Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

nooo heh wlasnie sluchaj tego, płyta ma 3 miechy to mowie dam ją na gwarancje do sklepu, tam trzymali mi ją tydzien, a dzisiaj gosc mówi:

"no prubowalem programatorem flashowac na 1000 sposobów i nic jak chcesz to przynies wszystkie rzeczy od tej płyty i my ją tam wyślemy dalej"

 

w[ciach!]ilem sie jak hooy... pojechalem do kumpla zrobic hotflasha z jego płyty (DFI) 2 min i po sprawie wszystko lata :D :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze

Mam problem, ponieważ zakupiłem płytę EPOX 8rda+ (od kolegi, w pełni sprawna) i zamontowałem do niej mojego procka Athlon XP 2000+ AXDA2000DUT3C i komp nie startuje, na wyswietlaczu na karcie pisze CF.

Jak kumpel wsadził swojego athlona 2000+(thorton) + swój radiator i wentylator, to zatrybiło.

Inne konf.

1. thorton+mój cooler=nie działa

2.Mój procek(Thoroughbred)+jego cooler=nie działa

 

A wcześniej miałem plytkę GA 7VA kt400

 

Co tu zrobić?, nie chce wymieniac procka,a sytułacja jest dość dziwna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bios merlina ale mam lipne pamieci bo pc2700 strasznie ostry bios merlina jest pamieci szybciej wysiadaja do trego biosa trzeba miec ocz albo corsairy wtedy mozna leciec zakupie geile i zobaczymy narazie mam nowy bios z epox.nl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu tak uważasz?

Uwaza tak dlatego, ze uwalil plyte i musial programowac bios od nowa, a jest to w sumie troche zachodu. Tak wiec ten biosik by Merlin nie jest na tyle sprawny, zeby go rozprowadzac. Mozliwe, ze na niektorych rewizjach chodzi, a na innych powoduje male(duze) problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoduje to że płyta nawet nie prosi do dyskietkę awaryjną i bez ponownego reflasha jest martwa. Ja musiałem usmazyć biosik żeby dac na reklamację. Dopiero wtedy wymienili mi na sprawną kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff... dobrze ze mi sie udało.. mam rev 3.1 ep 8rda3+ juz niebede zmienial biosu a aktualizacje na epox.nl chyba nie wyjdą bo ostatnia była dużo czasu temu.. pzdr

Jakie jest standardowe taktowanie AGP/PCI? ja mam na epoxie auto ale niewiem czy to jest dobrze

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Poprzednio miałem ECS N2U400-A i proc kręcił się max. do 194FSB - bez drutmoda (którego zresztą nie umiem zrobić) nie dało rady więcej (BIOS nie ma opcji napięcia niczego). Niedawno kupiłem Epoxa 8RDA3+ Pro ale przez przypadek doszedł 8RDA3I. Mimo to jak zobaczyłem bios to (w porównaniu do ECS-a): szczenka na ziemi a zęby gdzieś pod biurkiem :D. Od razu zapodałem mu 1.7 i poszedł bez problemu na 205. Dałem 1.8V i zadziałał na 215!!! (nie dziwcie się mojemu entuzjazmowi - przedtem miałem ecs :D ) Niestety płytę musiałem dzisiaj odesłać - chcę 8RDA3+ Pro, więc odeślą mi kiedy tamta dojdzie do nich. Teraz znowu jade na ECS i 194FSB 1.6V :? Mimo to cieszczę się że ta płyta jest naprawdę zajefajna. Nie licząc biosu podoba mi się bardzo układ dźwiękowy Realtek 655. W porównaniu do Cmedia 9739A to po prostu cudo - Cmedia nie miało sterów od roku i te szumy przy innych dźwiękach. Ogólnie dałbym tej płycie 9+/10 (10/10 byłoby gdyby miała wymienny socket z socket a na socket 939 :D :D :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem ECS N2U400-A i proc kręcił się max. do 194FSB - bez drutmoda (którego zresztą nie umiem zrobić) nie dało rady więcej (BIOS nie ma opcji napięcia niczego). Niedawno kupiłem Epoxa 8RDA3+ Pro ale przez przypadek doszedł 8RDA3I. Mimo to jak zobaczyłem bios to (w porównaniu do ECS-a): szczenka na ziemi a zęby gdzieś pod biurkiem :D. Od razu zapodałem mu 1.7 i poszedł bez problemu na 205. Dałem 1.8V i zadziałał na 215!!! (nie dziwcie się mojemu entuzjazmowi - przedtem miałem ecs :D ) Niestety płytę musiałem dzisiaj odesłać - chcę 8RDA3+ Pro, więc odeślą mi kiedy tamta dojdzie do nich. Teraz znowu jade na ECS i 194FSB 1.6V :? Mimo to cieszczę się że ta płyta jest naprawdę zajefajna. Nie licząc biosu podoba mi się bardzo układ dźwiękowy Realtek 655. W porównaniu do Cmedia 9739A to po prostu cudo - Cmedia nie miało sterów od roku i te szumy przy innych dźwiękach. Ogólnie dałbym tej płycie 9+/10 (10/10 byłoby gdyby miała wymienny socket z socket a na socket 939 :D :D :D ).

Witaj w klubie posiadaczy. Ten ECS to marnotrastwo chipa nforce 2. Jednym slowem shit.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Witaj w klubie posiadaczy. Ten ECS to marnotrastwo chipa nforce 2. Jednym slowem shit.

Potwierdzam :D SHIT nad SHITAMI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

EPoX 8RDA3+ Pro posiada dźwiękowy Realtek ALC850 ;]

??? Na 8RDA3I po zaintalowaniu sterów pokazuje mi ALC655, czy ten ALC850jest jeszcze lepszy? Jeżeli tak to - WHOW :D to tym bardziej trudno będzie dotrwać do momentu dostarczenia paczki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość metall2

Mam pytanie bo coś mnie interesuje, na ecsie nie ma zmainy napięcia pod agp. Na epoxie już jest, jest także taktowanie AGP (właśnie te 66Mhz normalnie). Czy zmiana napięcia lub taktowanai pozwoli mi bardziej podkręcić grafikę? Pytam bo wiem że na 5200 należy zwiększyć napięcie aby można było ustawić rdzeń powyżej 320-330Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszenie taktowania agp, nic ci nieda. Zwiekszenie napiecia na agp terz raczej nie, mozesz ryzykowac, ale to juz jest bardzo ryzykowne w stosunku do zwiększania napicia na cpu i ram, i niema pewnosci ze cos to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem płyty EPOX 8RDA3+ Pro. Jakieś zasakakująco słabe wyniki w O/C semprona 2500+ uzyskuję. Przy FSB 200MHz i napięciu 1,7V na procesorze, Windows wcale nie startuje. Za to, komputer w momencie kiedy miałby wystartować windows, po prostu się resetuje. Czytałem, że może to być wina pamięci. Cóż mam TwinMOS-y PC3200 seria CADT (z nimi właśnie ludzie mają problemy)... Chodzą w dualu na 2.5-3-3-8 przy napięciu 2,9V stabilnie (sprawdzałem memtestem), ale czy w nich tkwi wina? Innym ten procesor chodzi stabilnie przy FSB 200 na 1,65V a mi na 1,85V! Czy na tym naprawdę mogą zaważać pamięci?

Mam bios z epox.nl, ten najnowszy...

Aaaa i jescze coś... Pamięci chodzą synchronicznie z procesorem. Próbowałem asynchro, pojedynczą kość, i i tak przy 1,7V windows nie startował.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem płyty EPOX 8RDA3+ Pro. Jakieś zasakakująco słabe wyniki w O/C semprona 2500+ uzyskuję. Przy FSB 200MHz i napięciu 1,7V na procesorze, Windows wcale nie startuje. Za to, komputer w momencie kiedy miałby wystartować windows, po prostu się resetuje. Czytałem, że może to być wina pamięci. Cóż mam TwinMOS-y PC3200 seria CADT (z nimi właśnie ludzie mają problemy)... Chodzą w dualu na 2.5-3-3-8 przy napięciu 2,9V stabilnie (sprawdzałem memtestem), ale czy w nich tkwi wina? Innym ten procesor chodzi stabilnie przy FSB 200 na 1,65V a mi na 1,85V! Czy na tym naprawdę mogą zaważać pamięci?

Mam bios z epox.nl, ten najnowszy...

Aaaa i jescze coś... Pamięci chodzą synchronicznie z procesorem. Próbowałem asynchro, pojedynczą kość, i i tak przy 1,7V windows nie startował.

Asynchro przy platformie k7 - oj raczej dobry pomysl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...