Skocz do zawartości
koniu997

Wszystko o Epox 8rda3(+)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzbuje Biosu podobnie jak kolega Czarny10 z tym że do Epoxa 8RDA+. Niejestem zbytnio zorientowany i chciałbym zaciągnąć rady który do tej płyty byłby najlepszy. Narazie jade na oryginalnym biosie. Mam jednak problemy z pamięciami i chciałbym sprawdzić czy podmiana biosu na inny pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupiłem epoxa 8rda3+pro i właśnie wtedy zacząłsie mój problem (podam odrazu dane mojego kompa

geforca 2 mx/mx 400

sempron 2300+

512mb 400mhz ram

ibm-dtla-305020 20Gb)

gdy uruchamiam kompa i wyszukuje mi dysk twardy, cd-roma i dvd-roma to to wyszukiwanie trwa jakieś 16minut, dalej wykrywa mi mojego semprona jako Athlona 950 mhz (fsb jest ustawione na 100), gdy zmieniam fsb na 166 mhz i czeeeekam jak sie wreszcie komp uruchomi to po wykryciu dysku twardego i innych komp mi siada.

Co można poradzićw takiej sytuacji?

(Zadaje tutaj to pytanie bo nie chcem zakładać nowego tematu)

Acha, ja jestem raczej laikiem jeśli chodzi o zmienianie biosu i innie takie, wieć proszę o raczej takie szczegółowe odpowiedzi krok po kroku

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Odłącz dysk

-Zrób Clear COSM

-włącz kompa bez dysku

 

Jeżeli dalej się będzie tak długo uruchamiał to oddaj płyte na serwis.

A to że widzi go jako Athlona 950 to nic para normalnego :) Niezapomnij przełączyć zworkę pod procesorem w tryb 133/166/200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK z płytą już wszystko dobrze :), ale nadal widzi mój procesor (Sempron 2300+) jako (tym razem) Athlon 1266 mhz :(. Zworke mam ustawioną dobrze, tylko że jak ustawiam w biosie fsb na 166 mhz to jak wchodze do windowsa (czasem nawet szybciej) komp mi sie resetuje co moge w takim przypadku zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa mam nowego (całkiem), i jak ustawie w nim fsb na 166, to rozpoznaje mi mojego semprona i pisze jak byk : Sempron 2300+, ale nie wiem dlaczego komp mi sie resteuje jak przy takich ustawieniach wchodze do windowsa.

A żeby nie robiś off-topica napisze coś o tej płycie głównej:

Płyte wg mnie jest dobra, wszystkie problemy jakie z nią miałem łatwo się rozwiązywały, jest stabilna i polecam ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtrace sie tak ;] ja mam epoxa 8rda3+ i chcialem sie dowiedziec ile by mozna teraz wyciagnac za ta plytke sprzedajac ja ?? ;]

A odnosnie resetow na tej plytce mialem takie zeczy :mur: ale po zmianie pasty z sylikonowej na srebrna odeszly w niepamiec jak narazie..... terasz zastanawiam sie na ile bedzie stac mojego procka :twisted: :twisted:

Edytowane przez Jabuszko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosa mam nowego (całkiem), i jak ustawie w nim fsb na 166, to rozpoznaje mi mojego semprona i pisze jak byk : Sempron 2300+, ale nie wiem dlaczego komp mi sie resteuje jak przy takich ustawieniach wchodze do windowsa.

A żeby nie robiś off-topica napisze coś o tej płycie głównej:

Płyte wg mnie jest dobra, wszystkie problemy jakie z nią miałem łatwo się rozwiązywały, jest stabilna i polecam ją.

1531003[/snapback]

ZASILATOR !!!!! ta płyta zasilanie dla procsa pobiera z lini +12 a nie jak starsze z +5 moze ci zasiłka nie wyrabia

TEMPERATURY moze masz zle założone chłodzenie i sie ochrona termiczna uaktywnia i resteuje jakie masz temperatury jak ci sie juz uda wejsc do windy ?? "USDM"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde no czemu sam na to nie wpadłem ?! Dzięki wszystkim, dzisiaj (albo jutro)sobie kupię

nowy zasilacz (mój stary to codegen 300 W), pójde też po paste termoprzewodzącą.

Acha, jakiej firmy zasilacze polecacie?

Co do ceny za płyte głównę to kupiłem ją za 230 zł, więc powinieneś ją spokojnie sprzedać za jakieś 220-250 zł

Acha, co myślicie o zasilaczach firm : COLOR-IT,PFC i Deer? Sorry za off topic

Edytowane przez Trak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam problem z restartami - normalnie wszystko działa na fsb 210 ale jak tylko ustawię większą to komp się restartuje. jak dałem 2,9 na dimmkach to trochę dłużej pochodzi ale aplikacje 3d mają błędy w grafice i się wyłączają. Nie wiem jak temu zaradzić, kupiłem tą płytę z myślą o podkręcaniu a tu ledwo fsb 210 mogę dać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjedz w dół z timingami na ramach bo sie chipset nie wyrabia :(

tak wogle u mnie od 200 do 225 full stable ale wydajnosc zamiast rosnac spada

kopa wydajnosciowego dostaje na 230 ale...

jest niestabilny dziala dokladnie przy 230 z naibardziej wyzylowanymi timingami i 2,6v na ramach jak i 2,9 i poluzowane timingi OCO BIEGA ? :mur:

ogolnie przydaje sie podniesc napiecie na chipsecie do 1,8 i wiatraszki dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na poczatku chcialem zaznaczy, ze nie wiem czy nizej podany problem jest wina mojej mobo epox 8rda3+ rev 3.3 ale do rzeczy.

Moj config to Barton 2600+, 2x256 ddr Geil Value cl 2.5, R9800pro, dysk WD RE 160Gb sata, sound blaster live 5.1 no i epox 8rda3+. Przez rok szlo wszystko na codegenie 300W(bez dodatkowego zasilania 12V) aktualnie mam nowa zasilke Topower p6 420W (oddzielnie linie zasilajace itd.). Problem polega na tym, ze komp sie strasznie zaczal wieszac(na codegenie tez)czasem po minucie czasem po kilku godzinach(rzadko) Przegladam sobie strony slucham muzy a tu nagle zwis. Jest to dosc specyficzne bo najpierw siada pasek start a potem caly pulpit z poczatku myslalem, ze to wina dysku ale co ciekawe dysk nadal pracuje(miga dioda)a utwory w winampie normalnie przeskakuja na nastepne.Z poczatku myslalem, ze mam wirusa ale sprawdzalem kilkoma antywirami, spyware tez nie wchodzi w gre, komp skanowany kilkoma programami. Pozatym w przeciagu dwoch tygodni robilem dwa formaty. Dwa razy(doslownie) zdazylo mi sie tez, ze komp po restarcie wogole nie wstal, swiecily sie tylko diody, monitor tez nie ruszyl pomogl zwykly restart coprawda(na codegenie zdazalo sie, ze komp nie chcial sie wlaczyc ale to juz wina napewno starej zasilki) To wszystko sie dzieje i na defaultowych ustawieniach 11.5x166 jak rowniez na podkreconych do 11.5x200. Same pamieci sie dosc mozno grzeja nawet na 166 co prawda tylko jeden wentyl w budzie ale jest caly czas otwarta. Model mojej plyty to jak juz wyzej wspomnialem 8rda3+ rev 3.3 niby jeden z nowszych a posiada tylko dwie cewki przy sockecie. Sorry troche za OT i przydlugi post ale naprawde ja juz k....cy :mur: dostaje. Wiec moje pytanie brzmi czego to moze byc wina plyty, pamieci czy moze czegos innego??. Mam jeszcze rok gwary na plyte ale nie chce isc do sklepu z dobra plyta. Naprawde wielka prosba o pomoc i z gory wielkie dzeki

 

ps. moje kosmiczne :wink: wyniki w everescie na 11.5x200, pamieci 2,5.3.3.6

Odczyt-2782

zapis-1100

Jedno jest pewne nigdy wiecej epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podpiete zasilanie na lini +12v dziala ale tylko do czasu az sie plyta wypali :(

a jeszcze na codgenie ...........

1544353[/snapback]

Czyli co ten zasilacza mogl plyte uszkodzic lub np. karte graf. bo tez czasem sie chrzani??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanko chłopaki. Czy wyszedł może jakiś biosik do epox 8rdae (ta z mojego podpisu) taki jak zrobił merlin albo ktoś inny, bo mam dziwny problem przejscia fsb 200 :(. Jak ustawiam na 200 wszystko skałka. Dam 205 zwieksze nawet napiecie na procu na 1,9V na VDD daje 1,8 wyłączam wszystkie [ciach!]ły na płycie obnizam timingi , pozmieniałem ta gume na czipsecie na paste srebrna termopoxa , na dimach 2,9 i kupa. Dzieje sie cos takiego jak zacinki dzwieku takie skrzeki i dalej leci z 15 sek i znow to samo. Dzieje sie to tylko w grach mp3 normalnie leci. Temp na procu nie przekracza 55 stopni no ale na czipsecie płyty dochodzi do 42 stopni czy to przez to?? Chciałem zaznaczyc ze z cmedi na płycie nie korzystam bo sie do niczego nie nadaje i mam sb audigy jak w podpisie. Może jest jakis dobry bios o którym nie wiem do tej płytki , a moze jakies dalsze sugestie. Acha czasem jest restart. Dziwna ta sytuacja bo wystarczy 5 mhz mniej i wszystko hula jak trza. Czyżby to juz szczyt mozliwosci 8rdae?? To po cholere jest fsb do 250 :). Doradźcie coś chłopaki bo naprawde by sie przydało wejsc na fsb 210.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) sprawdz na jednej kości ramu... najlepiej tej najmocniejszej czy dzieje się tak samo.

2) Z tego co wiem niema jeszcze biosu merlina do twojej płyty

3) ustaw na "twardo"szyne PCI 66Mhz

4) posprawdzaj napięcia podczas stresu i idla

5) jeżeli to nie poskutkuje wyciągnij jeszcze dźwiękówke i sprawdz czy coś pomogło... umnie dopiero wszystko się uspokoiło jak przełożyłem SB na 3 port

Edytowane przez nietykalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooooooo interesuje mnie pkt.3 :) .Gdzie w biosiku jest ustawienie na twardo szyny pci 66mhz . Pci latency tylko znalazłem i mam na 33, ale to chyba nie o to chodzi. Jeszcze pozamieniam na inne sloty pci ale podpowiedz prosze gdzie na sztywno to ustawic. Za pomoc dzięx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wiadomo 33 pci 66 agp tylko gdzie to jest w biosie???

Acha ktokolwiek widział ,słyszał lub wie czy jest jakiś zmodowany bios do mojej płyty Epi 8rdae :) przez jakiegoś magika proszony jest o podanie info :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do epoxów !!!

 

niedlugo bede chciał kupić epoxa 8rda3 lub podobna wersję. na poczatku bylo cos wspominane o padaniu systemu zasilania w pierwszych wersjach. nie moge sie zdecydowac ktora licytować bo ostatnio mozna ja spkojnie dostac do 180zł

 

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=57993906

 

2. http://allegro.pl/show_item.php?item=58086109

 

3. http://allegro.pl/show_item.php?item=57937277

 

4. http://allegro.pl/show_item.php?item=57861665

 

ktora z nich bedzie najlepsza moze macie jeszcze na uwadze jakies ciekawe aukcje lub tanie sklepy, moze cos innego do 180zł jak tak to prosze o link do aukcji.

 

chciałbym zeby plyta dobrze sie kreciła (tylko nie nf7 bo nie mama tyle kasy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitanie

Na wskaźniku FF. Parę dni temu zamieniłem Gigabyte GA7VAX (poszły biosy) na Epoxa jak w podpisie. Znam opis tego komunikatu z instrukcji. Zmieniłem bios na najnowszy ze strony Epoxa (5525), wymieniłem bateryjkę, odłączyłem wszystko oprócz dysku i grafy. Jak przechodzi sekwencje startową za bios to już ciągle wskazuje FF mimo, że system działa ok. Pewnie można z tym żyć, ale może ktoś wie jak zdiagnozować, co boli mego Epka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...