie wybierałem miejsca pracy - a jak wiadomo o nią ciężko. Nie mam nic do Ciebie, a wiem że działasz w branży do lat ;-) Sposób działania ProLine :roll: mam nadzieję, że kiedyś się zmieni... czego sobie i Tobie, życzę. Na szczęście teraz bezpośrednimi disty, są Barwkomp, 4Max i Dimm.pl, a nie proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist ale ja miałen na mysli tych co to po kazdym zapytaniu o zasilacz (z tych lepszych) mówili bierz Neotec! Osoby te najczęściej rejestrowały się w ten dzień gdy odpowiadały (przecież nie tylko ja to zauważyłem). Mi sie to od razu rzuciło w oczy gdyż było zbyt nachalne. Recenzje sa czymś innym i o nich nie mówię.

 

Co do pracy to wiem że jest ciężko i absolutnie za nic Cie nie winię. Dla mnie deską do grobu był Wasz wymysł złotych sklepów Huntkey gdy takim sklepem został jeden z Waszych punktów w którym jak kupowałem w dystrybucji zasilacze a w którym jak wiem tylko były one sprowadzane dla mnie na specjalne zamówienie. Zasilacz Huntkey nie leżał tam nigdy na półce (i to nawet ten najtańczy za 99 zł bo jak mówili on tez jest za drogi). Co zreszta potwierdzał również wasz PM od zasilaczy.

I taki punkt zostaje złotym sklepem. Weź pod uwage co ja na to moge powiedzieć i co o tym sadzić i dlaczego przestałem kupować zasilacze od Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist:

Wiesz czego mi brakuje na waszej stronie - Konkretnej Argumentacji, czemu właśnie powinienem kupić neotec. Zamiast tego są marketingowe slogany i "wojna podjazdowa" na forach dyskusyjnych. A taki np. Tagan - niby bidna ta ich strona, ledwo garść informacji, ale np gdy sie wejdzie do faq to można przeczytać czemu dwa wentyle 80 są lepsze od jednego 120. Na ich stronie nie ma przerostu formy nad treścią co imho ma miejsce w przypadku strony Neoteca.

 

A co do recenzji prywatnych userów - niektóre z tych recenzji czytałem i zapamiętałem jedynie to że niektórzy przez pół recenzji ( może przesadzam :D ) podniecali jakie piękne jest opakowanie.

 

I jeszcze odnośnie reklamy: W środowiska opiniotwórcze jak fora internetowe też trzeba umieć wnikać. Sztuką jest pokierowanie opiniami użytkowników tak aby doprowadzić ich wywody do wniosku że to właśnie produkt xxx jest najlepszy. Trzeba to robić SUBTELNIE I Z GŁOWĄ a nie pisać wprost "kup neoteca, xxx jest beee". To mnie zraziło.

 

Byc może wasz produkt jest dobry, ale imho to jak go kreujecie już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elf_ ładnie to ująłes w ostatnich dwóch zdaniach. to własnie to o co mi chodzi. To poprostu nie jest prawdziwe, zalatuje fałszem i bardziej zniechęca niż zachęca - przynajmniej mnie. A przecież własnie kupowałem zasilacz i sam powiedz Zenfist, nie łatwiej i taniej byłoby kupić w Proline po cenie dystrybucyjnej? Każdy odpowie że tak, a jaednak wybrałem tagana i kupiłem go normalnie w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...