Skocz do zawartości
Misiu15go

Bloczki Wodne Misia15go (56k Warning)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam serie bloczków cube pro Cpu Gpu i ówczesny nb i czy nie będzie problemu z montażem tych bloków na platformie 775?? i czy nb styknie do mobo ASUS P5N-E SLI nForce 650i (wiem że już ktoś wyżej się pytał ale mi tylko o nb chodzi i nie jestem pewien)? a gpu nie będzie za słaby do 8800 ??

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam serie bloczków cube pro Cpu Gpu i ówczesny nb i czy nie będzie problemu z montażem tych bloków na platformie 775?? i czy nb styknie do mobo ASUS P5N-E SLI nForce 650i (wiem że już ktoś wyżej się pytał ale mi tylko o nb chodzi i nie jestem pewien)? a gpu nie będzie za słaby do 8800 ??

Jasne ze NB styknie... sam mam taka kombinacje <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek na gpu za slaby na 8800? Najstarsza wersja cube'a mysle ze przebija spokojnie wielki cooler z hp ktory masz na karcie defaultowo.

Problemem moze byc efektywne schlodzenie pamieci i ukladow zasialnia (dlatego tak powszechne na tych kartach staja sie full-covery, ktore jesli porownac ich wydajnosc pod wzgledem temperatur na samych rdzeniach wcale nie sa takimi wydajnymi blokami).

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek na gpu za slaby na 8800? Najstarsza wersja cube'a mysle ze przebija spokojnie wielki cooler z hp ktory masz na karcie defaultowo.

Problemem moze byc efektywne schlodzenie pamieci i ukladow zasialnia (dlatego tak powszechne na tych kartach staja sie full-covery, ktore jesli porownac ich wydajnosc pod wzgledem temperatur na samych rdzeniach wcale nie sa takimi wydajnymi blokami).

a czy obowiązkowe jest założenie jakiś radiatorków na memki ? bo na mostek tam na karcie to chyba tak z tego co wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobry temat pod to pytanie, ale ostatecznie sprawa dotyczy Miskowego bloku.

Kupiony ok rok temu na NB, na DFI NF4.

Pytanie: jak zastabilizowac blok na NB? Na DFI mi sie troche kolysal (bezposrednio waz nagrzewnica-NB, przez co przesuniecie nagrzewnicy na obudowie powodowalo kolysanie bloku, co w koncu spowodowalo ukruszenie rdzenia...).

Przesiadlem sie na C2D. Plyta Asus P5n-e SLI. Uklad bardzo glupi. Rdzen na plycie nie jest ustawiony polnoc-poludnie, ale skrecony od takiego kierunku o 45 stopni. Montaz ciagle dwu-punktowy. O ile przy DFI przy kolysaniu nacisk rozkladal sie na krawedz rdzenia, teraz calosc idzie tylko na sam naroznik. Mimo podkladem z twardej gąbki udalo mi sie go ukruszyc jeszcze w trakcie montowania calego ukladu (cale szczescie serwis wymienil od reki).

Gąbka sie nie sprawdzila (atoci niespodzianka ;) ).

Macie na to jakies patenty?

 

(jesli dzial bardzo nietrafiony to sory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem na radeonie 9700PRO bez ramki wokoło GPU- bloczek mi się kołysał, zapięcie 2 punktowe.

Co zrobiłem?

Ano dokręciłem naprawdę mocno bloczek (bardzo bardzo mocno, karta się troszke wygięła) i... bazooką go nie ruszyłeś ;)

Ta metoda sprawdziła się u mnie idealnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: jak zastabilizowac blok na NB? Na DFI mi sie troche kolysal (bezposrednio waz nagrzewnica-NB, przez co przesuniecie nagrzewnicy na obudowie powodowalo kolysanie bloku, co w koncu spowodowalo ukruszenie rdzenia...).

W temacie o chłodzeniu mostka na DFI ktoś (nie mogę się teraz doszukać) dawał fotki rdzenia, gdzie naokoło zamiast gąbek były dwa małe gumowe kółeczka. Jak masz jakiś zbędny oring to możesz go podłożyć od stron śrubek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostroznie i rownomiernie dokrecaj z obu stron, doloz sprezynki, u mnie przy 3 zalozeniu nic sie nie kolysze ;). wzialem mobo na kolana, z tylu trzymalem srubokret, z przodu maly kluczyk i powoli dokrecalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio na Allegro Cube 2 Extreme i się tak własnie zastanawiam czy bardzo podniesie wydajność oddanie go do niklowania/chromowania bo podobno deczko to pomaga. A na takiej ilości pinów powinno już być zauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niklowanie ma dwie zalety:

 

- minimalnie gładsza powierzchnia (ponoć)

- oraz fakt, że pasty termoprzewodzące lepiej współgrają z warstwą niklu niż miedzi, co owocuje faktem, że zyskujemy te 1 ~ 2*C pomimo faktu, że nikiel jest gorszym przewodnikiem ciepła... :)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli chcemy zmienić pastę na inną :wink: CLP ma ogromną zaletę - wydajność, ale są też jej minusy - niszczy nr seryjne na procesorze, przy nieodpowiednim montażu, demontażu może doprowadzić do popsucia sprzętu (znam takie przypadki :lol:)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misio nic nie napisał ale chcę Wam pokazać co dla mnie wydłubał:

Zestaw bloczków na ASUSA M2N32SLI Deluxe WiFi

RAM, 2 x Mosfety (są różnej wielkości), NB (bloczek na DFI Pro po niewielkich moich przeróbkach), SB (bloczek DFI Pro), i CPU

Dołączona grafika

Wykonanie i wyglad - super, jedyny minusik to dość długi czas oczekiwania, ale mnie się zupełnie nie spieszyło a chcialem mieć właśnie taki dedykowany zestaw.

Miso - dziekuję :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no właśnie - czy wersja bazowa nie może ybć na S775 ? Chyba większość kompów na forum to ten standard :D

To jakaś dyskryminacja atlonów czy co?:>: Misiu , zrób na każdy socket osobny top

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...